Razlike med hlačami

Domov > Forum > Razlike med hlačami

Razlike med hlačami

SORTIRAJ PO:
badluck4u 28.05.2012 14:27

Kakšna je razlika med recimo Assos in recimo craft hlačami?

 

Zanimam se zato, ker čeprav imam prevoženih ogromno km me še kdaj boli rit, ali pa se pojavi omrtvičenost...

 

 

nemelk 28.05.2012 14:29

neodločen

andrej74 28.05.2012 14:57
@badluck4u:

Kakšna je razlika med recimo Assos in recimo craft hlačami?

 

Zanimam se zato, ker čeprav imam prevoženih ogromno km me še kdaj boli rit, ali pa se pojavi omrtvičenost...

 

 


Asoss ponuja več različnih modelov, ki se razlikujejo tudi po kvaliteti vložka.
Najbolje bo, če ugotoviš kakšen sedež ti bi bolj odgovarjal kot ta, ki ga sedaj uporabljaš.
Nekateri trgovci imajo na voljo testne sedeže in lahko tako preveriš kaj ti bolje služi.

FAUSTO 28.05.2012 15:01
@badluck4u:

Kakšna je razlika med recimo Assos in recimo craft hlačami?

 

Zanimam se zato, ker čeprav imam prevoženih ogromno km me še kdaj boli rit, ali pa se pojavi omrtvičenost...

 

 

Moraš biti bolj natančen...vsaka firma dela več modelov.
Ti si vprašal v bistvu Kakšna je razlika med Citroenom in Renaultom:) Morš vprašat kakšna je razlika med C5 2.0 in Laguno 2.0 

fiti 28.05.2012 15:07

Imam Assos FI Mille in Assos Uno. prve kostajo 165 eur, druge 116 eur. Oba vlozka sta dobra in ne bcutim razlike tako na kratkih kot tudi daljsih turah (nad 4 ure).

 

Cutim pa ogromno razliko med "reklama" hlacami, ki jih dobis bodisi na priredidtvah ali kot promocijo.  Imel sem tudi Pearl Izumi, ki so se ravno tako dobro obnesle.

 

badluck4u 28.05.2012 15:09
@FAUSTO:
@badluck4u:

Kakšna je razlika med recimo Assos in recimo craft hlačami?

 

Zanimam se zato, ker čeprav imam prevoženih ogromno km me še kdaj boli rit, ali pa se pojavi omrtvičenost...

 

 

Moraš biti bolj natančen...vsaka firma dela več modelov.
Ti si vprašal v bistvu Kakšna je razlika med Citroenom in Renaultom:) Morš vprašat kakšna je razlika med C5 2.0 in Laguno 2.0 

Sam imam klubske hlače, ki mislim da so od žolne. 

 

 

Razmišljam pa o FI mille, če kaj pomaga.

 

Truplo 28.05.2012 15:10
@fiti:

Imam Assos FI Mille in Assos Uno. prve kostajo 165 eur, druge 116 eur. Oba vlozka sta dobra in ne bcutim razlike tako na kratkih kot tudi daljsih turah (nad 4 ure).

 

Cutim pa ogromno razliko med "reklama" hlacami, ki jih dobis bodisi na priredidtvah ali kot promocijo.  Imel sem tudi Pearl Izumi, ki so se ravno tako dobro obnesle.

 

... jaz sem do sedaj kupil ENE hlače in še to malo sicer s popustom za 60 eur (mislim da piše ob strani gor bike line...). Večinoma vozim take, katere kje dobim, na maratonih ali mi kdo pokloni kot npr. Perčič. In z ritjo nimam nobenih težav (DOS izpustimo, tam smo naredili na drugi način napako), ne s hrbtom in še čim... Nekateri ste preveč haklavi!

fiti 28.05.2012 15:12

Morda poglej se po drugacnem sedezu?

 

Truplo, pac nimamo vsi enake anatomije...enim pase to, drugim spet nekaj drugega.

LukecKukec 28.05.2012 15:12

Zakaj vsi jamrate, da vas boli rit? Lahko nabavite najdražje/najboljše hlače in sedeže, pa bo še vedno bolelo. Eni občutki se pač vedno pojavijo. Tudi v avtu boli, če se voziš 4 ure, ne da na kolesu ne bi.

badluck4u 28.05.2012 15:12

^^ maš pač srečo, kaj naj drugega rečem.

andrej74 28.05.2012 15:43

Za tiste , ki jim v resnici ni druge pomoči.

www.derri-air.com/velo-geltech-narrow.htm

merimeri01 28.05.2012 21:37
@LukecKukec:

Zakaj vsi jamrate, da vas boli rit? Lahko nabavite najdražje/najboljše hlače in sedeže, pa bo še vedno bolelo. Eni občutki se pač vedno pojavijo. Tudi v avtu boli, če se voziš 4 ure, ne da na kolesu ne bi.

Ja malo bolj jejte pa te meli tapicirano rit pa vas nede bolela,..ali pa v HOFER po hlače,..!!

Truplo 29.05.2012 06:57
@merimeri01:
@LukecKukec:

Zakaj vsi jamrate, da vas boli rit? Lahko nabavite najdražje/najboljše hlače in sedeže, pa bo še vedno bolelo. Eni občutki se pač vedno pojavijo. Tudi v avtu boli, če se voziš 4 ure, ne da na kolesu ne bi.

Ja malo bolj jejte pa te meli tapicirano rit pa vas nede bolela,..ali pa v HOFER po hlače,..!!

Moj kolega Rottrek več ali manj nosi Hoferjeve hlače... stalno ga kregamo, so nekoliko prevelike, estetsko take, take... ima nekaj reklamnih hlač od kluba (zelo kvalitetnih), vendr najraje nosi te. In se pelje z nami preko 100, 130 km... ne pa pol ure.

 

Bo že, da imaste nekateri preveč napolnjene glave z vsemi mogočimi umetnijami in si marsikaj domišljate. Vseeno dopuščam možnost, da imaste nekateri upravičeno težave - res, nismo vsi ljudje enaki. Večina pa ne! Moje mnenje!

marko55 29.05.2012 09:01
@Truplo:
@merimeri01:
@LukecKukec:

Zakaj vsi jamrate, da vas boli rit? Lahko nabavite najdražje/najboljše hlače in sedeže, pa bo še vedno bolelo. Eni občutki se pač vedno pojavijo. Tudi v avtu boli, če se voziš 4 ure, ne da na kolesu ne bi.

Ja malo bolj jejte pa te meli tapicirano rit pa vas nede bolela,..ali pa v HOFER po hlače,..!!

Moj kolega Rottrek več ali manj nosi Hoferjeve hlače... stalno ga kregamo, so nekoliko prevelike, estetsko take, take... ima nekaj reklamnih hlač od kluba (zelo kvalitetnih), vendr najraje nosi te. In se pelje z nami preko 100, 130 km... ne pa pol ure.

 

Bo že, da imaste nekateri preveč napolnjene glave z vsemi mogočimi umetnijami in si marsikaj domišljate. Vseeno dopuščam možnost, da imaste nekateri upravičeno težave - res, nismo vsi ljudje enaki. Večina pa ne! Moje mnenje!

 

Jaz sem do sedaj vozil hlače Banem, Dunlop, Castelli (z progetto X2 vložkom) in Assos (te samo 1x). 

 

Vse hlače so dobre za vožnje do 100, 120 km. Potem pa se čuti razlika. Meni Assos veliko bolj ustrezajo kot Castelli, niso pa čudežne. Tako sem se prijaznil, da rit pač mora biti modra, če si na biciklu več kot 10 ur...

 

Z Dunlop ali Banem hlačami pa me ne spraviš na 200km, kaj šele na kakšno daljšo vožnjo...

 

So pa kolesarji, ki so jim Banem hlače čisto OK in so zelo zadovoljni. Tako da vsaka rit je drugačna...

FOE 29.05.2012 10:18

Verjetno je res odvisno od osebka do osebka kako si prilagodi sedalo. Sam vozim 4 sedeže

različnih firm (resda kvalitetne), različne hlače, še največ Žolninih, pa se ne spomnim težav

z ritjo. In to na konkretnih turah čez 200 km z veliko višinci ki posebej natiščijo mednožje.

 

bluesky 29.05.2012 10:53
@Truplo:
@merimeri01:
@LukecKukec:

Zakaj vsi jamrate, da vas boli rit? Lahko nabavite najdražje/najboljše hlače in sedeže, pa bo še vedno bolelo. Eni občutki se pač vedno pojavijo. Tudi v avtu boli, če se voziš 4 ure, ne da na kolesu ne bi.

Ja malo bolj jejte pa te meli tapicirano rit pa vas nede bolela,..ali pa v HOFER po hlače,..!!

Moj kolega Rottrek več ali manj nosi Hoferjeve hlače... stalno ga kregamo, so nekoliko prevelike, estetsko take, take... ima nekaj reklamnih hlač od kluba (zelo kvalitetnih), vendr najraje nosi te. In se pelje z nami preko 100, 130 km... ne pa pol ure.

 

Bo že, da imaste nekateri preveč napolnjene glave z vsemi mogočimi umetnijami in si marsikaj domišljate. Vseeno dopuščam možnost, da imaste nekateri upravičeno težave - res, nismo vsi ljudje enaki. Večina pa ne! Moje mnenje!


Jaz mislim da je tista zlata sredina najbolj smotrna. Nikoli nisem imel naprimer hlač Assos za 150 eur. Za ta dnar morajo biti odlične, ampak še vedno predrage za moj žep. Oz. tako bom rekel, če bi pač imel s svojimi težave in da bi mi samo s temi bila rit zadovoljna, bi jih pač imel. Sam hoferjeve so pa tut za kurac no. Na začetku sem mel te. Dvakrat vržeš v stroj pa že vse plapola. Že na oči vidiš da to ni to, ne pa po 150 km. Sedaj imam od Tamai-a pa so super, sploh za ta denar. Edino kar je da me je mal pobralo, pa bo treba vzet še ene.

bojan67 29.05.2012 16:47

Pomehkuženci. Včasih smo vozili na trdem zicu Rogovega seniorja, nosili bombažne hlače z znucano jelenjo kožico, pa se ni nobeden pritoževal, ker verjetno nobeden ni imel problemov. Če vas pa guza boli, si dejte pa poušter na zic, pa bo mir.

marko55 30.05.2012 08:16
@bojan67:

Pomehkuženci. Včasih smo vozili na trdem zicu Rogovega seniorja, nosili bombažne hlače z znucano jelenjo kožico, pa se ni nobeden pritoževal, ker verjetno nobeden ni imel problemov. Če vas pa guza boli, si dejte pa poušter na zic, pa bo mir.

Ti si največji džek! Si vedno bil in vedno boš... kul

 

Sej to si hotel slišat, ane???

SHad 30.05.2012 12:00

Ne vem zakaj se ne obudi stara tema (e), ki jih je ogromno.
Vedno nova tema in vedno iste debate.

Raje dajte vedno iste debate v staro temo, ker ne povejo nič novega!

gut 30.05.2012 12:23

Slovenski test hlač Assos F1 UNO sem našel na www.sport2test.si.

SHad 30.05.2012 14:50
@gut:

Slovenski test hlač Assos F1 UNO sem našel na www.sport2test.si.

www.sport2test.si/

Jurcy1 30.05.2012 15:41

www.bikeradar.com/road/gear/article/best-bib-shorts-34136/

Še malo branja če koga zanima.kul

porto 30.05.2012 16:16

ce si vsak dan na kolesu po par ur nevem zakaj bi se mucil z nekim sranjem od hlac.. furam ot tamaia z gel vlozkom in assos.. in nimam nobene plave riti in zuljev.. seveda vedno namazem s kremo Assos :)) lp.. konc debate

badluck4u 30.05.2012 18:36

Sem kupil assos hlače, in lahko rečem samo to da je razlika ogromna.

bécane11488 30.05.2012 19:26

Najprej sem nekaj let vozil hlače iz hervisa srednjega cenovnega razreda in ni bilo večjih problemov, le po daljših vožnjah rit močno bolela in sem ter tja malo vneta koža. To je bil razlog, da sem riskiral in kupil Assos. Imam jih že četrto sezono (prej vedno menjal vsako leto) ... rit po dolgih vožnjah še vedno boli, res da veliko manj, drugih problemov nobenih.

 

Največjo razliko pa sem opazil lani, ko sem se odločil za kratko popoldansko enourno turco. Sem si rekel, ne bom vzel Assosa, jih je škoda za tako krako vožnjo iz omare privlekel stare hlače. Samo da sem se vsedel na kolo sem opazil kako ogromna je razlika. Stare so šle takoj v koš.

 

Res je kot pravijo: na dobre stvari se hitro navadiš, težko greš pa nazaj na slabo ...

 

PS: Ceno je treba gledat na življensko dobo, ne pa na nakupno ceno. Je pa res, da je začeten strošek za marsikoga, predvsem v teh časih previsok. Smo pa tudi sami krivi, za opremo, feltne, etc. bi dali ogromno dnarja, nato pa pri hlačah in dresih varčevali. Kot, da bi imel dober avto, gor pa nalite pnevmatike ...

boyan64 30.05.2012 20:24

Da ne odpiram nove teme. 
Ženo zanima ali kdo pri nas dela ali prodaja ženske kolesarske hlače ki imajo krilce.  

Joao 30.05.2012 20:38

www.google.si/

boyan64 30.05.2012 20:49
hvala, nisem vedel, da to obstaja....:)
info iz prve roke je pa druga stvar.
kibuba ima nekaj. a še kdo?
Joao 30.05.2012 21:01

Poglej vsaj še do tretje vrstice...

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI