Gorsko kolo za 1000€

Domov > Forum > Gorsko kolo za 1000€

Gorsko kolo za 1000€

SORTIRAJ PO:
snake 09.06.2012 13:55

Pozdravljeni kupujem gosko kolo za približno 1000€, zaenkrat sem gledal:
www.veb-company.si/izdelek/1806/ltd-race.html
in me zanima ali je vreden nakupa, ter v katerih trgovina se bi ga dalo še dobiti, razen v tej.
Ali mi priporočate katerega drugega? 

sharp 09.06.2012 14:40

dobra oprema, ok gonilka, zavore,... so bolj osnovne. Hej, ampak masa je preko 12kg??? Pa še to verjetno tehtajo v najmanjši velikosti brez pedal itd. 

snake 09.06.2012 15:04

Masa me niti ne moti, torej misliš da bi lahko za ta denar dobil kaj bolšega? 
Kaj lahko daš kakšen link do drugega kolesa? 

ChemMortus 09.06.2012 15:08

jaz mislim, da boš težko našel kje še kolo za podobno ceno s temi komponentami (imam v mislih predvsem vilice). masa je skoraj nepomembna za nas rekreativce ..

newc 09.06.2012 15:35
@ChemMortus:

jaz mislim, da boš težko našel kje še kolo za podobno ceno s temi komponentami (imam v mislih predvsem vilice). masa je skoraj nepomembna za nas rekreativce ..

Najprej preveri dobavljivost teh koles.

dve leti nazaj sem kupoval podobnega od cuba pa so bili razprodani. Letos pa sem hotel njihovo specialko in je bil minimalni dobavni rok skoraj 4 mesece.

Drugače so pa lepe cene teh koles

snake 09.06.2012 15:41

Hvala vam za odgovore, se bom kar pozanimal pri njih če jih imajo na zalogi oz. za dobavni rok.

sharp 09.06.2012 15:44

težko boš dobil za ta mali denar dobro opremo od firme kot so Trek, Specialized, Scott...

zato raje glej ta "nemška" kolesa kot so Cube, Ghost, RAdon, Canyon,...

Samo ta Cube je malo pujsast, zna biti neka velikost L/Xl že kakšnih 12,5 ali več, potem boš verjento kaj gor namontiral (ročke, števec, bidon nosilce, za daljše turce pa še kakšno sedežno torbico, pumpico,..) pa boš na 13+ kgnasmeh 

Za ta denar raje  GRAND CANYON AL 6.0 ali 7.0, no sam bi pa trdaka 29" vzel, recimo tole
www.canyon.com/_en/mountainbikes/bike.html?b=2750
 

wawer 09.06.2012 16:21

Pozdravljen. Sam sem pred 4 meseci skoraj doktoriral iz
nakupa koles za okrog 1000 eur. Sam sem na koncu kupil ravno tega Cube LTD race. Kot so ti že povedali so gonilke, obroči in zavore bolj osnovne ampak sem sam z vsem zaenkrat zelo zadovoljen. Ko bo kaj začelo odpovedovat bom pač nadomestil s kakšno boljšo opremo. Čisto na začetku je bil moj izbor kolo Bulls copperhead 3 katerih uvoznik je Bike center ampak, ko po 3eh mesecih kolesa ni in ni bilo sem se odločil, da kupim tega Cuba in zaenkrat mi ni žal in upam, da tako tudi ostane. Tudi sam sem potem, ko je nakup Bullsa padel v vodo gledal kolesa Focus, Ghost, Canyon, Giant... Focus se mi je zdel preslab za svoj denar, Ghostov okvir mi ni bil všeč, prav tako ne Canyonov (čeprav verjamem, da so okvirji kvalitetni) tako, da sem se odločil za Cuba pri katerem mi je bila najbolj všeč tudi barvna kombinacija. Če te karkoli zanima v zvezi s tem kolesom sem ti na voljo. Lp

ChemMortus 09.06.2012 16:54

kakšne terene pa voziš s tem kolesom?

wawer 09.06.2012 17:15

Če sprašuješ mene, furam vsega po malem. Asfalt, makadam in tudi gozdne poti. Nič ne šparam material. Ko bodo obroči in gonilka začeli jamrat pa jih bom zamenjal z mavici in pa xt gonilko pa bo.

pero-si 09.06.2012 18:14
@snake:

Pozdravljeni kupujem gosko kolo za približno 1000€, zaenkrat sem gledal:
www.veb-company.si/izdelek/1806/ltd-race.html
in me zanima ali je vreden nakupa, ter v katerih trgovina se bi ga dalo še dobiti, razen v tej.
Ali mi priporočate katerega drugega? 

Tukaj imajo na zalogi CUBA =>  Klik sicer bi ti priporoču Trek 6500 Disc (ga vozi kolega) in se ga da dobit za cca 1k€.

wawer 09.06.2012 19:00

Ta Trek ima slabša pesta in prednji menjalnik kot ta Cube pa še 200 eur dražji je. Zakaj bi za manj plačeval več?

www.bisport.si/index.php/kolesa/gorska-kolesa/trek-6500.html

 

Pa ne pravim tega zato, ker jaz furam Cube-a, ker bi tudi jaz raje fural kaj takšnega od Treka, samo...mi barva ni všeč smeh.

www.trekbikes.com/ca/en/bikes/mountain/cross_country/superfly/superfly_pro/#

 

ChemMortus 09.06.2012 21:32

ker je trek THE znamka :D sicer pa ja, me je predvsem zanimalo kako se obnese v gozdu =)

mr1two 10.06.2012 09:50

Pozdravljeni!

Sam se odločam za nakup v istem cenovnem rangu. Priložnost sem imel stestirati treka 6500 in me je kar navdušil. Barva se mi sicer ne dopade in mogoče je bil okvir, na katerem sem se peljal za eno velikost prevelik(mogoče malo preveč odnašanja obeh gum na ta račun, nisem prepričan), vendar pa je definitivno to nekaj, kar želim od kolesa ALI boljše.

Še najbolj sem se ogrel za Canyona GC 6.0 AL. Zanima me, če ima kdo izkušnje z njimi, ker je nemogoče priti do testa pri nas.

Kolikor sem gledal nemške teste, so vsi testerji resnično navdušeni nad canyonovimi okvirji in po opisu sodeč je to točno to kar bi jaz rad od bicikla- hiter, oster in natančen. Zanima me še kakšen PRO ali CON za omenjen bicikelj, mogoče še kak predlog za kakšno drugo znamko s podobno opremo.

 

LP

lukapav 10.06.2012 10:01

Mogoče razmisli o rabljenem. Za taki denar lahko dobiš kolo, staro 1 leto, z nekaj rangov višjo opremo.

user_trek 10.06.2012 11:05

če boste veliko kolesarili oz. ste bolj resni, dajte na prvo mesto okvir. Torej prava velikost, dobra geometrija, da se boste dobro počutili na kolesu. To je osnovno. Obvezno nekje si sposodit kolo, nastavit sedež, krmilo, ustrezno krmilno oporo in na en test. Cube  je pa zoprn, ker ima takšne preskoke pri velikostih 16", 18", 20"...in ravno v tem območju, kateri smo večinanagubano čelonagubano čelonagubano čelo Mi povprečneži pogrešamo 19". Potem pa so spet v igri koti in geometrija. O tem je veliko napisanega na forumu - da ne bom ponavljal.
Glede komponent, vse fajn, samo ne komplicirat pri cenejših komponentah. Glejte dražje, recimo vilica, zavore, wheelset, gonilka,...

nekdo je omenjal pesta in prednji menjalnik. No, prednji menjalnik recimo XT te pride med 25-30 eur. Koliko se razlikuje v delovanju proti SLX, novi Deore in koliko je pomemben  proti drugim komponentam je spet druga zgodba. No, zdaj pa preverite cene kvalitetne vilice, wheelseta, zavor,... 

Darel 11.06.2012 11:06

Menjalnik XT spredaj je popolnoma brez veze, slx je cenejši in v delovanju ne bo nihče opazil razlike. Aja, dva grama težji je.

Pri gonilki je ravno tako. XT je PREMEHKA. Če vas je kaj možakarjev in imate kolesa za torturo, potem je Prva izbira SLX, ki je toga kot nobena druga in cenovno sprejemljiva, druga izbira pa navadni Deore. Šele potem XT.


O teži koles ni vredno izgubljati besed. Ker ni enotnega pristopa, vsaka firma tehta kolesa po svoje. In kar je najhuje, običajno niti ne podajo za kateri okvir in opremo gre. Že logika pove, da je Cube z Recon gold vilico in deore opremo lažji kot pa Scott z Dart vilico in alivio-deore kombinacijo, ker se teže okvirjev gibljejo v rangu +- 300 gramov.    

wawer 11.06.2012 17:12

Kak ste se vsi v ta menjalnik vpičili. Reku sem, da je na Treku en razred nižji menjalnik in še kolo je 200 eur dražje kar je čista resnica. No danes bom pa še kolo stehtal, da vidimo kolk je težko, ker mene tudi zanima.

wawer 11.06.2012 21:27

Evo zvagal. 18ka, z menjano balanco (zdaj imam eastonovo flat bar), z enim nosilcem za bidon in z spd pedali shimano m522 je teža 11,95 kg.

 

Sem mislil, da bo še kak gram manj sam jebi ga. Zdaj bo pa še bolj težek za gonit ko vem kok kg ma :)). Jst sm skos mislu, da je lažji :)

Darel 12.06.2012 07:13

12 kil ni neka strašna teža. Shujšaš kakšno kilo pa si skoraj na istem, kot če kupiš 1000E dražje kolo.

wawer 12.06.2012 17:51
@Darel:

12 kil ni neka strašna teža. Shujšaš kakšno kilo pa si skoraj na istem, kot če kupiš 1000E dražje kolo.

Točno tako. Tudi sam zagovarjam takšno logiko smeh.

laksikon 13.06.2012 09:53
@Darel:

Shujšaš kakšno kilo pa si skoraj na istem

smeh ni enak efektsmeh

slovenia1 13.06.2012 16:24
@snake:

Pozdravljeni kupujem gosko kolo za približno 1000€, zaenkrat sem gledal:
www.veb-company.si/izdelek/1806/ltd-race.html
in me zanima ali je vreden nakupa, ter v katerih trgovina se bi ga dalo še dobiti, razen v tej.
Ali mi priporočate katerega drugega? 

Če te zanima, jeseni prodajam kolo za 1150 €, voženo eno sezono.

ari.berni 19.12.2014 09:34

 

Bom kar tole temo izkoristil.
Pred dnevi sem izza zaves opazil, da se sosed vozi z novim gorcem. Soseda je rekla, da je zanj dal 1400€. Videl sem, da ima spredaj 3 šajbe.

Sam največ uporabljam cestaka (12k km). Imam pa tudi starega trekinga (tudi 3 šajbe spredaj), ki mi je do sedaj zelo dobro služil vožnji v hrib in večinoma po makedamu (ene 3k km).

Nenadoma pa se počutim manj vredno in me je postalo sram se voziti okoli njegove hiše z mojim dobro služečim trekingom. Da bi izboljšal mojo samozavest sem sklenil, da tudi jaz kupim gorca-trdaka. Hardtaila, pravijo nekateri.

Namen imam voziti se predvsem po urejenem makedamu, po katerem se vozi tudi sosed. Občasno bi se rad peljal z njim in da bi malce podebatirala o karakteristikah najinih koles.

 

Doma smo že razbili prašičke in napraskali nekaj več kot 1500€.


Vprašanje.
Kaj naj kupim, da bi nažgali soseda, ki vozi po makadamu, povprečni naklon 8% s kar hitrimi spusti?

On ima verjetno zobnike 40-30-22 in 11-36

Jaz bi izbral 38-24 in 11-36, ker si mi zdi ful kul.
Kaj bi izbrali Vi?

Ban 19.12.2014 09:37

Kupi si novega BMW pa bodo sosedje ziher fouš. Če pa že mora bit kolo, si kup canondale z eno samo vilico spredaj.

ari.berni 19.12.2014 09:59

Sem malo popravil, da ne bom preveč žaljiv.Nisem spraševal o nasvetu gleda avta in tipa kolesa.
Sprašujem u razliki med zobniki.

Ha, BMW že imam in to boljšega. Pa tudi kanončka z eno samo vilico spredaj. A ti si na vozičku z dvema.

Ban 19.12.2014 10:32

Za dviganje samozavesti si kup pol tazga z enim samim zobnikom spredaj 32T in zadej kaseto 10-42, 11 redno

Jst sem na vozičku z dvema ja

sportR.si 19.12.2014 11:16

www.orbea.si/kategorija/178/a kcijska-gorska-kolesa-50.html

 

Samo danes 19/12

 

sportR.si 19.12.2014 11:20

image

Mlinar 19.12.2014 13:52

@ari.berni: kaj pa če bi vsaj v drobnem tisku povedu, da maš preveč časa in si se spomnu ene dobre provokacije?? ;)

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI