Pomoc pri nakupu prve specialke

Domov > Forum > Pomoc pri nakupu prve specialke

Pomoc pri nakupu prve specialke

SORTIRAJ PO:
Ana46 23.04.2012 23:16
Pozdravljeni clani,

Nova clanica in upam da kmalu tudi nova clanica na cestah :)

Malo bi potrebovala pomoci glede nakupa mojega prvega cestnega kolosa :)

Kakrsnakoli informacija glede opreme, modela, znamke,...bo mi prav prisla!
Kaj mi proporocate za prvi cedtni kolo-ki bo defenitivno rabljen,kajti novega trenutno nimam namena kupit,saj moram najpej preverit ce cestno kolesarstvo sploh bo zame,.. :)
Zeljena je tud kakrsnakoli informacije kje lahko dobiti rabljeno kolo,.. :)

Hvala vsem ki si boste vzeli minutko casa! :)

Lep pozdrav,
Ana


(www.anatripsis.si)
JamesQ 24.04.2012 06:17

Živjo.

 

Priporočam ti AL okvir (opcija: z žensko geometrijo), oprema naj bo Shimano 105 (5700)/Campagnolo Veloce/Sram Apex. Najverjetneje boš našla ravno Shimano 105. Gonilka naj bo compact (50/34) ali triple(50/39/30), verižni(kaseta zobnikov zadaj) pa 11-28. Obročniki naj bojo nekaj osnovnega.

 

Rabljeno kolo se lahko kupi prekoBolhe, kjer boš morala malo poiskat , da ti svetujemo. Drugače pa rabljena kolesa prodajajo v vsaki večji kolesarski trgovini. Samo pazi, da ti ne podturijo kolo s starejšo opremo, ke rje potem malce težje dobit rezervne dele.

 

Preden se sploh posvetuješ s prodajalcem pojdi najprej čezTALEkalkulator. Vedi, da telesna višina ter višina razkoraka samo okviren podatek. Pomembno je tudi kako dolga je horizontalna palica okvirja

 

LDŽ

Marjetka75 24.04.2012 08:17

Hej, tudi jaz ti priporočam za nakup prve specialke ALU okvir in vsaj Shimano 105 opremo...

 

Mogoče poglej kakšnega CORRATEC-a, ki ima lepe ženske modele specialk (vem da si napisala, da ne kupuješ novega, a vseeno :))

 

http://www.sportni ksi.com/kolesa-in-oprema/koles a/cestna-kolesa/ali-okvir/cest no-kolo-corratec-dolomiti-105- miss-c-compact-2012.html

macscott 24.04.2012 08:41

...priporočam ti, da si najprej nekje od znanke ali znanca sposodiš specijalko (mora biti vsaj približno tvoje velikosti) za nekaj krogov ali dan dva (lahko probaš tud v kakšni trgovini), ker, če ti ne bo všeč, nima niti smisla kupit rabljeno specijalko,....drugače dobiš novo specijalko s popustom, ženska geometrija že za 800EU z novo deset-redno tiagro..lp

vasja_ 24.04.2012 08:51

Se strinjam z macscottom - in če boš vzela kolo z novo 10-redno tiagro, moraš obvezno vzeti compacta in kaseto 12-30. Ta kaseta je letošnja novost pri Shimanu. S tem dobiš tako lahka prestavna razmerja, kot pri tripli, pa manj odvečne teže, pa še kolo lepše izgleda.

marko55 24.04.2012 09:37

Jaz bi za prvo specialko vzel rabljeno. Jih je dosti na bolhi. Sploh, če boš kupovala ALU specialko. To pa zato, ker ne veš, ali ti bo sploh všeč in kaj od kolesa pričakovati. Po par tisoč kilometrih ti bo vse bolj jasno in takrat če boš imela željo/voljo/denar za novo specialko si nabaviš res nekaj konkretnega, na stari pa ne "izgubiš" veliko denarja. Razen če si za sigurno odločena za specialko in bi rada novo, potem si kupi eno konkretno karbonsko kolo.

 

Ne vem kakšnih "gabaritov" si, jaz bi recimo na tvojem mestu gledal kaj takega. Moraš pa biti pozorna na velikost; prevelika specialka je zelo slaba izbira, ne glede na to katere znamke je, kakšen okvir je ali pa cena in oprema.

 

Ana46 03.05.2012 15:21
Zopet pozdravljrni,

Malo sem pogledala naokoli malo sem bila na dopustu sedaj pa me zanima...kaj takega www.focus-bikes.com/int/en/bikes/bikes-2012/category/road/model/variado-20-6.html za prvi kolo priporocate?

Hvala,

Ana
skadolebiker 03.05.2012 15:34

Zdravo,

 

Če je prvo kolo je to sigurno v redu. Pri kolesu imajo itak vsake oči svojga malarja in vsak ima svoje želje. Ampak tvoje želje šele pridejo, ko se boš v redu spoznala s cestnim kolesarjenjem. Do takrat pa se strinjam z 'marko55'.

 

Želim pa ti dobro izbiro in predvsem čimveč prijetnih kilometrov na kolesu

Urky 03.05.2012 16:32
@Ana46: Zopet pozdravljrni,

Malo sem pogledala naokoli malo sem bila na dopustu sedaj pa me zanima...kaj takega www.focus-bikes.com/int/en/bikes/bikes-2012/category/road/model/variado-20-6.html za prvi kolo priporocate?

Hvala,

Ana

Kolo je kar ok, koliko pa je cena?

 

Vseeno priporočam, da greš še po trgovinah spraševat (specializirane), čeprav sedaj boš dobila kar imajo. Nova naročila so nekako  na  4 mesce oz 2krat letno. Vem za orbeo  da imajo eni izmed redkih 4 tedne dobavni rok če ni kolesa na zalogi.

 

sicer pa sem letos 3 sezono na specialki in gledam za novim ki bo karbonc... sam da do dnara pridem.

 

Priporočam shimano 105 ali boljše nikakor pa ne tiagre, boš imela sam težave (po domač je v kur...) :)

 

Varno vožnjo in nobenega padca ti želim :))

 

 

ESTEMP 03.05.2012 16:36

Jaz bi na tvojem mestu vzel novega(vsaj veš kaj imaš).Itak pa pri rabljenemu ne veš v kakšnem stanju je ketna,zobniki...

Na to ceno ziher dobiš še kaj popusta,

as-art.eu/2011/10/focus-variado-2-0-compact-2012/

flora1 03.05.2012 19:37

Jaz ti tudi priporočam kar novo. Sicer ne vem, kakšen je tvoj budget, vendar meni se je novo zelo obrestovalo. V trgovini (če so za kaj, bodo ugodili) ti bodo dali na posojo kako rabljeno specialko, greš 1 ali 2 dni kolesarit in boš videla, da boš zasvojena. Jaz sem bila takoj, čeprav sem vedela, da si želim specialko in nisem šla samo sprobavat, ali je ali ni to zame. Najpomembnejša se mi zdi velikost, ki ti bo ustrezala, vse ostalo se nekako zrihta, če te pa kaj boli, potem ti pa tudi ultegra ne pomaga. Z mano je šel kupovat kolesar profi, da je nekako tudi zrihtal kontakte v trgovinah in te potem čisto drugače tretirajo. Sedaj vozim Scott Contesso 2009 in sem zelo zadovoljna. Vozim XS, 165 cm visoka. www.devercycles.co.uk/dever-bikes-2009.asp?rnge=XBSCTCONT09/Scott%20Contessa%20Road%20Racing%20Bikes%20%20for%20Women Srečno!

matic91 21.05.2012 18:25

Lep pozdrav. Ker je tema podobna sm se odločil da bom tukaj pisu.

Star sem 20 let in veliko kolesarm po asfaltu. zato razmišljam o nakupu nove specialke.

Zanima me kero specialko mi predlagate oz do koliko evrov naj grem gor.

 

Ogledan mam eno specialko in to je scott S30 CD. kja pravite o njej.

 

www.prolocotrade.si/kolesarstvo/katalog.asp?NazivProduktneGrupe=Kolesa&NazivZnamke=Scott&StZnamke=01.01&StSkupine=01.01.17&NazivSkupine=Speedster&Id=02&NazivIzdelka=Speedster%20S30%20CD

jankokocevje 21.05.2012 19:04

Preveč denarja za tiagro in take feltne

bpesan 21.05.2012 22:02
rok3232 28.08.2013 23:13

Lepo pozdravljeni, sem novi član foruma in si bom sposodil to temo za nekaj vprašanj. Torej odločam se za nakup prve specialke in prva dilema je okvir, alu ali karbon. Preizskusil sem prijateljevo alu specialko osnovni model in pa karbonski v kolesarski trgovini in moram reči, da mi je karbonski okvir vsekakor boljši, zdi se mi da je kolo lažje vodlijo in bolje vpija vibracije, vem pa da je tudi lažji ampak to mi ni tako zelo pomembno. Samo je pa res da je bila ta specialka 2 ranga višje kot pa alu. V trgovini sem gledal tole specialko, ki sem jo tudi preizkusil :
bl-sport.com/poletje/article. php?cid=308 &aid=1136   
Kaj menite o njej je vredu za nakup prve specialke, kolikor sem bral na vašem forumu priporočate vsaj shimano 105 prestave, ta model pa ima shimano tiagra. In pa nisem siguren če mi je prodajalec pokazal točno to kolo, ki je na spodnejm linku. Vem da je ROUBAIX model in da je zelo podoben temu, same glede opreme nisem prepričan če imata enako. Sedaj pa še cena iz 1800 ima popust na gotovoino in je dal ceno 1400 EUR. Ali je to dobra cena za takšno specialko.

 Prosim za odgovore, ker sem pred težko odločitvijo in nevem kako se naj odločim.

lp
Rok 

thor 28.08.2013 23:21
www.canyon.com/_en/roadbikes/ series/ultimate-cf-sl.html za tale denar dobis canyona z vrhunsko opremo , ce si zacetnik ti priporocam alu kolo, bv dat velik denar ce si zacetnik ... Moje mnenje ce rabis kaksen nasvet kar napisi na privat


Lp
Maratonac 29.08.2013 00:05

Grupa Tiagra 2x10 je 329€ , kolesa DT axis 1.0 z žica gumami vred 150 $, kar je že po sami ceni klump , brez pedal , z Alu balanco . Zdaj pa če hočeš za okvir dati 1100 € , sem mišljenja , da bi pri sestavljanju sam prišel do istega zneska , ki ga žele od tebe , vendar z opremo , ki je ne bi želel več menjati.

Pa prej se zmeri , da boš kupil pravo velikost okvirja.

rok3232 29.08.2013 00:09
kaj naj pol si kolo sam sestavim? naj kupim dele pa sestavim ? samo jaz ga ne bi znal sam sestavit.
Alcomp176 29.08.2013 00:32

Priporočam da vzameš karbonca, primerjava z alu okvirjem je neprimerljiva, vzami vsaj 105 opremo, da ne boš potem 2x kupoval. Vožnje s cestnim kolesom se hitro nalezeš, ti povem iz lastnih izkušenj :-)

Maratonac 29.08.2013 00:52

Ti kupiš posamezne komponente - najboljše ali pa tudi ne , samo potem , veš da ti niso prodal muda za bubrege. , sestavi ti ga pa mojster za 40€  . Druga pa je najboljša , da po int. gledaš rasprodaje , Pa noter padi , da boš vedel ceno grup , ceno koles , Karbon je pa karbon.  Eni ga prodajajo za 500 €, po okvirju ,  eni pa za 2000€ . Meni je smešna kombinacija Tiagra na karbonu , k Borovo gume na Mercedesu. Če sedaj odšteješ vse dele na tebi ponujenem kolesu , prodajajo tale okvir za 1200 € . No pa sedaj poglej cene samih okvirjev

za posamezne dele

www.bike24.com/1.php?content= 7;navigation=1;mid=0;pgc=0;men u=1000,173,157

za že sestavljeba kolesa.

 

 

Osredotoči se na Shimano grupe : Sora , Tiagra 330 €, Deore, 105, Ultrega 740 €  in najdražja Dura Ace 

Obročev z gumami , pa pod 400€ ne kupuj.

Pred menoj , ti je Thor  dal link kolesa za 1599 € . Je  že boljše , ker je oprema bolj izenačena z karbonom. 

 

Alcomp176 29.08.2013 07:21

Če boš kupoval po komponentah, te bo dost dražje prišlo, kot če kupiš komplet kolo. 

Ban 29.08.2013 07:30

www.veb-company.si/izdelek/30 30/kolo-ridley-orion-105-13.ht ml

 

za malo več denarja

www.veb-company.si/izdelek/30 31/kolo-ridley-fenix-ultegra-1 3.html

 

Poglej si še na strani maxi sport čerin, tudi tam imajo precej koles v akciji. Predvsem je pomembno, da si kupiš pravo velikost okvirja.

rok3232 29.08.2013 11:03

Več kot 1500 EUR ne bi dal za kolo, s tem mislim končno ceno, z vsemi popusti, ampak kot sem že zgoraj omenil sem občutil veliko razliko med alu in karbonskim okvirjem, ali je bilo to samo zaradi dveh neprimerljivih koles, saj je bil alu za 2 ranga slabši? Sem pa iz okolice Celja in bi rad kolo kupil pri lokalni prodajalni, vasaj nekje med Mariborom in Ljubljano. Sem pa slišal da dobra kolesa prodajajo tudi v Avstriji zraven naše meje, v kraju Mureck.

FMK 29.08.2013 11:31

v cmureku (mureck) je to edino lahko kolletnigg (sport 2000)
www.kolletnigg.com/ 
www.radland.steiermark.at/cms /beitrag/10904391/24276600/ 
iz cmureka proti radgoni je tudi eden a ne vem točno imena.
drugače pa je na tem linku kar nekaj prodajalcev s štajerskega (avstrijskega) konca:
www.radland.steiermark.at/cms /ziel/24276600/DE/

rok3232 29.08.2013 20:08

Danes sem obiskal kar nekaj kolesarskih trgovin in sem izbral kar nekaj modelov in sedaj me zanima katerega mi priporočate za nakup, za prvo specialko.

Izbiram med naslednjimi kolesi:
 www.ghost.si/index.php?page=s hop.product_details &flypage=flypage.tpl &product_id=273 &category_id=80 &option=com_virtuemart &Itemid=8

Ta ima kavlitetno opremo in mi je zelo všeč.

 specialized.com/ca/en/bikes/a rchive/2012/roubaix/roubaixcom pact
Ta je od bolj priznane znamke vendar s slabšo opremo.

 www.specialized.com/us/en/bik es/archive/2012/tarmac/tarmacc ompact
Ta je podoben zgornjemi le da ima malo bolj tekmovalno držo( bolj si sklonjen).

 www.bike-shop.si/index.php?pr oductID=1641
To kolo mi je zelo všeč, čeprav je najdražji od vseh ostalih in ima dobro opremo. Potem sem pa na njihovi strani našel še ta model:
 www.bike-shop.si/index.php?pr oductID=1639
Ta ima po pojem tudi dobro opremo.

In pa še eno kolo, ki mi ga je priporočil uporabnik thor, vendar bi raje kupil kolo v Sloveniji.
 www.canyon.com/_en/roadbikes/ bike.html?b=3239

Prosim, da mi poveste kateri model ponuja največ za svojo ceno in da bo vredu zame kot za začetnika.

novak.janez85 29.08.2013 20:38
Pozdravljen

Sam se imam podobno dilemo pred nakupom prve specialke. Malo sem se pozanimal pri kolegih/izkusenih kolesarjih.

Priporocili so mi tole www.bike-discount.de/shop/kS1 /a80126/spire-carbon-6-0.html. Best buy za ta denar. Imam Radon MTB in sem zelo zadovoljen.

Poglej se na freestyler.si. Imajo neke akcibe..

Lp
Alcomp176 29.08.2013 23:43

Poglej še tukaj 
www.a2u.si/index.php?cat_id=1 0 

www.a2u.si/index.php?cat_id=1 1 

rok3232 30.08.2013 07:22
Hvala za nasvete, vendar mene zanima katero kolo od zgoraj navedenih je najboljše? ne mislim ga kupovati preko spleta.
piki7 30.08.2013 08:46

Glede na to, da mečeš v isti koš tako različna kolesa in opremo, sklepam, da boš kolo vozil bolj v svoj užitek, kot pa karkoli resnega. V tem primeru je na koncu koncev vseeno, katerega vzameš, vzami tistega, kateri ti je najbolj všeč.

Če pa pokomentiram tvoje predloge in se postavim v tvojo kožo:

Sam bi vzel canyona ali ghosta. Ponujata največ, razmerje cena/kvaliteta je najboljša. Canyon je model 2014.

Specija: Tiagra na karboncu?! Modela 2012... (Pre)plačaš ime v tem primeru.

Scapin: ne poznam toliko te firme, 2 model ima Compagnolo veloce menjalnik, kateri je spet kar precej pod rangom Ultegre...

 

Nekako se mi zdi, da je tebi glavno, da bo kolo karbonc, vse ostalo pa ti ni preveč pomembno (obroči, grupa)... Verjemi, v rangu do 1500€, kolikor imaš budget, se bolj splača vzeti dobro alu kolo z karbon vilicami in boljšo opremo, kot pa karbonca z slabšo opremo...

 

 

Piroman 30.08.2013 08:59

Izmed tvojih kandidatov nedvomno Canyon.

1 2 3 4
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI