GSM aparat - kolesarski števec in navigacija

Domov > Forum > GSM aparat - kolesarski števec in navigacija

GSM aparat - kolesarski števec in navigacija

SORTIRAJ PO:
skadolebiker 26.04.2012 08:09

Mene zanima, če kdo od vas uporablja GSM aparat tudi kot kolesarski števec in navigacijo. Glede na to, da imamo telefon vedno pri sebi me namreč zanima, če se ga da koristno uporabiti tudi v kolesarskem smislu in nadomestiti razne Garmine. Hvala za odgovore.

gapy 26.04.2012 08:48
Jaz sem uorabljal, ampak sem ga vedno imel v žepu, koristil mi je da sem imel gps traso poti. Sem razmišljal o raznih dodatkih pulzmeter, merilec hitrosti kadence. Vendar potrebuješ še ant+ sprejemnik ki stane 60€. Sedaj je možno kupiti pulzmeter ki deluje preko bluetootha. Če pa imaš telefon na krmilu pa rabiš zaščito. Kot telefon v žepu se mi je zdelo smiselno takrat. Ko sem pa hotel nekaj dodatkov in ga postaviti na krmilo, sem ugotovil da ne bo dosti ceneje od garmina za 200€, ki že ima pulzmeter
galoper 26.04.2012 08:52

Pozanimaj se kako ti obračunajo stroške uporabe te storitve s telefonom. Dodatna senzorja, za utrip srca in kadenco, sta obvezen dodatek.

problem43 26.04.2012 09:21

nekateri mobilni telefoni že imajo podporo za ANT+, recimo Sony Xperia Active in Xperia mini,...
potem bi potreboval še samo pas za srce, recimo Sunto in Garmin delujeta na ANT+...
tako da če premoreš kakšen telefon, ki podpira ant+ in si lastnik garmina ali sunta, je stvar praktično zastonj... 

mitozaver 26.04.2012 12:58

Naloži si endomondo...poglej na spletu

lukapav 26.04.2012 13:17

Katere nosilce uporabljate? Imam že nekaj nagledanega, a če ima kdo s katerim še posebej pozitivne izkušnje...

Hvala.

fuego 26.04.2012 23:12

Ko si boš zračunal koliko pride pas, pa nosilec za kolo, pa še nimaš merilca kadence... boš hitro uvidel, da je bolje kupit Edge-a. Jaz sem bil tudi pred dvema letoma v dilemi pa sem pol kupu Edge-a 500 pa mam mir. Telefon sedaj uporabljam samo kot MP3 player in včasih kadar se zgubim, na google mapsu pogledam kje sem.

novinka 02.05.2012 10:57

www.runkeeper.com/android

brezplačen program, če imaš telefon, ki podpira GPS in android market... 


preko GPS meri razdaljo, porabo kalorij, prevožene kilometre, povprečno in trenutno hitrost ipd...

lp  

LukecKukec 02.05.2012 11:23

Sports Tracker za Nokio, Samsung. Meri hitrost, povprečno hitrost, kalorije, kilometre, višince, srčni utrip (če maš senzor), izriše pot, pa še razne primerjave. Je brezplačen, treba ga je samo naložit in se prijavit. 

Zidi 02.05.2012 11:40

Imam Sports trackerja na Nokii 500 (freeware)...deluje odlično!  Zadnjič sem na nepoznanem dolenjskem terenu sprobal še navigacijo ovi maps (freeware) istočasno z sport trackerjem. Telefon sem imel v žepu, po slušalkah pa dobival napotke za pot. Za normalen števec in utrip imam en star Polar.
Doma uploadam podatke na www.sports-tracker.com Zadeva deluje super, moti me edino, ko sestavljaš pot v ovi maps je zoprno ker moraš določit veliko točk, da te potem pelje po željeni poti. 
 

skadolebiker 02.05.2012 17:48

Kot sem že prej domneval bi se verjetno najbolje obnesla taprava Nokia in sports tracker. tako se združi vse v eni napravi navigacija in kolesarski števec. Za srčni utrip pa tudi ne bo težko na roki Polarja nosit, ki je že pri hiši. Prav tako se Nokia odlično obnese tudi kot avtonavigacija in je še tam rešeno. Če bo še kdo najdu kakšno pametno pa kar javte. Za dosedanje nasvete pa tudi vsem hvala.

LukecKukec 02.05.2012 19:40

Ta SportsTracker mislim da je kompatibilen s Polarjem, sicer pa je pas za srčni utrip 60 evr, poštnine pa ni!

Sokratus 02.04.2014 23:55

Zdravo!

da ne načenjam na novo, zanima me samo vaše mnenje, glede razvoja omenjenih napravic v smislu (velikosti) edgea 500, ki imajo naložen android. Sklepam da je to vse bližje? je že kdo kaj zasledil...slišal sem da google izdeluje android uro, tako da športna verzija pride v poštev? 

gorann316998 03.04.2014 01:40
Za sportstracker rabis njihov pascek, ki ni zdruzljiv z endomondom naprimer. Je pa bluetooth
Jaromir 04.04.2014 14:04

Zaenkrat je čisto preveč komplikacij. Prištej še premajhno zdržljivost baterije in stroške prenosa podatkov. 
 

stomper 05.04.2014 20:33

Prenos podatkov je zanemarljiv, sploh pa jih ima že vsaka naročina nekaj vključenih...

lakkon 20.04.2014 22:55

evo, da se še sam vključim tukaj... nosilec za mobilnik že imam za na krmilo.. za smešnih 5 eur ga dobil in se odlično obnesel pri spustu z Kuma. želel bi, da mi mobilnik prikazuje zgolj nadmorsko višino... prenos podatkov imam vključen v mesečni naročnini... katerega izmed mnogih si naj naložim na svoj Sony xperia GO? pa da je enostaven, a zato še ne slab program.. tukaj je malo morje programčkov:

 

play.google.com/store/search? q=vi%C5%A1inomer &c=apps &price=1 &hl=sl

Periglej 21.04.2014 09:50

Da pa bi recimo v sporttrackerju preklopil pogled na višinomer, ne bi bilo ok?

Merlin 21.04.2014 10:38

Recimo to deluje odlično če ima telefon vgrajen višinomer play.google.com/store/apps/de tails?id=com.iforpowell.androi d.ipbike

gorann316998 21.04.2014 10:54
Zakaj bi rabil prenos podatkov pri sportstrackerju? Ni nujno, saj gps tudi brez tega dela
stomper 29.04.2014 22:17

res je.

ali pa ta program za pozicijo in višino 
play.google.com/store/apps/de tails?id=com.eclipsim.gpsstatu s2

Kittel 29.04.2014 23:16

hmm, pri vseh teh komentarjih niti en ni omenil STRAVE!

 

Zanimivo...kul

stomper 01.05.2014 22:41

sam uporabljam endomondo, stravo samo enkrat in sicer ta teden.
prva opazka je ta, da je strava porabila precej več baterije. bom še testiral naprej.

kako pa drugim služi? 

Lizard 02.05.2014 20:19

Telefon kot kolesarski števec je tako tako.... Sam vidim pri kolegih, ki uporabljajo telefon kot števec, kako nenatančne meritve so. Nekdo s telefon je fizično na segmentu (strava) bil slabši od tistega, ki uporablja Garmina a potem na stravi ima boljši rezultat kot tisti, ki je bil dejansko boljši....

lan 02.05.2014 23:05

Jaz uporabljam normalen števeč SIGMA ROX in zraven vzporedno še na tel. Run Keeper, sem pa tudi Stravo! No noben števec preko GPS-a ni popolnoma točen! To utemeljujem s tem da je med mojima števcema razlika, posebej je večja še takrat , ko je več višincev! Če pa si približam potem doma zapis GPS-a je pa vidno, da se velikokrat peljem nekaj metrov izven  ceste, po polju ali travniku. Do tega prihaja zaradi preslabe pokritosti satelitov in je točnost včasih na 15, 20 ali tudi 30 metrov! Tudi garmin v avtu včasih pokaže tako! to je pač moja izkušnja!

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI