Označene kolesarske poti v SLO (kje priti do podatkov)

Domov > Forum > Označene kolesarske poti v SLO (kje priti do podatkov)

Označene kolesarske poti v SLO (kje priti do podatkov)

SORTIRAJ PO:
hasto 22.07.2012 22:12

Zanima me, če kdo ve kje se da priti do podatkov (karte, opisi poti, GPS tracki...) o označenih kolesarskih poteh po Sloveniji.

 

Torej v mislih imam predvsem kolesarske povezave, ki tvorijo slovensko kolesarsko omrežje (modre, rdeče, zelene table s kolesom in številko poti)

Primer table:

image

 

V brošuri Zasnova državnega kolesarskega omrežja v RS iz l. 2005 piše, da obstaja banka cestnih podatkov o državnih in občinskih kolesarskih poteh, v kateri se hranijo podatki o označenih kolesarskih poteh... Torej zanima me predvsem če se da do teh podatkov dostopati tudi prek interneta???

 

Prav tako, bi bil vesel če veste kje bi lahko dobil podatke o ostalih označenih kolesarskih poteh v Sloveniji.

 

 

DusanK 22.07.2012 23:16

Na strani 4 je malenkost bolj opisana posamezna povezava od kje do kje gre:
www.dc.gov.si/fileadmin/dc.gov.si/pageuploads/Evropska_sredstva_skladi/Kolesarske/Brosura_Kolesarski_projekti.pdf

Boš moral brskat v vsaki regiji posebej. :)
Lj in okolica:
www.gremonapot.si/web2/profile.aspx?id=Kolesarstvo_AXL@Rekreacija

Še L0xx označbe kolesarskih odsekov v ljubljanski regiji, ki so pred tremi leti še bile v kazalu na zgornji spletni strani, zdaj pa jih ni več moč zaslediti.
www.bicikel.com/forum/28654/kolesarska_pot_l043.html

L033 = Vič-Podutik-Šentvid-Bežigr ad-Zalog-Rudnik-Vič
L034 = Lj.Vič-Brezovica-Vrhnika-Log atec-Planina
L035 = Vrhnika-Vrzdenec-Dolge njive
L036 = Kalce-Rovte
L037 = Šentvid-Vižmarje-Tacen-Vikr če-Smlednik-Trboje
L038 = Šentvid-Sora
L039 = Podutik-Topol-Trboje
L040 = Črnivec-Mekinje-Domžale-Čr nuče-Ježica-Bežigrad
L041 = Kamniška Bistrica-Mekinje
L042 = Domžale-Krumperk-Moravče-Sl ivna ali Kandrše
L043 = Domžale-Pšata-Beričevo-Laz e pri Dolskem-Babna Gorica
L044 = Jevnica-Laze pri DOlskem-(ali Vevče)
L045 = Rudnik-Ig-Barje-Rudnik
L046 = Rudnik-Babna Gorica-Velike Lašče-Struge
L047 = Turjak-Grosuplje
L048 = Krka-Zdenska vas-Predstruge-Velike Lašče
L049 = Mala vasZagorica-Čatež pri Strugah

Če pa najdeš kje kak link, kjer je vse na enem mestu, pa ga le pripopaj še v tej temi.

hasto 22.07.2012 23:32

O super, hvala Dusan za tele linke. V kolikor bom našel kaj uporabnega na enem mestu bom z veseljem prilimal v to temo.

 

No še nekaj me zanima, če ve kdo za kakšen dober primer iz tujine kako imajo označene poti in če imajo kakšno (pregledno) bazo le teh na netu...

 

Npr. pri nas imamo kr nekaj poti/povezav označenih, vendar jih je dosti takih pri katerih na licu mesta ob znaku ne veš za katero pot gre in kam te bo ta pripeljala (to velja predvsem za označbe poti slovenskega kolesarskega omrežja - npr. meni tabla z oznako L045 ob cesti pove bore malo, le to da gre za kolesarsko pot, kam in po kakšni podlagi pa me bo ta peljala pač ne...)

Janja 24.07.2012 15:53

Čehi imajo to že nekaj časa kar fajn urejeno. Večina poti po stranskih cestah. Kolesarski atlas (res je pa kar prevelik za tovorit s sabo)
www.cykloserver.cz/knihovna/?t=150000673  
in oznake - teh je res kar nekaj vrst, a se hitro znajdeš (na ocepih so običajno samo številke, na začetku in koncu pa tudi kraj - na karti ali atlasu pogledaš vrstni red številk poti in potem le slediš)
www.circuitridercz.com/2010/03/cycle-route-signposting-in-czech.html


spletne verzija - izgleda malo drugače, kot printani atlas par let nazaj:


 
www.cykloserver.cz/cykloatlas/

zmaj24 24.07.2012 17:20

Na bikemap.net imaš v skrajno desnem zavihku "terrain" (klik na puščico zraven) na izbiro "open cycle map". Tam je kar nekaj kolesarskih poti, tudi slovenskih.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI