S kolesom na morje

Domov > Forum > S kolesom na morje

S kolesom na morje

SORTIRAJ PO:
netlore 20.05.2012 20:07

Zdravo!

Enkrat v naslednjih tednih ko bo čez vikend lepo vreme, nameravam iti s kolesom na morje. Sem rekreativec in ponavadi delam približno 50km turce v 2 urah 1x  na teden. S povprečno hitrostjo okrog 27 km/h Za to pot ponavadi porabim kakšno frutabelo in okoli liter cedevite (odvisno od vročine). Kakšno hrano mi priporočate za pot od Ljubljane do Portoroža? nasmeh Aja pa kolo je tipa treking ;)

Berlingo 20.05.2012 20:39
netlore 20.05.2012 20:54
@Berlingo:

Tole si preberi:

www.bicikel.com/forum/34805/rekreativca_na_turi_ljubljana_izola.html

@Berlingo hvala za link! Sem iskal po forumu pa nisem našel smeh

Primož Hočevar 21.05.2012 00:17
Ravnokar sem se v petek pripeljal iz Lj v Izolo in v nedeljo šel nazaj v Lj ... pojedel sem porcijo špagetov z mezgo in mletim mesom + jogurt 3,2 maščobe, zjutraj sem se pač "nacejal" tekočine in klasičen zajtrk(sadje + kruh z marmelado) ... za pot sem pa rabil 2 bidona cedevite in to je to ... v obe smeri porabil 29 km/h, 127km 1117 višincev za v Lj, na obalo pa nekaj čez 800 višincev.
Praktično nisem "divjal", šel sem z "občutkom" .
Ker sem "kuščar", me je mraz v Planini rahlo zjebal ...
TEX 26.05.2012 21:37

Evo mi danes iz Žalca v Koper . Super tura dolga točno 185 km , 4 kolesarji , za pot pa smo neto porabili 10 minit manj kot 6 ur , kako uro pa smo si vzeli za postanke. Višincev se pa nabere za 1260 m. Ceste skoraj prazne , malo moteč prehod skozi Ljubljano , drugače pa od vrhniškega klanca pa do Kopra prava uživancija . Da je ja blo vse fajn je poskrbel še veter v hrbet na primorskem koncu.nasmeh

 

lancearmstrong 26.05.2012 21:53

ja tex hvala ko poveš,da greste v koper....

a-lex 27.05.2012 09:15

S kolegi jo 22.6. žgemo do Pirana, predviden je 1 postanek za kavo v Senožečah, potem pa spust do Pirana. Sam za tako pot brez postanka porabim 4 ure 35 minut, upam da mi pridemo dol v 5 urah. Hrana? Zvečer ene testenince, pa zjutraj ene, pa en gel za krizo.

Za nazaj 24.6. bo pa bolj počasna varianta, več postankov... se ve zakaj.

primoz69 27.05.2012 09:32
@TEX:

Evo mi danes iz Žalca v Koper . Super tura dolga točno 185 km , 4 kolesarji , za pot pa smo neto porabili 10 minit manj kot 6 ur , kako uro pa smo si vzeli za postanke. Višincev se pa nabere za 1260 m. Ceste skoraj prazne , malo moteč prehod skozi Ljubljano , drugače pa od vrhniškega klanca pa do Kopra prava uživancija . Da je ja blo vse fajn je poskrbel še veter v hrbet na primorskem koncu.nasmeh

 

nekaj podobnega sem vozil za prvomajske praznike...sam...Celje Ankaran...190 km, 6 ur, dvakrat postanek na pumpi za doping...drugače pa izotonik, banana, ploščice, pa ena injekcija od redbulla...vse fajn razen 'prehoda čez Lj'...ti vzame nakaj časa in živcev...aja, pa od Postojne do morja pričakuj veter...iz bilo katere smeri...jaz sem ga na nesrečo fasal u prsa, seveda...

Primož Hočevar 27.05.2012 10:07
Vsakič, ko sem šel proti obali sem imel iz dna Postojne, do Razdrtega, veter v prsa in to ne rahlega, ...
thomas38 27.05.2012 15:55

Okoli postojne, oziroma Nanosa se začne burja. Meni je lansko leto tako pihala v prsa ko sem kolesaril proti Kopru, da se niti premaknit nisem mogel.  Takrat mi je padlo marsikaj na misel. Malo v hecu. Tudi moja prehrana je podobna vaši, testenine, banan, čokolda, izotonik in seveda kdaj redbull.

Klemzy 28.07.2013 13:54

Je kdo že šel iz posavja?  Katero pot ptiporočate?

zmago2 29.07.2013 07:54

V soboto sem pičil iz Lj-Kp. Čeprav je malo pihal JZ veter v prsa je bilo super, na poti sem srečal mnogo sokolesarjev in vreme je bilo odlično, hladen vetrc v prsa :) (res pa  je da sem bil od 9:20 že dol preden je pritisnila vročina) , povprečna okol 30 km/h.

Za cesto nimate kaj skrbet, bivša magistralka je raj za kolesarje in motoriste, na poti mogoče 10 avtov vse skup. Z vetrom je pa res tako,  da če rečejo vremenarji JZ potem imaš v prsa, lahko pa rečejo tudi SV (burja) potem pa je veselica,  ker lah leti iz Lj-Kp tudi 35km/h povprečno brez prevelikega napora,....

plamencek2 19.06.2014 18:41

Če gre kdo v soboto 21.6.2014 s kolesom na morje naj se javi za družbo. Štart iz Ljubljane okol 6h zjutraj pa čez Vrhniko,Postojno ,Knežak,Jelšane,Rupa pa do Rijeke na Hrvaškem mogoče še celo do Bakra ali Krškega mostu. Če je kdo za turco naj se javi za družbo.

lp 

gumpy 19.06.2014 22:01
@plamencek2:

Če gre kdo v soboto 21.6.2014 s kolesom na morje naj se javi za družbo. Štart iz Ljubljane okol 6h zjutraj pa čez Vrhniko,Postojno ,Knežak,Jelšane,Rupa pa do Rijeke na Hrvaškem mogoče še celo do Bakra ali Krškega mostu. Če je kdo za turco naj se javi za družbo.

lp 

Jaz grem tudi v soboto 21.6. na morje! Sicer ne grem v Rijeko, temveč do Portoroža, tako da se lahko do Postojne skupaj peljeva.

Sem pa iz Dragomlja in sem lahko okrog 6h v Lj.

 

Info na ZS!

plamencek2 19.06.2014 23:25

Zanimiva ponudba ! sem ti odgovoril na poštni predal.

gumpy 21.06.2014 22:18

Super je bilo danes!

S plamenckom2 sva se dan prej preko foruma ''pofočkala'' in danes zgodaj (ob 6h) z Lj.-Polja štartala v hladno, megleno in od nočnega deževja mestoma še mokro cesto. No, ko sva se končno rešila ovinkov, semaforjev in križišč Ljubljane, se nama je odprlo in kot bi mignil sva že grizla v prvi klanec nad Vrhniko.

 

Megla se še kar ni hotela raspihati, zato so očala počivala v žepku na hrbtu. Skozi Napoleonov drevored pred Logatcem naju je (kot vedno) precej prerukalo in do konca sva se prebudila. Proti Planini pa se je (končno) sramežljivo pričelo kazati sonce. Kolesarjenje po jutranjem soncu in brezvetrju pa je itak prava poezija mežik Tako sploh opazila nisva, da sva brez problema že prevozila ''kačje ride'' in hop-pa sva pila kavico v Postojni.

 

Tu sta se najini poti razšli. ''plamencek2'' jo je pičil levo proti Rijeki in do bakarskega zaliva, jaz pa naravnost v Portorož.

 

Do Portoroža je bilo res čudovito kolesariti. Sploh v res idiličnem jutru in po cestah, ki danes bolj samevajo kot, da so prometne.

 

V Portorož sem prišel po 4 urah in 45min bicikliranja in prevozil 143km.

 

Pa še kdaj!!! kul

matog 21.06.2014 23:19

Lani sem šel sam v Split iz Ptuja. Slabih 500km v dveh dneh. Noge bile dobre, le rit je problem. Skupaj v dveh dneh 17h na kolesu, tak da je blo kar na izi. Skupaj pa 6300 višincev. Letos v planu tud obisk morja v enem dnevu, a še bolj ekstremno - 360km. Bomo vidli če bo šlo. 

tiki46 23.06.2014 06:33
Letos imam zeljo it iz Krskega na Pag(Gajac) s kolesom. Vendar me je mal strah magistralke ob morju(100+km) in vrocine. Je kdo ze naredu podobno turo in ma kaksen nasvet?
dado75 23.06.2014 07:20
@tiki46: Letos imam zeljo it iz Krskega na Pag(Gajac) s kolesom. Vendar me je mal strah magistralke ob morju(100+km) in vrocine. Je kdo ze naredu podobno turo in ma kaksen nasvet?

Jast sem šel, 3 leta nazaj, iz Škofljice v Zadar, čez otok Pag(trajekt). Do Senja ni nobenih problemov(šel sem v smeri Kočevje-Delnice in čez Velebit v Novi Vinodolski), problem, vsaj zame, pa je Jadranska magistrala...scary as hell. Šel sem v začetku Avgusta, prometa kok češ, najhuj mi je blo tam okrog Golega otoka, kjer je kar visoko(prepad) in si skos ob robu tiste kamnite ograje zapečateno

Drugač pa ni neke panike smeh

MrBlue 23.06.2014 21:07

Pozdravljen,

če se hočeš izogniti  magistrale, pojdi na otok Krk do Valbiske, na trajekt za Rab, nato v mesto Rab, nato z malo ladjico (za vozni red glej Rapska plovidba) v Lun na Pagu in nato preko Paga do Gajca. Zelo lepo, sicer na Krku kar precej prometa, vsekakor pa ni niti slučajno tako izpostavljeno kot na magistrali (sicer pa tudi tam ni panike, se navadiš).

Dado75, Velebit se začne malo kasneje (ne verjamem, da si delal tako velik ovinek nazaj v Novi Vinodolski in potem spet do Senja in naprej).

DaisyDejzi 23.06.2014 22:31
@MrBlue:

Pozdravljen,

če se hočeš izogniti  magistrale, pojdi na otok Krk do Valbiske, na trajekt za Rab, nato v mesto Rab, nato z malo ladjico (za vozni red glej Rapska plovidba) v Lun na Pagu in nato preko Paga do Gajca. Zelo lepo, sicer na Krku kar precej prometa, vsekakor pa ni niti slučajno tako izpostavljeno kot na magistrali (sicer pa tudi tam ni panike, se navadiš).

Dado75, Velebit se začne malo kasneje (ne verjamem, da si delal tako velik ovinek nazaj v Novi Vinodolski in potem spet do Senja in naprej).

Morda pa je bil Gorski Kotar?

IZO 24.06.2014 05:50
@MrBlue:

Pozdravljen,

če se hočeš izogniti  magistrale, pojdi na otok Krk do Valbiske, na trajekt za Rab, nato v mesto Rab, nato z malo ladjico (za vozni red glej Rapska plovidba) v Lun na Pagu in nato preko Paga do Gajca. Zelo lepo, sicer na Krku kar precej prometa, vsekakor pa ni niti slučajno tako izpostavljeno kot na magistrali (sicer pa tudi tam ni panike, se navadiš).

Dado75, Velebit se začne malo kasneje (ne verjamem, da si delal tako velik ovinek nazaj v Novi Vinodolski in potem spet do Senja in naprej).


Ceste po Krku, Rabu in Pagu so 3x bolj nevarne od Jadranke!

deco 24.06.2014 10:22

Magistrala super za vozit pred ali po sezoni

IZO 24.06.2014 11:56
@deco:

Magistrala super za vozit pred ali po sezoni


Takrat je samo še boljša...kul
Govorim za odsek med mostom na Krk in Paklenico! Seveda, če kdo misli drugače, se ne mislim kregat... :)

dado75 24.06.2014 12:09
@DaisyDejzi:
@MrBlue:

Pozdravljen,

če se hočeš izogniti  magistrale, pojdi na otok Krk do Valbiske, na trajekt za Rab, nato v mesto Rab, nato z malo ladjico (za vozni red glej Rapska plovidba) v Lun na Pagu in nato preko Paga do Gajca. Zelo lepo, sicer na Krku kar precej prometa, vsekakor pa ni niti slučajno tako izpostavljeno kot na magistrali (sicer pa tudi tam ni panike, se navadiš).

Dado75, Velebit se začne malo kasneje (ne verjamem, da si delal tako velik ovinek nazaj v Novi Vinodolski in potem spet do Senja in naprej).

Morda pa je bil Gorski Kotar?

Bravo smeh...mau sm zamešu imena...Gorski Kotar je ja, ne Velebit

Alcomp176 26.06.2014 07:48

Jutri grem na pot od Velenja do Crikvenice pa me zanima ali se da pridet čez mejni prehod Jelšane, ker je potem avtocesta takoj za mejnim prehodom, če ima kdo izkušnje bi ga prosil za odgovor ali priporoča kdo kakšno drugo pot.

primoz69 26.06.2014 08:18

Če maš rad višince...Velenje-Celje-Sevn ica-Trebnje-Žužemberk-Kočev je-Fara-Delnice-Fužine-Crikve nica

Alcomp176 26.06.2014 08:23

Primož69 hvala za odgovor, sem šel lani čez gorski kotar, letos grem raje po lažji poti, ko ni toliko višincev :) 

IZO 26.06.2014 09:08
@Alcomp176:

Jutri grem na pot od Velenja do Crikvenice pa me zanima ali se da pridet čez mejni prehod Jelšane, ker je potem avtocesta takoj za mejnim prehodom, če ima kdo izkušnje bi ga prosil za odgovor ali priporoča kdo kakšno drugo pot.

Takoj za mejnim prehodom  med plastičnimi bankinami zaviješ levo. Tako se priključiš na staro cesto do Rupe. Tam zaviješ levo na Petrolejko...naprej pa verjetno veš!
Sicer pa imam sam najraje pot čez Kočevje, Delnice...
 

Alcomp176 28.06.2014 14:03

Pot prevožena do Crikvenice, če koga zanima takoj od meje zaviješ desno (označeno s prometno tablo) in prideš po ozki asfaltirani cesti do Rupe ni potrebno kršiti cestnih predpisov, samo tako za informacijo če bo koga zaneslo na to pot. 

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI