USB polnilec mobilnih naprav na kolesu

Domov > Forum > USB polnilec mobilnih naprav na kolesu

USB polnilec mobilnih naprav na kolesu

SORTIRAJ PO:
jeryslo 14.05.2012 22:44

Spoštovani!

 

Nekaj časa že spremljam to stran sedaj pa sem se registriral, ker potrebujem vašo pomoč. Da sem res kolesarski navdušenec in ne samo iskalec čim večjega števila izpolnjenih anket vam prilagam dokaz. In kaj potrebujem od vas. Prosim za sodelovanje pri izpolnitvi naslednje ankete o USB polnilcu za mobilne naprave na kolesu preko dinama. Sicer na trgu obstaja že precej rešitev, toda narediti moram to raziskavo v okviru Fakultete za računalništvo in informatiko pri predmetu Ekonomika in podjetništvo. Hvala za vložen trud pri izpolnjevanju ankete.

 

Anketa o USB polnilcu mobilnih naprav na kolesu

 

lone_rider 15.05.2012 10:53

Rešeno. Cca 35 sekund.

bostja 15.05.2012 11:15
@jeryslo:

Spoštovani!

 

Nekaj časa že spremljam to stran sedaj pa sem se registriral, ker potrebujem vašo pomoč. Da sem res kolesarski navdušenec in ne samo iskalec čim večjega števila izpolnjenih anket vam prilagam dokaz. In kaj potrebujem od vas. Prosim za sodelovanje pri izpolnitvi naslednje ankete o USB polnilcu za mobilne naprave na kolesu preko dinama. Sicer na trgu obstaja že precej rešitev, toda narediti moram to raziskavo v okviru Fakultete za računalništvo in informatiko pri predmetu Ekonomika in podjetništvo. Hvala za vložen trud pri izpolnjevanju ankete.

 

Anketa o USB polnilcu mobilnih naprav na kolesu

 

Izpolnjeno ...me pa zanima, če lahko predstaviš kakšne primere teh usb polnilcev ..tnx
Quercus 25.09.2017 09:07

Da ne odpiram po nepotrebnem nove teme bom kar tu vprašal.Ker sem začetnik bi vprašal kako imate priklopljene zadeve.
Nekateri sem videl, da jih imajo na mestu, kjer je bil včasih osni dinamo za luči

Quercus 20.10.2020 19:16

Kaj pa pravite na omenjeno ?

Je kdo od vas že poizkusil?

dean8331346 21.10.2020 11:59

@Quercus

Kaj pa pravite na omenjeno ?

Je kdo od vas že poizkusil?


Preizkusil nisem, se mi je pa pred časom zgodilo enako kot Novaku - tudi moji proizvajalci konfekcije so spremenili označevanje velikosti. In enako kot pri njemu, moram zdaj kupovat L namesto M 😏


lp,D

SODROVC 09.11.2020 17:41

To, kar Novak počne, je zanimivo. Jaz med kolesarjenjem tudi proizvajam el. tok. No, ne jaz, pestno dinamo v prednjem kolesu. Napaja mi lahko 2 sprednji luči in eno zadnjo. Ponoči, ko prižgem obe luči, je vozišče osvetljeno kot bi svetil motor. ;) Vsaj tako pravijo kolegi. 

Poleg tega lahko čez dan napolnim Powerbank, 2600 mAh. Ali pa napajam Garmin Oregon. Ali mobi ipd..

Poleg dinama je za to potrebno imeti še usmernik, ki izmenični tok pretvori v enosmernega. Dinamo da od sebe 3W. Max 6V napetosti in 0,5 mA toka. (Novejši, manjši, z manj magnetnega upora, narejeni za novejše LED dinamo luči, dajo 2,4W). Na daljši popotovanjih sem glede porabnikov el. en. skoraj neodvisen od vtičnice. Lani sem na dobrih 1600 km samo 2x napolnil powerbank preko vtičnice.

Quercus 14.12.2020 17:52

Zanimivo.

A to imaš stalno priklopljeno?

Si kaj meril porabo kalorij pri tem?

SODROVC 14.12.2020 20:38

@Quercus

Zanimivo.

A to imaš stalno priklopljeno?

Si kaj meril porabo kalorij pri tem?


Ne, samo po potrebi. Imam pa stalno delujoči lučki. Je zanimivo videti voznike, kako so presenečeni, ko pripeljejo izza ovinka. Poraba kcal je zanemarljiva, menda je toliko magnetnega upora, kot bi vozil vzpon 2,7 m/km. Je kar precej študij na netu, pa ni vsem za verjet. 

Max. moč je pri enih dinamih 3 W, pri drugih 2,4 W. Prvi dobro polnejo napravice ali pa powerbank, drugi potrebujejo malo več časa. Če ima najboljši, SON deLux res vsaj 70%-izkoristek, takoj ugotoviš, koliko Watt-ov porabiš. In potem sledijo ostali fizikalni izračuni.

Enkrat je en uporabnik-poznavalec napisal, da na 100 km porabi za eno frutabelo kcal. Malo za šalo, malo zares.

Jaz imam 2 kompleta, 3W in 2,4W. Luči spredaj in zadaj, nikoli me ne skrbi, da bi mi zmanjkalo baterij. Nikoli več me ne skrbi, da ne bom pravočasno doma. 

Te dni dobi komplet še en kolega, je bil na enem daljšem brevetu, kjer smo vozili ponoči, navdušen. In te dni so precejšni popusti, tako da je nekatere kombinacije dinam in obročev težko dobiti. Pa luči tudi. Vendar lahko naročiš in plačaš, dobiš v 3 tednih. 


Quercus 14.12.2020 20:42

Zanimivo.

Torej sta poraba in napor res zanemarljiva.

Mimogrede imaš mogoče kaj slik ali posnetkov?

SODROVC 14.12.2020 20:52


SODROVC 14.12.2020 20:57

Zgornje slike prikazujejo dinamo, ki je Sutter Precision PD-8. Za disk zavore. Obroč je za caliper zavorne čeljusti. Tako ne bo noben problem, če bom šel spredaj kdaj na disk zavore.

Ja, zdaj se dobi že ogromno variant dinam. QR vpetje, pa 12 in 15 mm thruaxle. Pa adapter, ki omogoča, da 12 ali 15 mm-sko varianto spremenimo v QR varianto. 

Quercus 14.12.2020 21:18

Hvala za omenjeno.

Razmišljam da bi naredil podobno ; gledam jasno da imam čimmanj kablov ter da ohranim bicikl v originalu....

Jasno moram pa imeti 6V vtičnico in ne 12V kot v ostalih vozilih...

SODROVC 15.12.2020 07:22
@Quercus

Hvala za omenjeno.

Razmišljam da bi naredil podobno ; gledam jasno da imam čimmanj kablov ter da ohranim bicikl v originalu....

Jasno moram pa imeti 6V vtičnico in ne 12V kot v ostalih vozilih...


O kakšnih vtičnicah govoriš? Dinamo ustvari max. 6 V. 12V luči so za e-bajke.

Iz pretvornika AC/DC (max. 6V in 0,5A) vodi kabel u USB priključkom. Za čim manj kablov je pa najbolje vzeti SON luč s koaksialnim kablom, ki ima vmes še en konektor za AC/DC pretvornik. Proizvajalcev le-teh je pa tudi kar nekaj. B&M izdeluje celo luč, ki ima v glavi luči že vso elektroniko in ima že USB priključek za polnjenje "česarkoliže". 

https://www.bike24.de/p138271.html

https://www.bike24.de/p1352027.html

 


Quercus 15.12.2020 07:30

Hvala za omenjeno obrazložitev ter link od luči.

Kable lahko tudi elegantno skrijem pod balanco in okoli ter pritrdim z vezicami ,,,,

SODROVC 15.12.2020 09:41

@Quercus

Hvala za omenjeno obrazložitev ter link od luči.

Kable lahko tudi elegantno skrijem pod balanco in okoli ter pritrdim z vezicami ,,,,

Ne boš imel luči pritrjene na vilice? Ker po StVZO naj bi bila luč nameščena na tej višini. In potem se svetlobni stožec še ustrezno nastavi po višini. Se najde navodila tudi na Youtube.

Kabelčka potekata samo od dinama do luči. Za polnilec pa po želji, odvisno, kam ga namestiš. Oz., kakršne so možnosti za določen tip.



SODROVC 26.12.2020 12:55

Od 24.12.2020 ima še en kolesarski kolega novo kompletno prednje kolo z SP PV-8 pestnim dinamom in B&M IQ-X Led sprednjo lučjo. So bili veliki popusti in sem mu jih pomagal nabaviti. In potem sem mu vse še zmontiral, da je vse delovalo kot je treba. Bova šla večkrat na daljše ture in na brevete, če bo le kakšna meja odprta.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI