Zanohtnica

Domov > Forum > Zanohtnica

Zanohtnica

SORTIRAJ PO:
malik 13.07.2012 20:00

Imam hudo zanohtnico, oteklino, zagnojen in zabuhel prst? Greš k osebnemu, al direkt kam na urgenco? prilagam slike, pozor za osebe z slabim želodcem ne priporočam ogleda

 

Predogled

dogma 13.07.2012 20:06

k osebnemu ta ti napiše napotnico pol na v najbližjo bolnico na rezanje!

boš pa lah tole zrihtal šele v ponedeljek.

 

mel pred leti je pa tole živa jebe,tako da čimbolje zrihtaj pa nabavi si kake protibolečinske tablete!

malik 13.07.2012 20:10

mhm pa zihr mesec dva čakanja na polikliniki ....

dogma 13.07.2012 20:27

ne ne to zrihtajo takoj,js sem šev v celje pa te takoj vzamejo!

 

malik 13.07.2012 20:28

Ja ljubljana je  čakalna vrsta, sem neke 2009 okol dohtrju hodu, sicer za splošne reči preglede, pa sm tko 3 mesce čaku , gastrologijo

 

dogma 13.07.2012 20:34

ja ne vem kak je v lj sam mislim da to zrihtajo takoj če ne pa pejt drugam tole ni zajebancija!

 

Tinka 13.07.2012 20:49

To je za kirurga za kirurške okužbe (aka septika). V ljubljani je to na polikliniki v pritličju, hodnik c, če se ne motm, rabš pa napotnico od osebnega in ne, mislm, da se ne čaka za tole. Lahko sicer probaš na urgenco, samo dvomim, da ti bo kej pomagal, ker ni poškodba, pa tud v mali operacijski tega ne delajo. Tko da ja, pred ponedeljkom težko da bo kej.

malik 30.07.2013 02:23

Zdravo, pišem spet ker se nohtek znova vrastel, se zagnojilo, tako da jutri se naročim k osebnemu dzravniku, pa po napotnico za polikliniko. Namreč ko sm mesto okužbe stisnil sem se ustrašil dva črvička sta vn pršla pa ju odstranil :(

boyan64 30.07.2013 08:57

A še zdaj nisi šel k zdravniku? Čisto verjetno, da ti bodo odstranili noht. 

peciklist 30.07.2013 09:22

Jao sam ne čakat s takimi stvarmi mene je 1 mesec bolelo tole potem sem pa šel k zdravniku in so mi po 1uri čakanja vse zrihtali drugi dan je pa bilo že vse zaceljeno. Tako da brezveze odlašat.

Sinyard 30.07.2013 13:09

Dobri družinski zdravniki to uštimajo kar in situ, moj prav uživa, ko v roke prime skalpel:)

malik 07.08.2013 06:12

bojim se pa sram me je sam dans grem, k vem da se bojo zgražali ko bojo vidli prst :(

malik 07.08.2013 18:17

lahko pijem sedaj alkohol po kiruški odsztranitvi, vem da ne smeš aspirina za rečenje krvi pit. Boli ko pes sedaj ko je popustilo mrtvilo

Brajko 07.08.2013 19:09

Tole ni zajebancija!!! Sam sem imel zelo podobno zadevo (zgledalo je lepše kot tvoje), pršlo je tako daleč da nisem mogu stopit na nogo. 
Šel do osebnega, ta je spisal napotnico in sem šel dalje v UKC, kjer so me najprej "okurcali" kje sem bil toliko časa ... Operacija je trajala 45min, ker je morala kirugrinja odpreti cel prst in ščistiti sklep, ker se je vnetje razširilo. V kolikor bi prišlo še do kosti, je celo nevarno da ostaneš brez prsta. nagubano čelo Po operaciji sem dobil še antibiotike ozkega spektra, ki sem jih jedel še približno pol leta.

Raw_fooder 07.08.2013 20:18

Tole zgleda res grozno....kaj te lahko vprašam kako ti je uspelo spraviti noht v to podobo??vse dobro tebi, prstu in nohtu...

 

malik 09.08.2013 04:56

odlašal sem več kot pol leta, kdaj malo sam rondal po prstu, pa se je nrdilo, rekli so mi če bi prej prišel bi šlo sam pol nohta dol , tako so pa celga zruvali.  15 minut tam zruvajo vse vn lepo , jaz pa doma v bolečinah včasih ruval celo noč in smo del vraščenega nohta zrinil, lahko sam pošlem del slike kjer sem nekje polovico vraščenega vn zruval pa še mi ni ratalo.  Hvala za lepe želje, danes grem na previjanje upam da se uspešno celi. Boli pa še kar močno .  evo slikce ko sem se doma še sadota špilal, in je bulelo ko sam šit......

image

 

malik 09.08.2013 05:16

Zanima me kaj pomeni nekrektomija???  Tak so napisali: V Oberst. anest. abalacija nohta, nerketomija, mepitel, preveza.  


 Edino nekrektomija ne vem kaj bi točno bilo. So to kakšni posegi v obolelo tkivo?

malik 09.08.2013 06:28
@Raw_fooder:

Tole zgleda res grozno....kaj te lahko vprašam kako ti je uspelo spraviti noht v to podobo??vse dobro tebi, prstu in nohtu...

 

Ko ignoriraš začetne znake zanothnice, ponavadi prst malo rdeč, zabuhel, zatrdlina...  Ko odlašaš se navadiš tudi bolečino, stanica pa so po navadni hoji in športni aktivnosti, krvave in ognojene nogavice. Skratka od sedaj naprej bom malo bolj pazil to...  Je pa to dolgotrajno odlašanje , cca nekaj let (3 leta). S tem da kdaj sem rešil pa je zginlo, pa se čez pol leta nazaj vraslo pa zagnojilo.  Sicer pri lažjih zanohtnicah že pomaga takojšne krtačenje, pomakanje nog pa milo, tko sm si ga tudi zacelil sam se mi spet potem vname... Nam več o tem debatiral, ker ko te začne bolet pa , ko dolašaš lahko rečem da sem vsaj 3 krat dnevno pomislil, kako bi bilo spet da me na tej nogi nebi bolelo več, da bi bilo nromalno, tudi koncetracija lahko peša, kdaj neprespane noči na vsake tok časa pa nezavedno če sem miroval mi je celo sama od sebe noga trznila, kakor da bi te hotlo nekam v stran vržt.......

peciklist 09.08.2013 07:02

Zanohtnica lahko boli kot sam hudič! Glej da si boš od zdaj naprej pravilno rezal nohte ker čene se bo problem ponovil.

Tinka 09.08.2013 09:19
@malik:

Zanima me kaj pomeni nekrektomija???  Tak so napisali: V Oberst. anest. abalacija nohta, nerketomija, mepitel, preveza.  


 Edino nekrektomija ne vem kaj bi točno bilo. So to kakšni posegi v obolelo tkivo?

Nekrektomija je odstranitev odmrlega tkiva (nekroze).

malik 09.08.2013 23:18

uglavnem super se zacelilo, zaenkrat samo še oteklo, pa noht mora zrastit. Hvala vsem za odgvore in prijaznost.  Bil sem zelo v skrbeh glede prsta že. :)

malik 18.06.2014 10:49

Noht zrasel nazaj, težava je enaka, tako da v prihodnje spet grem noht dol dat :/image

 

Ich 18.06.2014 11:10

Če se ti noht vrašča, obstajajo zdaj tudi neke kovinske sponke, ki noht tiščijo gor. Namesti ti jo zdravnik, oz. ustrezno usposobljena oseba. Če koga zanima, lahko poiščem kaj več o tem.

HP 18.06.2014 11:16

haloooo, vedeti morate da gre folk tudi med malco malo pobrskat po forumu.

Hvala 

KolesamSkorajVsakDan 18.06.2014 12:47

@malik: Jaz sem  hodil pulit nohte na nožnih palcih na skorajda na letni ravni (obe nogi), tako da imam za seboj +10 pulenj.  Takoj koj e skoraj zrastel noht se je spet vrasel v stransko meso. Na eni nogi sem stiskal zobe in je v 3. poizkusu nekako uspelo, no na drugi se je pa kar nadaljevalo, pa sem imel spet čisto zagnojenega in sem opazil Pedimed (Bežigrad), kjer mi je prvič samo obrezala noht da je vnetje izginilo nato pa sponka in navijanje od takrat več nimam teh težav. Edini problem pa je da je sponka cca 100 eur plus 20 eur vsako navijanje na mesečni ravni, tako da je bilo nekje 300 eur vse skupaj, ampak ko pomislim na bolečino, ki sem jo dal skozi obdobja vnetega palca je vredno.

 

Je pa res da se mi opazi, da imam še vedno refleksne reakcije ko mi kdo pride blizu palca zapečateno Najprej zaščitit palc, potem glava in šele nato vse ostalo kaže jezik

 

www.pedimed.si/ 

aero0038 18.06.2014 13:08

Evo še moja izkušnja iz preteklosti. Na desni nogi se mi je prav tako začel uraščati noht pod kožo kot posledica trčenja pri košarki. Lokalni kirurg je zadevo rutinsko operiral, zarezal na obeh straneh nohta po celi dolžini in tako na novo oblikoval malo ožji noht na palcu. Na puljenje ni niti pomislil, niti mi predlagal, kar sem kasneje ugotovil, da je imel prav. Na začetku je izgledalo malo čudno, en palec izgleda drugače kot drugi, sploh v poletnem času :)  Kako leto kasneje se mi je identična poškodba ponovila (kolega stopil na nogo), le da tokrat na palcu leve noge. Po vraščanju sem zaradi trenutne nedosegljivosti našega kirurga pristal v LJ, kjer so mi odstranili noht. Bolelo je ko pes, verjetno ni anestezija prav prijela. In čez čas se je vse začelo ponavljati, ko je noht rasel. Ko sem imel dovolj, sem obiskal spet našega kirurga in mi je na enak način oblikoval (zarobil na obeh straneh) še noht na palcu leve noge.  Spet brez težav, okrevanje kak teden, če se prav spomnim, potem pa nikoli več teh težav.... In še oba palca izgledata identično. Skratka, meni se je od takrat tisto puljenje tako zamerilo, da ti predlagam, da se posvetuješ z zdravnikom o kirurškem posegu... pa srečno.  

KolesamSkorajVsakDan 18.06.2014 13:39

Ja če imaš mesarski palec (beri: vnet in poln gnoja) ko prideš tam, ne prime najbolje. Drugače pa najbolj boli inekcija (če ti jo dajejo tisti na praksi, kar je ponavadi tam skoraj vedno) in potem po operaciji če nimaš noge dvignjene, seveda če inekcija na prime, pa tudi samo puljenje boli kot hudič). Inekcija seveda najbolj boli če imaš do konca vnet palec čist pod pritiskom(kar sem jaz vedno imel, ker sem vedno čakal čudežno ozdravitev in je palec bil kot balon v zadregi) pol ti pa še inekcijo vbrizgavajo, čeprav nazadnje je nek starejši to delal in praktično ni bolelo, ker tip je obvladal tisto iglo smeh

 

Meni je prvič kar lokalni dohtar lepo rešil, 1 inekcijo in je lepo s škarjicam obrezal dal "gazo" za stekanje gnoja noter in je bil mir, samo tip je bil preveč sposoben očitno za našo ambulanto in je kmalu izginil drugam. 

 

p.s.

Noht ti po puljenju normalno zgleda ? Meni sta še vedno rumene barve, pa je že vsaj 3 leta od zadnjega puljenja, s tem da en raste kar postrani oz ga je koža prerestla ne nekem mestu, vglavnem pri puljenju je kar lepa možnost, da ti ga tudi vizualno deformirajo.

 

edit: Sem šele sedaj prebral vse za nazaj, pol leta čakal ? Eh mehužec (hecam se kaže jezik)jaz sem tudi po leto dni odlaševal in s tem palcem basket igral , seveda dohtarju sem se zlagal da je to samo 4 mesce, pa mi je rekel svaka čast da sm zdržal kaže jezik

malik 20.06.2014 21:50

ko so mi noht dol spravli, so obrezali odmrlo tkivo, noht mi je normalno zrasel, plus po isti poti se vrasel :/ .  Imam pa težave s tem prstom od 11 leta , ko sem s palcem tekal na morju pa v most med rešetko zadel s prstom :P

merida bikes 21.06.2014 06:02
@malik:

Zanima me kaj pomeni nekrektomija???  Tak so napisali: V Oberst. anest. abalacija nohta, nerketomija, mepitel, preveza.  


 Edino nekrektomija ne vem kaj bi točno bilo. So to kakšni posegi v obolelo tkivo?

nekrektomija je odtranitev nekrotičnega (odmrlega tkiva)

bigl 24.06.2014 08:49
@KolesamSkorajVsakDan:

@malik: Jaz sem  hodil pulit nohte na nožnih palcih na skorajda na letni ravni (obe nogi), tako da imam za seboj +10 pulenj.  Takoj koj e skoraj zrastel noht se je spet vrasel v stransko meso. Na eni nogi sem stiskal zobe in je v 3. poizkusu nekako uspelo, no na drugi se je pa kar nadaljevalo, pa sem imel spet čisto zagnojenega in sem opazil Pedimed (Bežigrad), kjer mi je prvič samo obrezala noht da je vnetje izginilo nato pa sponka in navijanje od takrat več nimam teh težav. Edini problem pa je da je sponka cca 100 eur plus 20 eur vsako navijanje na mesečni ravni, tako da je bilo nekje 300 eur vse skupaj, ampak ko pomislim na bolečino, ki sem jo dal skozi obdobja vnetega palca je vredno.

 

Je pa res da se mi opazi, da imam še vedno refleksne reakcije ko mi kdo pride blizu palca zapečateno Najprej zaščitit palc, potem glava in šele nato vse ostalo kaže jezik

 

www.pedimed.si/ 

Imam podobne iskušnje. 4 leta borbe. Na drugem rezanju mi zdravnik predlaga neko sponko, dobim kozmetični salon ki to dela, sponka 80€, vsako prekladanje dodatnih 20€ na cca 2-3 mesece, sponko mam več kot leto, noht OK. Če pomislim kuk je prej bolelo bi dal tud kišn € več. 


www.studio-eden.si/

 

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI