Vzdržljivost Dura Ace kasete

Domov > Forum > Vzdržljivost Dura Ace kasete

Vzdržljivost Dura Ace kasete

SORTIRAJ PO:
jurkotomo 17.01.2012 19:28
Živjo,
Za dolgoročne uporabnike Dura Ace 7900 imam eno vprašanje in sicer koliko km vam vzdrži ena kaseta?

Čau!
furioso 17.01.2012 19:33
Od novembra 2010 do sedaj 16.000km, kaseta 12/28 še ne kaže težav. 2x sem menjal verigo. Vozil pa dosti klancev. Zgleda da kar zdrži :lol:
dejan6970 17.01.2012 19:38
Če boš redno menjaval verige in pazil pri prenosih tako da je veriga čim bolj naravnost, potem po moje ne bo problema tudi 30k
BANANI 17.01.2012 19:43
Nekje sem prebral da je Shimano za ribiče ?? :D
jurkotomo 17.01.2012 19:49
Hvala fantje, malo me je skrbelo da takšne komponente, kjer se gleda predvsem na težo, ne zdržijo prav dolgo.

L.P.
dejan6970 17.01.2012 19:51
Jest osebno vozim campa ma poznam dosti njih, ki vozijo shimano in so kr zadovoljni pa niso "ribiči".
vambomzepokazu 17.01.2012 19:52
BANANI je napisal:
Nekje sem prebral da je Shimano za ribiče ?? :D
:lol:
macscott 17.01.2012 20:09
vambomzepokazu je napisal:
BANANI je napisal:
Nekje sem prebral da je Shimano za ribiče ?? :D
:lol:

...da,da... in sonce je luna postalo....... :mrgreen:
Dura 17.01.2012 20:52
http://fish.shimano.com/
hmm 17.01.2012 21:20
BANANI je napisal:
Nekje sem prebral da je Shimano za ribiče ?? :D


Če ne veš kje si prebral in nisi siguren ali to drži, .... potem tvoji možgani sigurno niso primerni da sodijo o kvaliteti Shimana :roll:

Zagotovo pa drži, da so kvalitetnejše izdelani kot "campa", poleg tega so pa skoraj 50% cenejši in kompatibilni z Sram-om.

Držijo pa odvisno (večinoma odvisno od uporabnika) in njegove vožnje.
-BLAŽ- 17.01.2012 21:23
furioso je napisal:
Od novembra 2010 do sedaj 16.000km, kaseta 12/28 še ne kaže težav. 2x sem menjal verigo. Vozil pa dosti klancev. Zgleda da kar zdrži :lol:


Dura Ace kaseta 12-28???
Neki ne štima.
furioso 17.01.2012 21:30
Zatipkal, 11/28 bo prava,.....
Milky 17.01.2012 22:18
hmm je napisal:

Zagotovo pa drži, da so kvalitetnejše izdelani kot "campa", poleg tega so pa skoraj 50% cenejši in kompatibilni z Sram-om.


Že dolgo je znano, da je Campa izdelana bolj "filigansko", se pravi bolj precizno, to verjetno pomeni, da je tudi kvalitetnejša. Da nekdo glede kvalitete zagovarja Shimano, še nekako razumem, vsak ima svoje "versko" prepričanje in tu bi težko našli dejanske dokaze v prid enega ali drugega, kar se pa tiče cene - 50% v korist Shimana, da to ne drži, se da pa prav z lahkoto dokazati, razen če primerjaš različne range grup. Ponavadi je bila Campa vedno nekoliko cenejša.
vrhi 17.01.2012 22:34
hmm je napisal:
BANANI je napisal:
Nekje sem prebral da je Shimano za ribiče ?? :D


Če ne veš kje si prebral in nisi siguren ali to drži, .... potem tvoji možgani sigurno niso primerni da sodijo o kvaliteti Shimana :roll:

Zagotovo pa drži, da so kvalitetnejše izdelani kot "campa", poleg tega so pa skoraj 50% cenejši in kompatibilni z Sram-om.

Držijo pa odvisno (večinoma odvisno od uporabnika) in njegove vožnje.


Za take kot si ti , ja šimano je za ribiče . Tole si preberi potem pa ,te citiram "potem tvoji možgani sigurno niso primerni da sodijo o kvaliteti campe :roll: "

PREBERI , pa si vsaj malo tega tudi zapomni.Res pa je da pa ni za vsakega , ker je bolj fino izdelano .

http://www.cyclingnews.c om/news/campagnolo-super-recor d-11-group-voted-cyclingnews-b est-product
Merlin 17.01.2012 22:51
Če redno menjuješ verigo bo verjetno preživela, do zamenjave kolesa. ;) .

Dura ace je izdelan kvaliteneje kot Campine grupe. Uporabljeni so boljši mateiali in kvalitetneje obdelani. Tako kažejo meritve trdote, togosti in natančnosti.
Kaj pa je komu všeč pa je že druga pesem ....
Nedvomno pa bo vsak rekreativec zadovoljen z bilokatero top grupo :D
andrej74 17.01.2012 23:58
DURAbility ACE !
To je predvidevam Japonec hotel povedati, koliko je to res, pa povejte vi "ribiči", ki robo (dura ace) poznate.
Italijani po drugi strani pa trdijo, da so "campions".
giovanni 18.01.2012 07:41
Tako pri campy, kot pri shimanu top model - Record in Durace, po mojem zdržita nekoliko manj od Ultegre oz.Chorus. Vsaj pri verigi mi chorus drži dosti več od Recorda, kaset mi pa še ni bilo potrebno menjati.
LukecKukec 18.01.2012 09:29
Campagnolo Super Record Titanium stane malo nad 1500 evr. Zagotovo drži, ker sem pred tedni spraševal na tem forumu, zakaj je Campa 400 evr dražja od najražjega Shimana, pa me je nekdo lepo popravil.
troy 18.01.2012 10:56
...dve preverjeni skrajnosti:

Verižnik/veriga Dura ace 7900 11-23: tekmovalnih 2800 km:
Večina notranjih verižnikov je slabih, veriga pri obremenitvi preskakuje,
dočim so verižniki 11, 12, 13 in 23 še v redu.

Verižnik/veriga Shimano 5600 (105), rekreativnih 50000km:
Izjava izkušenega serviserja: "Vse še deluje, veriga še ne preskakuje".

So verižniki/verige Campagnolo kvalitetnejše,
ca. 40% zdržljivejše od Shimanovih.

Lp ;)
jankokocevje 18.01.2012 11:36
Pozabil si napisati, ali si ketno preverjal. Tudi sam sem v enem obdobju pri gorcu na 1K km menjal verigo(ogromno pospeševanj/intervalov), verižnik pa je bil kot nov.
ne govorim konkretno o dura ace ampak o drugem verižniku max. kakovostnega razreda.
Pozabil si na preventivo, bi rekli gasilci :D
troy 18.01.2012 12:13
V obeh primerih verigi v zadovoljivem stanju;
merjeni z Uniorjevim "mikrometrom." ;)
... se pa ob takem ekstremu zamenja oboje,
dasiravno verižnik lahko preživi dve verigi... ;)
Lp
Milky 18.01.2012 12:35
LukecKukec je napisal:
Campagnolo Super Record Titanium stane malo nad 1500 evr. Zagotovo drži, ker sem pred tedni spraševal na tem forumu, zakaj je Campa 400 evr dražja od najražjega Shimana, pa me je nekdo lepo popravil.

Ne moreš primerjati tako enostavno: najdražja Campa in najdražji Shimano. Isti rang, kot je Shimanov DURACE, je Campa Record, zato lahko primerjaš ta dva, Campa Super Record, je že razred višje, ki ga Shimano ne dosega, zato je tudi dražja od Shimana. Če to nebi držalo, verjetno nobeden od najboljših tekmovalcev nebi vozil s Super Recordom. Če imaš možnost preveri, koliko najboljših tekmovalcev (tistih, ki ne varčujejo pri opremi, ker jim je bolj pomemben rezultat) vozi s Campa SR in koliko z DURACE.
Pinty 18.01.2012 12:50
Mislim, da imajo ekipe pogodbe z opremljevalci, tako da si ne more tekmovalec sam izbrati kaj bo vozil.
JC29 18.01.2012 12:58
Pinty je napisal:
Mislim, da imajo ekipe pogodbe z opremljevalci, tako da si ne more tekmovalec sam izbrati kaj bo vozil.

Točno tako. In tudi shimano vozi več ekip, kot campagnolo. Sem tudi sam privrženec Campe, ampak tako je. Sicer pa glede rangiranja enačijo Chorus z DuraAce, ne Record-DuraAce (nikakor pa ne SR-DA)
Cowboy 18.01.2012 13:26
Milky je napisal:
Če to nebi držalo, verjetno nobeden od najboljših tekmovalcev nebi vozil s Super Recordom. Če imaš možnost preveri, koliko najboljših tekmovalcev (tistih, ki ne varčujejo pri opremi, ker jim je bolj pomemben rezultat) vozi s Campa SR in koliko z DURACE.


CAMPA
Lampre – ISD
Lotto – Belisol
Movistar


SHIMANO
BM C Racing
Euskaltel – Euskadi
FDJ – BigMat
Garmin – Barracuda
Greenedge
Katusha
R abobank
Radioshack – Nissan
Sky Pro Cycling
Vacansoleil – DCM

SRAM
Ag2r La Mondiale
Astana
Liquigas – Cannondale
Omega Pharma – Quickstep
Team Saxo Bank
BANANI 18.01.2012 17:57
hmm je napisal:
BANANI je napisal:
Nekje sem prebral da je Shimano za ribiče ?? :D


Če ne veš kje si prebral in nisi siguren ali to drži, .... potem tvoji možgani sigurno niso primerni da sodijo o kvaliteti Shimana :roll:

Zagotovo pa drži, da so kvalitetnejše izdelani kot "campa", poleg tega so pa skoraj 50% cenejši in kompatibilni z Sram-om.

Držijo pa odvisno (večinoma odvisno od uporabnika) in njegove vožnje.


Poglej se , a si ogrožen ? Skoraj sigurno si tako zalubljen v Shimano da misliš če bi probal še kaj drugega da se ti noge posušijo ? Pa nič nede , jaz na gorcu furam že več kot 20 let Simano grupo , na cestaku pa veselo Compo .( Če nič drugega je vsaj po dizajnu vsaj 30 let pred ribiči ) :D :D :D
Merlin 18.01.2012 18:32
troy je napisal:
...dve preverjeni skrajnosti:

Verižnik/veriga Dura ace 7900 11-23: tekmovalnih 2800 km:
Večina notranjih verižnikov je slabih, veriga pri obremenitvi preskakuje,
dočim so verižniki 11, 12, 13 in 23 še v redu.

Verižnik/veriga Shimano 5600 (105), rekreativnih 50000km:
Izjava izkušenega serviserja: "Vse še deluje, veriga še ne preskakuje".

So verižniki/verige Campagnolo kvalitetnejše,
ca. 40% zdržljivejše od Shimanovih.

Lp ;)

Eni pišete kr nekaj.

Duraace vozim vsaj 9 let pa mi ni v tem času uspelo uničit nobenega verižnik. Veriga na DA z normalnim vzdrževajem deluje vsaj 10Kkm. In kako primerjate grupe je prav smešno.

Churos- Da 8O . No ja......

Vsak malo resnejši tekmovalec, ki je uravnoteženvam lahko pove, da je DA najzanesljivejša grupa.
Resnica je celo ta, da marsikatero moštvo, ki je sponzorirano z drugimi opremljevalci, koristi verižnike verige kasete od Shimana ;) . Navijači pa se kar tolažite naprej. :D
BANANI 18.01.2012 19:18
O vzdržljivosti bi največ lahko povedali serviserji , saj šraufajo eno in drugo . Nasplošno je slišati da je Shimano bolj uglajen in manj vzdržljiv , compa pa bolj robustna in vzdržljiva kar se materijalov tiče .
macscott 18.01.2012 19:23
BANANI je napisal:
hmm je napisal:
BANANI je napisal:
Nekje sem prebral da je Shimano za ribiče ?? :D


Če ne veš kje si prebral in nisi siguren ali to drži, .... potem tvoji možgani sigurno niso primerni da sodijo o kvaliteti Shimana :roll:

Zagotovo pa drži, da so kvalitetnejše izdelani kot "campa", poleg tega so pa skoraj 50% cenejši in kompatibilni z Sram-om.

Držijo pa odvisno (večinoma odvisno od uporabnika) in njegove vožnje.


Poglej se , a si ogrožen ? Skoraj sigurno si tako zalubljen v Shimano da misliš če bi probal še kaj drugega da se ti noge posušijo ? Pa nič nede , jaz na gorcu furam že več kot 20 let Simano grupo , na cestaku pa veselo Compo .( Če nič drugega je vsaj po dizajnu vsaj 30 let pred ribiči ) :D :D :D


....ne spomnim se kratice "CAMPA", vem pa, da FIAT pomeni Fehler In Allen Teilen..to je TO... :mrgreen:
BANANI 18.01.2012 19:37
Res si bogi , saj ne misliš resno a ne ? Če slučajno gledaš formulo pa verjetno za Ferrari navijaš ?
1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI