Napitki

Domov > Forum > Napitki

Napitki

SORTIRAJ PO:
Sencurjan 08.09.2004 19:40
Pozdravljeni!

Sem nov na forumu in začetnik tudi v kolesarstvu, ki se bo (upam) počasi prelevil v pravega kolesarja ter se ustrezno opremil z vsem potrebnim.

Za začetek imam vprašanje glede napitkov, ki jih je dobro uživati med vožnjo. In sicer me zanima, kolikšna je minimalna dolžina ture, ko je pametno vzeti s sabo tudi kakšen napitek in kakšne so lehko posledice, če ga ne (poleg dehidracije)č

Sam trenutno prakticiram tako, da delam ture dolge kakšno uro; pri tem opravim 20 do 30 km, med samo vožnjo pa ne pijem nič.

Hvala za odgovore!
ZZZ 08.09.2004 19:50
8O
P I J :!: :!: :!: ( ti buhtl !!!! :wink: )

ti si pa dober.., in zakaj ne piješč
vzem pol litra vode s sabo (pri takšni razdalji in sedanjih temperaturah ne rabiš drugega.., čez leto dni boš pa že sam lahko povedal kaj ti bolj paše.., izostar, getorejd, maltodeks.., maratonik..., itd ..., po maratoniku je kolega zeleno lulal :D :D :D )
kolesar- 08.09.2004 19:59
8O To je osnova da piješ dost!

Če ne drugega vsaj vodo, fajn je pa kakšn ADHOC al pa enervit
Uporabnik ne obstaja. 08.09.2004 20:45
jst približn istu kolesarm sam tut nč ne pijm kr ne čutm te potrebe, pa ne vem zakaj dons sm gonla u klanc pa sploh nism bla žejnač pa ne vem zakaj kr ponavad če nardim kakih 40 km povp. 21km/h (če me oči podi) pijm ku zmaj, pa mau se bojim teh napitkov pa njihove kemije :č:
energy 08.09.2004 20:51
ah kasne kemije... napitki so sam dobri zate. pa voda. med treningom mors nujno pit, tud ce ne cuts potrebe.
se ti obrestuje naslednje dni potem....
Uporabnik ne obstaja. 08.09.2004 20:51
brez pijače boš na hudi turi umru in če hočš kej bolšga enkrat postat morš tut neki spit umes (pa tut hrana je pomembna). Kaj pa suha usta, vročina.................
beatlexx 08.09.2004 21:42
no kaj mislite o isotonicu (rumena plastenka, se dobu v Spar-u za 100sit)č

primerjal sem z izostarom in isosolo in se mi je zdel najboljsi glede na vrednosti..
č
Carrera 08.09.2004 22:01
Moje mnenje je da glede na kakovost in ceno pa tudi koncno kolicino napitka najbolje prides cez z ADHOC-om......

Za tiste ki ste novi ali ne poznate, zadeva je od firme Gensan, je hipotonik pa tudi doziras jo manj kot pise. Pol merice na bidon je ze zvrhana mera tudi za tiste ki imajo raje slajsi okus. Eno velko pakungo 700g bote mel za muchos dolg !! :D

Sem degustiru ze vse zive napitke tko da ta mi je pa kar ostal pri srcu...

Isostar je prot temu kikiriki- drazji, takoj se porab, manj mineralov soli itd....

Mal se pozanimejte. sicer pa na netu vse pise......... Mal se znajdte, ce pa se koga poznas.... :wink: :wink:

LP BaankTM
Carrera 08.09.2004 22:05
AJA.... Pa pijte skos po malem.... Ne se mi nacejat po pol bidona naenkat... Na vsake tolk pozirek,,,,, V glavnem PIJTE!!!!

...... ne pa da se pol teme odpirajo......

" fak stari mene pa krci ko prasca pa sem 3 ure pogajnu pa nc nism pil, tko da mislm da pijaca ni kriva.." 8O 8O 8O

Ma sej boste sami prsli do tega....

Ajde !
CHEF 08.09.2004 23:02
Carrera je napisal:
Moje mnenje je da glede na kakovost in ceno pa tudi koncno kolicino napitka najbolje prides cez z ADHOC-om......

Za tiste ki ste novi ali ne poznate, zadeva je od firme Gensan, je hipotonik pa tudi doziras jo manj kot pise. Pol merice na bidon je ze zvrhana mera tudi za tiste ki imajo raje slajsi okus. Eno velko pakungo 700g bote mel za muchos dolg !! :D

Sem degustiru ze vse zive napitke tko da ta mi je pa kar ostal pri srcu...

Isostar je prot temu kikiriki- drazji, takoj se porab, manj mineralov soli itd....

Mal se pozanimejte. sicer pa na netu vse pise......... Mal se znajdte, ce pa se koga poznas.... :wink: :wink:

LP BaankTM

Tako je! Jaz dam v pollitrski bidon še manj kot 1/3 merice, pa mi je čisto dovolj.
energy 08.09.2004 23:07
carrera pa chef:
se strinjam da je adhoc visokokvalitetna zadeva na tem podrocju, ampak jaz ga ne prenesem... ce to pijem med tekmo, ze par minut po prvem pozirku zacne trebuh bolet in se mi dvigvat adhoc nazaj, tko da potem od tekme ne ostane kaj dost... res pa da mam doskat probleme tudi z drugimi.
zaenkat sem najdu hydro power od matika ki mi pase...
mislim da si mora vsak najt svoje kar mu ustreza.
velika vecina jih pa uporablja adhoc, tako da je vsekakor vreden poskusa.
DJZIZI 08.09.2004 23:12
Adhoc !
andro1 09.09.2004 07:35
jst dam eno žličko adhoca, pa že to je ful močna koncentracija se mi zdi.
KROF1 09.09.2004 08:46
energy je napisal:
carrera pa chef:
se strinjam da je adhoc visokokvalitetna zadeva na tem podrocju, ampak jaz ga ne prenesem... ce to pijem med tekmo, ze par minut po prvem pozirku zacne trebuh bolet in se mi dvigvat adhoc nazaj, tko da potem od tekme ne ostane kaj dost... res pa da mam doskat probleme tudi z drugimi.
zaenkat sem najdu hydro power od matika ki mi pase...
mislim da si mora vsak najt svoje kar mu ustreza.
velika vecina jih pa uporablja adhoc, tako da je vsekakor vreden poskusa.

Energy: Jst sm mel tut lan take probleme z adhoc- om, sam to zato, k smo v klubu dajal celo merco al pa še več not. Zdej k pa dajm dost mn je pa v redu,ni nobene slabosti več.
Uporabnik ne obstaja. 09.09.2004 08:59
ej dejte mi povedat kej se tu dobi pa kulk stane :idea:
andro1 09.09.2004 09:10
gensan adhoc se tle naroči.dobiš na dom sam prjavt se morš na strani.

http://www.aricom-sp.si/

twinlab izdelke tuki.

http://www.medicaartis.si/webcen.htm

hydroplus tuki.

http://www.sportnaprehrana.net/čp=8&q=&cat_id=5
Uporabnik ne obstaja. 09.09.2004 09:17
kaj pa drugič Kaj majo tega adhoca tut u hervisu, zadnč sm nek tam vidla sam nism bla glih tok pozorna
andro1 09.09.2004 09:19
a jih nimaš dost tleč :lol:
v kaki kolesarski trgovini tud prodajajo adhoc ja,sam v hervisu pa ne vem. :wink:
jeti 09.09.2004 09:38
Hmmm Adhoc pravte da dobr, bomo probal 8) .
dr_IVOL 09.09.2004 09:43
Sponser Isotonic ali Sponser Hypotonic Competition, maxisport čerin

try it.
Uporabnik ne obstaja. 09.09.2004 15:01
ja sej vem sam kok naj to mojmu fotru dopovem kr on je zelu skeptičn zarad kemije, pravi da je voda pa mau limone najbl zdravu, pa da to itak uni uporablajo ku prepeljejo okul 150 km na dan tok da mojih 40km ni nč proti njim in da se jih da zvozt sam z vodo :oops:
energy 09.09.2004 15:08
scottfm tud to lahko dobis cenej v klubu energija. je spoznor gensan...
Uporabnik ne obstaja. 09.09.2004 19:17
sej vem sam ku sm fotru tu omenla je skor znor "jst te že nebom vozu okul, kaj pa mislš da boš ratala s tem direktorca al kaj, tam maš knige pa se pejt učit"
gregario_ 09.09.2004 19:20
kva ste softiči od adhoca vs obrne faaaaakčin to od cele merceč ne me basat jz ga pa učasih kr z žlico jem k nm doma bonbonov zmanka k je tak dobr pomarančn okus.

lp jaka
Uporabnik ne obstaja. 09.09.2004 19:23
ej energy kulk so pa uni kej pr vas starič mogoče bom pršla k vam ku bom na faxu
KROF1 09.09.2004 19:46
gregario_ je napisal:
kva ste softiči od adhoca vs obrne faaaaakčin to od cele merceč ne me basat jz ga pa učasih kr z žlico jem k nm doma bonbonov zmanka k je tak dobr pomarančn okus.

lp jaka

Jah ne vem, ob plus 30 in več se men po tok sladkm obrača.

p.s. Nismo vsi taki Đeki
CHEF 09.09.2004 19:49
Včer sem po zajebanem treningu ruknu eno Cubo Libre zvečer... danes sem letu na treningu ko sneta skira!!! Jebemtiš, 3 ure so minile v trenutku, 3 minutni intervali za moč pa tako, da je prej že klanca zmankal!!! 8O

Nekateri pijejo glutamin, pa kaj jaz vem kakšne neumnosti... jaz si pa lepo privoščim rum!!!
Uporabnik ne obstaja. 09.09.2004 19:53
kej se pa ta wonder thing dobi
CHEF 09.09.2004 19:55
Cubo Libre č Tam kjer delajo koktejle! 1100 SIT se mi zdi da je koštala!

Zraven sem še eno palačinko usekou... z višnami, čokolado, cimetom, pa nekimi lešniki al kaj... Pa VEEEELIIIIKOOOO smetane!

Uh uh, punca, si pa še mlada... kar na lepem te bo kdo s Cubo Libre napil... pol bo pa vesele!
1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI