Velika Planina

Domov > Forum > Velika Planina

Velika Planina

SORTIRAJ PO:
tinahabe 10.09.2012 19:09

Pozdravljeni!

 

V sobote se s kolesom iz Ljubljane odpravljam na Veliko Planino. Prosila bi vas za pomoč! Katero pot svetujete?? Kondicijsko sem dobro pripravljena.

 

LP, Tinakul

gijoto 10.09.2012 21:54

 

ojla

 

lahko greš po asfaltu od kamnika proti črnivcu in malo pred črnivcem zaviješ levo proti  kranjskemu raku in nato prideš na makadam, ki pelje na veliko planino  lahko pa na makadam zaviješ že prej iz glavne ceste

 

druga opcija je kjer poteka dirka vzpon na veliko planino

 

www.srce-me-povezuje.si///CCC C//lng=sl&t=koleda r-dogodkov&id=2916

 

 

pa naj še kak lokalc pove za kako varianto jaz poznam le ti dve

 

je pa iz ljubljane za gorca to kr orng trening se kr vleče

 

sam kakor pravjo počasi se daleč pride  pa uživaj ker vreme bo

 

lp

 

 

 

rekreativc 10.09.2012 22:42

Tako, kot je gijoto napisal. 500m pred Črnivcem zaviješ levo na Kranjski Rak, (čez cca 4km) na Kranjskem Raku pa spet levo proti VP. Na Rakovih ravneh greš desno (proti Ušivcu) in nato mimo velikega parkrišča (malo se pot spusti) vseskozi po "močnejšem" makadamu. Po novi cesti prideš direkt v pastirsko naselje, lahko pa tam zaviješ tudi desno do Zelenega roba.

To je najbolj udobna in ugodna varianta.  Če si pa bolj na hard, pa povej :)

tinahabe 10.09.2012 23:18

Hvala!!!!!!!!!!!!!!!!mežik

Milky 11.09.2012 10:42

Če želiš voziti več po makedamu in po nekoliko bolj strmi cesti - sploh v zadnjem delu, potem obstaja bližnjica do Kranjskega raka. V Krivčevem takoj za mostom zaviješ levo skozi naselje. Ko se konča naselje, je asfalta konec in greš po cesti naprej. Če ne veš kam na križišču, potem se odloči za bolj levo in bolj strmo pot, kakšen odcep pa pelje le do kake hiše. Na glavno cesto prideš tik pred gostilno na Kranjskem raku. Če se bojiš, da prvič nebi bilo lahko najti prave poti, greš lahko po asfaltu navzgor, nazaj pa se spustiš po bližnjici, da si jo zapomniš za naslednjič. Navzdol nimaš kaj faliti, le takoj za križiščem in gostiščem na Raku zaviješ desno na makedam, ki je na začetku precej strm in nekaj sto metrov je tudi v malo slabšem stanju, potem pa je cesta lepa.

Darel 11.09.2012 13:48

Obstajajo tudi lepše poti, načeloma je pa vzpon kar zahteven in priporočam po cesti gor, mimo Kranjskega raka in potem pri kažipotu na razcepu (kakšna 2 km nad kranjskim rakom) naravnost proti planini Kisovec. Tam je precej blag vzpon, vse dokler ne prideš do razcepa, ki vodi na Malo planino (ne moreš faliti). Tam se pa začne pravo veselje, ker se cesta strmo vzpenja, je pa kratka, le nekaj ovinkov in si na Mali planini, potem pa po vrhu do vasi in Zelenega Roba. Če imaš res KONDICIJO, upoštevaj nasvet Milky-a in si pot po cesti do Kranjskega raka skrajšaj z makadamsko bližnjico iz Krivčevega direktno gor.
Ampak prava uživancija je dol. Spustiš se nazaj do male planine in takoj pod Jarško kočo zaviješ po cesti levo. Pot te vodi mimo nekaj koč in po lepo padajočem makadamu do parkirišča na ušivcu, potem pa še naprej do Kranjskega raka. Nato greš po ASVALTU naprej nekaj kilometrov, da prideš do glavne ceste. Spustiš se po njej in v drugi serpentini (tam je tudi avtobusna postaja) zaviješ dol s ceste, se po nakadamu malo vzpneš  in se držiš desno. Pot te vodi mimo vasi Gozd in naprej proti Brezjam nad Kamnikom. Je lepa in se jo splača prevoziti. V dolino prideš ven v Godiču.
Računaj pa, da ti bo pot LJ na Veliko vzela kar nekaj ur, ampak se definitivno izplača.  

tinahabe 11.09.2012 21:27

Hvala vsem za dobre predlogemežik!!!! A bi šel kdo mogoče zraven? Štart iz Ljubljane ob 7:00. Za enkrat sva dve....

gijoto 11.09.2012 22:04

 

jaz bi z veseljem šel sam imam žal že druge plane tako da drugič se vama pa pridružim

 

dobr vozte

 

lp

referendum 11.09.2012 22:15

Jaz bi se pridružil, že nekaj časa razmišljam o VP in zdaj je pravi čas za to (vreme). kul

moravčan 12.09.2012 17:13

jaz sem bil ravno v nedeljo (9. 9 ) :) sem šel pa z glavne ceste desno po makedamu do kranjskega raka. štart iz Moravč. je blo pa luštn :)

rekreativc 12.09.2012 17:50

Bližnjica Krivčevo-Kranjski Rak je ekstremno strma, čeprav široka makadamska cesta. Brez štirikolesnega pogona ne priporočam :)

prisly 12.09.2012 18:23

Sem odpeljal to varianto vzpona ravno ene 14 dni nazaj, (spust pa potem v Stahovico mimo sv. Primoža). 

 

Povprečen naklon Krivčevo - Kr. rak je 11 %, zadnjih 250 m pred gostilno na Kr. raku je pa res svinjskih, ampak se jih da zvozit (polnovzmeten bicikel, odprti fedri, napol spuščene gume)

povprečen naklon je tam malo čez 23 %, giblje se pa nekje od 17 - 30 % :) od tu naprej pa do vrha je pa potem skoraj ravno ;) razen, če se zavije na malo planino, kjer je zadnji del vzpona spet malo strmejši, ampak nič več tako groznega.

 

Edino kar mi gre pri Veliki pl. močno na jetra so avtomobili, sploh čez vikend je tam več prometa kot v lj. na čopovi. Da pa je malha polna, poskrbi pa lepo prašna makedamska podlaga, ki ti res fino napolni pljuča vsakič ko gre mimo kakšen avto.

Zip 12.09.2012 18:33
HEJ na velko planino je nabolje jit jeseni (moj predlog), ker je zjutraj lepo hladno nič ne švicaš, popoldne ko se pa spustiš v dolino je pa toplo in te nič ne zebe!!!!"rekreativc:Bližnjica Krivčevo-Kranjski Rak je ekstremno strma, čeprav široka makadamska cesta. Brez štirikolesnega pogona ne priporočam :)"jes pa ne priporočam da po tej cesti vozte downhill  ker se mi je že parkarat zgodil, ko sem prigonu dol je čez ovink priletu džip tako, da se je komaj izšlo. Če ga nebi hitro zaberemzal bi se zgodila ista nesreča kot pri Robiču!
LPVREME: www.snow-forecast.com/resorts /VelikaPlanina/6day/top
Dave 12.09.2012 18:55

Zdaj bo pravi čas za napad na Veliko planino, seveda obvezno med tednom.
Za gor priti mi je vse jasno, me pa zanima, če je kdo vozil kakšno varianto navzdol v smeri Kamniške bistrice ali proti Krivčevem. Ker se nerad vračam po isti poti nazaj, mi bo kakšen namig za pot v dolino zelo koristil.
Ne bi se pa branil kakšnega GPX-a.nedolžen 
Lp 

moravčan 12.09.2012 21:28

@Dave : poti, ki jih jaz poznam so naslednje: lahko gres na Krivčevo dol( strma pot ), ali po asfaltni cesti ki vodi dol, ali pa se vračaš prek Sv.Primoža, kakor je omenil prisly. Lahko greš pa od Kranjskega raka dol proti Lučam. Ta pot gre pa ne dol po asfaltu in ne po makedamu na Krivčevo, ampak ubistvu od Kr.raka naprej. Ne znam ti točno povedat, vendar vem da ti bodo v gostilni znali povedat.so vse ceste na kupu. Ubistvu če povzamem greš za luče desno pred začetkom makedamske poti, ki vodi proti Mali planini. Je pa asfaltna podlaga. Za vsak slučaj malo še povprašaj.Lp

Zip 12.09.2012 22:27
ozo1 13.09.2012 13:12

.lp.jst štartam iz drugegakonca,lahk se zmenmo vKamniku ali Stahovici.JXNI

andrej74 13.09.2012 13:45
@ozo1:

.lp.jst štartam iz drugegakonca,lahk se zmenmo vKamniku ali Stahovici.JXNI


Prava avantura bi seveda bila, če bi vozili iz Mekinj na Brezje in čez Gozd proti Kranjskemu raku. Tisto "supermenovo" bližnjico na K. rak pa seveda izpustite.  Nazaj grede se bolj prileže po hitrejši varianti.

ozo1 13.09.2012 14:31
@andrej74:
@ozo1:

.lp.jst štartam iz drugegakonca,lahk se zmenmo vKamniku ali Stahovici.JXNI


Prava avantura bi seveda bila, če bi vozili iz Mekinj na Brezje in čez Gozd proti Kranjskemu raku. Tisto "supermenovo" bližnjico na K. rak pa seveda izpustite.  Nazaj grede se bolj prileže po hitrejši varianti.

hvala za predlog a74,kaj pa iz term Snovik na Črnivc si vozu?KJE ?JXNI

andrej74 13.09.2012 14:51
@ozo1:
@andrej74:
@ozo1:

.lp.jst štartam iz drugegakonca,lahk se zmenmo vKamniku ali Stahovici.JXNI


Prava avantura bi seveda bila, če bi vozili iz Mekinj na Brezje in čez Gozd proti Kranjskemu raku. Tisto "supermenovo" bližnjico na K. rak pa seveda izpustite.  Nazaj grede se bolj prileže po hitrejši varianti.

hvala za predlog a74,kaj pa iz term Snovik na Črnivc si vozu?KJE ?JXNI


Ne vem za sigurno. Sem pa nekoč kolovratil čez Menino Pl. in po tem na Črnivec in naprej na V. Planino. Se pa poti sedaj ne spominjam točno.

Zip 13.09.2012 21:52

Hej  če bo dobro vreme grem jest verjetno to soboto na veliko planino 

ozo1 13.09.2012 23:51

kdaj,kje štartaš?JXN

honda2 14.09.2012 13:35

Ne vem kakšne želje imaš pri samem spustu. Ampak greh bi se bilo spustiti z Velike planine do Stahovice po cesti ali makadamki od Raka do Krivcevega.

 

Z Male planine imas meni osebno zelo ljubo potko do Krivcevega. Lepa, hitra, v spodnjem delu serpentine.

Če pa želiš še bolj hardcore spust, pa klasika z Velike planine imaš spust čez Dolski graben.

 

Za oboje rabiš vsaj nekaj izkušenj, ker sta obe na nekaj mestih kar zahtevni. Sploh čez dolski graben si ne bi želel it s trdakom :)

honda2 14.09.2012 13:35
@Dave:

Zdaj bo pravi čas za napad na Veliko planino, seveda obvezno med tednom.
Za gor priti mi je vse jasno, me pa zanima, če je kdo vozil kakšno varianto navzdol v smeri Kamniške bistrice ali proti Krivčevem. Ker se nerad vračam po isti poti nazaj, mi bo kakšen namig za pot v dolino zelo koristil.
Ne bi se pa branil kakšnega GPX-a.nedolžen 
Lp 

Verjemi, da mi na kraj pameti ne pade, da bi se tukaj spuscal dol. Imas kar nekaj boljsih poti do Stahovice :)

ozo1 14.09.2012 14:20

Ja jst grem prvič tja gor z bykom pa dobrodošla vsaka info.Iz Stahovice bom štartu caa0845-0900.jan

Zip 14.09.2012 20:09

E jest grem jutri okrog 8 ure!!! 

ozo1 16.09.2012 14:37

Lp.V.P.padla,lepo vreme,napor zmeren dober vodič!Rok hvala za lepo ekskurzijo.Jan

Zip 17.09.2012 21:53
ja bilo je odlično, mah moral bi uzeti fotoaparat sabo da bi malo poslikal okolico.
HaHa tisto skuto iz Sv.Primoža nisem dobil, pravjo da še niso krav v dolino peljal.

lp Rok
Bugo14167 05.10.2012 12:20

Rekreativec in ostali.... Koliko km znese če štartam tole pot  (Černivec - Kr. Rak - Ušivec )iz Kamnika?

rekreativc 05.10.2012 12:49

Do Črnivca jih je 15, do Raka 4, po makadamu pa do Ušivca tudi ene 4. Enih 20! :) 

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI