trasa od raven do wolfsberga

Domov > Forum > trasa od raven do wolfsberga

trasa od raven do wolfsberga

SORTIRAJ PO:
Uporabnik ne obstaja. 05.03.2012 19:03

Po dolgi kolesarski pavzi(razen enega vzpona na komelj),semvčeraj prevozil prvih sto kilometrov letos.Trasa od raven proti wolfsbergu se je začela zjutraj ob sedmih.Prijetno jutro 4 stopinje je obetalo lep dan.Po glavni cesti do dravograda mora kolesarja vedno malo stiskat v želodcu.Komaj čakam da pridem na senčno stran alp,kjer so ob vikendih praktično prazne ceste.Drugače sem bolj gorc,rajši imam makadamske ceste,ki jih imamo na koroškem hvala bogu še dovolj.V dravogradu sem se vključil na kolesarsko,in potem do lavamunda spet malo po glavni cesti.Vavstriji ,še posebno ob nedeljah te včasih skoraj postane strah,nikjer žive duše.Vlavamundu sem se spet vključil na označeno kolesarsko stezo,potem pa do wolfsberga možgane na pašo.Na kolesarski prvih deset kilometrov nisem srečal žive duše,potem pa tam pa tam kakšnega kolesarja ali pešca.Po kakšnih 20 km.vožnje ob labotnici in lavanti pridete do močvirnatega območja,ki je zanimiv habitat z raznimi rastlinskimi in živalskimi vrstami.Mimogrede sem po dolgem času videl fazana,ki jih je pri nam na koroškem bilo včasih veliko,danes pa jih ne vidiš več.Verjetno so se še oni preselili na severno stran.Pricapljal je mimo kolesarske in nezaintirisirano izginil na drugi strani.Po dobrih 47 km.sem prišel do kolesarskega počivališča.Tukaj se lahko okrepčate,vendar včeraj je bilo zaprto.Po dveh urah kolesarjenja,sem si prvič privoščil kratek počitek.Po kratki pavzi sem se zapeljal do wolfsberga in po isti poti nazaj.Nazaj sem imel skoraj vso pot veter v prsa,tako da sem že v dravogradu imel betonske noge in hrbet kot notredamski zvonar.Zadnji kilometri so pa tako ali tako najbolj zaj.....Doma kakšno pivo in vroč tuš vse odtehta.Takšen je bil moj prvi stotak,upam da jih bo letos še veliko.

saxon 05.03.2012 19:05

napisal saxon

korotan34 05.03.2012 20:23

V soboto popoldan sva s kolegom prevozila isto traso iz Dravograda( ravnškemu kamnolomu skozi votlo peč se je po moje boljše izognit ), nazaj nisva spravila povprečja nad 23-24 na uro, pa čeprav sva se vseskozi menjavala, bolj sem gonil manj je šlo, veter je butal kot za stavo, drugač pa fajn za spomladne mesce ta tura.

k.r.e.g.l 05.03.2012 20:38

a je od lavaminda do wolfsberga kaj šodra na kolesarski al je ok? ker med dravogradom in lavamindom sem videl za specialko kar preveč kamenčkov...

saxon 05.03.2012 21:14

Kolesarska je ok,bil sem v soboto,na začetku je malo mokra pol je pa super

 

korotan34 05.03.2012 21:15

Kolesarska do wolfsberga je kar solidna, na začetku je bilo malo vode in ledu na dveh koncih, ostalo pa ko poletiSmile !

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI