Strava

Domov > Forum > Strava

Strava

SORTIRAJ PO:
fiti 10.08.2012 10:56

Pozdravljeni,

 

v kolikor še ne poznate spletne aplikacije STRAVA vam priporočam, da si zadevo ogledate.

 

www.strava.com

 

Gre za aplikacijo kamor lahko nalagate podatke svojih kolesarskih voženj, teka (pogoje je uporaba stevca z GPS-om).

 

Deluje podobno kot aplikacije Polar Trainer, Training Peaks..itd. Z eno bistveno razliko. V kolikor so vaši podatki o prevoženih trasah na ogled se lahko primerjate z ostalimi (po času, VAM, moc, utrip...itd), ki so vozili po enaki trasi.

 

Npr. ce odpeljete Vršič vam bo pokazalo vas čas in uvrstitev. Med drugim lahko osvojite na klance tudi KOM (king of the mountains) in če vas bo kdo prehitel, vam bodo to sporočili po spletni pošti. seveda če boste to želeli.

Torej, gre za nekakšno tekmovanje celo leto. Lahko tudi sami dodajate nove odseke, bodisi ravnino, klanec, spust. Vse je mogoče. Uporaba aplikacije je brezplačna. Premium edicija pa stane 6 usd na mesec ali 59 letno in prinaša dodatne detajlne analize.

 

Skratka, poglejte res je super zadeva. Več kot nas bo, bolj zanimivo bo.

 

LP

sh4rk 10.08.2012 11:30

Poznam in je super zadeva ;) 

LJ_biker 10.08.2012 11:45

A je zadeva podobna kot endomondo.com?

sh4rk 10.08.2012 15:19

Vse je nekak podobno ni pa isto :)) mores sprobat.

andrej73 11.08.2012 11:17

Zanimiva zadeva,sploh to da se da primerjati z drugimi kolesarji na določenem delu,oziroma vzponu...

alexb 12.08.2012 09:56

Kako pa ta strava izračuna te watte? Verjetno se za vzpon da bolj natančno določiti (teoretične) watte, kot pa pri višjih hitrostih kjer vpliva se zračni upor? Ali tista strela poleg wattov pomeni, da so ti watti iz power metra?

 

 

  Zakaj je razlika med prikazom porabljenih kalorij med Stravo ter Garmin connect?

 

Primer - vzpon (imam garmin Forerunner 305, podatke sem iz garmina prenesel v garminconnect, ter jih nato exportal in prenesel  v stravo).

 

Garmin:

 

Distance: 11,93 km Time: 58:54 Avg Speed: 12,1 km/h Elevation Gain: 740 m Calories: 1.618 C

 

Strava:

 

919kJ

Energy Output

260W

Average Power

Time 00:58:53 Elapsed Time 00:58:53 Max Speed 75.8km/h Avg Speed 12.2km/h

 

11.9km Distance 825m Elevation 58:53 Moving Time 1,024 Calories
sh4rk 12.08.2012 14:40

Odvisn kako mas kile nastimane? na napravah :) vsaj če mene prašaš .. če maš pa isto pa jebiga :> pa povprecje teh 2 vzem :P. 

one too many 12.08.2012 16:31

A en da ven 919 kJ drugi pa 1024 kCal? Ziher? To je približno za faktor 5 različno.

alexb 12.08.2012 16:46

Ne, en da ven 1618 C, drug pa 1024 C...

palcica 05.06.2014 20:23

Bom kar tukaj vprasal... Kako se že imenuje neka podobns tran kot strava, pa se mi zdi, da je bila Slovenska?

ole 06.06.2014 19:26

tole misliš?

 

www.tracksbox.net/

palcica 06.06.2014 20:10

Ja, to ja... thx

 

Vidim da so prenehali z razvojem :(

Tomzy 01.07.2014 21:48

ve mogoče kdo zakaj mi en odsek noče več pokazati kolk sm peljal. deset krat sem seu na odsek in mi je usakič pokazalo, enajstič, dvanajstič,... pa mi ne pokaže več časa.

lp 

mroz 02.08.2014 13:44

Oglašam se , ker imam pa počasi dovolj...prižgem stravo štartam kot  da je vse ok in ko pridem na cilj del poti manjka ali pa sploh ni ..nič poti , nič km samo čas teče . Zakaj ???? Grem po isti trasi včasih je vse ok včasih pa nič ne snema .

 

Prosim za nasvet

mroz 02.08.2014 13:50

www.strava.com/activities/171 491982

 

Štartal iz Kamnika , snemat me je začela 90 km kasneje .

 

 

www.strava.com/activities/169 887224

 

Tudi tu štartal iz Kamnika -Motnik-Ločica-Trojane in spet manjka del poti tu sem v Lukovici stisnil pavzo a do Lukovice ni posnetka.

 

luka79 02.08.2014 14:48
@mroz:

www.strava.com/activities/171 491982

 

Štartal iz Kamnika , snemat me je začela 90 km kasneje .

 

 

www.strava.com/activities/169 887224

 

Tudi tu štartal iz Kamnika -Motnik-Ločica-Trojane in spet manjka del poti tu sem v Lukovici stisnil pavzo a do Lukovice ni posnetka.

 

Vse je odvisno od tega kako zanimiva je tvoja dejavnost za NSA ;)
Jaz sem tak barabin, da mi sledi skozi vse Ljubeljske predore recimo. .ker mislijo da švercam robo. Če sem na lokalni turi me nikakor ne sledi :D
milpor1 02.08.2014 15:01
A si preveril pred startom,če ti je Strava našla GPS povezavo?Meni se je večkrat zgodilo,da sem tudi 15 min čakal,da se je gps povezal.V tem primeru ni kriva Strava ampak gps sprejemnik v telefonu.Raje nabavi Garmin,pa potem iz garmina naloži podatke na Stravo.
Periglej 03.08.2014 08:53

Jaz vedno poskrbim, da mi najde signal pred štartom, ko ima še pozicijo domačega wifija, imam pa vklopljen tudi gps-a, pomaga pa tudi program satelite fix - jih je polno na google play. V takem primeru jo pustim pred bajto, da se gps zmeni sam s sabo. Med potjo skoraj ni šans, da najde pozicijo, verjetno gps moti konstantno gibanje aparata.

byker 03.08.2014 18:06
Tudi jaz uporabljam Stravo že kar nekaj časa in je res super zadeva.Je pa res,da predno štartam vedno počakam da mi najde satelite cca 1-3 minute max,Pa moram reč,da mi je še vse posnelo.Bi pa vsem uporabnikom Strave priporočal,da si pogledate spletno stran veloviewer je zares odlična z polno uporabnimi podatki o vsaki turi.lp :-)
Bet 04.08.2014 11:05

Ali je komu jasno, zakaj meni Strava podvoji višinske metre? Vedno in vsakič.... :(

Therion 04.08.2014 11:40
@Bet:

Ali je komu jasno, zakaj meni Strava podvoji višinske metre? Vedno in vsakič.... :(

 

strava.zendesk.com/entries/20 965883-Elevation-for-Your-Acti vity

 

V nekaterih app imas posebej prednastavljene višinske metre (to velja predvsem za NEbarometrične naprave) kjer vtipkaš s katere višine startaš.

majcka 26.08.2015 10:08

Imam probleme s povezavo SUUNTO Ambit3 Run ure s Stravo. Garmin mi je normalno povezalo in se vidi, Suunto pa se ne vidi, čeprav je na Movescountu videti, kot da je ura povezana.

Prosim za pomoč.

Hvala, Maja 

Pantanifan 26.08.2015 10:52
@majcka:

Imam probleme s povezavo SUUNTO Ambit3 Run ure s Stravo. Garmin mi je normalno povezalo in se vidi, Suunto pa se ne vidi, čeprav je na Movescountu videti, kot da je ura povezana.

Prosim za pomoč.

Hvala, Maja 


Možno je, da v imaš v Movescountu nastavljeno privat in potem ne pošilja podatkov na Stravo. V Movescount settings mora biti acount privacy nastavljen na public.

Litera 26.08.2015 12:49
@mroz:

Oglašam se , ker imam pa počasi dovolj...prižgem stravo štartam kot  da je vse ok in ko pridem na cilj del poti manjka ali pa sploh ni ..nič poti , nič km samo čas teče . Zakaj ???? Grem po isti trasi včasih je vse ok včasih pa nič ne snema .

 

Prosim za nasvet

Kupi si Garmin, pa boš imel barometrični števec, herc meter, kadenco in kvaliteten GPS. Strava app je sicer uporaben, ampak predvsem za segmente (če si GPS fiksiran).

Predvidevam pa tudi da imaš kakšen starejši telefon s slabšim GPS sprejemnikom, da se ti tole dogaja. Meni se to ni zgodilo, ker občasno (kadar slučajno pozabim Garmina doma) posnamem kakšno reč tudi s telefonom. Ga pa imam v žepu na hrbtu, tako da naj ne bi imel težav s sprejemom satelitov. 

majcka 26.08.2015 13:25
@Pantanifan:
@majcka:

Imam probleme s povezavo SUUNTO Ambit3 Run ure s Stravo. Garmin mi je normalno povezalo in se vidi, Suunto pa se ne vidi, čeprav je na Movescountu videti, kot da je ura povezana.

Prosim za pomoč.

Hvala, Maja 


Možno je, da v imaš v Movescountu nastavljeno privat in potem ne pošilja podatkov na Stravo. V Movescount settings mora biti acount privacy nastavljen na public.

Ne. Nastavljeno je na public.

gogyy 26.08.2015 13:29

Saj ti avtomatsko prenese trening iz movescounta na stravo?

 

majcka 26.08.2015 13:57
@gogyy:

Saj ti avtomatsko prenese trening iz movescounta na stravo?

 

Pa ravno o tem govorim.

Ga ne prenese!!! Pa čeprav je na Movescount označeno, kot da je povezano. Pa čeprav imam Public označeno v profilu.

Kot sem povedala. Garmin je to naredil brez problema, Na Suuntoju pa se to ne naredi, pa če se počez obrnem! 

Pantanifan 26.08.2015 14:11
@majcka:
@gogyy:

Saj ti avtomatsko prenese trening iz movescounta na stravo?

 

Pa ravno o tem govorim.

Ga ne prenese!!! Pa čeprav je na Movescount označeno, kot da je povezano. Pa čeprav imam Public označeno v profilu.

Kot sem povedala. Garmin je to naredil brez problema, Na Suuntoju pa se to ne naredi, pa če se počez obrnem! 

Ali imaš na Stravi pod my Apps vzpostavljeno povezavo do Movescounta.

majcka 26.08.2015 14:40
@Pantanifan:
@majcka:
@gogyy:

Saj ti avtomatsko prenese trening iz movescounta na stravo?

 

Pa ravno o tem govorim.

Ga ne prenese!!! Pa čeprav je na Movescount označeno, kot da je povezano. Pa čeprav imam Public označeno v profilu.

Kot sem povedala. Garmin je to naredil brez problema, Na Suuntoju pa se to ne naredi, pa če se počez obrnem! 

Ali imaš na Stravi pod my Apps vzpostavljeno povezavo do Movescounta.

DA

Pantanifan 26.08.2015 14:47

Probaj še enkrat na Stravi prekinit povezavo in na Movescountu, pa še enkrat naložiti, ampak nalagalo ti bo samo nove aktivnosti, starih ne prenaša.

1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI