Omravljinceno mednozje... :/

Domov > Forum > Omravljinceno mednozje... :/

Omravljinceno mednozje... :/

SORTIRAJ PO:
Odinko 29.07.2012 14:40

Pozdravljeni,

 

kolo mam cca. 2 tedna, naredo sm skupi okol 250km in mam vedno po furi mravljince v penisu (v nadaljevanju prijatelj). Dalsa ko je tura bol cutim, najdlje sm se pelo 60km je blo pa tak, da sm meu use omrtvincen isti filing ko dobis lokalno anastezijo...

 

Pogledo  sedez, nastavo v waserwago tut mal naprej sm si ga pomakno se vedno isto...

 

Trenutn sedez je SelleItalia X1, kolo pa Fuji Roubaix SL.

 

Ce ma se kdo izkusnje s tem PROSIM za pomoc!

 

Hvala in LP

Luka25 29.07.2012 14:41

Search funkcija ni za brezveze tam veš :))

 

Odinko 29.07.2012 14:54

sm sou iskat pa sm najdo sam mravlince v rokah, nogah itd... al pa al se brit al ne, zakaj mazat pa kak pogost hlace prat... :S

 

mi ni kej dost pomagal =)

superh1k 29.07.2012 15:00

Odinko: magic word je "sedež"  ;)
 

Zavesa 29.07.2012 16:45
@superh1k:

Odinko: magic word je "sedež"  ;)
 

In to tak z luknjo, razlika je ogromna. Moras pa probat preden kupis.

Odinko 29.07.2012 17:08

hvala...ampak to da rabim nov sedez mi je jasno, tut ka priblizno je treba gledat sm ze prebrau. Zanimal me je ce je kdo mel IDENTICEN problem (ne da ga je bolela rit itd.) in kaksna je resitev za to. Da pac ne bo trajal 1 tedn al pa se vec da bom skako iz trgovine v trgovino pa probvau sedeze. To da rabim luknjo mi je blo takoj receno v prvi trgovini ko sm sou not pa povedo ka me muci, takoj za tem mi je pa v roke porino sedez za 150€... =)

LukecKukec 29.07.2012 17:23

Tudi rit se mora navadit;)

Zavesa 29.07.2012 17:35

Resitev za ta problem je edino (kolikor je meni znano) menjava sedeza.

Kot receno moras zic, preden ga kupis, probat. V normalnih kolesarskih stacunah imajo testne, ki ti ga za recimo 1 teden posodijo, da vidis, ce ti pase. Je pa za vecino kolesarjev najti idealni sedez misija, ki traja celo (kolesarsko) zivljenje in ko enkrat najdes, kar ti priblizno pase, ga potem nosis naprej na nove bicikle.

Ce bos hotel odpraviti tezavo s "prijateljem", se bos moral vsaj tolk pomatrat, da bos sel v stacuno po testen zic, ga namontiral na kolo (lahko ti ga pa npr. ze tam pomagajo gor dat) in se kak teden vozit, da bos obcutil razlike. Lahko, da ti bo odgovarjal zic za 20 al pa tisti za 200 ojrov. Ne ves dokler ne probas. Tako kot niti dve riti nista enaki so tudi sedezi zelo razlicni (trdi, mehki, srednji, upogljivi, z luknjo ali brez, ozki, dolgi, siroki nato "navadni", iz karbona, iz cesa drugega, pa nosilci, zelezni, iz titana, karbonski itd).

Se enkrat: PREDEN KUPIS STESTIRAJ!

DusanK 29.07.2012 17:37

Jaz bi konico zica spustil za ene pol cm, da ti ne pritiska tolko na kito/prijatelja. Najboljše, da sprobaš koliko mm lahko še spustiš dol, da med vožnjo ne lezeš naprej.

borderman 29.07.2012 17:46

Kot zgoraj piše, probaj spustit konico sedeža dol. Jaz sem imel sedež vodoraven in sem imel probleme, potem sem toliko spuščal konico in probaval dokler niso problemi izginili.

haydiy 29.07.2012 17:48

Na bkefitingu so mi spustili sedež za 8mm in omenjene težave so magično izginile!

 

Zavesa 29.07.2012 17:49
@borderman:

Kot zgoraj piše, probaj spustit konico sedeža dol. Jaz sem imel sedež vodoraven in sem imel probleme, potem sem toliko spuščal konico in probaval dokler niso problemi izginili.

Samo pol se hitro pojavi drug problem, namrec da zacnes drseti dol iz sedeza...

galoper 29.07.2012 17:54

Meni je pomagalo, da sem sedežni del hlač potegnem naprej, takoj ko sm jih oblekel, oziroma sprostil zadnje naramnice, da niso vlekle hlač zadaj. Dobro je tudi prijatelja z roko pravilno namestiti na ležišče. Drugačna rast lahko zahteva drugačno rešitev.

pyer 29.07.2012 20:00

Tukaj si poglej sedeže, ki odpravljajo takšne težave kot je tvoja.Izbira je velika,tudi cene so različne in oblika sedeža je drugačna.
 www.peloton.si/index.php?categoryID=487

vambomzepokazu 29.07.2012 20:19

Meni se tudi občasno pojavijo mravljinci. Na vsake tolko je treba stoje zagonit kakšno minutko pa mine.

Lizard 29.07.2012 20:47
@pyer:

Tukaj si poglej sedeže, ki odpravljajo takšne težave kot je tvoja.Izbira je velika,tudi cene so različne in oblika sedeža je drugačna.
 www.peloton.si/index.php?categoryID=487

Tako je. Selle SMP sedeži so odlični. Sam ga imam in razlika je več kot občutna. Nadpričakovanji! Iz sedeža se sploh ne rabim več vstajati kot sem se moral prej.

 

Nekaj o sedežih

STRIKE sedeži predstavljajo popolnoma nov in bistveno drugačen koncept kolesarskih sedežev, kot smo jih bili navajeni do danes. Njegova oblika je plod večletnega raziskovalnega dela, v katerem so znanstveniki proučevali položaj kolesarja in vpliv sedeža na kolesarjevo zdravje in sposobnosti. Vsi modeli sedežev STRIKE imajo nekatere skupne značilnosti, kot je npr. povešen nos sedeža, ki nam zagotavlja udoben položaj med dolgimi vzponi ter ekstremnimi downhill spusti, hkrati pa nam s pomočjo stegenskih mišic omogoča boljši nadzor kolesa, predvsem v klancih. Hkrati je zadnji del sedeža konkavne oblike oziroma v obliki zavihka, postavljenega navzgor. Kolesarjeva pozicija je namreč nameščena med ritničnimi kostmi ter kostmi spodnjega dela medenice, zato se kolesar v klancih, ko frekvenca pedaliranja pade, ne nagiba naprej in nazaj, ko telo samo išče idealno pozicijo za optimalen prenos moči na pedala. S pomočjo te sedlaste oblike sedeža kolesar v klanec odpravi nepotrebno nihanje zgornjega dela telesa in posledično prihrani nekaj wattow moči, ki jih prenese na pogonski sistem. Centralni kanal je najbolj značilna lastnost predstavljenega sedeža, predvsem zaradi njegovih dimenzij.

Centralni kanal ima širino 3-5 centimetrov (odvisno od modela sedeža SMP) in vanj lahko položimo celotno roko. Omenjeni kanal pa proizvajalec ni namenil roki, temveč medeničnemu prostoru kolesarja oziroma kolesarke. Velikost kanala blagodejno vpliva na kritična področja stika kolesarja/ke s sedežem, torej na prostato, arterije in vene medeničnega prostora in vse druge organe na tem področju, značilne tako za moški kot ženski spol.

 


S pomočjo centralnega kanala se izniči pritisk na omenjene arterije in vene in omogoči neprekinjen in optimalen pretok krvi. To lastnost bodo cenili predvsem kolesarji, ki redno kolesarijo daljše turce, saj po koncu treninga ne bodo čutili pritiska ali celo bolečin v medeničnem predelu. Hkrati bodo omenjeni kolesarji med samim treningom opazili tudi izboljšanje hitrosti uriniranja. Modeli sedežev Full Carbon, Carbon in Composit nimajo podloge, temveč kolesar sedi neposredno na školjki sedeža. Podlogo imajo vsi drugi modeli proizvajalca. Modeli Evolution, Stratos in Glider se ponašajo z nekoliko manjšo podlago, modeli Pro, Plus, Avant, Extra in TRK pa imajo polno podlogo za kar najbolj udobno kolesarjenje.

um_etnik 29.07.2012 21:20
area_51 29.07.2012 21:35

Sam imam SMP Dynamic model in sem zelo zadovoljen... Čez 100km na njemu brez problema in naslednji dan brez bolečin ponoviš lahko enako ;)

Lizard 29.07.2012 21:53
vcobra 29.07.2012 22:01

Tudi sam imam SMP-ja in ga ne menjam za nič drugega kot drugega SMP-ja.

Imel sem podobno težavo. Po par 10 km mi je namreč začelo mrtvinčit mednožje (prijatelja in prijateljevo prtljago). Že prej sem imel sedež z luknjo (ki ni bil poceni) ampak težav ni odpravil. Ko sem pa presedlal na SMP-ja sem pa skoraj jokal od sreče :)

Glede testiranja SMP-ja... Nekateri prodajalci pravijo, da se ti mora rit navadit na ta sedež (prvih tisoč kilometrov te bo vrjetno FUL bolela rit). Sam tega nisem doživel. Občutek je bil super že od prvega kilometra naprej.

TOPLO PRIPOROČAM

cr-1 29.07.2012 22:07

Naredi kakih  1000/2000 km,pa tudi mravljincev ne bo več..Tudi sedeža se boš do takrat že navadil.Ampak to je samo moje mnenje:)

Odinko 30.07.2012 10:25
@um_etnik:

www.bicikel.com/forum/20131/selle_smp.html

ej ne ves kolk sm ti hvalezn za tale link!!! HVALA!

Odinko 30.07.2012 10:27

vsem hvala za odgovore. bom mogo probat tole, sporocim kaj sm nagrunto... hvala.

 

Enjoy!

Odinko 30.07.2012 10:29
@cr-1:

Naredi kakih  1000/2000 km,pa tudi mravljincev ne bo več..Tudi sedeža se boš do takrat že navadil.Ampak to je samo moje mnenje:)

niso sam mravlinci problem, po 60km sm meu use mrtvo, nc nism cuto komi sm scau...tak ko sm reko, ko da bi dobo lokalno anestezijo (vem kok je ker sm meu pred kratkim kolen operiran).

Odinko 30.07.2012 10:33
@DusanK:

Jaz bi konico zica spustil za ene pol cm, da ti ne pritiska tolko na kito/prijatelja. Najboljše, da sprobaš koliko mm lahko še spustiš dol, da med vožnjo ne lezeš naprej.

to bom zdej naredo ja...sam ironija je, da sm se pogovarjo z enim kolesarjom pa mi je reko da naj si zic nastimam v waserwago (prej je biu mal dvignjen spredi) da mogoce bo pomagal. tut waserwaga ne pomaga se vedn ko grem v race pozicijo mi jajcke stiska...dans predn grem furat ga sustim mal.... ;)

Odinko 31.07.2012 18:31

sm uciri spusto nos zica tak da je kaplca na waserwagi na polovici med ravnim in spuscenim. uciri naredo ravninsko turo pa je blo dost bols, dans sm sou pa hribe je blo pa isto sranje ko prej tak da morm res nehi nabavit.

 

A ve kdo za kako trgovino da majo Selle SMP v Celju al pa blizini? Pa glede na to da mam mal vecjo rit bom vrjetn nabavo dynamica ko je mal sirsi, sicer ja dalsi tut a zna to da je dalsi delat kake druge probleme pol?

 

Enjoy!

vladoV 31.07.2012 19:07

Pokliči v MSI lab ajdovščina ali sežana, meni so dali dynamica za 30 eur na probo in to za 10 dni.

Vrba 31.07.2012 21:27

Probaj najprej odpeljat z namazanim mednožjem s kremo za kravje vimene. Vse skupaj je bolj gladko ter ne povzroča ustvarjanje gubanja hlač, ki tudi malo pripomorejo k zastoju pretoka krvi. Kremo dobiš pri veterinarju za ca. 8 EUR 400 ml. Krema se imenuje Vetaseptal. Meni je tudi kdaj po 30 - 60 km zastala kri, ko pe se namažem s kremo pa nobenih problemov. Blo pa je hecn ko sem prišel k veterinarju ter me je najprej vprašal če je krema za krave ali za mene. Ha, ha... Probaj mogoče pa ti pomaga.

Primož Hočevar 31.07.2012 21:36
Prostata je precej velika in polna krvi, če ne dovolj "migaš" ... hehe
Maratonac 13.08.2012 23:52
@Vrba:

Probaj najprej odpeljat z namazanim mednožjem s kremo za kravje vimene. Vse skupaj je bolj gladko ter ne povzroča ustvarjanje gubanja hlač, ki tudi malo pripomorejo k zastoju pretoka krvi. Kremo dobiš pri veterinarju za ca. 8 EUR 400 ml. Krema se imenuje Vetaseptal. Meni je tudi kdaj po 30 - 60 km zastala kri, ko pe se namažem s kremo pa nobenih problemov. Blo pa je hecn ko sem prišel k veterinarju ter me je najprej vprašal če je krema za krave ali za mene. Ha, ha... Probaj mogoče pa ti pomaga.

Vsaka stvar nanešena na kožo , gre v telo in kri. Zato z veterinarskimi izdelki bolj počas. Jaz se mažem z tisto za roke 4x8 al pa kakšno podobno.

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI