GPS na GSM (mobilni telefon)

Domov > Forum > GPS na GSM (mobilni telefon)

GPS na GSM (mobilni telefon)

SORTIRAJ PO:
coban 06.07.2012 14:42

Pozdravljeni,

zanima me, ali ima kdo izkušnje z GPS-om (naigacijo)  na mobilnem telefonu. Rad bi si kupil telefon z GPS-om, ki bi ga montiral na kolo. Moj cilj je, da si naložim routo iz npr. www.bikemap.net (.kml ali gpx format) ki me nato usmerja, kam moram iti.
Sedaj je prvo vprašanje ali je navigacija na telefonu dovolj dobra/natančna za usmerjanje po določeni routi?
Potem pa bi še rabil nasvet, kateri telefon kupiti?? Na trgu jih zelo velio, zato nevem katerega bi kupil.
Sepravi, kateri telefon z GPS-om kupiti da ima "dobro" navigacijo?
Hvala za odgovore.
 

coban 06.07.2012 14:42
porto 06.07.2012 14:58

iphone + endomondo+ kak gps aplikacija da ti kaze pot

coban 06.07.2012 15:10
@porto:

iphone + endomondo+ kak gps aplikacija da ti kaze pot

Nažalost je iPhone malo predrag... Kakšen drug predlog, konkreten mobitel?

ReepsaaG 06.07.2012 15:57

Kupi kak android telefon, ki jih je malo morje... Dobiš tudi za 100 eur že konkreten telefon. Poglej ponudbo svojega operaterja.

coban 06.07.2012 16:24
@ReepsaaG:

Kupi kak android telefon, ki jih je malo morje... Dobiš tudi za 100 eur že konkreten telefon. Poglej ponudbo svojega operaterja.

Saj pravim, telefonov je preveč, zato sprašujem za nasvet pri izbiti telefona.
Zanima me, ali ima kdo izkušnje s konkretnim "android" telefonom in GPS-om? 

ReepsaaG 06.07.2012 16:33

Kolega ima Sony xperia mini, in je zadovoljen. Poglej kaj ponuja tvoj operater in izberi najboljšo ponudbo. Sam imam sicer Nokio C5 + endomondo + nokia navigacijo. Pri androidu imaš sicer več izbire glede navigacije in podobnih programov, vendar so moje izkušnje z nokijo pri navigaciji odlične. Še vedno sem prišel kamor sem hotel :D

pero-si 06.07.2012 17:22
@ReepsaaG:

Kolega ima Sony xperia mini, in je zadovoljen. Poglej kaj ponuja tvoj operater in izberi najboljšo ponudbo. Sam imam sicer Nokio C5 + endomondo + nokia navigacijo. Pri androidu imaš sicer več izbire glede navigacije in podobnih programov, vendar so moje izkušnje z nokijo pri navigaciji odlične. Še vedno sem prišel kamor sem hotel :D


Ali je morda poskusil ga sinhronizirat s senzorjem  (HR, hitrost, kadenco) preko ANT+ protokola 

To me zanima ker sam se odločam za zamenjavo GSM tel in  gledam take z android sistemo in da podpira ANT+.


coban 06.07.2012 17:36

Mislim da sta mi zanimiva aparata Samsung Galaxy Ace VE in Sony Xperia ray. Ali ima kdo kakšne s temi aparati ? Kateri je "boljši"?

VILI63 06.07.2012 18:58
Problem pri telefonih je trajanje baterije - posebej ob uporabi navigacije (moje izkušnje z androidom). Če imaš srečo drži nekje do 6ur.
R2D2 06.07.2012 20:37

Sam uporabljam Nokio E72 z Nokia zemljevidi in Endomodo ali pa Sport-tracker aplikacijo za beleženje tras in ostalih podatkov, baterija drži cel dan brez problema, pa imam poleg še Polarjev bluetooth senzor srčnega utripa. Android telefoni z zaslonom na dotik pa so do baterije res požrešni.

Svetujem ti telefon z navadno ali querty tipkovnico in običajnim zaslonom.

 

LP Tomas

Atorz 06.07.2012 20:52

Endomondo na Xperii Ray kuri 10 % na uro.
 

sharp 06.07.2012 21:29
@coban:

Mislim da sta mi zanimiva aparata Samsung Galaxy Ace VE in Sony Xperia ray. Ali ima kdo kakšne s temi aparati ? Kateri je "boljši"?

jaz ne bi kupoval v tem nižjem cenovne razredu, ker dobiš slabe zaslone z nizko resolucijo. Rama tudi manjka, procesor počasen,...
Daš en malo več pa vzemi kakšnega samsunga amoled (super slika, vidljivost, barve,... ), recimo galaxy S, ki je poceni in naščije večina ostalih telefon. Če pa imaš kaj viška keša pa vzemi S2, S3, nexus itd. 

Atorz 06.07.2012 21:56

Pa, a se s telefoni brijete? mežik Oba modela sta čisto ok.

coban 07.07.2012 01:59
@sharp:
@coban:

Mislim da sta mi zanimiva aparata Samsung Galaxy Ace VE in Sony Xperia ray. Ali ima kdo kakšne s temi aparati ? Kateri je "boljši"?

jaz ne bi kupoval v tem nižjem cenovne razredu, ker dobiš slabe zaslone z nizko resolucijo. Rama tudi manjka, procesor počasen,...
Daš en malo več pa vzemi kakšnega samsunga amoled (super slika, vidljivost, barve,... ), recimo galaxy S, ki je poceni in naščije večina ostalih telefon. Če pa imaš kaj viška keša pa vzemi S2, S3, nexus itd. 


Po dolgotrajnem iskanju/primerjanju telefonov mislim da sem najdel telefon, ki mi ustreza. To je Sony Ericsson Xperia Arc S. Poleg različnih forumov sem naleteu še na en slovenski forum, in sicer www.blog.uporabnastran.si/2011/11/29/sony-ericsson-xperia-arc-s-testrecenzija-slovenske-razlicice-mobilnika/, ki se mi zdi zelo dober, saj telefona ne "hvali preveč", kot večina drugih forumov. Upam da bo nakup dober :)

Hvala vsem za odgovore... 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI