MTB pnevmatika

Domov > Forum > MTB pnevmatika

MTB pnevmatika

SORTIRAJ PO:
gonilko1 14.06.2012 13:22

Ima kdo izkušnjo s to pnevmatiko?  Vozim se po suhih brezpotjih, da pa pridem do njih prekolesarim 16km navkreber po asfaltu....mi lahko še kdo kaj priporoča?
 www.bike-center.si/komponente/pnevmatike-zracnice/mtb5/vredestein-t-lope-zracnica-zlozljiva-slo.html


burek66 14.06.2012 13:36

Schwalbe Racing Ralph ali Rocket Ron

mazho 14.06.2012 14:27

Novi model Specialized Fast Trak

fuego 14.06.2012 14:57

Vzam Geax Saguaro... je mal dvignjena in ima velik premer za 26¨gumo. Se da z njo precej hitro peljat tut po asfaltu.

gonilko1 14.06.2012 17:06

Kaj nihče ne vozi VREDESTEIN T-LOPE? Zanima me profil....zgleda precej gladek...za asfalt verjetno super, kakšen pa bo oprijem v gozdu in na makadamu? Potrebujem bolj grob profil?  Prosim mnenja tistih ki se spoznajo na stvar, bom hvaležen!

Web 15.06.2012 00:27

Te pnevmatike za katero sprašuješ ne poznam lahko pa ti dam nekaj nasvetov o tem kar sem vozil.

Rocket RON
Dobra guma z odličnim oprijemom, toda asvalt je strup zanjo! Drži odlično skoraj v vsakem terenu (suho, mokro, sneg, led...). Slabost ki sem jo opazil je da jo zelo hitro prerežeš ob strani - ima zelo tanko bočno stran in na nekoliko grobem terenu - kemenje in grob šoder je kmalu lahko po njej.

Hutchinson Mousqito
kar sem poizkusil mislim da je tole res fantastična guma za trening. Odličen oprijem, nekoliko bolj vzdržljiva od Rocket RONa (malo počasneje se nuca). Defekti niso bili nikoli problem. 

GEAX Saguaro
Vozil sem TNT verzijo (tubles) in nad njimi sem zelo presenečen. ODLIČNA guma. Fantastičen oprijem, defekt je skoraj nemogoč,... O njej lahko rečem vse samo v presežkih. Edino kar je pri njej da je precej groba in na utrjenih terenih mogoče ni tako hitra kot mmodel AKA, ali pa po profilu sodeč na tvoji slike ta o kateri sprašuješ.



Moje mnenje (čeprav gume še nisem nikoli imel v roki) bi rekel da je hitra guma, toda ni za prav vsak teren. Če imaš zelo dobro utrjen teren in mehkih površin - blato, mehka trava,... potem je tole čist solidna guma. Oprimej na bolj grobih površinah, kjer pride večji grif do izraza pa je vprašljiv. Že po razpredelnici dobiš malo filinga zakaj je uporabna.  Za vzdržljivost, bočno trdnost in kake pomankljivosti pa ti žal ne morem podati nobenega podatka.

mr1two 16.06.2012 18:39

Sam imam pnevmatiko Racing ralph evo(26x2.25)  in je za moj okus vredna en klinac. Da mi gre počit po 50 km po makadamu do te mere, da je na meji uporabnosti...res totalna kriza. 

Iščem gumo, ki prenese tudi kakšno trpinčenje(konkretno se mi zdi vsaka 10 let stara čunga lunga guma veliko boljša kot ta rr-saj je vsaj 2x debelejša).

Teža mi ne predstavlja nevemkakšnega problema, raje bi videl, da guma zdrži več. Lahko je tudi šeenkrat težja zaradi mene.

Rad bi še čimboljši oprijem po makadamu- vendar je od recimo 50km ture vsaj 10km asvalta(za gor). Načeloma bom imel tudi en par treking pnevmatik za kakšne asvaltne izlete...

Cena je faktor(cenejše je bolj zaželjeno) in naj tu še enkrat napišem- ne iščem peresno lahkih, kot nogavica tankih olupkov, ker zgleda to zame ni ok.

 

Hvala za predloge

scottwoman 16.06.2012 20:27

Probaj Maxxis Crossmark ali Hutchinson Python, če ti Rocket Ron niso OK. Sicer pa rabiš za makadam kaj nežnejšega, če se ne voziš izven ceste... Za asfalt / makadam predlagam Maxxis Wormdrive.  

mr1two 16.06.2012 20:58

Hvala za predlog. Moj serviser mi tudi predlaga Maxxis, tako da bo verjetno nekaj na tem. smeh Hvala

Zajebanec 16.06.2012 21:11
Zdravo,bom kar tukaj vprašl,koliko imate dan obseg gume v števcu za gumo Rocket Ron (57-559:26 x 2.25).neodločen
mazho 16.06.2012 21:19

To je precej odvisno od tlaka, ki ga voziš. Najboljše da sam zmeriš.

Zajebanec 16.06.2012 21:35
@mazho:

To je precej odvisno od tlaka, ki ga voziš. Najboljše da sam zmeriš.

no saj sem izmeril (2110),tlak v gumah imam 4 bare...pa mi je včeraj kazalo tri kilometre razlike...števec in GPS na telefonu,na števcu je bilo več tri kilometre,sem pa prevozil 2x isto progo,pa je po GPS skoraj enako...prvič 56,66 km in drugič 56,52 km...nagubano čelo

alesm66 16.06.2012 21:49

Nekaj ne štima. 3 km razlike pri 57 km je ca 5%. To bi pomenilo, da si pri meritvi obsega naredil napako (5% od 2110) je ca 10 cm, kar pa je malo verjetno. Kaj pa če preneseš traso v google maps pa pogledaš ali se ujema s potjo kjer si šel. Se dogaja, da GPS v gozdu zgubi signal in potem razdalja ni prava.

vambomzepokazu 16.06.2012 22:19

Bolj točn je po moje 2095.

user_trek 17.06.2012 16:56

če hočeš bolj točno meritev moraš bolj točno izmerit. Izmeri na ravnih tleh, zapelji kolo, ne pozabi obremenit kolo (čim bolj probaj približat svoji obremenitvi med vožnjo), naredi več meritev in vzemi povprečje. 

tili 23.06.2012 16:10

Continental Race King je super guma pa še draga ni. Zdržala 22.000 km brez defekta !

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI