Pokanje v okvirju

Domov > Forum > Pokanje v okvirju

Pokanje v okvirju

SORTIRAJ PO:
Crosser 26.07.2012 18:31

Pozdravljeni,

pred par dnevi sem opazil pokanje v ovirju, ko da vse škriplje.

 

Vozim naslednje kolo:

www.bikepedia.com/quickbike/BikeSpecs.aspx?Year=2009&Brand=Scott&Model=Sportster+P4&Type=bike

 

torej Scott sportster P4 2009. Prevozil nekje 16.000 km.

 

Ni gonilka in niso pedala. Ko obremenim sedež, torej se z ramo močno naslonim nanj poka v cevi pod sedežem. Sem sprva mislil, da je sedež, pa poka naravnost iz cevi. Imam občutek kot, da je integriteta te cevi šla po gobe.

 

Ali je kdo že imel takšen težave (kako je s servisom oz. garancijo takšnih napak).

 

Morda drgne sedežna opora ob okvir, samo da bi pa tako škripalo, potem bi verjetno tolklo ob ovir, tukaj pa škriplje. Pa ta cev je pri tem modelu res nenavadne oblike.

 

Če ima kdo kakšen nasvet oz. ve ali se mu je to že zgodilo.

 

Vnaprej hvala za odgovore!!!

Tiko 26.07.2012 18:44

Mogoče je sedežna opora?

 

malik 26.07.2012 19:32

sedežno oporo menjaj, pa probaj če še poka

bizi12 26.07.2012 20:28

oporo namaži z mastjo

sale 26.07.2012 20:47

isti problem sem imel na specialki scott speedster 40...spodaj podmazal in pokanje je izginilo...
 

lokalc 27.07.2012 15:10

men so škripali vijaki nosilcev bidonov. namazal z mastjo, uživam v tišini. (in vsi okoli mene)

malik 27.07.2012 15:27

jst sm mel pa zrabljen un nosilc sedežne opore sm menjal in blo vse ok, pač ko sm se po sedežu gor dol premiku je škrtal skozi

Primož Hočevar 27.07.2012 15:47
Preveč fižola poješ.
Crosser 27.07.2012 16:11

Hvala za nasvete. Sem odškrnil oporo jo vzel ven ter nato nazaj ter zaškrnil. Opora je še bila dobor namaščena. Na opori ni bilo videti neke obrabe. Bom videl kako bo zdej, ko se jutri spet peljem. Če bo isto jo še enkrat namažem.

D4m1j4N 22.08.2012 07:25

Pozdravljeni,

 

veliko je o tej temi že napisano, mene pa predvsem zanima kako če ima kdo kake izkušnje izgleda oz. kako se da ugotoviti ali škripanje povzroča počen okvir? in kako bi to lahko ugotovil?

 

Problem je sledeč, tako kot v večini primerov se je škripanje pojavilo med pedaliranjem stoje in je izginilo med vožnjo po ravnini. Včasih je škripanje izginilo, vedno pa se je pojavilo nazaj pri dalših vzponih. Seveda sem prečesal vse forume in vse nasvete ter zapisano tudi naredil...podmazal padala, podmazal oporo, nazadje smo z mehanikom pregledala še gonilni ležaj pri katerem pa je bilo vse v najlepšem redu, edino ko smo odtegovali ležaj in zategovali se je pojavil spet ta značilni zvok...zato me zanima ali je možnost da je okvir kje počen? in če je imel kdo podobne izkušnje, ker me celotna stvar res že močno spravlja ob živce....nagubano čelo

 

 

hvala za pomoč in lp :)

Den 22.08.2012 07:51

Velikokrat je v takih primerih tudi krmilni ležaj. Naj se odpre, namaže in zategne.

shimano_ribic 22.08.2012 08:41

Največkrat je problem v sedežni opori - vzameš ven, namažeš s pasto za karbon in to je to!

krisb 22.08.2012 09:33
@D4m1j4N:

Pozdravljeni,

 

veliko je o tej temi že napisano, mene pa predvsem zanima kako če ima kdo kake izkušnje izgleda oz. kako se da ugotoviti ali škripanje povzroča počen okvir? in kako bi to lahko ugotovil?

 

Problem je sledeč, tako kot v večini primerov se je škripanje pojavilo med pedaliranjem stoje in je izginilo med vožnjo po ravnini. Včasih je škripanje izginilo, vedno pa se je pojavilo nazaj pri dalših vzponih. Seveda sem prečesal vse forume in vse nasvete ter zapisano tudi naredil...podmazal padala, podmazal oporo, nazadje smo z mehanikom pregledala še gonilni ležaj pri katerem pa je bilo vse v najlepšem redu, edino ko smo odtegovali ležaj in zategovali se je pojavil spet ta značilni zvok...zato me zanima ali je možnost da je okvir kje počen? in če je imel kdo podobne izkušnje, ker me celotna stvar res že močno spravlja ob živce....nagubano čelo

 

 

hvala za pomoč in lp :)

Imel sem identičen primer, kot ga opisuješ. Ali ti je mehanik podmazal navoj ležaja gonilke preden ga je vstavil nazaj? Meni je serviser to naredil in pokanje je izginilo.

D4m1j4N 22.08.2012 09:53

Podmazano tako sedež kot navoj...:/

KriziT 22.08.2012 09:58

Preveri še ali so hitri zapenjalci podmazani? Velikokrat, pa kot je že Den omenil je vzrok krmilni ležaj..

D4m1j4N 22.08.2012 14:25

Hvala bom preveril še krmilni ležaj...niso zapenjalci ker poka tudi če pedaliraš brez čevljev, kadar bolj na silo pospešiš se sliši zvok....

 

lone_rider 22.08.2012 15:14

S hitrimi zapenjalci je mislil zapenjalce kolesa v v vilico in ne sistema za vpetje v pedala...

Tux 22.08.2012 15:14

Hitri zapenjalci so tole:

 www.veb-company.si/izdelek/11 44/hitri-zapenjalci-scatto.htm l

 

mežik

 

Edit: me je lone_rider prehitel za 11 sekund nasmeh

lone_rider 22.08.2012 15:16

11 sekund je veliko na kronometru...

Tux 22.08.2012 15:18
@lone_rider:

11 sekund je veliko na kronometru...

11 sekund je veliko povsod mežik

Poss 22.08.2012 15:38

Kakšno mast pa se uporablja za kolesa? Da ne bi bila preveč agresivna mogoče?

Ko gledaš obstajajo masti na osnovi vsega živega (kalcija, litija, silikon, teflon, ... ?)

Ista mast za vse dele na kolesu? 

mediterano 17.10.2012 13:52

Imam povsem isti problem že nekaj mesecev. Pri pedaliranju mi poka, predvsem pri večjih obremenitvah (ko bolj pritiskam na pedale ali gonim v hrib). Pokanje je zelo moteče in kar glasno, zvok pa je specifičen, podoben zvoku ščipalca, ko si odščipnemo kakšen noht. smeh Je ritmičen, torej odvisen od kadence oz. frekvence vrtljajev. Pregledal sem okvir, pa ni vidnih kakšnih poškodb ali razpok, tudi sedežna opora ni kriva po moje, kajti ta škripa drugače, pa tudi krmilni ležaj ni. Ko sem odvil in namazal gonilke, je bilo kakšnih 100km boljše, potem pa se je omenjeno pokanje zopet pojavilo. Je morda kriv gonilni ležaj ali pa pedali ali je možno še kaj tretjega?

 

Morda bi omenil še to, da poka samo na cesti, na trenažerju pa ne, pa tudi ne takrat, kot se dvignem iz sedeža. Ampak skorajda prepričan sem, da ni krivda v sed. opori, kajti vibracijo od pokanja dobesedno čutim in prihaja nekje iz področja gon. ležaja.

macscott 17.10.2012 14:07

.....je kot zvok ščipalca za nohte....sporočim, ko odkrijem problem oziroma mesta zvoka....imam isti problem  pr gorcu...nisem imel še časa ga obdelat!!!!

 

mediterano 17.10.2012 14:10

Ja, isti zvok, le da je močnejši. Se opravičujem, ampak to s ščipalcem mi je nekak še najbolj realna primerjava, ki mi je padla na pamet.mežik

eta 17.10.2012 15:10
@mediterano:

Imam povsem isti problem že nekaj mesecev. Pri pedaliranju mi poka, predvsem pri večjih obremenitvah (ko bolj pritiskam na pedale ali gonim v hrib). Pokanje je zelo moteče in kar glasno, zvok pa je specifičen, podoben zvoku ščipalca, ko si odščipnemo kakšen noht. smeh Je ritmičen, torej odvisen od kadence oz. frekvence vrtljajev. Pregledal sem okvir, pa ni vidnih kakšnih poškodb ali razpok, tudi sedežna opora ni kriva po moje, kajti ta škripa drugače, pa tudi krmilni ležaj ni. Ko sem odvil in namazal gonilke, je bilo kakšnih 100km boljše, potem pa se je omenjeno pokanje zopet pojavilo. Je morda kriv gonilni ležaj ali pa pedali ali je možno še kaj tretjega?

 

Morda bi omenil še to, da poka samo na cesti, na trenažerju pa ne, pa tudi ne takrat, kot se dvignem iz sedeža. Ampak skorajda prepričan sem, da ni krivda v sed. opori, kajti vibracijo od pokanja dobesedno čutim in prihaja nekje iz področja gon. ležaja.

Tudi jaz sem tako mislil, pa je bila račna!!

ROTOR 17.10.2012 15:17

Kaj je res tako težko potegniti sedežno cev iz okvirja in jo z vlažno krpo očistit? Boš vsaj siguren, da ne poka ravno zarad nje. Tudi raili na sedežu znajo pokat...pa vpetje obročev, pa spoj balance s fajfo. Vse po vrsti očisti.

mediterano 17.10.2012 15:41

Ni težko, vse to sem že storil.

Con 17.10.2012 16:02
@mediterano:

Ni težko, vse to sem že storil.

@mediterano:
Ni težko, vse to sem že storil.

Možnih vzrokov je ogromno, tudi jaz sem si zaradi pokanja že pulil lase.  Skoraj vedno pa sem našel rešitev na spodnjem linku:www.jimlangley.net/wrench/kee pitquiet.html
Mlinar 17.10.2012 18:32

oj

 

men je pokal tud zarad tega, ker nism mel dost zategnenih vijakov (enkrat na fajfi, drugič pr objemki sedežnme opore na gorcu, tretjič pa pr vpetju sedeža)... enkrat mi serviser dobr reku... "al si jih zategnu dost al ZAdost?"

 

ko sm vse dobr zategnu je blo pokanje preteklost....:)

 

sebastjan704 17.10.2012 18:44

100%sedežna opora kajti zvok se prenaša k k..ba.Mel isti problem da,sm hotu kolo zabrisat v jarek tolk me je zafrkavalo pokanje.Sam fajn podmaš z gosto mastjo.kul

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI