dres iz kitajske spletne strani-zaplet na carini

Domov > Forum > dres iz kitajske spletne strani-zaplet na carini

dres iz kitajske spletne strani-zaplet na carini

SORTIRAJ PO:
2nar 06.07.2012 17:52

Na kitajski spletni strani sem naročil kolesarski dres ekipe sky,po treh tednih pa so mi iz carine poslali odločbo da paket začasno zadržijo saj naj bi bila domnevno kratena pravica intelektualne lastnine blagovne znamke adidas.Če se ne pritožim v roku desetih dni naj bi dres uničili.

Zanima me če je imel kdo podobno izkušnjo,oz. bi mi svetoval kaj v danem primeru storiti.

 

 

armstrong_rules 06.07.2012 18:07

 Koristno branje:

 

Varstvo pravic intelektualne lastnine je ena nalog carinskih organov pri nadzoru uvoženega blaga. Izvaja se za blagovne znamke, modele, patente, avtorske in druge pravice, za katere je bila v Republiki Sloveniji ali drugi državi članici vložena zahteva za ukrepanje. Ob sumu, da se z uvoženim blagom kratijo pravice intelektualne lastnine, carinski organi blago začasno zadržijo in o tem obvestijo prejemnika blaga in imetnika pravice (npr. lastnika blagovne znamke). Na zahtevo imetnika pravice lahko pride do odvzema in uničenja takega blaga. Več o ukrepih pri kršitvah pravic intelektualne lastnine si lahko preberete na spletni strani Urada RS za intelektualno lastnino.

 

Več odgovorov na vprašanja v zvezi z uvozom blaga preko pošte si lahko preberete na naslovu:
 
Vprašanja in odgovori/Carinski in davčni postopki

 

 

VIR: www.carina.gov.si/si/carinski_postopki/uvoz/uvoz_blaga_preko_poste/

Nsimo 06.07.2012 18:26

1. na robo kar pozabi

2. ne se izrekat o avtentičnosti (ker si boš zakompliciral zadeve in nič dosegel)

3. naj ti bo šola za naprej da Nike in Adidas ščiti svoje pravice z odvetniki (boš kmalu dobil njihov dopis)

 

Seveda kraja "intelektualne" lastnine ni fer...

...kot ni fer izkoriščanje poceni delovne sile

 

 

 

 

2nar 06.07.2012 18:33

Hvala za nasvet!

crt 06.07.2012 19:03
@Nsimo:

 

3. naj ti bo šola za naprej da Nike in Adidas ščiti svoje pravice z odvetniki (boš kmalu dobil njihov dopis)

 

A potem dobiš še kako odškodninsko zahtevo od Nika in Adidasa, al gre sam za kako grozilno pismo?

fuego 06.07.2012 19:05

Kolega je enkrat naročil Nike superge iz Kitajske. Prav tako so ga obvestili, da ga čaka paket a da ga ne more dobit. Nike javi vsem carinam od katerih dobaviteljev lahko naročaš. Jaz sem imel skoraj podoben primer, ko sem si naročil dres od Armstronga. Ebay je kar skenslal prodajalca in tako sem bil odvisen samo od njegove dobre volje ali mi bo dres sploh poslal. Na srečo sem ga dobil. Zapakiral mi ga je v folijo in gor napisal, da gre za majico - shirt. Na meji ga niso odpirali.
Če kaj kupiš z ebay-a na nalepki ponavadi piše kaj si kupil. Kitajci ponavadi sploh v opisu ne napišejo blagovne znamke ampak je iz slike razvidno za kaj gre. Ja očitno jim gre v nos, ker je kitajska roba trikrat cenejša od originala pa nič kaj slabša kvaliteta.

Sicer pa saj ne morejo tožit tebe, ker si samo kupec. Jaz bi se zgovarjal, da nisem vedel, da ni original. 

Stelvio 06.07.2012 19:09

ne da jim gre v nos cena, ampak je to direkt kraja. Če bi kitajci razvili svoje in prodajali pod svojo blagovno znamko, ne bi bilo težav, tole pa so čisti ponaredki. In tudi kakovost je slabša, ker nimajo dostopa do materialov izvirnika, tudi kroji so bolj tako-tako skopirani

fuego 06.07.2012 19:14

Kitajci delajo vse...saj delajo tudi za Nike in Adidas. A to jih pa ne moti, ko izkoriščajo poceni delovno silo in prodajajo drese po 200 dolarjev, ko v resnici niso vredni več kot 40.
Dres, ki sem ga kupil je zelo lepo in dobro narejen, precej bolje kot original Nalini, ki sem ga kupil pri nas. Sicer pa poglejte kaj piše na robi, ki jo kupiš v naših športnih trgovinah...vse je made in China, Vietnam, India....

JC29 06.07.2012 19:19
@fuego:

Sicer pa poglejte kaj piše na robi, ki jo kupiš v naših športnih trgovinah...vse je made in China, Vietnam, India....

Saj to je zdaj spet offtopic... 

No, danes se ne gre več za to, kje je kakšna stvar narejena, ampak dostop do materialov ter tehnologije ima fabrka iz katere izdelek izhaja. Razlika je al Nike "prpele" svojo mašinerijo in potem kitajci sam štancajo to, kot pa če se nek kitajc spomne delat na nekih X strojih, z X materialom...  Kje je fabrka postavljena tu danes nima več veze. Kitajc zna lih tko "štrikat" kot zahodnjak, samo parkrat cenej.

bull 06.07.2012 19:21

Hmm... za probo sem naročil rokavčke. Brez stroškov pošiljanja. Carina je spustila robo naprej, torej niso komplicirali. ;)

Stelvio 06.07.2012 19:21

delajo oz. izdelujejo že, ampak to ni njihov razvoj in niso njihovi materiali. Veliki proizvajalci pripeljejo materiale na kitajsko, kjer jih poceni (za naše razmere) delovna sila sešije, potem pa grejo na trg.

 

ti ponaredki pa so iz drugorazrednih materialov, ker so tisti najboljši pač rezervirani za originale. Seveda so za nekatere kose opreme sprejemljivi, pri hlačah bi pa že razmislil..

fuego 06.07.2012 19:24

Saj pravim, da hlače, ki jih mam od Nalinija niso nič kaj boljše kvalitete. Podloga se mi je že zdavnaj znucala. Itak pa dres ne kupuješ za par let ampak je to potrošna roba in je brez veze devat 150€ za ene hlače, če lahk kupiš cenej. Mene v nobenih hlačih ne boli rit...no razen Hoferjeve so pa res samo pogojno uporabne.

Dejan_008 06.07.2012 19:39

Vsi ta boljši dresi (originali), ki jih imam so narejeni v EU. V Italiji, Mađarski, ... Imam tud dost kitajskih dresov. Razlika v materialih in kvaliteti je očitna, neprimerljiva. To, da se vse dela na kitajskem je boll shit.

Urky 06.07.2012 19:56

Kak mesec nazaj smo preko tega foruma naročali s Kitajske, nas je blo več (okli 15) in smo robo dobili brez problema, sicer smo čakali ampak jo dobili. Kvalitetni so zelo cena je bila 50€ po komplet dresu. Bil sem skleptičen glede podloge ker je nekam švoh, pa vam lahko potrdim, da je po 130km in 33 stopinjah zunaj (iz Lj na Jezerski Vrh in nazaj) čisto ok:) bolj kot katerikoli drugi dres za 120€!!

 

To je bilo v temi katero ste spljuvali, kok bo en zaslužil in da treba še carino in nevem kaj še vse...

 

lp Uroš

x12345 10.07.2012 13:28

a bi lahko dal link do teh kitajcev ?

lone_rider 10.07.2012 13:45
@Urky:

 

To je bilo v temi katero ste spljuvali, kok bo en zaslužil in da treba še carino in nevem kaj še vse...

 

A pol ste plačali samo kitajcu in čez 1 mesec vam je poštar na dom prinesel dres?

fuego 10.07.2012 13:56
@x12345:

a bi lahko dal link do teh kitajcev ?

Kak link? Pejt na ebay, poišč dres, ki te zanima, poglej rating od prodajalca pa naroč. Potem pa upaj, da zadevo dobiš.

kostolomc 10.07.2012 15:01

verjetn tale link


www.samewood.com/index.php

fuego 10.07.2012 15:18
@kostolomc:

verjetn tale link


www.samewood.com/index.php

Men Malwarebytes javlja Malicious website....

Cowboy 10.07.2012 16:45
@Urky:

Kak mesec nazaj smo preko tega foruma naročali s Kitajske, nas je blo več (okli 15) in smo robo dobili brez problema, sicer smo čakali ampak jo dobili. Kvalitetni so zelo cena je bila 50€ po komplet dresu. Bil sem skleptičen glede podloge ker je nekam švoh, pa vam lahko potrdim, da je po 130km in 33 stopinjah zunaj (iz Lj na Jezerski Vrh in nazaj) čisto ok:) bolj kot katerikoli drugi dres za 120€!!

 

To je bilo v temi katero ste spljuvali, kok bo en zaslužil in da treba še carino in nevem kaj še vse...

 

lp Uroš

a si čist zihr da je tako??? a se ti to samo zdi?

uros 10.07.2012 17:20

joj, tile ponaredki so na dost slabšem nivoju, ko top dresi ki jih dela žolna za klube...

so razlike v krojih, materialih.... ampak za ene samo da se vidi :)

scott-kropa 10.07.2012 17:41

pa smo spet tam: kolo za  tri jurje+feltne za dva jurja, za dober dres je pa težko dat...

Pinty 10.07.2012 18:17
@scott-kropa:

pa smo spet tam: kolo za  tri jurje+feltne za dva jurja, za dober dres je pa težko dat...

Točn tko.

vambomzepokazu 10.07.2012 18:26
@uros:

joj, tile ponaredki so na dost slabšem nivoju, ko top dresi ki jih dela žolna za klube...

so razlike v krojih, materialih.... ampak za ene samo da se vidi :)

Mogoče (sigurno) kitajski dresi niso boljši od originalov, ponujajo pa za ceno 45-60€ več kot bi človek pričakoval. mežik

BLACK 10.07.2012 18:50

Tudi jaz imam en kitajski dres pa lahko rečem da je kvaliteta zelo vredu. Da bi pa v nekih high tech hlačah za cca 200 eur razmišljal kje me bo vrglo po cesti al pa makadamu in bodo šle hlače v prafaktorje pa ni varjante. 

fuego 10.07.2012 19:28
@scott-kropa:

pa smo spet tam: kolo za  tri jurje+feltne za dva jurja, za dober dres je pa težko dat...

Nekateri očitno serjete denar... nekateri si pa privoščimo kolo za jurja pa komplet oblačil za 45€.
In zakaj bi moral dajat za cote 150 ali 200eur , če za moje potrebe čist zadoščajo tile dresi. Mene rit nikoli ne boli, ture daljše od 150km ne delam, ker niti nimam časa niti v njih ne vidim nekega posebnega užitka. Za ta denar so dresi zelo dobro narejeni. 

kostolomc 10.07.2012 19:41
@fuego:
@kostolomc:

verjetn tale link


www.samewood.com/index.php

Men Malwarebytes javlja Malicious website....


men pa nč ne javlja.....dela mi k raketa stran.....

scott-kropa 10.07.2012 20:39
@fuego:
@scott-kropa:

pa smo spet tam: kolo za  tri jurje+feltne za dva jurja, za dober dres je pa težko dat...

Nekateri očitno serjete denar... nekateri si pa privoščimo kolo za jurja pa komplet oblačil za 45€.
In zakaj bi moral dajat za cote 150 ali 200eur , če za moje potrebe čist zadoščajo tile dresi. Mene rit nikoli ne boli, ture daljše od 150km ne delam, ker niti nimam časa niti v njih ne vidim nekega posebnega užitka. Za ta denar so dresi zelo dobro narejeni. 

daleč od tega, da bi sral denar. Seštej po daljšem odbobju koliko zapraviš za robo vprašljive kakovosti, boš videl kdo serje denar. Hlače mi zdržijo dve sezoni, kar pomeni cca 13.000 km.

ANQUETIL 10.07.2012 21:21

To pomeni da si stran denar fu.nu. Bo pač mal dražji dres na koncu.

Urky 10.07.2012 22:55

Malce pozno, ker me ni bilo nič poleg računalnika...

 

Tema v kateri smo naročevali drese s kitajske je tule:

www.bicikel.com/forum/43772/nakup_dresa_in_ostalih_stvari.html

 

vsi smo dobili kar smo naročili in preizkušena roba, so zelo kvalitetni kot sem napisal 130km brez problema, marsikatere druge hlače bi me že ožulile predvsem na predelih šivov v mednožju...

 

Velikosti so kot pri nas če imaš M naroči M in je to to...

 

Lp Uroš

 

 

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI