Formula oro k24 in avid g3 rotor

Domov > Forum > Formula oro k24 in avid g3 rotor

Formula oro k24 in avid g3 rotor

SORTIRAJ PO:
Andrej79 10.06.2012 10:26

Pozdravljeni!
Odločil sem se za zamenjavo zavor in sicer zamenjal bi avid elixir 5 za formula oro k24 ker elixir mi na zadnjem koilesu preveč vibrira in zgleda da tega ni mogoče odpravit baje pa da pri formuli tega ni, zanima me če se da montirat formulo na avidov g3 disk ali je potrebno tudi te zamenjati?
Kolo je sicer še v garanciji na servisu pa sem zaradi te težave bil že sigurno 6x pa je še vedno isto! 

ZigaK 10.06.2012 10:46

Preden menjaš, poizkusi še tole: z vezico fiksiraj lajtungo ob okvir, tik preden pride v čeljust.

Sem nekje bral da je tak poseg odpravil vibracije na zadni bremzi. Stalo te bo 5 centov za vezico in eno minuto dela.

Andrej79 10.06.2012 11:32

Bom poskusil, se pravi da moram verjetno tudi bolj močno pritegnit vezico? Hvala za nasvet javim če bo delovalo

user_trek 10.06.2012 11:41

daj probaj to z vezico, pa probaj še z mastjo namazat ploščice (zadnja stran ploščic na tanko namaži z bakreno mastjo), seveda prej vse očisti, razmasti,...
če ne bo delovalo, probaj zamenjat z mehkejšimi ploščicami (mehkejši material).
Pa po forumu pobrskaj (idi še na tabla.mtb.si, najboljše pa mtbr.com),  se dosti piše o tem...

Andrej79 10.06.2012 12:14
@user_trek:

daj probaj to z vezico, pa probaj še z mastjo namazat ploščice (zadnja stran ploščic na tanko namaži z bakreno mastjo), seveda prej vse očisti, razmasti,...
če ne bo delovalo, probaj zamenjat z mehkejšimi ploščicami (mehkejši material).
Pa po forumu pobrskaj (idi še na tabla.mtb.si, najboljše pa mtbr.com),  se dosti piše o tem...

To z bakreno pasto so mi že na servisu mazali...držalo je samo kakih 40 km pol pa spet ista pesem dalje, tudi ploščice sem že menjal za mehke swisstop tudi ne pomaga, zdaj mi ostane samo še vezica pa servis jutri, ker mi je v petek reko naj pripeljem bo neke obloge dal nekam ne vem kam da se vibracije nebi prenašale na okvir! Vsekakor javim če bo kaj pomagalo! Kolo pa je trek 6700 letnik 2011 če ima kdo isto kolo pa iste težave oz jih je odpravil naj prosim javi kaj pa kako!

user_trek 10.06.2012 13:53

ja probaj potem še z vezicami.Cevka mora biti trdno fiksirana pri čeljusti, čim bližje čeljusti fiksiraj!
verjetno je v garanciji, a ne? Teži jim, naj ti menjajo vse po vrstinasmeh. Lahko tudi problem v disku, menjaj recimo za drugo velikost za štos npr. večjega / manjšega. Lahko je tudi kakšen "mehurček" v čeljusti ali v cevki, tudi zaradi tega so lahko vibracije - torej naj ti prezračijo! Ampak ne šlampasto, naj kvalitetno prezračijo. 
Aja osnovno, je vse v redu zategnjeno? Mislim vse, od QR, diska, čeljusti, ...preveri raje sam, saj nekateri serviserji so šlampastinasmeh

Andrej79 10.06.2012 15:35
@user_trek:

ja probaj potem še z vezicami.Cevka mora biti trdno fiksirana pri čeljusti, čim bližje čeljusti fiksiraj!
verjetno je v garanciji, a ne? Teži jim, naj ti menjajo vse po vrstinasmeh. Lahko tudi problem v disku, menjaj recimo za drugo velikost za štos npr. večjega / manjšega. Lahko je tudi kakšen "mehurček" v čeljusti ali v cevki, tudi zaradi tega so lahko vibracije - torej naj ti prezračijo! Ampak ne šlampasto, naj kvalitetno prezračijo. 
Aja osnovno, je vse v redu zategnjeno? Mislim vse, od QR, diska, čeljusti, ...preveri raje sam, saj nekateri serviserji so šlampastinasmeh

Sem ravnokar probal z vezico, samo ne vem al je treba cevko plastični del fiksirat ali tisti kovinski del, jaz sem fiksiral kovinski del pa ni pomagalo nič.....če bom pa cevko (plastični del) tik ob kovinskem delu fiksiral pa se lahko zgodi da bo sčasoma precvikalo cevko ali ne? Ja kolo je še v garanciji do sredine avgusta, tako da jih bom še kr gnjavil.

Andrej79 10.06.2012 20:52
@user_trek:

Pa se ne morem verjet no......ta zadeva zaenkrat res deluje, sem prvo probal kolo vrtet na stojalu je cvililo pa vibriralo, pol sem dal gor vezico kot si mi napisal, kolo zavrtim da se je vrtela kolk je šlo stisnem zavoro ko zaslišim božansko tišino ;) zakon upam da bo držalo da nebo zopet začelo vibrirat pa ne vem kaj še vse! Eno vprašanje kak je to sploh mogoče da vezica reši ta problem? Pa hvala za nasvet. LP

ZigaK 10.06.2012 22:01

Ni za kej.

;)

Darel 11.06.2012 10:55

Tole je meni sumljivo. Vezica ne more rešiti problem vibracij, razen v primeru, da vsi vijaki niso dobro zategnjeni in si z vezico le začasno stabiliziral čeljust. Vzemi imbuse in malo preveri. 
Rotorji G3 so zelo dobri in se ne zvijajo tako kot Formulini Oro. Tudi cvilijo bistveno manj, in to z vsemi tipi ploščic. Uporabljam K18 in G3 kombinacijo pa od menjave (dve leti) še niso piskali in cvilili, razen v dežju seveda.  

jankokocevje 11.06.2012 12:09

Kaj bi ti še delal?? Če je zrihtal je zrihtalkrik

To sem tudi jaz storil pred leti na trdaku in je delovalo.

Andrej79 11.06.2012 15:51
@Darel:

Tole je meni sumljivo. Vezica ne more rešiti problem vibracij, razen v primeru, da vsi vijaki niso dobro zategnjeni in si z vezico le začasno stabiliziral čeljust. Vzemi imbuse in malo preveri. 
Rotorji G3 so zelo dobri in se ne zvijajo tako kot Formulini Oro. Tudi cvilijo bistveno manj, in to z vsemi tipi ploščic. Uporabljam K18 in G3 kombinacijo pa od menjave (dve leti) še niso piskali in cvilili, razen v dežju seveda.  

Ja ampak očitno deluje vsaj zaenkrat, vijaki pa so vsi dobro zategnjeni sem že preveril, grem pa danes še vseeno na servis malo gnjavit ker če je od trek 6700 moj edini ki mu to dela pol nekaj je narobe! baje da od 30 koles je pač eno tako!

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI