Trst - Kozina

Domov > Forum > Trst - Kozina

Trst - Kozina

SORTIRAJ PO:
kajas 16.08.2012 21:19

Rada bi se iz Trsta s kolesom peljala do Kozine. Iz Kozine dol bom šla po stari železniši trasi Kozina - Trst. Kako pa nazaj? Kakšen prelog?

Lp,

Klavdija

nemelk 16.08.2012 21:50

jest bi reku, da po isti :)

bluesky 17.08.2012 07:42

Jaz bi šel kontra. Tam bi se vračal. Proti Trstu bi pa šel oz. sem šel ze dvakrat tako, da smo štartali iz Klanca pri Kozini, pa proti Ocizli, ven prideš pa na Socerbu. Je tak lep kolovoz in zelo zanimiva pot. Ko si na socerbu pri gradu imaš lep razgled proti morju, nato pa spust proti Dolini. Iz doline pa malo v klanec do začetka stare zelezniške proge in nato proti Kozini. Lahko greš tudi v smeri ki si jo sama začrtala, samo je pol malo strmejši vzpon, kot sicer. 

mc 17.08.2012 08:28

Pozdravljena. Js v kolikor ne poznaš okoliških vasi na slovenski in na italijanski strani, nebi kompliciral in kot je rekel nemelk, po isti poti. Pa še lepo je ker iz Trsta gor stalno pedaliraš, dol za nazaj pa samo šiba. 
Je pa za nekoga ki bi rad na izi kolesaril ta trasa izredno slikovita. Predori, prepadi, v kolikor je normalen vodostaj, še slap, pa prosti plezalci ob trasi. Res enkraten izlet, tudi za družine, saj trasa ni pretežka. Pa še pozimi je ugodna klima in vedno zavetje. Edino kar ni ravno lepo, so  nedeljske trume Tržačanov ki se sprehajajo po trasi... 

Berlingo 04.11.2015 00:05
Sem slišal, da je (bil) del poti po stari železnici Kozina-Trst precej razrit še kakšen teden nazaj. Je lahko vzrok kakšno deževje pred mesecem ali kaj drugega.
Ima kdo info kakšno je pravo stanje?

Bi šel rad v soboto s familijo, pa da jim ne pokvari izleta.
Berlingo 05.11.2015 09:41

Ga ni ki bi kaj vedel o tem?

skyline 05.11.2015 11:41

Prejšnjo soboto sem prekolesaril celo. To pomeni od začetka v Trstu (kakšnih 300-400m stran od Torri d'Europa) pa do Kozine. Sicer pa sem nadaljeval še naprej preko Slavnika in nazaj v Koper.

Stara želeniška je super in nikjer ni razrita. Definitivno med lepšimi koleserskimi potmi.

mv 05.11.2015 16:18

uploaded

uploaded

Dolina Glinščice. Virov je na voljo veliko, npr:

www.mundo.si/po-poti-stare-ze lezniske-proge-v-trst.htm

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI