Polar CS400 koliko % klanec?

Domov > Forum > Polar CS400 koliko % klanec?

Polar CS400 koliko % klanec?

SORTIRAJ PO:
Mitotrans 28.05.2012 15:18



uploaded



uploaded



Če kdo uporablja CS400,naj mi pojasni prosim!!

Pelejm v klanec  LEVA št.kaže 6 ,DESNA 11 ali pa L 13, D 21?presenečen
Kaj prikazuje LEVA in kaj DESNA?
V koliko % klanec zares vozim?

Mislim,da je leva št. realna za klanec ,ki ga peljem?
Ali se motim?

Hvala in LPnasmeh

referendum 28.05.2012 15:21

Mogoče leva stran kaže naklon v kotnih stopinjah, desna pa v procentih? Sklepam po simbolih zraven številk.

lone_rider 28.05.2012 15:52

Točno tako. Klanec, ki ima 45 stopinj naklona, se šteje kot da je 100% klanec. Tako naprimer na prometnem znaku ob kakem klancu piše 12%, kar pomeni, da ima klanec 6 stopinj naklona.

trmasti 28.05.2012 15:56
Ja, je treba ločit med stopinjami in procenti.
Desna bo tista, ki je na tablah ob cesti :)
DusanK 28.05.2012 16:22

image
Bo treba kak tangens kota računat da dobiš % in ne kar 1:2 vzet. kaže jezik 
p.s. Ni pa velik razlike, to pa. zapečateno

Truplo 28.05.2012 16:24

Dobro, dvomim da kdo to računa med vožnjo (jaz niti drugače ne vem, he, he...). Razmerje med stopinjami in procenti bi naj "baje" bilo 1 : 1,6... Je to v redu?

BlAtNiK 28.05.2012 16:52

Jes mam pa drug problem da mi na CS600 dejansko kaze prevelik naklon konstantno za cca 2%...je ze kdo to opazu? Vcasih obcutek vara zato se preveril pri kolegu na CS500 mu je konstanto kazalo manj, nekako realn naklon...Se da to uro kej zresetirat ponastavt a se mu pac trga...ker visino in visinsko razliko kaze tocno.

_BraneK 28.05.2012 17:54

Meni CS600 vedno kaze manj. Ampak jaz nisem tako hiter kot ti! Pelji pocasneje, pa ti bo prav kazal... prosim. ;)

Za kaksno kalibracijo, ne vem, da bi jo imel. Kaksen imas pa recording rate? Jaz imam 5s.

Truplo 29.05.2012 06:59
@BlAtNiK:

Jes mam pa drug problem da mi na CS600 dejansko kaze prevelik naklon konstantno za cca 2%...je ze kdo to opazu? Vcasih obcutek vara zato se preveril pri kolegu na CS500 mu je konstanto kazalo manj, nekako realn naklon...Se da to uro kej zresetirat ponastavt a se mu pac trga...ker visino in visinsko razliko kaze tocno.

Bi rekel, da kaže naklonino z "zadržkom" in te verjetno to moti. Čeprav misliš npr. da je 20%, kaže 8, 9... ker ti meri za nazaj. Koliko sekund ne bi vedel, sigurno pa ti ne kaže naklonine za točno to mesto, kjer se trenutno nahajaš.

macscott 29.05.2012 08:20

.Če je možno na števcu izklopi prikaz v stopinjah, saj itak so pomembni %, preveč informacij na števcu tud ni varno, lahko ti zmanjka ceste- čisto točno pa ni nihče, tud moj Garmin kaže mal z zamikom. Pomembno je le, da zvoziš klanc.

Mitotrans 29.05.2012 08:24



uploaded



Ja hvala za pojasnila!mežik

Potem zgornji graf prikazuje % oziroma DESNA št.!

Jošt ima najstrmejši klanec 17.6% oziroma 9,5 stopinj naklona!??presenečen

Vozim po klancih z 17 stopinjami naklona,to je skoraj 30% klanec,al kaj??(je pa res pokonc)!

Truplo 29.05.2012 09:03

Števec meri te vrednosti vsakih nekaj sekund in še to z zamikom... tako, da je čisto možno, da si v določenem trenutku na 30%... bo pa verjetno držalo, da je taka naklonina mogoče v razdalji petih metrov... nato pa "normala" 20%?

nskof 29.05.2012 09:58
@Mitotrans:



uploaded



Ja hvala za pojasnila!mežik

Potem zgornji graf prikazuje % oziroma DESNA št.!

Jošt ima najstrmejši klanec 17.6% oziroma 9,5 stopinj naklona!??presenečen

Vozim po klancih z 17 stopinjami naklona,to je skoraj 30% klanec,al kaj??(je pa res pokonc)!

 

Sej ti je blo že razloženo. Na tablah ob cestah in na takelih grafih kot ga prilagaš so vedno podatki v %. Klančine se ponavadi vedno merijo v %. Procenti ti povejo koliko višine premagaš na razdalji (horizontalni). Naprimer 17% pomeni v 100 cm horizontalne dolžine (ne dolžine ceste ki je v naklonu) 17 cm vertikalne oziroma višinske, oziroma 100 m, 17 m višine....

Tiste stopinje odmisli, ker te samo begajo. Ti je pa povezavo med procenti in stopinjami lepo razložil DusanK.

perci123 29.05.2012 10:05

Ker greš v hrib počasi, ti izmeri naklon za tistih nekaj metrov...če imaš interval 1s, ti izmeri še za krajšo razdaljo in potem je trenutni naklon lahko zelo velik...bolj je hrib strm, bolj to pride do izraza.

Pri spustu je pa ravno obratno...hitreje se spuščaš, za večjo razdaljo ti bo meril naklon in če imaš interval na 5s, bo kakšen ekstrem izgubljen v povprečju. 

Pelji se po istem hribu gor in potem nazaj dol in potem poglej max naklon vzpona (ascent) in max naklon spusta (descent) pa boš videl kakšna razlika nastane.   

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI