pomoč pri nakupu obročev za treking kolo

Domov > Forum > pomoč pri nakupu obročev za treking kolo

pomoč pri nakupu obročev za treking kolo

SORTIRAJ PO:
ejnit 25.07.2012 23:37

Pozdravljeni ljubitelji kolesanja :)
Oglašam se ker potrebujem nasvet glede nakupa obročev (28") in gum za treking kolo Cult Navigator, kupljenim leta 08 (58). 
Tedensko nameravam prekolesariti nekje 80-150km in sicer - 60% asfalt, 25% slab asfalt in okoli 10% makedam ter 5% urejene gozdne poti. - bolj kot ne  klanci in spusti,. ravnine skorajda ni :D. Med kolesarje se sicer vračam po 2 letih odsotnosti zaradi zdravstvenih težav.
Imam pa okoli 118 kg pri 194 cm. Za set gum in obročev sem pripravljen odšteti okoli 120€. 
Da ne pozabim. Pri obročih mi je pomembno, da so trpežni in prenesejo to "zanemarljivo" težo, pri gumah pa, da so primerne tudi za vožnjo po nekoliko slabšem asfaltu in, da nudijo dober oprijem na spustih.
Že vnaprej se zahvaljujem za pomoč.
Lep pozdrav  
 
 

burek66 26.07.2012 09:01

Živjo,

 

za obroče ti ne znam svetovati, za gume pa povem svoje izkušnje za treking kolo:

- Schwalbe Racing Ralph 700x35C - zelo hitre na asfaltu, dober oprijem in hitrost za vse sorte makadamov - tudi slabših. je zložljiva in malce dražja.

 

- Schwalbe Smart Sam 700x47C - več volumna, manj trese, malo počasnejša na asfaltu, super za makadam, poceni, ni zložljiva

modri 27.07.2012 15:46

zdravo,
jaz imam te:
Continental Cyclocross Speed 700x42c

v
ozim predvsem po asfaltu, so zelo hitre

Crosser 27.07.2012 16:17

Definitivno dvostenski (npr. Mavic) z 36 luknjami in ne 32. Kvalitetne špice in pesta vsaj deore.

KolesamSkorajVsakDan 06.04.2014 12:44

Katere plašče si pa kupil na koncu in kako si zadovoljen z njimi ?

 

 Sam jih namreč tudi nameravam kupiti, imam obroče 17mm, cilj je pa optimalnost med hitrostjo po asvaltu in da je sposobna preživeti makadam(okrog 5-10% vožnje, ostalo je cesta)) brez defekta, kjer pa oprijem sploh ni pomemben, ker  mi tistih nekaj km ni problem peljati počasneje, če sem na ta račun potem hitrejši na cesti.

ejnit 06.04.2014 23:48

Živjo,

na koncu sem vzel tole www.bike-center.si/cistimo-za loge-akcijska-ponudba/cistimo_ zaloge_pnevmatike/treking-pnev matika-vredestein-dynamic-tour -26-28-slo.html .
Čez gumo nimam pripomb, je pa res, da se sedaj bolj kot ne vozim po cesti (na makedamu, sploh neutrjenem je vožnja močno otežena - PREVERJENO, na utrjenem pa nisem imel večjih težav). Do sedaj sem z njo naredil cc. 6000km in jo bo po letošnji sezoni potrebno zamenjati (slab asfalt in višinci so naredili svoje). Drugače pa nudi soliden grip in dobro hitrost (na kolesu se počutim kot puščica :D, če nekoliko pretiravam).
lahko samo priporočam (všeč so mi tudi odsevniki na straneh plevmatike).
Lep pozdrav

KolesamSkorajVsakDan 07.04.2014 01:11

Defekta v temu času nisi imel ? Pa hvala za feedback mežik

 

vrbinct 07.04.2014 07:59

Sicer zgleda kot reklama: www.bicikel.com/mali_oglasi/7 792/wheelset_remerx_dragon_28c ol_treking_.html . Obroči so kot novi in prenesejo marsikaj, niso pa najlažji.
Ostali so mi zaradi menjave kolesa.
Glede gum sem pa na njih uporabljal Continental Super Sport Plus širine 28mm (s kevlarsko zaščito proti predrtju-deluje). Je pa to guma za asfalt in lep makadam. 
Lep pozdrav

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI