1. KOLESARSKI MARATON LJUBLJANICA

Domov > Forum > 1. KOLESARSKI MARATON LJUBLJANICA

1. KOLESARSKI MARATON LJUBLJANICA

SORTIRAJ PO:
ljubo12 23.06.2012 00:44

Vabljeni na naš 1. Kolesarski maraton Ljubljanica na 32km (start 10.30) in 74km (start 10.00), ki bo letos premierno organiziran v sklopu ŠPORTNEGA VIKENDA LJUBLJANICA. Start in cilj kolesarskih maratonov bo na Kongresnem trgu v nedeljo 9.9. 2012.

Več informacij bomo sproti dodajali na uradno spletno stran vseh dogodkov, kjer se je možno tudi prijaviti na maraton

www.ljubljanica.net

VABLJENI



uploaded



Dragonfly 16.07.2012 16:45

Je cesta primerna tudi za cestna kolesa? Ali so tudi makedamski odseki vmes? Ne najdem namreč poti trase..

Urky 16.07.2012 17:19

Na fb - profilu od ljubljanice.net je objavlen, na dolgem sta 2 odseka makedama, lep makedam tak, da se da s specialko... večkrat prevozim za trening...

Dragonfly 16.07.2012 17:45

ok, hvala :)
 

riso 09.09.2012 15:11

Prvi sem po 5km vožnje doživel defekt, ki so se kasneje vrstili drugim kot po tekočem traku, tukaj gre + servisnemu vozilu, ki me je odrešil z zamenjavo zračnice, padel na konec kolone, ker trase nisem poznal sem na polno vrtel pedala, da bi ujel kakšnega kolesarja, v divjem spustu čez železniški podvoz, kateri je imel sfukano dno, ga preskočil, ampak me je na izhodu odneslo na pesek, na katerem me je posekalo in sem užgal ko pes, sfukal prestave, kri je tekla v potokih, zahvala starejšemu možakarju, kateri je tudi imel defekt in se je znašel na začelju, da o makadmskih odsekih ne izgubljam besed in o premalo označeni trasi, na kateri smo se tisti v ozadju lovili iz odcepa v odcep, da v vstopu v ljubljano ne govorim, ker so nekateri vozili čez rdeče, po cesti, nazaj sem se pripeljal po zaloški, mislim, pa da smo prišli po litijski in potem na cilju zaslužena medalja.

Za prvič ne bom kritiziral ,ker vem, da gre lahko veliko stvari narobe in vem, da se bodo za drugo leto boljše pripravili. Ne mi zamerit, če me drugo leto ne bo.

Zalarinho 09.09.2012 16:56
@Urky:

Na fb - profilu od ljubljanice.net je objavlen, na dolgem sta 2 odseka makedama, lep makedam tak, da se da s specialko... večkrat prevozim za trening...

ok. če je bil pa tole lep makedam..če si vozu čisto po robu ja..ampak ko je gruča ljudi se nimaš kam umaknit..
škoda, ker tale makedam je bil čisto ''mimo'' na  zelo zelo prijetenem maratonu.

 

po ljubljani za nazaj pa katastrofa od kolesarjev, počez in podolgem čez rdečo v semaforju, pa saj nismo na dirki da nam je pomembnih tistih 15sekund? raje naj tak folk trenira klanec ne pa kako čez rdečo...

romanV 09.09.2012 18:37

Makedam je bil res nor :-( V kolikor v bodoče ne spremenijo trase smo bili zagotovo zadnjič... zapečateno

Sicer pa res prijetno, sproščeno vzdušje, kot se spodobi za netekmovalno zadevo.
Bi se pa tud js dotaknil kulture nekaterih udeležencev...  Vožnja v rdečo, odmetavanje smeti, neopozarjanje na luknje v grupi itd itd... Grozljivo in me je kar malo sram, da sem kolesar... Ko greš na takole zadevo in vidiš takšno "čredo podivjane govedi" potem morda razumeš, zakaj smo tako na slabem glasu. Žalostno skratka nagubano čelo  

felix56 09.09.2012 19:00
@romanV:

Makedam je bil res nor :-( V kolikor v bodoče ne spremenijo trase smo bili zagotovo zadnjič... zapečateno

Sicer pa res prijetno, sproščeno vzdušje, kot se spodobi za netekmovalno zadevo.
Bi se pa tud js dotaknil kulture nekaterih udeležencev...  Vožnja v rdečo, odmetavanje smeti, neopozarjanje na luknje v grupi itd itd... Grozljivo in me je kar malo sram, da sem kolesar... Ko greš na takole zadevo in vidiš takšno "čredo podivjane govedi" potem morda razumeš, zakaj smo tako na slabem glasu. Žalostno skratka nagubano čelo  


Ja, so maratoni po nerazvitih koncih Slovenije, da ne rečem "zabačenih", pa se vozimo po razmeroma lepih cestah (beri asfaltu), na LJUBLANSKEM pa borbe s slabim makadamom. Ne vem?neodločen

Hrast 09.09.2012 19:22
Maraton je bil čisto uredu, makadam je pač bil tam, da popestri zadevo. Je pa nazaj proti Ljubljani spremstvo izginilo in smo pač šli kakor smo šli. V Radencih na primer, ko se peloton razbije, grupe dobijo vsaka svojega motorista, tukaj so se pa kar odpeljali. Sem bil kakšno minuto za prvim na Trebeljevo, na vrhu skorajnisem vedel kam zavit, ker so se trije brez številk odpeljali nekam levo, dol se nas je nabralo pet v grupo, ampak spremljal nas ni pa noben. Po Ljubljani je bil sploh slalom med pešci, sicer pa super vreme in temperatura za lep trening.
fuji 990 09.09.2012 20:07

No, v pravilih piše, da se vozi po prometnih predpisih, katerih  se kolesarji morajo držati. Za drugo leto se lahko prijavite za pomoč kot volenterji. S prijatelji smo bili pripravljeni pomagat . Zelo veseli so bili in obljubljubili da pokličejo nazaj pa niso. 

samocd 10.09.2012 12:11
Štart in cilj v centru Ljubljane- super zadeva, pohvalno... Tisti makadamski odseki tudi meni niso bili najbolj všeč ampak na srečo je bilo vreme idealno in so bili prevozni brez najmanjšega problema. Je pa res, da je na začetku dobro varovanje v drugi polovici maratona postalo rahlo nekoordinirano, tu vidim možnost za izboljšave v prihodnjih letih... Trasa je baje bila tako določena zaradi ostalega prometa in roko na srce, avtomobilov v isti in nasprotni smeri je bilo bore malo. Označitve pa težko komentiram, naša grupa je imela vodilni avto na vidiku... No, na vrhu Trebeljevega si pa težko v dvomih kam :)
Se vidimo drugo leto. Pa hvala Černetu za pomoč in potisk, ko sem ketno vrgel iz verižnika :)
Maratonac 10.09.2012 12:31

Tu so bile zgleda napake , kot da Maraton Franja nikoli ni bil izveden. Ja pa ja  , so se moral vštuliti v organizacijo tisti , ki z maratoni veze nimajo. Že sam odsek makadama , je bil več kot enostavna nesramnost in ignoranca organizatorja do dirkalcev . Pa da bi jaz moje gume šel bočno sekat na pesek? En tam na Magistratu ni zdrav v glavo! Imajo rolb koker čjo v Snagi, sam če organizator ne ve, kakšen je njihov namen in česa na cesti in asfaltu biti ne sme , jih imajo lahko tudi sto ! Saj itak ne teče njihova kri in nimajo oni zbitih koles! In če so ceste zaprte , da lahko črnci tečejo po LJ , bi bile lahko zaprte tudi za Ljubljančane ! Se mi pa zdi , da tisti ki pohvalno komentirate , da  nekako delate to skozi zobe.

lekarner 10.09.2012 12:33

Prvič  sem se udeležil maratona in mi je bilo zelo všeč. Tista dva odseka z makadamom sta bila malce moteča drugače pa super tura, mislim da jo bom ponovil tudi v solo izvedbi.

keepon 10.09.2012 13:06

Bolj iz 'firbca' kot kaj drugega sem se udeležil 1. maratona Ljubljanica.
Maraton kar zanimiv z nekaj makadamskimi odseki, ki so PORAZNI!!!!! in seveda ZELO nevarni.
Nevarnost je prežala tudi s strani udeležencev. Veliko je bilo t.i. turističnih kolesarjev, ki so se rinili v ospredje in želeli zmagati na netekmovalnem maratonu. Naj omenim dvojec na tandemu s kolesarskim dresom BAUER. Sicer ne vem kdo ju je poooblastil za nošenje tega dresa (rumena osnova z zelenimi odtenki BAUER), vendar lahko rečem, da sta bila do prve manjše selekcije (beri klanec v Jevnici) največja nevarnost na cesti. Že na prečkanju železniške proge na Vevčah sta imela več sreče kot pameti in jo srečno odnesla brez padca. Potem vijuganje LEVO-DESNO v skupini kolesarjev, vpitje (češ, sejalci dobre volje)...in da ne naštevam dalje. Sramota za BAUER.
No, končno se je od Litije formirala skupina kolesarjev, kjer sem malce zadihal pred nevarnostim. Nato je sledila 'dirka', ki je nisem pričakoval. Na Trebeljevo je šlo na tempo z vrha pa še bolj in tako vse do cilja.
Sicer je bila rahla gneča na vzponu na Pečarja (udeleženci malega maratona) vendar je bilo kar znosno.
Na koncu lahko rečem le, da kolesarski dogodek ni na najboljšem nivoju, glede na njihov prvenec pa se veliko tega lahko tudi opraviči. 

 

katjaV 10.09.2012 14:52

Meni je bil pa maraton zelo všeč! smeh Taprava energija, čudovit dan, fajn družba.. Predvsem pa to, da (vsaj tam, kjer sem se vozila jaz) ni bilo nobenih prerivanj ali trenj in je čisto lepo letelo! Sicer imam občutek, da bi bilo še več prijavljenih, če ne bi bilo makedamskega dela..mogoče v razmislek. Drugače pa je vzpodbudno, da se kolesarstvo dogaja tudi v centru Ljubljane! Glede na to, da je dogodek potekal prvič (in prvič je vedno najtežje), se mi zdi, da so organizatorji svoje delo opravili odlično, tako da iskreno upam, da se zadeva ponovi tudi drugo leto! mežik


Waly 10.09.2012 15:07
@romanV:

Makedam je bil res nor :-( V kolikor v bodoče ne spremenijo trase smo bili zagotovo zadnjič... zapečateno

Sicer pa res prijetno, sproščeno vzdušje, kot se spodobi za netekmovalno zadevo.
Bi se pa tud js dotaknil kulture nekaterih udeležencev...  Vožnja v rdečo, odmetavanje smeti, neopozarjanje na luknje v grupi itd itd... Grozljivo in me je kar malo sram, da sem kolesar... Ko greš na takole zadevo in vidiš takšno "čredo podivjane govedi" potem morda razumeš, zakaj smo tako na slabem glasu. Žalostno skratka nagubano čelo  

Človeka mal potegne dirkanje in pol gre tud v rdečo. Če sem s tem koga ogrozil se mu opravičujem. Prvi pa lahko kamen vrže tisti, ki se vedno vozi po CPP. Smo bili pa vsi informirani, da sta dva makedamska odseka.

andrej74 10.09.2012 15:22
@katjaV:

Meni je bil pa maraton zelo všeč! smeh Taprava energija, čudovit dan, fajn družba.. Predvsem pa to, da (vsaj tam, kjer sem se vozila jaz) ni bilo nobenih prerivanj ali trenj in je čisto lepo letelo! Sicer imam občutek, da bi bilo še več prijavljenih, če ne bi bilo makedamskega dela..mogoče v razmislek. Drugače pa je vzpodbudno, da se kolesarstvo dogaja tudi v centru Ljubljane! Glede na to, da je dogodek potekal prvič (in prvič je vedno najtežje), se mi zdi, da so organizatorji svoje delo opravili odlično, tako da iskreno upam, da se zadeva ponovi tudi drugo leto! mežik



Do drugega leta bo morda že asfaltirano iz Besnice na Pečarja. Za tisti del pred Litijo mi pa sploh ni jasno kaj čakajo že vsa ta dolga leta, ko so vse ostalo že asfaltirali. Tistih nekaj metrov ne bi smel biti tak problem.
V tem primeru bi bila trasa sprejemljiva kar pa sedaj ni niti slučajno. Tisti, ki je to trasiral je malce trapast in mu je uspelo pripraviti najslabši možen maraton v Sloveniji. Ljubljani to ne more biti v ponos.smeh

hybrid 10.09.2012 15:37

Zoki pravi, da je Ljubljana najlepše mesto na svetu. Za kolesarje zagotovo ne. Plačevati za maraton z makedanskimi odseki in brez cestne zapore v zamenjavo za nekaj sponzorskih "daril" je absurd.

SkotiPipen 10.09.2012 16:17
@keepon:

Bolj iz 'firbca' kot kaj drugega sem se udeležil 1. maratona Ljubljanica.
Maraton kar zanimiv z nekaj makadamskimi odseki, ki so PORAZNI!!!!! in seveda ZELO nevarni.
Nevarnost je prežala tudi s strani udeležencev. Veliko je bilo t.i. turističnih kolesarjev, ki so se rinili v ospredje in želeli zmagati na netekmovalnem maratonu. Naj omenim dvojec na tandemu s kolesarskim dresom BAUER. Sicer ne vem kdo ju je poooblastil za nošenje tega dresa (rumena osnova z zelenimi odtenki BAUER), vendar lahko rečem, da sta bila do prve manjše selekcije (beri klanec v Jevnici) največja nevarnost na cesti. Že na prečkanju železniške proge na Vevčah sta imela več sreče kot pameti in jo srečno odnesla brez padca. Potem vijuganje LEVO-DESNO v skupini kolesarjev, vpitje (češ, sejalci dobre volje)...in da ne naštevam dalje. Sramota za BAUER.
No, končno se je od Litije formirala skupina kolesarjev, kjer sem malce zadihal pred nevarnostim. Nato je sledila 'dirka', ki je nisem pričakoval. Na Trebeljevo je šlo na tempo z vrha pa še bolj in tako vse do cilja.
Sicer je bila rahla gneča na vzponu na Pečarja (udeleženci malega maratona) vendar je bilo kar znosno.
Na koncu lahko rečem le, da kolesarski dogodek ni na najboljšem nivoju, glede na njihov prvenec pa se veliko tega lahko tudi opraviči. 

 

hehe enga od teh dveh ''sejalcev dobre volje'' na tandemu poznam. Je že s 'peš Hondo' vesel, neodgovoren vosu. Kaj šele na kolesu.  Kaj šele na tandemu.. Reklama za BAUER pa kakršnakoli že... PS: Ne vem, kako so tut na ta malo franjo spustil (najbrž) isti dvojec bauer pacientov na tandemu (cifra, čip, vse). In tut tam sta izvajala raznorazne akrobacije, folk se jima je pa smeju, češ, poglej kok sta sproščena pa fajn.. Ko bi pa koga, skupi s sabo, na tla spravla, bi blo pa sori, sori, a si kul? Nasledn maraton pa isto.

Zig0nar 10.09.2012 16:24

Kolikor razumem je šel del trase iz Besnice na Pečarja, right? Organizator, bi se komot izognil makedamu, če bi iz Besnice potegnili direktno na Javor, pa še selekcija bi bila dobrasmeh

waco 10.09.2012 19:30

moje mnenje je sledeče.vsak pri sebi mora razčistiti na kater maraton sodi.če si bolj tekmovalno naravnan sigurno ne moreš izbrati slednjega.meni je bilo že od daleč jasno da gre tu za sproščen maraton kateri ni za samovklicane "profije".tukaj se vozijo predvsem kolesarji ki uživajo v sproščeni vožnji.če si pa kdo želi malo več tekmovanja in naporov pa se lahko vsaj petkrat na teden udeleži pravih kolesarskih rund kjer leti na polno.tako da pustite tako imenovane "TURISTIČNE" kolesarje naj tudi oni najdejo kak prostor na kakem maratonu.pa še nekaj v vednost.vsi smo začeli vrteti pedala TURISTIČNO!

keepon 10.09.2012 21:19
@keepon:


Nevarnost je prežala tudi s strani udeležencev. Veliko je bilo t.i. turističnih kolesarjev, ki so se rinili v ospredje in želeli zmagati na netekmovalnem maratonu.

 


@waco

Ko si se tako spravil zagovarjati TURISTIČNE kolesarje, prosim, preberi ponovno stavek, ki sem ga zapisal.
Nimam popolnoma nič proti TURISTIČNIM kolesarjem s TURISTIČNIM vrtenjem pedal, seveda pa se tudi takšni kolesarji morajo zavedati kam spadajo in da tudi prvi na cilj ne morejo priti za vsako ceno.
Sicer pa cenim vsakšrnega kolesarja, tudi popolnega začetnika, ki z malo mero občutka sledi kolesarskemu bontonu in pravilom.

andrej74 10.09.2012 21:41
@keepon:
@keepon:


Nevarnost je prežala tudi s strani udeležencev. Veliko je bilo t.i. turističnih kolesarjev, ki so se rinili v ospredje in želeli zmagati na netekmovalnem maratonu.

 


@waco

Ko si se tako spravil zagovarjati TURISTIČNE kolesarje, prosim, preberi ponovno stavek, ki sem ga zapisal.
Nimam popolnoma nič proti TURISTIČNIM kolesarjem s TURISTIČNIM vrtenjem pedal, seveda pa se tudi takšni kolesarji morajo zavedati kam spadajo in da tudi prvi na cilj ne morejo priti za vsako ceno.
Sicer pa cenim vsakšrnega kolesarja, tudi popolnega začetnika, ki z malo mero občutka sledi kolesarskemu bontonu in pravilom.


Kdo je ta cirkus trasiral??v zadregismeh
V izogib prerivanju po makadamu bi lahko za sposobnejše kolesarje naredili vzporedno traso čez Javor in ta bi se na Pečarju priključila na skupno pot do cilja. Kar nekaj bi jih bilo zadovoljnih, ko bi se izognili makadamskemu vzponu na Pečarja.
Koliko je bilo udeležencev sicer ne vem, vem pa, da se jih je zagotovo veliko izognilo vsaj nepotrebnemu strošku, ki ga v tem primeru predstavlja štartnina.

Maratonac 11.09.2012 00:32
@Zig0nar:

Kolikor razumem je šel del trase iz Besnice na Pečarja, right? Organizator, bi se komot izognil makedamu, če bi iz Besnice potegnili direktno na Javor, pa še selekcija bi bila dobrasmeh

SAM ZA TO JE TREBA POZNATI SVOJE NAJLEPŠE MESTO NA SVETU, ne samo on tudi teli jad od jada  organizatorčki. Sem napisal , da bo Zoki razumel.

malik 11.09.2012 11:23

jap na javor, pa bi blo. Drugače ne vem če se bo tm od besnice kdaj asfalt pričakoval že od leta 2007 odkar grem , mimo nič napredka

waco 11.09.2012 16:35

keepon

mislilm da sem napisal, da sem že na daleč videl za kakšen maraton gre(sploh si nisem mislil da bi lahko kdorkoli na takšni prireditvi tekmoval).pa da ne bi mislil da sem sam ta turistični kolesar.fantje ne morete pač na vsakem maratonu peljati za vsako ceno na glavo, in nekateri celo v rdečo luč na semaforju.ne razumem pa tudi zakaj misliš da so prav slabši kolesarji ovirali tebe.mogoče si pa ti oviral njih.tudi sam sem bil nekdaj enakega mišlenja pa vidim da to ni bilo prav.samo zbereš pravi maraton,pravo skupino in vse funkcionira.

prenosnik 11.09.2012 18:29

....žrebanje se je tudi pričelo še preden so prišle naše ženske v cilj....

Maratonac 11.09.2012 23:02
@prenosnik:

....žrebanje se je tudi pričelo še preden so prišle naše ženske v cilj....

Tih bod,  dobr , da ga niso že podrl.

Ljubo12 @ Pratiš li ti ove komentare, samo piiiitam, ?

slakol 13.09.2012 17:12
@Hrast: Maraton je bil čisto uredu, makadam je pač bil tam, da popestri zadevo. Je pa nazaj proti Ljubljani spremstvo izginilo in smo pač šli kakor smo šli. V Radencih na primer, ko se peloton razbije, grupe dobijo vsaka svojega motorista, tukaj so se pa kar odpeljali. Sem bil kakšno minuto za prvim na Trebeljevo, na vrhu skorajnisem vedel kam zavit, ker so se trije brez številk odpeljali nekam levo, dol se nas je nabralo pet v grupo, ampak spremljal nas ni pa noben. Po Ljubljani je bil sploh slalom med pešci, sicer pa super vreme in temperatura za lep trening.

Bil sem v spremstvu z motorjem in lahko povem še naše videnje tega maratona.
Organizator nas je prosil ( 7 motorjev za veliki in 5 motorjev mali maraton za moje mnenje premalo), da pred tekmovalci zapiramo križišča, kar pa sploh ni tako enostavno, ker se je dogajalo, da nas nekateri niso upoštevali. Vsa zadeva se je kljub vsemu precej dobro odvijala do Šmartnega, kjer so se prvi kolesarji ustavili na okreščevalnici. Posledica postanka je bila zelo velika razrečitev kolesarjev, kar je tudi nam povzročalo težave saj nismo imeli podatka koliko kolesarjev je v ozadju in dejansko nismo mogli nabrati večje skupine kolesarjev ,da bi jih lahko varno spremljali proti cilju. Morate se zavedati da 7 motoristev ne more varovati vsakega posebaj. Meni osebno je nekako uspelo pred Štepanjski naseljem nabrati skupino veliko cca 25 kolesarjev. Naslednji problem je bil v samih kolesarji, ker niso upoštevali ccp-ja, saj so se nasproti vozeči vozniki avtomobilov znašali nad nami zakaj kolesarji sekajo ovinke po levi strani, vožnja skozi rdečo itd.. Organizatorju smo tudi mi  sporočili , kaj je potrebno popraviti za naslednje leto, da ne bo prihajalo do takih težav.
Kljub vsemu mislim, da je bil kompletni maraton zadovoljiv za vas kolesarje , kakor tudi za nas v spremstvu in smo lahko vsi skupaj zadovoljni.mežik
lp

Hrast 13.09.2012 21:44
Maraton je bil uredu, ni bilo vse brezhibno, ampak bo bolje. Makadam je bil najavljen, na Pečarja sploh ni panike, bolj nevaten je bil en ovinek proti Litiji, nekaj km po tistem prvem makadamskem klancu, ki je naredil selekcijo. Kakšen motor več bi pa moral biti. A se je prvi pripeljal sam za spremljevalnim avtom?
No, pa višincev ni bilo 880 ampak dobroh 700 m, medtem ko razdalja štima.
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI