Merida ali Orbea

Domov > Forum > Merida ali Orbea

Merida ali Orbea

SORTIRAJ PO:
zlahkoto1 14.04.2012 10:16

Izbiram med dvema modeloma Orbea Oiz 2 in Merida One Twenty Carbon 3000D.

Katerega izbrati glede na opremo in kvaliteto?

 

http://www.m erida.com.au/2011-bikes/mtb-fu ll-suspension/one-twenty-serie s/one-twenty-carbon-3000-d.htm >

 

http://mountain-bikes. findthebest.com/l/585/2011-Orb ea-Oiz-Carbon-2

Urky 14.04.2012 11:02

Izberi sledečega:

 

http://www .orbea.si/izdelek/oiz-carbon-2 .html

 

za več info jih pa kontaktiraj ali pojdi v trgovino.

 

pa lep pozdrav

 

blaz 14.04.2012 11:04

emmmm Orbea for sure :)

peloton 14.04.2012 11:10

Merida raje, Orbeam se lušči lak, kot kačam koža.

Urky 14.04.2012 11:23
@peloton:

Merida raje, Orbeam se lušči lak, kot kačam koža.

NEŠIRI LAŽI!

 

 

blaz 14.04.2012 11:39
@peloton:

Merida raje, Orbeam se lušči lak, kot kačam koža.

drugo leto že vozim Almo in ko jo spucam se še zmeraj zasveti kot nova. Če pa imaš v mislih lak pod cevjo na kateri, je montiran nosilec bidona je pa logično, če ni zaščiten oz. ni blatnika na sprednjem kolesu.


Drugače sem pozabil prej napisat, da sta to kolesi, ki se razlikujeta v načinu vožnje/uporabe. Merida bolj gravitira na all mountain medtem ko Orbea bolj crosscountry (racing). Tako, da mislim, da  se moraš najprej odločit kakšen stil vožnje želiš "furat" in potem se odločat med kolesi.

Primož Hočevar 14.04.2012 11:41
Pa ja boš vzel znamko, ki nosi znano evropsko ime ORBEA in ne neko kolo, ki je ena navadna kitajska al korejska Mer(i)da.
vambomzepokazu 14.04.2012 11:45

Orbea je našla zanimivo rešitev za zadnji amortizer. Tako lahko imaš 2 nosilca bidona.

 

Kaj pa Cannondale?

 

@swicak....s e pa zna zgodit, da bomo kmalu mi evropejci cote šival za Kitajce :)

erma 14.04.2012 11:57

orbea definitivno ne. imel sem almo - draga ko pes, precej težja od konkurence, vozne lastnosti pa najslabše do sedaj (primerjam lahko samo s tismi, ki sem jih vozil: scott scale,merida flx carbon, merida 96). glede laka nisem imel težav, se je pa nekaterim, ki jih poznam, poškodoval okvir (šlo je za napako v izdelavi - garancija) in je uvoznik najprej trdil, da se da popravit (namesto, da bi zrihtal nov okvir, ki mu je zaradi garancije pripadal), nato pa se je zadeva vlekla tri mesece, ves ta čas pa je bil človek brez kolesa, čeprav ga je mastno plačal... 

peloton 14.04.2012 14:30

1. ne širim laži
2. luščila se mi je cev, ki jo navaja blaz (posledica kamenčkov vendar se lušči v kosih)
3.luščil se mij predel okrog gonilnega ležaja ( aluminijasta puša)
4. OIZ je že malo zastarel za leto 2012

blaz 14.04.2012 15:07
@erma:

orbea definitivno ne. imel sem almo - draga ko pes, precej težja od konkurence, vozne lastnosti pa najslabše do sedaj (primerjam lahko samo s tismi, ki sem jih vozil: scott scale,merida flx carbon, merida 96). glede laka nisem imel težav, se je pa nekaterim, ki jih poznam, poškodoval okvir (šlo je za napako v izdelavi - garancija) in je uvoznik najprej trdil, da se da popravit (namesto, da bi zrihtal nov okvir, ki mu je zaradi garancije pripadal), nato pa se je zadeva vlekla tri mesece, ves ta čas pa je bil človek brez kolesa, čeprav ga je mastno plačal... 

 Draga ko pes, verjetno se še kakšen dražji gorc kje najde. Precej težja od konkurence, se ve zakaj, kolo je narejeno za KOLESARJENJE ne le vožnjo v klanec.
Imel sem možnost delati V kolesarskem centru&servisu Orbea. Tako sem bil tudi enkrat zraven, ko je gospod iz "focha" za popravlanje karbonskih okvirjev, znan pod vzdevkom "dr. Karbon", dejal, da Orbea s svojo tehnologijo izdelovanja okvirjev ne zaostaja dosti za eno ameriško, ki bi naj bila vodilna. Nisem prepričan ali je bilo govora o Treku ali Specializedu. V glavnem jasno je rekel, da Scott ravno ne spada suvereno v to kategorijo. Seveda na račun manjšega števila plasti vlaken, da je okvir logično lažji.
Vozne lastnosti so subjektivne narave. Tako, da če tebi ne ustreza ni rečeno, da drugi osebi tudi ne bo.
Glede garancije pa nevem kaj sta imela.
Ne zagovarjam znamke, ker bi "moral" ampak, ker lahko to vse povem iz izkušenj. Erma res me zanima kateri aspekt, del, dejavnik te je motil, da ti niso bile všeč vozne lastnosti.

zlahkoto1 14.04.2012 15:21

Vsekakor gledam bolj crosscountry verzijo novega kolesa.
Torej bi pri meridi moral gledati za verzijo Ninety six 3000D. 
Nagledanega imam tudi Giant Anthem X2 2011 z aluminijastim okvirjem ima težo 11,2.
Je boljše Orbea ali Giant? :) 
http://www.pedalon.co. uk/acatalog/giant_anthem_x2.ht ml 

blaz 14.04.2012 15:51

tako je. Pri Meridi gledaš serijo ninety-nine, pri Giantu pa anthem. Mogoče bi samo dodal, če imaš možnost se raje odloči za kak rang nižjo opremo in vzameš na ta račun karbonski okvir. Ali pa kakšen višiji rang in karbonski okvir vendar "trdaka". :)

IZO 14.04.2012 16:11

Imam Oiz-a in sem zelo zadovoljen, kakor tudi s Štrancarjevim suportom!

Kolo je res nekaj težje od konkurence, vendar kot je že povedal blaz, ne zastonj. Zastarel za 2012 gor ali dol, če bi ta moment kupoval xc polnovzmetenca, bi vzel isto! Edina stvar, ki me moti je, da nima remote lockout-a vzmetenja. Vendar, če ne dirkaš, ne bo moteče...

 

sharp 14.04.2012 17:20
@vambomzepokazu:

Orbea je našla zanimivo rešitev za zadnji amortizer. Tako lahko imaš 2 nosilca bidona.

 

 

tam, kjer je amortizer pri orbea, bi lahko tudi bil bidonnasmeh, če je res potreben



vambomzepokazu 14.04.2012 17:34
@sharp:
@vambomzepokazu:

>Orbea je našla zanimivo rešitev za zadnji amortizer. Tako lahko imaš 2 nosilca bidona.

 

 

tam, kjer je amortizer pri orbea, bi lahko tudi bil bidonnasmeh, če je res potreben



Ja res je, mislim da Top Peak ponuja rešitev za to. Se nosilec montira na zic štucno.

 

@Blaz.....kolk sem se jaz z Dr. Karbon menil, se mi zdi da je hvalil Specialized. Nima pa lepga mnenja o Scott-ih.kaže jezik

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI