Nakup kolesa - bike-discount.de

Domov > Forum > Nakup kolesa - bike-discount.de

Nakup kolesa - bike-discount.de

SORTIRAJ PO:
novak.janez85 01.05.2012 21:06

Pozdravljeni!

 

Sem začetnik kar se tiče koles in kolesarstva nasploh. Zatorej bi potrebovla nekaj vaših mnenj in nasvetov. Verjetno je o teh rečeh na forumu že bilo marsikaj povedanega a vendar bi želel nekaj novejših informacij

 

Kupujem gorsko kolo. Budget je nekje do 800 €. Seveda, ob kaki res dobri ponudbi sem pripravljen še kaj dodat. Do sedaj sem si kolesa ogledoval na internetu in v trgovinah.

 

Dobra ponudba se mi zdi tale:

www.bike-discount.de/shop/k1830/a58202/zr-team-6-0.html

 

Torej Radon ZR-TEam 6.0

 

Vprašanja:

1. Kakšne imate izkušnje pri nakupih bike-discount.de?

2. Kakšno je Radon kolo? Oprema za tak denar se mi zdi super. Si kdo lasti Radon? Izkušnje

 

Kakšni so pa kaj popusti ki jih lahko pričakujem v trgovinah pri nas če kupujem z gotovino? 15%? Lahko zahtevam več?

 

Hvala za pomoč,

lpj

 

JC29 01.05.2012 21:38
@novak.janez85:

3. Ali lahko dobim ob spletnem nakupi tudi vrnjen davek? Vrnejo celih 19%?

 

Kakšni so pa kaj popusti ki jih lahko pričakujem v trgovinah pri nas če kupujem z gotovino? 15%? Lahko zahtevam več?

 

Ti pa si kaliber. :)) 

odgovor na 3.  Davek si kot "državljan" EU ravno tako dolžan plačati, kot nek domačin (švaba). Davek imajo odbit nekatere neevropske trgovine, ampak te potem naša carina opali, tako da to, da nikomur ne boš plačal davka, kar pozabi.

 

Popusta ravno zahtevat ne moreš, lahko pa vprašaš zanj. Dober trgovec ti ga bo dal.

LukecKukec 01.05.2012 22:31

Davek lahko dobiš povrnjen, če kopuješ robo npr. v CRO, zahtevaš dvojni račun in poveš prodajalcu kako oz. zakaj. Ne smeš pa iti skozi SLO carino, morajo pa ti nekaj poštemplat na CRO carini. Davek nato uveljavljaš pri nas. Dokaj komplicirano, sploh če ne poznaš nikogar na carini. Kar se pa popustov tiče pri gotovinskem plačilu, pa je okrog 5%, pa še tu je fajn če vljudno povprašaš, pri čemer ti prodajalec na znižano kolo ne bo dal še 5% na gotovino.

novak.janez85 01.05.2012 23:02

To z davkom sem vprašal zato, ker imajo na spletni strani res čudno napisano:

 

www.bike-discount.de/inhalt/faq_general.html?lg=en

 

2. I would like to have the V.A.T.-amount reimbursed, since I do not live in a Non-EU-country  - is that possible?

Yes, we can refund the V.A.T. - provided that the goods are delivered to an address within the EU and that you made a remark in the message-field of your online-order regarding an "Ausfuhrkassenzettel" (document for refunding V.A.T.). This message-field  appears at the end of the ordering process at the time when you accept our terms and conditions. The "Ausfuhrkassenzettel" already filled in by us needs to be presented to your customs' duties when importing the goods into the Non-EU-country and let it be  stamped and signed by the customs' authorities. This document needs to be sent to our address in Grafschaft  (please note that all documents must be originals) - a sending by fax, by e-mail or a copy by post will not be accepted by German fiscal authorities (in this case we cannot refund the V.A.T.-amount).

 

tomispeed 02.05.2012 07:48

:-)) podklupljivga carinika najd da ti poštempla papirje da je šla roba iz EU, pa bo..Davek plačevati je pa častno:-))

 

Pred kratkim sem kupil gorsko kolo pri bike-discount, na trgovino nimam pripomb lahko samo pohvalim.  poglej temo Kje kupiti cube acid 29".

 

Birkoff 02.05.2012 10:14
@LukecKukec:

Kar se pa popustov tiče pri gotovinskem plačilu, pa je okrog 5%, pa še tu je fajn če vljudno povprašaš, pri čemer ti prodajalec na znižano kolo ne bo dal še 5% na gotovino.

Meni ga je dal.

Na predplačniško akcijsko ceno še dodaten popust ali celo nato še enega če se prav spomnim.

Maloprodajna cena mojega kolesa je bila cca 4200€, jaz sem plačal 2500€. To je 1700 evrov oz. 40% popusta!! 

 @novakjanez85

Ko boš kupoval kolo imej v mislih, da so nabavne cene koles okrog 50% in še več nižje! Zato so gotovinski popusti v stilu 3% (valy žagar) in 5 % taki, da pomisliš kot bi se hoteli norčevat iz tebe. Torej ko boš kupoval kolo se dogovarjaj z glavnim prodajalcem, saj ima on največja pooblastila, koliko ti lahko največ zniža kolo. Popusti okrog 15-20% so normalni.

 Preden kupiš kolo se včlani v kako športno društvo ali klub kot je npr Bambi, Butan plin ali Izvir Vipava itd. Tako ti bo v izbranih prodajalnah (Veb company, a2u....) avtomatično pripadal popust med 15-20% na kolesa, opremo, prehrano... 

 Članarina za tak klub je ponavadi minimalna 10-20 evrov/leto, pri biciklu pa boš zaradi tega prišparal 100+ evrov.

 Člani Izvira imajo če se prav spomnim 35% popust na Mathitech kolesa, bambi in butan plin člani 20% popust v a2u-ju in 10% v veb companiju (tako je bilo še lani)

 Priporočam ti tudi AS-art, zastopa focus gorce in se da zmenit za popuste. Ni "nategateljski" trgovec, kot mnogi.

novak.janez85 06.05.2012 09:53

Hvala vsem za odgovore.

 

Zanima me še, če ima kdo izkušnje z Radon kolesi? Z Zr-team serijo? Kolebam med nakup spodnjega kolesa:

 

www.bike-discount.de/shop/k1830/a58202/zr-team-6-0.html

 

Hvala,

lp jano

cannondale_79 09.09.2019 13:14

Mene pa zanima.. če kupim na bike-discount e-kolo mtb cube..ali je kolo pri dostavi na dom v slovenijo že v kompletu nastavljeno na mojo višino, namazano ter  sestavljeno v celoti


kdor je kupoval kolo na bike discount prosim za odgovor


https://www.bike-discount.de/fr/acheter/cube-nuride-hybrid-exc-625-allroad-grey-n-black-901605


hvala za odgovor

burek66 09.09.2019 13:20

BD ne pošilja vseh koles v Slovenijo. Najprej jih vprašaj za konkretno kolo in navedi velikost. Ti bodo zelo hitro odgovorili.

felx 16.09.2019 12:49

Za sina sem lani jeseni kupil cube hardtaila na bike discount. Izenačili so mi ceno druge nemške trgovine (ki sicer splon želela pošiljati v slo), bike je prišel komplet namazan, sestavljen, jaz sem le obrnil balanco in navil pedale - gasa.

Boogin1 17.09.2019 11:40

Zelo dobro izkušnje imam z:

www.bike-discount.de

www.bike-components.de

www.rosebikes.de

www.biker-boarder.de

Pravzaprav kupujem le preko njih, kolesa, dele,... naročim in dobim dostavljeno v 3 dneh.

Skratka profesionalno, hitro, prijazno,... znajo svetovati, po Mailu jim pošljem višino in telesne mere: razkorak,... in mi svetujejo.

Izogibam se le www.bike24.com, kjer sem samo 1 x naročil, dobil prednje in zadnje kompletno kolo z XT pesti poškodovano, poškodovana oba pesta in oba obroča-TOTALNO !!!!!-NISEM MOGEL VERJETI Najbrž so mislili, da SLO državljani vse požremo in je za nas vse dobro. Seveda ni šlo kot so si zamislili. reklamiral sem jim dostavljeno, fotografiral, poslal po Mailu, sledila je ponudba za 50% manjšo ceno, kar sem zavrnil in zahteval brezhibna kolesa brez kakršnih koli poškodb. Ker se ni dalo dogovoriti oz. niso hoteli poslati brezhibna komplet kolesa, so mi po mailu poslali povratnico, šel sem na pošto, priložil njihovo povratnico in brez plačila vrnil robo nazaj, seveda sem plačan znesek dobil nazaj na kartico VISA, stroškov praktični nisem imel, če odštejem porabljen čas in živce. Sicer firme bike24 nočem blatiti, to je le moja slaba izkušnja, lahko je to le osamljen primer, vendar jaz osebno pri njih ne bom več nič naročil.

robizo 17.09.2019 12:12

Jaz pa imam dobre izkušnje z vsemi, ki si jih navedel, pa zaenkrat tudi z bike24.de.

Edino pri biker-border.de še nisem kupoval, poštnina 50 eur za Slovenijo. se mi zdi vseeno preveč, glede na to, da ima večina ostalih, razen poštnine za kolesa, samo 10 eur. Poslal sem jim celo mail z vprašanjem, glede poštnine v SLO, pa mi niso odgovorili.

felx 17.09.2019 12:20

Jaz pa 10+ paketov preko bike24, vse bp, edino ni šlo za kaj več od cot in rezervnih delov, bremz gumic...

Kolo sem vzel še pri Merlin UK, kjer pa je trajalo 14 dni cca. da so ga sestavili, ker so imeli nek velik sale. Nisem se bunil, ker je cena odtehtala čakanje, pa še na strani je pisalo, da bodo zastoji zaradi sestavljanja.

Boogin1 17.09.2019 12:38
@robizo

Jaz pa imam dobre izkušnje z vsemi, ki si jih navedel, pa zaenkrat tudi z bike24.de.

Edino pri biker-border.de še nisem kupoval, poštnina 50 eur za Slovenijo. se mi zdi vseeno preveč, glede na to, da ima večina ostalih, razen poštnine za kolesa, samo 10 eur. Poslal sem jim celo mail z vprašanjem, glede poštnine v SLO, pa mi niso odgovorili.


Ja biker-border.de ima res poštnino 50 eur, kolikor sem jo odštel za kolo, vendar so mi dali za enako kolo veliko boljšo-nižjo ceno cca 200 eur od drugih najboljših, da me je kljub poštnini kolo prišlo ceneje. Pa še nekaj, biker-border.de vam kolo profesionalno razstavi, vsak del: okvir, obroče, ostale dele,... zaščiti res profesionalno v tipsko embalažo-ne zavijejo kar v nek papir, temveč tovarniško izdelano embalažo za vsak kos posebej, tako, da ni nikakor mogoče, da bi se kolo in deli med prevozom poškodovali, saj oni so z embalažo poskrbeli, da v primeru poškodovanja krivda ni na njihovi strani in ko dobiš tako zapakirano kolo si lahko res zadovoljen, seveda ta embalaža ni zastonj in je všteta v ceno. 
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI