Na Dražgoše s cestnim kolesom?

Domov > Forum > Na Dražgoše s cestnim kolesom?

Na Dražgoše s cestnim kolesom?

SORTIRAJ PO:
mitozaver 07.08.2012 13:21

Jst se pa odpravljam na turco s startom v Železnikih, čez Soriško planino v Boh.Bistrico, do Bleda na Pokljuko, čez Jereko nazaj v Bistrico in nato razmišljam, de ne bi še enkrat šu čez Soriško ampak čez Dražgoše do Železnikov. Je cesta čez Dražgoše dobra za cestno kolo?
Hvala za nasvete in komentarje. 

champion 07.08.2012 13:29

Seveda greš iz bohinjske bistrice proti bledu-lesce-radovljica-kamna gorica-kropa-jamnik-dražgoše-rudno-železniki, vseskozi lep asfalt..lp

Cveko 07.08.2012 13:29

Če bi šel iz Bleda proti Kropi in čez Dražgoše da. Če pa prav sklepam misliš it iz Bistrice čez Jelovico (preko Dražgoš). V tem primeru te čaka okoli 15 km makadama.  Mislim, da cestno kolo ni ravno pametna izbira. Šoder, luknje, rebra... V tem primeru je boljše it še enkrat čez Soriško planino. LP

mitozaver 07.08.2012 13:35
@champion:

Seveda greš iz bohinjske bistrice proti bledu-lesce-radovljica-kamna gorica-kropa-jamnik-dražgoše-rudno-železniki, vseskozi lep asfalt..lp

Je kej klanca? Maš mogoče relief?

daks 07.08.2012 13:36

Ot tistega krizisca kjer se zavije na Jelovico do Soriske Planine je  se cca. 4.5km...

champion 07.08.2012 14:34
@mitozaver:
@champion:

Seveda greš iz bohinjske bistrice proti bledu-lesce-radovljica-kamna gorica-kropa-jamnik-dražgoše-rudno-železniki, vseskozi lep asfalt..lp

Je kej klanca? Maš mogoče relief?

takoj iz radovljice proti kamni gorici imaš cca 2 km blagega vzpona, nato pa še iz krope na jamnik  4 km kar hudega klanca..potem se na jamniku malo spusti, nato pa še kilometer klanca proti dražgošam

wiseBoy 07.08.2012 16:29
Ce gres se na pokljuko raje odpedaliraj naprej na gorje, bled, lesce, kropa, jamnik in zelezniki...krasna neprometna trasa, pa se na jamnik se bos moral mal pomatrat.
UH 07.08.2012 21:54
@mitozaver:

Jst se pa odpravljam na turco s startom v Železnikih, čez Soriško planino v Boh.Bistrico, do Bleda na Pokljuko, čez Jereko nazaj v Bistrico in nato razmišljam, de ne bi še enkrat šu čez Soriško ampak čez Dražgoše do Železnikov. Je cesta čez Dražgoše dobra za cestno kolo?
Hvala za nasvete in komentarje. 

Zanimiva tura. Odpeljal sem jo pred dobrim mesecem in sicer sem štartal v Lescah potem Kropa-Jamnik-Dražgoše-Železniki-Sorica-Bohinj Jezero-Jereka-Pokljuka-Bled-Lesce. Vse skupaj dobrih 120km.

 

ridewithgps.com/routes/1546711

 

 

klancek 31.08.2016 09:12

Živjo.

 

ker nameravam iti konec tedna prvič na Dražgoše (Ljubljana-Železniki-Rudno-D ražgoše-Lajše-Selca) me zanima katero pot naj uberem, ali na Dražgoše čez Rudno in Lajše nazaj ali obratno. Kakšen je asfalt čez Lajše in naklon?

 

Hvala in lp

boyan64 31.08.2016 12:01
@klancek:

Živjo.

 

ker nameravam iti konec tedna prvič na Dražgoše (Ljubljana-Železniki-Rudno-D ražgoše-Lajše-Selca) me zanima katero pot naj uberem, ali na Dražgoše čez Rudno in Lajše nazaj ali obratno. Kakšen je asfalt čez Lajše in naklon?

 

Hvala in lp

Lahko greš čez Kališe. Povsod so klanci ampak ni panike.  Drugače pa je lepo tudi čez Besnico. Lepa cesta in ni veliko prometa. Ampak so tudi klanci.

fiti 31.08.2016 12:33

Najbolj udoben pristop je iz smeri Železnikov, je pa cesta od začetka vzpona pa do spomenika obupna, ampak vseeno bolj primerna za vzpon kot za spust. Naklon mestoma doseže do 11 % ampak res za kratek čas. Je pa zelo izpostavljeno soncu.

Iz Lajš je vzpon najtežji, zelo strm in je precej matranja, poleg tega zadnji najstrmejši del poteka čisto po soncu, medtem ko je spodnji del precej senčen.

Iz Besnice je tudi dokaj lagoden do Nemilj. Strmina poskoči ko prideš v Podblico vendar ne traja dolgo. Je opozorilna tablja 17 % 200 m, vendar ne gre čez 15 %. Od odcepa za Jamnik pa je precej zložno.

Kakorkoli se boš odločil ti res odsvetujem spust v Železnike, ker je cesta popolnoma uničena. 

kostolomc 31.08.2016 15:04

mi smo šli v nedeljo iz Krope gor na Dražgoše...cesta slaba...čez Jamnik kr gre...spust v Železnike pa spet koma....sam so pa fletni klanci ...pa razgledi....

boyan64 31.08.2016 16:53

iz krope gor ajde še gre, samo dol je pa. ...ravno vceraj smo šli. 

fiti 31.08.2016 19:12

Spust v Kropo je prav tako katastrofalen, kot spust v Železnike. Lepi konci, ceste pa obupne.

Cveko 31.08.2016 20:08

Mislim, da je najtežji vzpon v Dražgoše čez Kališe (odcep nasproti športnega parka Rovn), verjetno pa tudi najboljši asfalt. Rudno Dražgoše je asfalt najslabši gledano iz smeri Selške doline. Najhujše pa je stanje Jamnik - Kropa.

E.J. 31.08.2016 23:38
@klancek:

Živjo.

 

ker nameravam iti konec tedna prvič na Dražgoše (Ljubljana-Železniki-Rudno-D ražgoše-Lajše-Selca) me zanima katero pot naj uberem, ali na Dražgoše čez Rudno in Lajše nazaj ali obratno. Kakšen je asfalt čez Lajše in naklon?

 

Hvala in lp

Kamorkoli se boš odpravil boš užival, cesta ni noben bav bav..... res da je malo slabša na nekaterih delih, ampak z lahkoto boš  to opravil, Lajše, Kališe so pasje .... ravno danes smo zaključili z mesečnim izzivom 5xJamnik z vseh 5 strani v eni furi.... Danes prevozil vseh pet klancev prav tako vseh 5 spustov.... nobenih težav. Izgledalo je pa nekako tako

 

Kropa gor
Kalisce dol
Lajše gor
Kropa dol
Cez Rovte in Podblico gor
Dražgoše dol
Kališče gor
Lajše dol
Dražgoše gor
Podblica dol
In čez Rovte nazaj

 

Link od eventa ;)

 

www.facebook.com/events/28672 7048386018/

 

 

klancek 01.09.2016 11:16

Hvala za opise.

 

Sem se odločil čez Železnike gor in preko Podblice dol do Besnice in čez Kranj nazaj v LJ.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI