V cerkno iz ljubljane

Domov > Forum > V cerkno iz ljubljane

V cerkno iz ljubljane

SORTIRAJ PO:
maxi 18.05.2012 06:15
Dva rekreativca se odpravljava iz ljubljane v cerkno. Po kateri poti naj greva? Čez Vrhniko in Godovič ali čez Škofjo Loko? Startala bova severno od Ljubljane, verjetno iz Smlednika. Kako pa se pride okoli Ljubljane do Brezovice? Namreč nisva ljubljančana. Krenila bova jutri, v soboto zjutraj na specialkah. Kaj priporočate? Kakšna pa je vožnja naprej od Cerknega do Slapa ob Idrijci glede na ozko cesto? Hvala za nasvete.
vili 18.05.2012 06:49

Škofja Loka in po poljanski dolini do Trebije ter nato čez Kladje - po dolini naprej proti Tolminu je najslabše med tednom zaradi kamionov, konec tedna pa se da, asfalt je ok.

daks 18.05.2012 07:14

Ce imata zelo rada klance v Medvodah do Sore in na Katarino, se spustita do glavne ceste in naprej v Polhov Gradec, do vasi Crni Vrh in naprej do Pasje ravni in se spustita v poljansko dolino, potem pa po glavni cesti naprej do Trebije in desno proti smuciscu Crni Vrh. Od tu se potem spustis direkt v Cerkno.

mastif 18.05.2012 07:14

Iz Smlednika greš po cesti mimo golf igrišča proti Zavrhu in dalje SP.Pirniče-Tacen. Po Tacenski do Celovške, nato po njej do Ceste Andreja Bitenca. Na koncu Ceste Andreja Bitenca se orientiraš dosno na Podutiško Čez Preval do Dobrove in nato Podsmreka in si v Brezovici. Če greš naprej preko Vrhnike, bi se sam ceste Brezovica Vrhnika izognil tako, da greš v Dobrovi naprej proti Brezjam in Horjulu, v katerem nato zaviješ proti Vrhniki. Vmes se ti odpira še par alternativnih poti proti Cerknem...malo poglej po zemljevidu;). Drugače je pa meni zelo dober predlog mojega predhodnika...

Chos 18.05.2012 07:29

Če bi šel proti Horjulu, potem greš lahko naravnost proti Gorenji vasi (ne zaviješ na Vrhniko).

Iz Gorenje vasi proti Žirem, zaviješ desno za smučišče Cerkno skozi Hotavlje. Do smučišča je prijeten vzpon in potem še spust do mesta Cerkno

miha- 18.05.2012 11:45

Jaz bi sel raje čez Dobrovo->Horjul->Žažar->Žiri->Hotavlje-Cerkno:)

maxi 18.05.2012 12:41
Fantje, hvala. Jaz sem pa mislila, da bo še kdo povedal, ta je težja, ona je lažja. Pa sta verjetno obe poti "pis of kejk".
galoper 18.05.2012 12:49

Iz Slednika ti je najkrajša in najlažja smer čez Š.Loko, to je obratna smer kot maraton Franja.

FAUSTO 18.05.2012 13:13

Prespita v Cerknem. Danes se tam začne Jazz Cerkno!:)

boyan64 18.05.2012 13:13
@galoper:

Iz Slednika ti je najkrajša in najlažja smer čez Š.Loko, to je obratna smer kot maraton Franja.

Se strinjam. Klanec je edino od Fužin do Kladja. Samo tam ni tako zelo prometna cesta, tako da ne bi smelo biti problema. Pa kak počitek in bosta tam mimogrede.

maxi 18.05.2012 13:15
Hvala še 1x, bo tale čez Škofjo loko verjetno izbrana, čeprav me tudi vrhniški klanec mika. Pa drugič. No, še vreme bo treba preverit, da naju ne bo pralo.
boyan64 18.05.2012 13:19
@maxi: Dva rekreativca se odpravljava iz ljubljane v cerkno. Po kateri poti naj greva? Čez Vrhniko in Godovič ali čez Škofjo Loko? Startala bova severno od Ljubljane, verjetno iz Smlednika. Kako pa se pride okoli Ljubljane do Brezovice? Namreč nisva ljubljančana. Krenila bova jutri, v soboto zjutraj na specialkah. Kaj priporočate? Kakšna pa je vožnja naprej od Cerknega do Slapa ob Idrijci glede na ozko cesto? Hvala za nasvete.

Cesta od Godoviča proti Tolminu mi je bila že v avtu zoprna. Še posebno od Godoviča do Slapa odb Idrijci. Sedaj se že nekaj časa nisem vozil po tej cesti (imenuje se tudi Keltika). Je pa dokaj ozka, prometna, zabita v dolini med vodo in brežinami.
Je potrebno biti kar pazljiv. 

boyan64 18.05.2012 13:20
@maxi: Hvala še 1x, bo tale čez Škofjo loko verjetno izbrana, čeprav me tudi vrhniški klanec mika. Pa drugič. No, še vreme bo treba preverit, da naju ne bo pralo.

V soboto 02.junija je maraton češnje LJ-Goriška brda. Pa pridi in boš sprobal vrhniški klanec, pa Črni vrh, pa Sabotin.....

maxi 18.05.2012 13:21
Tale jazz cerkno bi bil pa lep zaključek kolesarjenja. Pa mislim, da me na koncu poti grablje pa pokošen travnik čaka, ha, ha.
maxi 18.05.2012 13:26
Ja, saj midva se pravzaprav res malo pripravljava na en maraton pa za letos to še ne bo franja. Izkušeni kolegi se bojijo, da ga bova preveč lomila, ker še ne znava v skupini vozit. Seveda, če se pa vedno voziva samo midva skupaj. Zdaj berem in gledam tista navodila od Čerina. Lepo pravi, da tega pač ne moreš znati, če se voziš sam. No, teorijo že malo obvladava, ha, ha.
boyan64 18.05.2012 13:29

Ta maraton češnje je tudi zelo skupinski. Moraš tudi paziti na vožnjo saj se dosti več brezma kot na Franji. Hitrosti pa niso tako velike kot na Franji . 
Je pa voziti v skupini poseben užitek. Samo moraš biti previden saj nikoli ne veš koga imaš okoli sebe ( če jih seveda vidiš prvič). 

maxi 21.05.2012 06:33
Se javljam, da sva odvozila rundo. Sva krenila iz Moš na Kladje, potem pa spust v Cerkno in naprej do Slapa ob Idrijci. Cesta je bila v najino smer prazna, tako da ni bilo problema. Zdaj pa tudi vem, zakaj fantje gvihtate. Je bilo med spustom treba dobro držati balanco , cesta zgoraj pa slaba.
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI