Look Keo Classic pedala - problem!

Domov > Forum > Look Keo Classic pedala - problem!

Look Keo Classic pedala - problem!

SORTIRAJ PO:
Spider23 14.01.2012 13:56
Pozdravljeni

Imam problem z nastavitvijo omenjenih pedal. Ko imam čevlje v pedalih, se ti premikajo levo in desno. Rad bi nastavil, da bi bili blokeji fiksni v pedalu. Probal sem že z raznimi nastavitvami, vendar mi te težave ni uspelo odpraviti. Prosil bi za nasvete.

Lep dan!
Zajebanec 14.01.2012 14:06
Spider23 je napisal:
Pozdravljeni

Ima m problem z nastavitvijo omenjenih pedal. Ko imam čevlje v pedalih, se ti premikajo levo in desno. Rad bi nastavil, da bi bili blokeji fiksni v pedalu. Probal sem že z raznimi nastavitvami, vendar mi te težave ni uspelo odpraviti. Prosil bi za nasvete.

Lep dan!

če nimaš fixnih ploščic...ti ne bodo pomagale pri tem nobene nastavitve na pedalih... :P
kake barve imaš ploščice,predvidevam rdeče?
Stemba 14.01.2012 14:27
črni bloki - 0 stopinj nihanja levo-desno
sivi - 4,5 stopinj nihanja
rdeči - 9 stopinj nihanja
Spider23 14.01.2012 14:50
Imam sive, takšni so bili zraven. Torej bo treba nabavit črne, da se težava odpravi:)
TOMAŽB 14.01.2012 14:55
Ampak pazi - če nisi siguren, da imaš blokeje prav nastavljene znajo bit črni problem, ker ne dovoljujejo premikanja in s tem lahko trpi koleno.

Sivi imajo cca 4 stopinje odklona, kar je udobno in ima gib kolena bolj prosto pot, da "ubere" bolj naravno držo!
LukecKukec 14.01.2012 15:01
TOMAŽB je napisal:
Ampak pazi - če nisi siguren, da imaš blokeje prav nastavljene znajo bit črni problem, ker ne dovoljujejo premikanja in s tem lahko trpi koleno.

Sivi imajo cca 4 stopinje odklona, kar je udobno in ima gib kolena bolj prosto pot, da "ubere" bolj naravno držo!

Tako je. Na eni izmed tem na forumu se je nekdo pritoževal nad bolečinami v kolenih zaradi fiksnega položaja nog na pedalih. Osebno mi paše nekaj maneverskega prostora na pedalu, predvsem zaradi občutka varnosti.
april 14.01.2012 15:46
Spider23 je napisal:
Imam sive, takšni so bili zraven. Torej bo treba nabavit črne, da se težava odpravi:)

Vprašanje, če je to težava. Da ne boš pol jamral, zakja te boli nekaj
april 14.01.2012 15:46
Spider23 je napisal:

Vprašanje, če je to težava. Da ne boš pol jamral, zakaj te boli nekaj.
Sam uporabljam sive, kot že navedeno 4,5 stopinj nihanja levo desno
mastif 14.01.2012 16:53
Jaz sem bentil nad svojimi, ko so se mi premikali levo desno. Na koncu sem ugotovil, da so bile ploščice premalo zategnjene in so se v bistvu premikale. Saj vem da je slišati neumno, ampak vseeno preveri zategnjenost...
BANANI 14.01.2012 17:38
Kot so povedali že predhodniki , če imaš vse zategnjeno 4 stopinje niso problem . Lahko pa probaš črne blokeje , pa sem siguren da boš šel nazaj na sive .
Du5aN 16.05.2013 20:45

Da malo obudim tole temo...

Jaz imam pa drugačen problem z Look Keo Classic pedali in to čisto novimi. Včeraj se prvič peljem s temi pedali in mi po cca. nekaj KM začne desno pedalo med vrtenjem skakati gor in dol. Zadeva je zelo moteča, saj se ustvari luft, ko povlečem pedalo navzor in se seveda ustvari tlesk, ko ga zavrtim navzdol.

Ker mi ni dalo miru, sem danes posnel dva posnetka, kako to izgleda:

youtu.be/eIwtfKpgu40

youtu.be/SvzNyqqsdr4

Zadevo sem preveril tudi pri kolegu, ki ima prav tako Look pedala in pri njemu ni nobenega "lufta" med stikom blokeja in pedala.

Sedaj me zanima, ali je to "kao" normalno pri teh pedalih, ali je zadeva zrela za reklamacijo? Meni je namreč zadeva zelo moteča, saj čevelj nima stalnega stika s pedalom.

Hvala vsem za nasvete!

JC29 16.05.2013 20:56

Bo treba mal fedr prtegnt  mežik

Du5aN 16.05.2013 20:59
@JC29:

Sem probal vse živo, fedr dat tako na minimum, kot na srednjo tenzijo, kot na maksimum, pa nič ne pomaga. Luft je v vseh pozicijah isti...

andrej74 16.05.2013 21:20
@Du5aN:
@JC29:

Sem probal vse živo, fedr dat tako na minimum, kot na srednjo tenzijo, kot na maksimum, pa nič ne pomaga. Luft je v vseh pozicijah isti...

Kakšna je debelina blokeja?

Du5aN 16.05.2013 21:24
@andrej74:

Ufff, zanimivo vprašanje? Pedala sem kupil čisto nova in zraven so bili že priloženi sivi blokeji, tako da ne vem, koliko imajo le-ta debelino..? Kje pa lahko to preverim oz. na katerem koncu naj merim debelino blokeja?

andrej74 16.05.2013 21:33
@Du5aN:
@andrej74:

Ufff, zanimivo vprašanje? Pedala sem kupil čisto nova in zraven so bili že priloženi sivi blokeji, tako da ne vem, koliko imajo le-ta debelino..? Kje pa lahko to preverim oz. na katerem koncu naj merim debelino blokeja?

Pomembna je konica blokeja, ki kadar je vse v redu ne sme skakati v pedalu. Vpni čevelj v pedal in preveri koliko ima zraka. Pri novih blokejih (če so ustrezni) ne sme biti veliko gibanja . Razen seveda levo desno.

Du5aN 16.05.2013 21:43
@andrej74:

Pomembna je konica blokeja, ki kadar je vse v redu ne sme skakati v pedalu. Vpni čevelj v pedal in preveri koliko ima zraka. Pri novih blokejih (če so ustrezni) ne sme biti veliko gibanja . Razen seveda levo desno.

Levo/desno mi je jasno, da se bloke giba tistih 4,5 stopinj.

Problem je pa v tem, da se ravno med konico blokeja in čevlji ustvarja luft v razmaku cca. 3 mm (fedr je nastavljen na maksimum), kar je razvidno tudi iz tega posnetka:
youtu.be/eIwtfKpgu40

Blokeji kot sem že napisal so novi, tako kot pedali, saj sem kupil nov komplet. Ali naj potem zadevo reklamiram, ali se da rešiti s kakšnimi debelejšimi blokeji? 

jankokocevje 16.05.2013 21:49

Kaj kompliciraš, obeno pedalo ni čist fiksno, ne levo ne gor....Gon pa menjej ko boš znucal

wiseBoy 16.05.2013 21:51

Ni ne feder ne blokej...to je serijska napaka na teh pedalih. Tudi jest sem imel enak problem, rešil pa sem ga tako, da zadaj na pedala nalimal nekaj tanke pene z izolirbandom, da ni imelo placa gor in dol skakat pa še vidlo se ni :)  Pač takrat sem pravkar kupil kolo in se mi ni dalo ubadati, rešitev pa je pomagala...Samo pazi, da te ne bo oviralo pri odpenjanju in gibanju.

Pred zimskim spanjem sem to odstanil, no letos pa tudi tega ni več treba limat gor. Menjal/popravljal pa nisem nič. Če se mi ponovi definitvno kupim nove.

Je pa to ultra ultra naješno in nevzdržno k se goni v hrib...

andrej74 16.05.2013 21:56
@Du5aN:
@andrej74:

Levo/desno mi je jasno, da se bloke giba tistih 4,5 stopinj.

Problem je pa v tem, da se ravno med konico blokeja in čevlji ustvarja luft v razmaku cca. 3 mm (fedr je nastavljen na maksimum), kar je razvidno tudi iz tega posnetka:
youtu.be/eIwtfKpgu40

Blokeji kot sem že napisal so novi, tako kot pedali, saj sem kupil nov komplet. Ali naj potem zadevo reklamiram, ali se da rešiti s kakšnimi debelejšimi blokeji? 

Najbolje bo, da se vrneš k prodajalcu in tam ugotovite kaj ne štima.

Du5aN 16.05.2013 22:01

@ jankokocevje: Tukaj se ne gre za kompliciranje, še posebno če so pedala nova, pričakuješ da bo zadeva špilala tako kot mora.

In kot je napisal tudi wiseBoy, zadeva je zelo moteča, še posebno ko se goni (stoje) v hrib, saj čevelj stalno skače gor in dol med vrtenjem.

Ban 17.05.2013 07:18

Tudi sam imam taka pedala pa nič ne skače gor dol. Nazaj k trgovcu pa skupej preverta.

friderik 07.10.2013 12:50

Da ne odpiram nove teme. Imam pedala Look Keo2 Max, pa imam občutek, da imajo preveč lufta, zato me zanima, a se dajo kaj štelat pri ležajih? Jih je že kdo razstavil?

Prince 07.10.2013 12:55

Kaj bi pa ti štelal? Verjetno je v ležajih luft.. zamenjaš ležaje, pa je...

nemelk 07.10.2013 14:19

si imel prej mogoče črne blokeje - ploščice sedaj pa sive oz. rdeče?? Če ja, potem zamenjaj nazaj na črne. Sivi in rdeči blokeji imajo nekaj lufta - v položaju, ko si pripet na pedala..

friderik 07.10.2013 23:40
@nemelk:

si imel prej mogoče črne blokeje - ploščice sedaj pa sive oz. rdeče?? Če ja, potem zamenjaj nazaj na črne. Sivi in rdeči blokeji imajo nekaj lufta - v položaju, ko si pripet na pedala..

Ni problem v blokejih (uporabljam sive blokeje, ki imajo normalno par stopinj prostega hoda v stran in če so obrabljeni jih pravočasno zamenjam). Ko pedaliram enakomerno je v redu, včasih pa mi poči v pedalu, ko začnem vrteti pedala iz mirovanja (na primer pri pospešku iz ovinka).

Ko z roko premikam pedalo gor in dol pri delu osovine, ki je vpeta v gonilko je čutiti kar nekaj lufta...

friderik 07.10.2013 23:42
@Prince:

Kaj bi pa ti štelal? Verjetno je v ležajih luft.. zamenjaš ležaje, pa je...

kje se pa dobijo ti ležaji in kakšna je približno cena?

nemelk 07.10.2013 23:47

Sori, sem se navadil, da so na tem forumu 'vse vrste' kolesarji in sem začel pri najbolj osnovni rešitvi :)  ... vpneš akso (pedalo) v 'šfaufštok' - ne direktno akso na navoju ampak malo višje kjer imaš nek nazobčan rob, odviješ 'body' iz akse, snameš ležaj, greš z njim v trgovino z ležaji (npr. Tinex...) kupiš nov ležaj, ga namažeš seveda in nato priviješ pedalo - body nazaj na akso..ekola... 

če se prav spomnim je cena enega 'FAG' - japonskega ležaja cca 8-9€ ,,, 

oz.

poglej, če ni blokej - ploščica že kar zrabljena od hoje.. Pri nekaj letih starih blokejih se pač že pozna obraba od hoje in takrat je ploščica ponavadi obrabljena pod kotom.. in ta kot ti potem 'nagaja' pri pedaliranju - ne vedno ampak le občasno... - kupi nove ploščice :) 

Brajko 08.10.2013 08:30

Problem je v blokejih. Sam sem imel isti problem. Na starih čevljih in s starimi blokeji je bilo OK. Ko sem pa kupil nove čevlje s karbonskim podplatom in nove blokeje je meni delalo isto. 

Prav tako mi ni dalo miru, najprej sem mislil da je hec v čevljih in podplatu, ker stari niso karbonski. Na koncu sem prešraufal blokeje ( sivi v obeh primerih) in težava je odpravljena. Po pregledu blokejev se videl da se razlikujejo v sprednjem delu. Ne vem ali je to napaka ali so kaj spremenili.

Bom poslikal stare in nove pa nalimal tu gor.... 

Brajko 08.10.2013 08:41

www.dropbox.com/s/x3ir16q4oxp sb42/DSC_0181.jpg - stari bloke na novemu čevlju

www.dropbox.com/s/8qqgrw5lycu ws1p/DSC_0182.jpg - novi bloke na staremu čevlju

Če mi daš za pir jih pa še odmontiram in poslikam letnice, kdaj so bili narejeni :D 

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI