MONTAŽA PRTLJAŽNIKA NA KARBONSKI OKVIR

Domov > Forum > MONTAŽA PRTLJAŽNIKA NA KARBONSKI OKVIR

MONTAŽA PRTLJAŽNIKA NA KARBONSKI OKVIR

SORTIRAJ PO:
picikl1 01.08.2012 12:07

Živjo zanima me če je možno kje dobit prtljažnik za torbe za karbonska gorska kolesa
ki nimajo nastavkov.In ali če je to sploh priporočljivo montirat?


Hvala

deyvid 01.08.2012 14:41

daljša potovanja s karboncem !? Ne hvala!!
Jeklo je še  zmeraj zakon kul

macscott 01.08.2012 14:47
@deyvid:

daljša potovanja s karboncem !? Ne hvala!!
Jeklo je še  zmeraj zakon kul

misliš tud na aluminij, upam!

primooz 01.08.2012 18:13

Se da. Vzameš objemke (U), nekateri proizvajalci prtljažnikov jih dajo zraven, podložiš z gumo in montiraš glede na obliko okvirja. V krizi tudi z jeklenimi zateznimi obročki (pojma nimam, kako se jim reče). 

Ich 02.08.2012 22:12
@deyvid:

daljša potovanja s karboncem !? Ne hvala!!
Jeklo je še  zmeraj zakon kul

Zanimiva trditev, sicer nimam izkušen z karbonom, bi me pa zanimala utemeljitev.

Maratonac 03.08.2012 07:28

V Metalki kupiš čim tanjši komad pocinkane pločevine ,širine ~4cm,  ki ga potem zviješ v krog kot je profil zadnjih vilic, ,  narediš ušesa in v ušeca eno luknjo 6mm. Podložiš gumo in ko kozi luknjo pritrdiš nosilec prtljažnika mora pa okroglina ki si je naredil stisniti okvir zadnjih vilic in to ne preveč. Za pritrditev pod sedežem pa vzameš dva  1mm debela in 1.5cm široka trakova, enega zaviješ okoli začetka zadnjih  vilic in pustiš da nazaj gledata kakšnih 3cm dolgi ušesi , ki jih prevrtaš in v njih pritrdiš prtljažnik. Dugi plehek pa vpašeš z notranje strani , dolžina kot je razdalja med ušesoma in z dvema luknjama skozi oba plehka stišneš zadevo na vilice. Vijaki tu so M3, ker je malo prostora, vijaki za prtljažnik pa M4 z samozateznimi maticami.

deyvid 03.08.2012 09:02
@Ich:
@deyvid:

daljša potovanja s karboncem !? Ne hvala!!
Jeklo je še  zmeraj zakon kul

Zanimiva trditev, sicer nimam izkušen z karbonom, bi me pa zanimala utemeljitev.

Probaj karbonca  popravljat .. joknagubano čelo  
Jeklenga ti zavari tud vaški klepar. Aluminij ni dober za potovanja.
Najbolj se za potovanja uporabljajo okvirji izdelani iz stanjšanih Cr-Mo cevi.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI