kolesarski čevlji

Domov > Forum > kolesarski čevlji

kolesarski čevlji

SORTIRAJ PO:
kolesar123 23.08.2012 12:54

Hotel bi kupiti kolesarske čevlje a bi prej vprašal vas sem rekreativec in bi želel če bi mi kaj več povedali o njih in za koliko jih lahko kupim

hvala že  za naprej

andrej74 23.08.2012 14:13
@kolesar123:

Hotel bi kupiti kolesarske čevlje a bi prej vprašal vas sem rekreativec in bi želel če bi mi kaj več povedali o njih in za koliko jih lahko kupim

hvala že  za naprej


Vsaka noga je drugačna in univerzalnega čevlja ni!!!
Potrebno se bo sprehoditi od trgovine do trgovine in preveriti kaj je tisto kar ti lepo paše na nogo. blagovna znamka niti ni zelo pomembna. Za začetek bi ti svetoval, da ne kupiš predragih čevljev, ker takšnih tudi ne potrebuješ. Tam nekje na sredini ponudbe (po ceni) je tisto kar tebi zadošča. Kateri proizvajalec pa je proizvedel ustrezno obutev za tvojo nogo boš pa moral sam ugotoviti. Konkurenca pa je zares velika in bo kar malo trajalo, da boš vse obletal. Se pa izplača, ker udobna ubutev je eden od pogojev za veselje na kolesu.

Zavesa 23.08.2012 14:17

Kaksne pa? Cestne, MTB? S katerega konca si? Ce se se nisi vozil "s cevlji", bos potreboval tudi blokeje in pedala. Najbolje, da se odpravis v najblizjo specializirano kolesarsko trgovino in ti bodo tam vse razlozili in svetovali.

kolesar123 23.08.2012 15:01

cestna

kuki12 23.08.2012 15:15

Samo v vednost ti sporočam, da sam prisegam na SIDI. Verjetno bo tudi kakšen to firmo kritiziral, sam pa imam tako MTB kot cestne, pa še motoristične škornje. Menjaš lahko paščke, pete, itd. Povprašaj pri Čerinu, ob morebitnem nakupu, pa ti po vsej verjetnosti ne bo žal. Seveda pa preveri tudi ostale znamke, potem pa se po temeljitem premisleku odloči.
lp  

mat 23.08.2012 15:29

Še en glas za SIDI. Mam genius že o niti ne vem točno kdaj - plačal sem jih še v tolarjih - in razen, da so na pogled nekoliko zdelani, še vedno opravljajo svoje delo kot prvi dan. Vozil sem že v vseh pogojih in tudi več kot 10 ur skupaj, pa nisem imel težav.

mc 23.08.2012 22:35
Cevlje moras poskusit. Tudi meni so bili vedno Sidi privlacni, dokler jih nisem dal prvic na nogo. Za mojo nogo definitivno niso. Imam visok nart in sirse stopalo. Za mojo nogo so bili ok Vittoria, Gaerne, Diadora in sedaj imam Specialized, ki so sigurno v vrhu kvalitete.
steveO 23.08.2012 22:58

Moj glas gre SIDI-ju. Če ne bi bili tako nesramno dragi, bi imel že drugi par, tako pa sem se odločil za DMT.
Obe firmi sta kvalitetni, vrhunski, čeprav je SIDI zaradi možnosti menjave posameznih delov za odtenek bolj simpatičen;) 
vsekakor pa moraš ti čevelj sprobati, in izvedel boš da si resnično kupil prave čevlje šele po nekaj 100km ali več opravljenih km, do takrat pa je tole razpravljanje brez veze 

jure2580 24.08.2012 09:02

Če te morda interesira, so na voljo dmt prisma 2.0 model 2012 v sivi barvi. Čevlji so rabljeni pol leta, odlično ohranjeni. št. 44

 

Zgledajo pa takole: www.wiggle.co.uk/dmt-prisma-2 0-road-shoes-speedplay-cleat/

 

 

 

lp

LukecKukec 24.08.2012 09:16
@mc: Cevlje moras poskusit. Tudi meni so bili vedno Sidi privlacni, dokler jih nisem dal prvic na nogo. Za mojo nogo definitivno niso. Imam visok nart in sirse stopalo. Za mojo nogo so bili ok Vittoria, Gaerne, Diadora in sedaj imam Specialized, ki so sigurno v vrhu kvalitete.

Tudi sam imam Sidi. Problem z visoko nartjo in širokim stopalom se rešuje s posebnimi modeli, ne vem sicer kako se reče vendar definitivno so. 

Samo danes še imaš na Chain Reaction Cycles znižane modele čevljev DMT, Mavic, Sidi po več kot 50%, zato se splača pogledati!  

markooo 27.01.2013 08:45

Pozdravljeni!

kupujem kolesarske čevlje za cestno kolo

odločam se med novimi nekoliko cenejšimi modeli in malo rabljenimi... pa bi vprašal ali so rabljeni čevlji ok?

izbor novih je:


www.veb-company.si/izdelek/55 6/cevlji-vittoria-brave.html
www.energijabikes.com/index.p hp/dodatna-oprema/gaerne-avia- detail.html
www.maxisport.si/sidi/cestni. htm

www.extremevital.com/bikes/ko lesarski-cevlji-northwave-figh ter-p-9220.html

Nagibam se NW vendar me moti ker nimajo ojačitve spredaj pri palcih oz malenkost nad palci in se bojim da bo s časoma palec ven pogledal...to imam težave že pr ikošarkšakih teniskah

 

rabljeni modeli pa :

www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesarska-oprem a/ostala-kolesarska-oprema/kol esarski-cevlji-northwave-aerli te-45-novi--1280489225.html?ac lct=1357805969

 

www.bolha.com/rekreacija-spor t/sportna-obutev/za-kolesarstv o/kolesarski-cevlji-bontrager- rxl-1284320672.html?aclct=1358 630113

 

www.bolha.com/rekreacija-spor t/sportna-obutev/za-kolesarstv o/cestni-kolesarski-cevlji-sid i-s-pro-st-45-1283835197.html? aclct=1357309460

 

Sidi so 2 sezoni voženi to me mal moti, nekje sem pa prebral da nekoga ki ima visok nart da mu SIDI ne odgovarjajo...sam imam tudi visok nart

 

www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesarska-oprem a/ostala-kolesarska-oprema/kol esarski-cevlji-chain-128350254 5.html?aclct=1356793277

 

vnaprej hvala za nasvet.

lpm

primoz69 27.01.2013 09:17

Pa kaj vam je...človek kupuje svoje prve k. čevlje kolikor razumem. U štacuno pa probat !!!...a se pancarji, superge, drsalke ipd...tud takole na daljavo kupuje. Vsaka firma in njihovi modeli imajo različna kopita, tudi 41 pri Sidi ni enaka 41 pri n.pr. Shimano, NW, itd... Enostavno je treba čevelj probat, tudi to je treba vzet v zakup, da tudi kolesarski čevelj, kot vsa ostala obutev rabi določen čas da se vsede/uleže na stopalo...

Ko sem pred leti kupoval prve cestne čevlje sem n.pr. trpel ene tri tedne da so se ulegl, potem pa pravljica, še danes jih vozim in jih ne menjam za nič, (dokler bodo zdržali)...

G0lden 27.01.2013 11:25

Da si še jaz malo sposodim tole temo... Imam uber široke podplate predvsem v sprednjem delu, praktično bi blestel pri plavanju ampak kakorkoli, imam blazne probleme s čevlji, ker mi v vsakem čevlju stopala po pol urce treninga stopala začnejo tako bolet da ni vzdržno, če sem na tekmi prigonim do cilja z napol paraliziranimi stopali... 

 

Ima mogoče kdo kakšne izkušnje s tem kakšne čevlje iskat? Mogoče kak poseben model/znamka? Gre za MTB SPD čevlje...

 

Hvala za kakršen koli nasvet

 

lp

 

PS: zdaj težave malo omejujem tako, da jih zategnem minimalno, ravno toliko, da še imam fiksirane na nogah :S

kolesarnica.si 27.01.2013 17:37
Probaj five ten hallcat. Seveda ce ne isces racing mtb cevljev.
G0lden 27.01.2013 17:43

Ne, iščem seveda SPD čevlje, saj sem napisal :) hvala vseeno

+ankar 27.01.2013 18:23

Bont reši zadevo. Ni pa poceni.

www.bont.com/cycling/items/su pport/size.html


Lp

anubis 27.01.2013 18:41

Kar koli boš kupil, sam ne kupavat rabljene čevlje. Sploh ne razumem, da klapa prodaje rabljene čevlje.

 

kolesarnica.si 27.01.2013 19:35
@G0lden:

Ne, iščem seveda SPD čevlje, saj sem napisal :) hvala vseeno

Saj five ten hallcat so za SPD!

G0lden 27.01.2013 20:30

sem spregledal... ampak vseeno. Mi je @vl1970 na privat prijazno poslal link do maxisport.si/sidi/dominator5_ mega.htm


Verjetno je to tisto kar potrebujem... čeprav so svinjsko dragi (vsaj za moj mošnjiček) :)

markooo 27.01.2013 21:43
@kolesarnica.si:
@G0lden:

Ne, iščem seveda SPD čevlje, saj sem napisal :) hvala vseeno

Saj five ten hallcat so za SPD!

tud sam sem bil začuden ko sem videl prve oglase rabljenih čevljev...ok se mi zdijo tisti rabljeni ki so bili uporabljeni parkrat in so kmalu ugotovili da jim številka ne odgovarja in jih zato prodajajo...prodajajo pa se tudi take ki so voženi po par sezon...

m

primoz69 28.01.2013 07:48
@G0lden:

sem spregledal... ampak vseeno. Mi je @vl1970 na privat prijazno poslal link do maxisport.si/sidi/dominator5_ mega.htm


Verjetno je to tisto kar potrebujem... čeprav so svinjsko dragi (vsaj za moj mošnjiček) :)

Tale model je ravno tako dober kot Dominator5, pa prišparal boš ene 40 eur.

www.peloton.si/index.php?prod uctID=193

G0lden 28.01.2013 08:20
Pri tem modelu nikjer ne omenjajo podpore za lopata podplate...ravno zaradi slednjih potrebujem nove cevlje ker po pol urce treninga jocem...
nejc100 28.01.2013 08:40
@G0lden: Pri tem modelu nikjer ne omenjajo podpore za lopata podplate...ravno zaradi slednjih potrebujem nove cevlje ker po pol urce treninga jocem...

Probaj Specialized!

lp  

Ban 28.01.2013 09:44

Katere koli že bodo, glej da bodo na klipsno, veliko bolje držijo kot trije ježki.

oschti 04.09.2015 20:08

Mal izven teme...ali ima kdo informacijo, kje bi dobil zadnjo peto za DMT čevlje, kateri nimajo rezervne pete za našraufat? Oz.,kak substitut, da bi zalepu gor na karbonski podplat. Sicer pa, DMT so uredu čevlji, furam jih že tri leta, velcro trak pa še kr dobro drži, mi pa pašejo ker mam malce večjo nart.

Hvala

mark_b93 08.03.2016 17:47

Da ne bom odpiral nove teme bi si sposodil kar to. Ravno kupujem nove čevlje ker so mi stari dobesedno razpadli in si z njimi ne upam več na cesto, zato me zanima vaše mnenje glede tega ali se splača kupiti  karbonske oziroma še pomembneje, kako je udobje v karbonskih po 120km. Domnevam da zaradi trdote zna biti kar neudobno? Kakšne so vaše izkušnje?
Drugače pa kolesarim predvsem zase in ne hodim na tekme(tako da tudi ne iscem nek racing shoe), prekolesarim pa okoli 8k na sezono. Se pa priporočam tudi za nasvete glede modela :) 

oschti 08.03.2016 18:53

Moja izkušnja s karbon podplatom ne nekih hudih pro čevljev po dobrih 150km (Kamnik-Piran www.bikemap.net/en/route/3179 080-na-morje/ ) in po jogurt maratonu ( www.bikemap.net/en/route/3247 998-jogurt-2015/ ) je, da so bila stopala super gut, nobenih žuljev, bolečin-pekočin, krčev...skratka karbonski podplat pokaže svoje kvalitete. Trenutno iščem nove čevlje s karbonskim podplatom, ne vrhunskih ker mi mid klasa odgovarjajo, gledam pa malo NW (cca120€ s popusti iz 190) zaradi širšega stopala spredaj. Sicer so trenutno DMT ok, a se že poznajo znaki obrabe... (te so bili 80€ s popustom).
To so moje izkušnje s karbonom kot rekreativnim kolesarjem (cca 60km dnevno 4-4x tedensko ob suhem vremenu poletje-zima-jesen-pomlad)

olmauntin 08.03.2016 20:36
www.energijabikes.com

Tule poglej imajo zelo veliko izbiro lanskih modelov z zelo dobrimi popusti.
Vzemi karbonski podplat ne bo ti zal.
mark_b93 08.03.2016 21:29
@oschti:

Moja izkušnja s karbon podplatom ne nekih hudih pro čevljev po dobrih 150km (Kamnik-Piran www.bikemap.net/en/route/3179 080-na-morje/ ) in po jogurt maratonu ( www.bikemap.net/en/route/3247 998-jogurt-2015/ ) je, da so bila stopala super gut, nobenih žuljev, bolečin-pekočin, krčev...skratka karbonski podplat pokaže svoje kvalitete. Trenutno iščem nove čevlje s karbonskim podplatom, ne vrhunskih ker mi mid klasa odgovarjajo, gledam pa malo NW (cca120€ s popusti iz 190) zaradi širšega stopala spredaj. Sicer so trenutno DMT ok, a se že poznajo znaki obrabe... (te so bili 80€ s popustom).
To so moje izkušnje s karbonom kot rekreativnim kolesarjem (cca 60km dnevno 4-4x tedensko ob suhem vremenu poletje-zima-jesen-pomlad) 

Tudi jaz se malo spogledujem z NW. Sm bil že v ExtremeVital imajo kar kar nekaj številk lanskoletnih modelov tako da ti svetujem, da greš tja pogledat. Mislim pa se še v A2U odpreljat.
Kje pa si kupil DMT? 

@olmauntin: www.energijabikes.com

Tule poglej imajo zelo veliko izbiro lanskih modelov z zelo dobrimi popusti.
Vzemi karbonski podplat ne bo ti zal.

Hvala. Sem bil že tam vendar mi Gaerne čevlji nekako ne pašejo na nogo. Se bom pa verjetno res odločil za karbonski podplat. 

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI