Sigma Rox 9.1

Domov > Forum > Sigma Rox 9.1

Sigma Rox 9.1

SORTIRAJ PO:
lego 07.05.2012 21:38

Zdravo

Ker kupujem omenjeni števec, me zanima kje ga dobiti najceneje?

Hvala za odgovore

 

maregol 07.05.2012 21:52

Jaz sem na tej spletni strani (www.bike24.de/1.php?content=8;navigation=1;menu=1000,5,144,13;product=24960) kupil že ogromno stvari, med njimi tudi števec rox 9.1. Lahko rečem, da so bili do sedaj 100% zanesljivi in če imaš kakšno vprašanje ti praktično takoj odgovorijo.

Ko sem kupoval I-magic trenažer sem jih v hecu vprašal kako to, da imajo tako nižje cene kakor trgovine pri nas v Sloveniji (nalimal sem jim celo linke od cen). Odgovor je bil, da so to realne cene, ki imajo nizko maržo zaradi visoke konkurence na trgu in pa da nas trgovine v Sloveniji nategujejo nasmeh.

vasja_ 07.05.2012 23:08

Že dolgo razmišljam o nakupu tega števca, vendar se še nisem odločil.

Plus je vsekakor to, da dobiš števec z vsemi možnimi funkcijami (razen lokacije) za relativno majhen denar.

Minusov pa je tudi veliko - če ima kdo glede tega kakšno izkušnjo oz. mnenje, naj prosim pove:

- Izračun wattov po neki super duper formuli je lari fari. Če bi hotel pravilno izračunati moč, bi moral poznati še ogromno faktorjev - npr. hitrost in smer vetra, trenje... Gotovo bi bilo bolje, če bi imeli še en senzor za moč na pedalih, tako kot pri ostalih boljših števcih.

- Veliko je funkcij (npr. razdalja, ki jo prevoziš z enim obratom...), ki so izpeljane iz osnovnih meritev (hitrost, kadenca, višinska razlika). Prikazovanje teh izpeljanih vrednosti na ekranu je brezvezno kompliciranje. Tega nihče ne rabi. Dosti bolje bi bilo, če bi bilo na ekranu npr. prikazano, v kateri prestavi voziš, kar bi bilo precej enostavno izdelati

- V enem izmed tujih testov (sicer za ROX 9.0, morda so pri 9.1 že kaj popravili) sem prebral, da je senzor za kadenco zelo občutljiv na razdaljo do magneta in ga je težko nastaviti tako, da bi števec kazal pravo kadenco. Senzor se menda tudi pogosto premakne in moraš spet začeti nastavljati na novo. To ni dobro. In to je bil tudi glavni razlog, zakaj se še nisem odločil za nakup.

Stevens 08.05.2012 00:30

Ne kupuj. Sem ga imel in so sami problemi...sploh nebi opisoval od kadence pa da kar zmrzuje ipd. Kupil sem ga kljub temu da sem prebral vse mogoče slabo na koncu pa se je izkazalo za resnično.Sem ga vrnil nazaj. Sedaj ima Polar CS500CAd ki dela brez problemov. Edino stvar ki je slaba je ta,da moraš redno prati wear link sicer se hitro uničijo elektrode na oddajnem pasu. Po vsaki uporabi v mlačni vodi in pa vsakih 5 uporab v pralnem stroju. Tega sam nisem delal in sem moral kupiti nov pas 15 eur čez 4 mesece.

drmare 08.05.2012 17:18
@lego:

Zdravo

Ker kupujem omenjeni števec, me zanima kje ga dobiti najceneje?

Hvala za odgovore

 

Jaz sem ga kupil pri Žagarju v Kranju (Valy d.o.o)  za 170€! Dela mi brez problemov! Isto ceno ima A2U.... mislim, da ni potrebe naročat iz tujine!

Glede težav - probleme imajo vsi, če malo pogledaš po forumih!

LP 

Klemzy 22.03.2013 21:23

Tako.

 

Po nekaj tedenski uporabi se mi je zazdelo da vrjetno tale utripomer nebo čisto merodajen. nekako mi ne kaže prav no. 150b/min a jz suh k poper!! Pomoje odstopa kr veliko!! Še komu podobno?

 

 

nejc100 22.05.2013 10:53

Meni dela vse OK. Poglej, če imaš pas pravilno nameščen (leva in desna stran senzorja)

lp N

gorann316998 26.05.2013 14:28
Klemzy, kaj pa kupujes zanic stevce. He he

drugac si pa verjetno take sorte k moja babnca, na kolesu zunj pulz preko 170 na garminu, notr na trenazerju pa 120-130
Jastreb 18.09.2013 00:29

tisti, ki števec ROX 9.1 uporabljate že več mesecev, a ste še vedno zadovoljni z njim ali pa so se pojavile kakšne težave z pasom, senzorji in podobno kot omenjajo nekateri uporabniki tukaj gor???

sk5561 18.09.2013 06:46

Moja punca ga je uporabljala eno sezono. Pas za srčni utrip je delal brez problemov, ampak večne težave je imela s senzorjem kadence. 

Jastreb 18.09.2013 10:07

sta poskusila menjati baterijo in preverila razdaljo med magnetom in senzorjem? ali so težave kljub temu ostale?

Gretzky 18.09.2013 10:20

Sam ga uporabljam drugo sezono, dela brez večjih težav, so sicer rahla odstopanja npr. od Endomonda, ki dela preko GPS-a, a pod črto lahko rečem, da sem zadovoljen. Kupil sem ga v Veb-u, cena je bila okoli 160 EUR.

Pantanifan 18.09.2013 10:26

Z delovanjem sem zadovoljen, zaenkrat nisem opazil še nobene napake, senzor kadence in srčni utrip delujeta BP.
Če primerjam delovanje višinomera s Suuntom ambit pokaže vedno malo več višincev, ker beleži vsak meter gor ali dol. 

garin 18.09.2013 13:50

Ga uporabljam dve sezoni in nimam nobenih težav, potrebna je pravilna namestitev in vsi senzorji delajo BP. Tudi višinomer dela točno, če ga kalibriraš po navodilih.

drmare 18.09.2013 17:21
Meni dela po sezoni in pol brez problema, menjal sem samo baterijo v pasu in stevcu.....letos mi je nameril ze 5900km!

LP Mare
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI