Katero cestno kolo?

Domov > Forum > Katero cestno kolo?

Katero cestno kolo?

SORTIRAJ PO:
spela* 30.03.2012 11:25

Pozdravljeni!

Prvič v življenju kupujem cestno kolo, predvsem za kakšne triatlone (v planu tudi polovični ironman, kasneje, ko bodo znižali startnine, morda tudi ironman) in tudi kakšne rekreativne kolesarske tekme.
Velika sem 159 cm, kar pomeni, da je že v osnovi problem izbrati primerno velikost okvirja. In drugi problem je seveda cena (z vseeno dovolj kvalitetno opremo).
Glede na problem cene (in pa manjše nevarnosti uničenja kolesa ob morebitnih padcih) se torej nagibam k aluminijastemu okviru, po možnosti iz akcijskih cen, npr. lanskih modelov. Ima kdo primeren nasvet? In hvala. :)

amritaya 30.03.2012 11:53

Za ženske so itak posebej narejeni okvirji, zato velikost ne bi smela biti problem, moreš pa vsaj namignit, koliko bi želela porabit in se vsaj delno odločit, kaj želiš imet, ker navadno cestno kolo ni ravno najboljše za triatlone, ker se okvirji že v vsamih dimenzijah in kotih zelo razlikujejo. Nekateri se odločajo za nekakšen mix z raznimi krmili, ampak to ni to.

spela* 30.03.2012 11:55

Zakaj navadno cestno kolo ni za triatlone?
Kolesa, ki sem jih gledala, so v rangu okrog 1000 evrov, ampak se zaradi cene še nisem odločila za nobenega. :(

amritaya 30.03.2012 12:02

Dimenzije in koti okvirja so drugačni, ker je poza pri triatlonu čisto drugačna kot na navadnem cestnem (nekateri namontirajo rogove, posebna krmila), ampak drža sama je drugačna. Ponavadi tisti pravi imajo posebej kolo za cestne dirke, posebno za triatlon...

Lahko uporabiš tudi navadnega cestaka, ampak ne boš nikoli dosegla pravega učinka napram triatlon kolesu. Isto se dogaja, ko želijo ljudje spremenit cestaka v krono kolo...ni zastonj kolo narejeno za določeno disciplino!

rokbr 01.10.2012 20:20

Pozdravljeni!

Sem nov na tem forumu in se že vnaprej opravičujem, če sem svoje vprašanje napisal v napačno temo. Skratka v prostem času zelo rad kolesarim in tečem. Trenutno si lastim gorsko kolo nižjega cenovnega razreda (Balance) s katerim letno naredim med 5.000 in 6.000 km. Ker do sedaj ni bilo sredstev za nakup cestnega kolesa, kolesarit pa sem si želel sem se moral sprijazniti s treningi na gorskem kolesu. študentski žep žal ni premogel kaj več. kakorkoli uspelo mi je prišparati nekaj cekinčkov čez poletje in sem se odločil za nakup cestnega kolesa. ker ne bi rad vrgel denarja v prazno se obračam na vas za nasvet glede tega katero kolo izbrati. moj budget je do 1.300 € za kolo. prosil bi vas za konkretne predloge z linki.

trenutno sta mi v oko padla ta dva:

www.centerbauer.com/focus-201 2/variado-2-0-20-prestav-105

www.centerbauer.com/focus-201 2/variado-1-0-30-prestav-ulteg ra

vem, da je ultegra boljša od 105, vendar ali se splača odšteti nekoliko več denarja za ultegro ali razlika ni opazna in se splača vzeti 105?

zanima me tudi ali naj kupim zdaj ali počakam z nakupom glede na to, da se približuje zima in da bodo verjetno 2013 na trgu ponujeni novi modeli? ali se mi morda leta 2013 splača kupiti model iz leta 2012 zaradi potencialno nižje cene leto starejšega letnika?

lp

steveO 02.10.2012 16:42

Moj odgovor na zadnje vprašanje bi bil, da sigurno poglej za kolesi l.2012, ki so znižana, ampak ne zaleti se v nakup kolesa ki ti ne bo prav!!
Budget ki ga imaš ti pomeni samo eno: dober alu okvir s solidno opremo za rekreativca
primer:
Cannondale CAAD 10, 105
www.funsports.si/products.php ?catId=169 &productId=1600

meXem 02.10.2012 17:06

Rok dobrodošel na forumu,

sigurno je bolje vzeti ultegro (seveda je potem to nekoliko dražje).

Pri 6k letno se razlika že pozna, je pa res da je za takšne kilometre tudi 105 "polna kapa" :)

Jaka_ 02.10.2012 18:46

Kot sem odgovoril pred nekaj tednu nekomu, ki je spraševal podobno:

Moj predlog (ki bo itak demantiran) je, da si za prvo specialko nabavi rabljen aluminij bicikel s karbonskimi prvimi vilicami, oprema nekje ranga Shimano 105, dobiš nekaj let starega za cca 600 eur. Imaš veliko izbire na Bolhi. Tovrstni "nižjecenovni" bicikli, ki so ponavadi lastnikove prve specialke, načeloma nimajo večjega števila kilometrov zaradi dveh razlogov:
- lastnik se je zafrknil in se ne vozi (pre)več,

- lastnik je se je zelo navdušil in po 2-3 letih odločil, da si kupi karbon specialko.

Zato ti predlagam rabljeno, potem pa boš sam videl, ali padeš pod prvo ali drugo alinejo ;)

Emil 02.10.2012 19:31

Imel sem isti "problem" kot Špela in sicer se mislim udeležit naslednje leto polovičnega ironmana in kasneje tudi celega. Odločil sem se kupiti cestno kolo, kajti s triatlonom se bom ukvarjal zgolj amatersko oziroma rekreativno. Ne bi si kupoval triatlonsko kolo, če bom pa enkrat na leto šel na triatlon. In pa pri nas začetnikih se mi zdi bolj pomembno, da ti je na kolesu kolikor toliko udobno,    ne pa da bom malo hitreje v cilju.

darre 20.10.2012 18:46

da ne odpiram nove teme; saj vem da imate vsi raje firme ampak vseeno
kaj mislite o tem
www.roseversand.de/artikel/ro se-carbon-pro-sl-3000-compact- 529368/aid:574987

ali

www.roseversand.de/artikel/ro se-xeon-crs-3000-2-fach/aid:55 6694

a kdo že ima to firmo 

darre 21.10.2012 18:20

a nobe nč ne ve povedat

mc 21.10.2012 18:38
Kolesa Rose sem vidu v zivo na sejmu v Padovi. Zgledajo zelo lepa in seveda kvalitetno izdelana. Nekaj slik imas tudi v temi galerije. Nekaj testov sem tudi prebral v Italijanskih kolesarskih publikacijah in zelo pohvalno. Je pa tako, da tudi Canyonov so se kar otepali na zacetku, dokler niso prisli v pro peloton.
Je pa res, da je najbolje dobiti mnenje od kaksnega lastnika omenjene znamke.
darre 22.10.2012 07:45

hvala

1
Zadnji komentarji v kategoriji ""
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI