Camino- iz Slovenije s kolesom

Domov > Forum > Camino- iz Slovenije s kolesom

Camino- iz Slovenije s kolesom

SORTIRAJ PO:
oli64 05.04.2012 16:18

17.05.2012 se odpravljam s kolesom v Santiago de Compostelo iz Slovenije.  Če koga zanima se mi lahko pridruži. Datum odhoda je že dokončen, priprave pa so v zaključni fazi.

Vesel bi bil vsakega nasveta, lahko pa tudi izmenjamo informacije.

Buen Camino

blum 13.04.2012 21:55

Si se pa kmalu spomnil za iskanje družbe... Koliko časa pa računaš na pot do Camina?

oli64 13.04.2012 22:31

Pozdravljen

Že novembra meseca sem objavil vabilo na forumu STA LJ. Javili so se trije potencialni kandidati. Zaradi enega kandidata sem že prestavil zadevo za 14 dni.
Ampak zgleda, da bom na pot odšel kar sam. 
Do Santiaga de Compostelle bom potoval cca 30 dni. Nato pa še 1 dan do "konca zemlje" Finisterra.
Dve forumašici sta potovali s kolesi 29 dni od tega sta 2 dni počivali. Vsak dan nameravam prevoziti okrog 100 km.
Za potovanje sem nabavil tudi Garmina Edge 800, ki ga zdaj preizkušam in se zelo dobro obnese.
Na kolesu sem včeraj opravil tudi servis, tako da sem razen nekaj malenkosti že pripravljen.
 

TajaBella 23.04.2012 12:40

Živjo!

Trenutno sem še zadnji semester faksa, sem pa o takšnem podvigu razmišljala tudi sama. Sicer pred naslednjim letom, ko bom absolventka, ne bo šlo... :(
Upam, da boš izkušnje delil z nami. :)
Srečno pot! 

oli64 23.04.2012 19:30

Hvala za lepe želje.
Pravgotovo bom delil izkušnje z vsemi, ki ste mi izrazili podporo na vseh forumih. 

andrej74 23.04.2012 22:52
@oli64:

Hvala za lepe želje.
Pravgotovo bom delil izkušnje z vsemi, ki ste mi izrazili podporo na vseh forumih. 


Sto kilometrov na dan lahko vsak prevozi v šestih urah. In kaj po tem počneš osemnajst ur do naslednjega dneva?smeh

oli64 24.04.2012 08:09

Mene zanimajo predvsem narava, majhne vasice, lokalne zanimivosti, naključni dogodki ......
Čar potovanja s kolesom je ravno v tem, da nisi prehiter in ne prepočasen za oglede.
Po poti bom moral poskrbeti za marsikaj tudi če bo šlo vse gladko.
Prevoženih 100 km na dan je samo v orientacijo če želim navedeno pot prekolesariti v 30 dneh (cca 2900 km).
 

SODROVC 19.05.2012 20:02

V petek sem srečal kolesarja oli64, sva se kar nekaj časa pogovarjala in moram priznati, da je kar "faca" da se je sam odpravil na tako dolgo pot. 1 mesec?
Ja, pa Garmin 800 je imel. Lepa stvarca,   ampak meni bi bil za tako turo bolj všeč oz. uporaben Oregon 300 ali 450. Kdor ima enaga od teh dveh, že ve, zakaj.

oli64 21.06.2012 13:07

Lep pozdrav vsem forumašem.

Predvčerajšnjim sem se vrnil iz Santiaga de Compostelle z letalom. Bilo je nepozabno in enkratno doživetje. Prevozil sem 2960 km čez Slovenijo, Italijo,Francijo in Španijo.To je bil pravi preizkus psihične in telesne pripravljenosti. Imel sem samo en "gumidefekt" na poti v Padovi.

Skozi Italijo  drugace ni bilo posebnosti, razen enega dneva neplaniranega počitka zaradi močnega dežja. Tudi v Franciji je šlo dokaj gladko z izjemo Nice, kjer sem skoraj ostal brez prenočišča ( zaradi formule 1). Zelo lepo je bilo kolesariti ob kanalu Du Midi.

V St. Jean Pied de Portu sem pričel kolesariti Camino. Pot me je najprej vodila čez Pirineje do Pamplone.  V Pamplomi sem srečal francoza Guy- a s katerim sva nato prekolesarila nadaljno pot čeprav se nisva nič razumela. On govori francosko in špansko sam pa se sporazumevam v nemščini in angleščini. V krajih pred in po Leon- u je pihal močan veter, občasno je rosilo ali deževalo.Ni bilo sončne pripeke,ki sem jo pričakoval. To bi bilo trenutno vse.

kostolomc 21.06.2012 14:04

uuuu to bi pa enkrat z veseljem odvozu...zanimiv se mi sliš to zanimiv
kok te je pa finančni konstrukt tega projekta prišel ?

bravo
čestitke

sodelavec že 14 dni pešači tole zadevo

Berlingo 21.06.2012 14:33

oli64
čestitke za opravljeno pot.

SODROVC 21.06.2012 18:23

Kako se ti je pa Garmin 800 obnesel? Ko sva se srečala, je hotel mal "spodje.avat". Zdaj, ko si prežilvel to, a bi se za naslednjo avanturo še odločil, če bi moral iti sam na pot?

Lep pozdrav od znanca, s katerim si podebatial kar lep košček časa.

IZAK 21.06.2012 19:34
oli64 22.06.2012 09:38

Za takšno avanturo priporočam, da gresta na pot vsaj dva kolesarja. Če bi šel še enkrat na to pot, bi prenočeval v šotoru v kampih, ki jih je v Italiji in Franciji veliko. Na Caminu ( Španija ) za prenočišča ni problem, razen v juliju in avgustu, ko je večja gneča.

cabrio 22.06.2012 16:09

Pa valda nisi šel na tako pot s kolesom potem pa spal v hotelih. HALO.

wawer 22.06.2012 16:44

Tudi mene zanima kakšen je bil približen finančni izdatek, pa tudi, če je bila ta romarska pot v celoti prevozna ali si moral velikokrat kolo nositi?

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI