GARMIN EDGE 500 PROBLEM

Domov > Forum > GARMIN EDGE 500 PROBLEM

GARMIN EDGE 500 PROBLEM

SORTIRAJ PO:
roko1982 12.03.2012 19:27

Živjo..Je imel ze kdo podoben problem..stvar je taka...imam kadenco in kar naenkrat mi neha delati...na kadenci delajo lučke rdeča in zelena ,ki zaznava pedalko in magnt na obroču..v garminu mi pa ne kaze ne hitrosti in ne kadence...lahko kdo pomaga ...hvala

performer 12.03.2012 19:40

Preveri oddaljenost med senzorjema in magnetoma, potem tudi če se magneta pravilno srečujete ( zareza na senzorju kadence in magnet na gonilki, zareza na palčki hitrosti in magnet na špici ), vsekakor pa da imaš tako senzor kot magnet dobro pritrjena.
Ponovi postopek uparjanja, kot ti piše v navodilih.

Upam da si ga zmontiral na pravo mesto, priporočam da palčko obrneš navzdol.

roko1982 12.03.2012 19:46

sej če utripata rdeča in zelena lučka naj bi bilo vredu ..naj bi bilo dobro nastavljeno..ali je pac treba poleg tega nastaviti točno?mi ze mal zivce para tale kadenca...

 

JC29 12.03.2012 19:52

Uparil si jih?

roko1982 12.03.2012 19:56

sem ja...utripa rdeča in zelena lučka..sej delalo mi je normalo do 2 uri nazaj,ko mi je naenkrat nehalo kazati kadenco...v garminu mi pa pise stanje senzorja ;ni priključen..tko da ne vem kaj je problem..možno da je kadenca crknila?sam ce bi crknila tudi lučke najbrz ne bi delale...

 

andro1 12.03.2012 20:48

Roko 1982: Ponovno "prijavi" senzor v Garmin-a oziroma ga registriraj ponovno, meni se je to dostikrat dogajalo, da mi je kadenco kar "ven metalo" in ni bilo nobenih podatkov ;).

FAUSTO 12.03.2012 20:50

Preveri odmik magneta na pedalu in senzorja...lahko, da se je en ali drugi premaknil oz. je zdaj prevelik odmik.

hribovc 12.03.2012 21:01

Men pa noče prebrat dejavnosti iz 500 na Garnin Connect, kar nekaj mele pa nič. Pa tud ročno ne morem vnest dejavnosti, karkol napišem zbriše, na koncu pa nič. Ma kdo kakšno idejo kaj naj nardim? A je možno, da sem kaj zabluzu ko se nalagal GPS ruto od Goriške 200, namreč tud te poti na 500 nim uspel odpret.

roko1982 12.03.2012 21:03

na garminu imam narisano ikono za kadenco,na zaslonu mi pa ne deluje oz mi ne izpisuje kadence in hitrosti..poleg tega mi pise se da ni senzor priključen.tko da je to prov bolnca:)

roko1982 12.03.2012 21:05
@andro1:

Roko 1982: Ponovno "prijavi" senzor v Garmin-a oziroma ga registriraj ponovno, meni se je to dostikrat dogajalo, da mi je kadenco kar "ven metalo" in ni bilo nobenih podatkov ;).

a ti tudi hitrost ni delovala...kako točno si ti prijavil ponovno senzor v garmin?

andro1 12.03.2012 22:00

Ponovno registriraš senzor za kadenco (registriran je kot eno z senzorjem za hitrost v nastavitvah (za hitrost je seveda isti senzor gsc-10). Spodaj v navodilih imaš po ANT+ senzorje nastavitve, kako ga ponovno registriraš.

 

 

[url=http://www.tramsoft.ch /downloads/garmin/manuals/garm in_edge500_owners-manual_en.pd f]Navodila Garmin Edge 500[/url]

 

roko1982 12.03.2012 22:08

probal  pa sploh ne deluje...to je zihr kej crknl..ne zazna senzorja sploh...

 

prada 12.03.2012 23:27

Probaj menjat baterijo na senzorju,če ne pošli na servis ti uredijo vse da bo ok-preverjeno

roko1982 12.03.2012 23:32

sejh drugega mi ne preostane...mislim ,da je crknil senzor v kadenci...ker poizkusil sem vse..zamenjal baterijo...sej pr kadenci mislim da ni nc za popravljati...gotovo samo kupi novo:)

primoz69 13.03.2012 10:01

A hitrost ti pa dela??? Probaj na mestu zasukat kolo in poglej, če ti hitrost kaže na zaslonu. Ker če ti utripajo obe lučke, kakor praviš potem je odmik magnetov o.k.. Probaj še enkrat izklopit GSC-10 v ANT+ nastavitvah, ugasni Garmina, ga ponovno vžgi in ponovno vklopi GSC-10 (rescan). Vse to sprobaj na mestu, ne se vozit, ker drugače ti bo hitrost vseeno kazal (kadar zgubi signal iz senzorja avtomatsko prešalta na črpanje vira hitrosti iz GPS čipa). Če vse to ne bo pomagalo, potem je verjetno crknila elektronika v senzorju, ki oddaja signal na napravo...na servis z njim, druge ni,... 

prada 13.03.2012 11:14

Kot sem ti rekel,na servis je najbolje,meni so vse zamenjali v 24 urah(vse popolnima novo).Servis je res super

roko1982 13.03.2012 19:29

mi je pozrl zivce in sem ga peljan na servis:9

roko1982 19.03.2012 21:06

no sem ga koncno dobil s servisa na garminu...crknil je senzor in ga je bilo potrebno menjati..hvala vsem za pomoč..ampak ce crkne crkne:)...tist dan je bil zaklet...naenkrat mi je ketna pocla in garmin crknil...uzivancija:)

Ruzanc 29.03.2012 18:48

Ali je kje možnost, da imaš v pogled koliko časa si bil v kateri coni utripa?

necnec 29.03.2012 18:54
Ride with GPs
jasinkozl 29.03.2012 19:43

En nasvet za senzor kadence... Ne perite kolesa s senzorjem. Ali ga omotajte v folijo, gumi rokavico, ipd, ali pa enostavno snamite.
2 elektro vezici staneta zanemarljivo.
Proble m je z enim kondenzatorjem v  senzorju, ki ob pogosti vlagi (+ razna sredstva) crkne.
Dež  ponavadi ni tako nevaren. Iz lastnih izkušenj, odkar tako delam, ni težave. 
   

aljaz143 29.03.2012 20:21
@jasinkozl:

En nasvet za senzor kadence... Ne perite kolesa s senzorjem. Ali ga omotajte v folijo, gumi rokavico, ipd, ali pa enostavno snamite.
2 elektro vezici staneta zanemarljivo.
Proble > m je z enim kondenzatorjem v  senzorju, ki ob pogosti vlagi (+ razna sredstva) crkne.
Dež  ponavadi ni tako nevaren. Iz lastnih izkušenj, odkar tako delam, ni težave. 
   

ja, zaradi tega crknjenega kondenzatorja pa senzor še vedno deluje, ampak nenormalno hitro požre baterijo,tak primer imam jaz verjetno je to krivo

Ruzanc 30.03.2012 09:05
@necnec: Ride with GPs

Hvala!

primoz69 30.03.2012 09:34

Ne vem zakaj komplicirate z zaščito senzorja pred pranjem...GSC-10 je vodoodporen po IPX-7 standardu...

 

IPX-7 Waterproof Standard

Puddle, stream, beer cooler and splash rated - Protected against water immersion - Immersion for 30 minutes at a depth of 1 meter.

 

Po mojem standard dovolj nazorno pojasnjuje, kaj mora senzor zdržat...drugo pa je če ga z Wapom na 10 cm pereš...

roko1982 02.05.2012 12:56

am spet problem...na garminu mi ne zazna hitrosti od zadnjega magnetka,ki pase poleg kadence...tudi lucka zelena ne posveti...kadenca pa dela..mogoce imel kdo podobni primer...aja pa med voznjo se garmin kar ustavi čas in vse...potem ga moram izklopiti in ponovno vklopiti..potem dela normalno določen čas potem moram pa ponoviti vajo...prosim za pomoč...

mastif 02.05.2012 18:00

Če se lahko pridružim temi, bi vprašal, zakaj mi občasno "podivja" pokazatelj kadence. Zgodi se namreč enkrat ali dvakrat na rundo, da zazna kadenco 160 ali višjo in ta "peak" mi zmoti vse podatke...
Kdo mogoče ve? 

ghost 02.05.2012 18:15
@mastif:

Če se lahko pridružim temi, bi vprašal, zakaj mi občasno "podivja" pokazatelj kadence. Zgodi se namreč enkrat ali dvakrat na rundo, da zazna kadenco 160 ali višjo in ta "peak" mi zmoti vse podatke...
Kdo mogoče ve? 

Nič ne podivja! zagonis na prazno po kakem klancu navzdol, ali ravnini! lahko enostavno preizkusiš in boš videl da držikul

 

jasinkozl 02.05.2012 21:29

> 160 !!! ??? Ne verjamem, da kdo tako hitro zasuče pedala. Baterije preveriti, ponavadi senzorji začnejo je...  z visokimi ciframi, če so baterije že bolj slabe.
@roko :  preveri oddaljenost magnetka, preveri pri stoječem biciklu samo premikat kolo z magnetkom sem in tja (naprej in nazaj), takoj boš videl, če dela.
To , da se ti izklopi je Auto Power Off funkcija na 500 -tki, ki jo lahko izklopiš. Števec ne zazna "dražljaja" iz senzorja hitrosti, potem misli, da stojiš in se izklopi. Edino me čudi, saj bi moral GPS premikanje beležiti in delovati normalno naprej.
Na vsak način pa preveri baterijo senzorja, koliko vidim, si dobil pred časom nov senzor, možno je , da baterija ni ravno sveža.   

ghost 02.05.2012 22:32
@jasinkozl:

> 160 !!! ??? Ne verjamem, da kdo tako hitro zasuče pedala. Baterije preveriti, ponavadi senzorji začnejo je...  z visokimi ciframi, če so baterije že bolj slabe.
@roko :  preveri oddaljenost magnetka, preveri pri stoječem biciklu samo premikat kolo z magnetkom sem in tja (naprej in nazaj), takoj boš videl, če dela.
To , da se ti izklopi je Auto Power Off funkcija na 500 -tki, ki jo lahko izklopiš. Števec ne zazna "dražljaja" iz senzorja hitrosti, potem misli, da stojiš in se izklopi. Edino me čudi, saj bi moral GPS premikanje beležiti in delovati normalno naprej.
Na vsak način pa preveri baterijo senzorja, koliko vidim, si dobil pred časom nov senzor, možno je , da baterija ni ravno sveža.   

Še več! ni problemakaže jezik

KOŠPAC 06.05.2012 15:55

Pozdravljeni, ali lahko kdo pomaga?

Zanima me, če je iz prenesene vadbe iz garmina na G. connect viden kje naklon proge? Jaz tega ne najdem.

Hvala!

1 2 3 ... 6
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI