Kdaj razplodaje ob "koncu" sezone?

Domov > Forum > Kdaj razplodaje ob "koncu" sezone?

Kdaj razplodaje ob "koncu" sezone?

SORTIRAJ PO:
Hess 04.07.2012 21:19

Mi lahko kdo pove, kdaj specializirane prodajalne s kolesi začnejo z "razprodajami" koles in kakšne dodatne popuste je za pričakovati glede na običajne popuste?

Nameravam kupiti specialko, ki mi jo z nekje 10-15 % popusta ponujajo za cca. 1.600 €.


Z nakupom se mi ne mudi v smislu, da bi izkoristil več sezone za kolesarjenje s tem kolesom...

Kakšna je praksa in ali je to tako kot pri oblačilih, da sicer popusti so večji, lahko pa da ne dobiš več tistega, kar iščeš, ali pa nabava ves čas tekoče teče?

Thx...
       

JC29 04.07.2012 21:36

Načeloma, če ni prihoda novega modela ali prenovitve opreme, se cene glede na obdobje sezone bistveno ne spreminjajo. Pri nekaterih trgovcih bi veljalo premisliti o prednaročilu... Tam dobiš potem morda nekaj ceneje.

Batum 04.07.2012 21:44

Tud sam čakam na podobno zadevo in imam kolo že ogledano pa tudi svojega sem ravno prodal tako da sem brez.Me pa tud skrbi da septembra ne bo nič ceneje ali pa ne bo zaloge....ponavadi je tako....

jankokocevje 04.07.2012 21:52
@Hess:

Mi lahko kdo pove, kdaj specializirane prodajalne s kolesi začnejo z "razprodajami" koles in kakšne dodatne popuste je za pričakovati glede na običajne popuste?

Nameravam kupiti specialko, ki mi jo z nekje 10-15 % popusta ponujajo za cca. 1.600 €.


Z nakupom se mi ne mudi v smislu, da bi izkoristil več sezone za kolesarjenje s tem kolesom...

Kakšna je praksa in ali je to tako kot pri oblačilih, da sicer popusti so večji, lahko pa da ne dobiš več tistega, kar iščeš, ali pa nabava ves čas tekoče teče?

Thx...
       

Joj si hecn, naroči kolo v predprodaji in boš za nižjo ceno kupil kolo letnik 2013 in ne 2011. Dobave so pa tako in tako konec leta oz začetek naslednjega

LukecKukec 04.07.2012 21:56

Prednaročila sprejemajo od izdaje kataloga, ponavadi je to meseca oktobra. Kot so že omenili je cena precej nižja če gre za nov model, če pa se ta ne spremeni pa bi jaz vzej starega, ker znižajo ceno da izpraznijo zaloge, razlika pa je največkrat samo v barvnih kombinacijah. 

jankokocevje 04.07.2012 21:59

Če je pri Pinarelotu tako, še ne pomeni da je povsod, sicer pa potrebuje kolo po koncu sezone, tako da je vseeno kdaj ga bo naraču

LukecKukec 04.07.2012 22:02

Tudi Merida, Focus pa Scott majo tam nekje, vsaj ko sem jaz kupoval kolo je blo tako. Cult je letos malo zamujalsmeh

-BLAŽ- 04.07.2012 22:45
Zavesa 05.07.2012 10:24

A2U je mel "letos" 30% ob narocilu 2012 modela. Ta "letos" je bil mislim da nekje do konca januarja.

Mogoce bo ob koncu leta podobno za 2013 modele?

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI