težave s koleni

Domov > Forum > težave s koleni

težave s koleni

SORTIRAJ PO:
Rainbow 17.06.2012 16:59

Pred par meseci so se mi pojavile velike težave s koleni - bolečine v notranjem delu kolena, pod pogačico. Sicer še čakam na podrobnejši pregled, vendar je prva diagnoza obraba hrustanca na pogačici. Kolesariti zaradi bolečin tako rekoč ne morem, kakih konkretnih nasvetov glede nadaljnjih športnih aktivnosti pa tudi še nisem dobila, zato me zanimajo vaše morebitne izkušnje s podobnimi težavami. Ali se vam je stanje sčasoma kaj izboljšalo, da ste s kolesarjenjem lahko nadaljevali? Ali je sploh mogoče takšne težave kakorkoli ublažiti, da je mogoče vsaj za silo normalno funkcioniranje, kar meni trenutno ni :-(

Na vse preglede je pač čakanje nenormalno dolgo, kar me ubija, zato mi bosta vsak nasvet ali izkušnja v tem trenutku več kot dobrodošla!

 

LukecKukec 17.06.2012 17:39
@Rainbow:

Pred par meseci so se mi pojavile velike težave s koleni - bolečine v notranjem delu kolena, pod pogačico. Sicer še čakam na podrobnejši pregled, vendar je prva diagnoza obraba hrustanca na pogačici. Kolesariti zaradi bolečin tako rekoč ne morem, kakih konkretnih nasvetov glede nadaljnjih športnih aktivnosti pa tudi še nisem dobila, zato me zanimajo vaše morebitne izkušnje s podobnimi težavami. Ali se vam je stanje sčasoma kaj izboljšalo, da ste s kolesarjenjem lahko nadaljevali? Ali je sploh mogoče takšne težave kakorkoli ublažiti, da je mogoče vsaj za silo normalno funkcioniranje, kar meni trenutno ni :-(

Na vse preglede je pač čakanje nenormalno dolgo, kar me ubija, zato mi bosta vsak nasvet ali izkušnja v tem trenutku več kot dobrodošla!

 

Moja boljša polovica ima enake. Šla je na pregled k doktor Sajovicu (to je tisti, ki skrbi za A. Jermana, Zormana, Špika in ostale), plačala je 80 evr za pregled v njegovi ordinaciji v Termah Zreče, prišla na vrsto v 14 dneh, nadaljni pregledi se opravljajo v Celjski bolnišnici in so brezplačni. Torej, za kaj gre. Po pravici povedano ne vedo točno, je pa to pogost pojav pri ženskah. Stanje se lahko popravi z redno vadbo (plavanje, kolesarjenje, kar pa očitno odpade), pogosto pa je potrebna tudi operacija, ki ni preveč invazivna, ni pa tudi zagotovljeno, da jo predlagajo, saj v približno 30% operacija težav ne odpravi. 
Kar se tiče prvih diagnoz si dobila enako (blesavo) mnenje kot moje dekle (pri njej je bilo pomanjkanje hrustanca bojda posledica prehitre rasti). Gre najbrž za splošne zdravnike ki so pač... splošni. Če ti ni žal teh 80 evr, ti predlagam, da se prijaviš. Gospod je res fajn, tudi ljudje v Celjski bolnišnici so prijazni, opravijo pa vse potrebne teste, od splošnega pregleda do rentgena in še vsega vmes. Ko enkrat začneš, kot rečeno, postopek steče hitro in enostavno. 

@anubis če te motijo zafrustriranci ti pač ne moremo pomagati, vsak se sam odloča ali bo član nekega foruma ali ne, nihče te ne sili. Je pa res, da je teh eno par pa se zardi tega smetijo teme, eni pa so provokativni pa preveč ljudi nasede, pa je spet štala. No, pa da ne bom začel smetiti... 

Rainbow 17.06.2012 18:06

Lukec, hvala za nasvet!

Naj povem, da sem že obiskala znanega ortopeda, h kateremu sem šla samoplačniško na UZ. on mi je tudi postavil prvo diagnozo in me napotil dalje na MRI. Tudi napotnico za FTH sem dobila, a pridem na vrsto šele čez mesec in pol :-( Skratka, vse to bo še trajalo, vsega tega pa itak ne dobiš takrat, ko boli in to potrebuješ, žal. Čas pač teče, jaz sem na trenutke zelo omejeno mobilna, zato bi rada storila kar je v moji moči že preden bodo zdravniki povedali še kaj več....

Se je pri tvoji stanje sčasoma kaj izboljšalo?

LukecKukec 17.06.2012 18:19

Ja pa ne. Ni šla na operacijo (še), če ravno je dobila napotnico. So dnevi, ko je ne boli čisto nič in funkcionira čisto normalno, so pa dnevi, ko je seveda tudi obratno. Ravno v tem je namreč finta, doktor ne ve, zakaj včasih bolečine so oz. zakaj niso ves čas, glede na stanje kolen.

1
Zadnji komentarji v kategoriji "ZDRAVJE IN TRENINGI"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI