12. maraton Občine Puconci

Domov > Forum > 12. maraton Občine Puconci

12. maraton Občine Puconci

SORTIRAJ PO:
Giovanni61 11.09.2012 07:32

Vabimo vas na kolesarski maraton v Puconce, 23.9.2012 ob 10.30! Več o maratonu najdete v priloženi zloženki. Veselimo se srečanja z vami!

zloženka za maraton

Maj_ex 11.09.2012 12:38

Tudi mi z vami!
:) 

SHad 11.09.2012 18:36

To sem sigurno tam, eden najboljše organiziranih pri nas.

Truplo 12.09.2012 20:18
@SHad:

To sem sigurno tam, eden najboljše organiziranih pri nas.

Da ne boš slučajno, slučajno PREJ štartal, he, he... smeh

Maj_ex 12.09.2012 20:22

pa baje, da eni to v resnici počnejo ... cccc smeh

Truplo 12.09.2012 20:32
@Maj_ex:

pa baje, da eni to v resnici počnejo ... cccc smeh

Moramo...

 

- izgledamo tako, da je bolje, da se nas ne vidi, kerbi  kakšna stotnija prisotnih takoj ne pobegnila s prizorišča,

- ker smo povprečni, je treba malo švinglati oz. goljufati po slovensko,

- prideš v cilj med prvimi ali prvi... vsi ti ploskajo, napovedovalec, verjetno bo to kar Gorčan, takoj hiti k tebi... oči se ti orosijo,

- dokler se organizator zave, da je goljuf pred njimi, mu že itak porine ček za nekaj tisočakov za prvo mesto plus bom za kakšno mesečno, če že ne polletno koriščenje najnovejšega mercedesa.

 

A ti ne bi to sprejel? Jeb...  moralo in bonton!

 

Čisto resno... moj kolega iz Lenarta, kateri ni neki kolesar, je pa dober triatlonec, vedno štarta slabi DVE uri pred uradnim štartom maratona okoli Pohorja. Ne mara gužve in še česa in tako lepo počasi piči svoj tempo okoli. Jaz sem ga navadno ujel kakšnih 15, 10 km pred Mariborom. In kaj je naredil sploh narobe? Je komu kaj ukradel...? Koga motil? Je koga zaradi tega zadela kap? Se je kje hvalil, kako je hiter, pozabljajoč seveda dve uri fore. In še...

 

Tako, da to rajši kar pozabimo, ker bomo zasmetili samo temo! Če bom štartal, bom štartal, kdaj se mi bo zahotelo, da si bomo na jasnem!

Giovanni61 13.09.2012 07:32

Kolesarji bodo na štartu razporejeni, kot že nekaj let, glede na predvideno dolžino trase, ki jo nameravajo prevoziti, tako, da kakšne posebne gneče ne bi smelo biti.

mediterano 13.09.2012 09:34
@Truplo:
@Maj_ex:

pa baje, da eni to v resnici počnejo ... cccc smeh

Moramo...

 

- izgledamo tako, da je bolje, da se nas ne vidi, kerbi  kakšna stotnija prisotnih takoj ne pobegnila s prizorišča,

- ker smo povprečni, je treba malo švinglati oz. goljufati po slovensko,

- prideš v cilj med prvimi ali prvi... vsi ti ploskajo, napovedovalec, verjetno bo to kar Gorčan, takoj hiti k tebi... oči se ti orosijo,

- dokler se organizator zave, da je goljuf pred njimi, mu že itak porine ček za nekaj tisočakov za prvo mesto plus bom za kakšno mesečno, če že ne polletno koriščenje najnovejšega mercedesa.

 

A ti ne bi to sprejel? Jeb...  moralo in bonton!

 

Čisto resno... moj kolega iz Lenarta, kateri ni neki kolesar, je pa dober triatlonec, vedno štarta slabi DVE uri pred uradnim štartom maratona okoli Pohorja. Ne mara gužve in še česa in tako lepo počasi piči svoj tempo okoli. Jaz sem ga navadno ujel kakšnih 15, 10 km pred Mariborom. In kaj je naredil sploh narobe? Je komu kaj ukradel...? Koga motil? Je koga zaradi tega zadela kap? Se je kje hvalil, kako je hiter, pozabljajoč seveda dve uri fore. In še...

 

Tako, da to rajši kar pozabimo, ker bomo zasmetili samo temo! Če bom štartal, bom štartal, kdaj se mi bo zahotelo, da si bomo na jasnem!

Meni se potem sodelovanje na maratonu zdi brezveze, če bi pač štartali kakor se komu zazdi. V čem je potem sploh smisel vsega skupaj? Če je tako, potem to ni več nek organiziran maraton, ampak vse kaj drugega...In če že tako zagovarjaš neko stihijsko startanje, zakaj se takšni po progah teh maratonov potem ne zapeljete kdaj drugič, ko organizirane prireditve ni? Meni se ta razpuščenost in samovoljnost ne zdi poštena niti do organizatorja, niti do ostalih sodelujočih, ki se poskušajo držati pravil. In ravno zaradi tega se tudi nerad udeležujem teh rekreativnih maratonov. Na tistih, kjer se meri čas, človek vsaj dobi neko svoje zadovoljstvo in ima neko motivacijo tam ter tudi v fazi treniranja. Tukaj pa bi si eni postavljali neka svoja pravila, seveda pa ne pomislijo na to, da to morda komu ni po godu.  In ravno zato mislim, da bi tudi tile rekreativni maratoni morali dobiti malo pridiha tekmovalnosti, ker če ne, je drugače vse skup brezveze. Rekreativno se lahko zapeljem tudi sam, tekmovalnost je pa nekaj drugega.

Truplo 13.09.2012 11:11

No, samo tebe je še manjkalo, da se oglasiš? Malo za hec... vsak ima pravico do svojega mnenja.

 

Nekaj imaš prav, tega ne zanikam, nekaj pa pač ne. Žal smo debato tako na Goričanki Kalamar, kakor tule zapeljali res v napačno smer. Če se bo pred maratonom vsebinska debata odvijala v teme glede proge, konfiguracije in še česa, bom pripel tako za boljšo napoved tudi kakšno slikico, drugače pa bom z debato kar nehal.

 

Poglej, to je navadni rekreativni maraton in po mojem je v končni fazi organizatorju vseeno, kdaj štartaš. Saj sem štartal že tudi zadnji in to ne enkrat (Franja, Kamnik...), pa je bilo vsakomur prav. Čemu je sedaj neka gonja, če se štarta prej? In to ne delam sam, da bo jasno. Tudi o tem, da se lahko po trasi pelješ kdaj drugič, je brez veze pisati. Itak navadno tu doma prevozimo določeno traso maratona kdaj med tednom.

 

Bil sem tudi že na maratonih, kjer sem/smo zanalašč ali krajšali traso, ali jo podalješevali, ker nam je tako pasalo. Se še spomnim maratona Bioterm Mala Nedelja, kjer sem se vozil skupaj s kolegom iz Ptuja, kateri pa ni bil hribolazec in sva izpustila tisti dokaj težak vzpon pri Radomerju. Joj, kakšno gonjo sem doživel od enega kolesarja iz Ljutomera, kot da sem njemu kaj vzel, ukradel. V opisu zgodbe sem tudi zapisal, zakaj sem se izognil tistega hriba in še kaj. Nekaterim čisto obične, navadne stvari pisati je "mission imposible".

 

Če se kje meri čas, se res dobi nekdo zadovoljstvo, nekdo pa tega niti slučajno ne. Mogoče te zanima, ti lahko tudi pokažem, jaz imam zadnjih 10, 12 let vpisane v tabelo vse rezultate maratonov, kjer sem sodeloval. Vendar mislim da nikjer uradni čas organizatorja (če so pač merili zadeve s čipi), ampak čas na svoji uri. Torej mene ravno ne zanima, da se pretirano dirka (nekaj tekmovalnosti je v nas, tega ni treba zanikati) in da meni nekdo meri čas s čipi. Kot sem že nekje zapisal, kdor hoče uradno merjenje časa, si naj to pač plača.

 

Končal bom dragi Mediterano, ne zagovarjam stihijskega štartanja, vendar tudi menim, da če se kakšna desetina kolesarjev na dan maratona spusti po progi tako ali drugače, plačajo pa štartnino, ni nič hudega. Moje mnenje!

mediterano 13.09.2012 14:04

Razumem kaj misliš rečti, ampak jaz potem v vsem skupaj ne vidim enostavno nobenega smisla. Čemu potem sploh prirejanje teh rekreativnih maratonov? Ok, če je pač to štartanje vsepovprek bolj pravilo kot izjema, potem moram priznati, da se mi vse skupaj zdi smešno in brezveze. Ko sem pred slabim desetletjem nastopal še kot tekač ( Ljubljanski maraton, Radenci, Sežana, Palmanova, Berlin in kopica lokalnih tekov), je merjenje časa povsod bolj ali manj pravilo, tako da ima vse skupaj tudi malce tekmovalnega pridiha, pa čeprav gre v osnovi prav tako zgolj za rekreacijo, druženje in dobro počutje. Pa če že ne merjenje časa, je moje osebno mnenje, da na teh rekreativnih kolesarskih maratonih tudi kakšne nagrade za najboljša mesta po moje ne bi bile odveč. Vse skupaj dobi malce pridiha tekmovalnosti, pa tudi za gledalce je morda zadeva tudi malce bolj privlačna. Ne vidim pa res nobenega smisla in zanimivosti v tem, da se po progi zapelje (govorim na pamet) 200 kolesarjev, in to kadar se komu zazdi, kot čreda ovac...Ne veš kdo je dober, kdo malce manj dober, ni tistega adrenalina kot si na progi kot tekmovalec in ne kot gledalec, ne gledaš izmučenih obrazov na koncu in tudi ne izrazov sreče, ko kdo malce izboljša svoj rezultat itd... Vidiš, to pri tekaških prireditvah je in zato so še vedno bolj zanimive od kolesarskih, kjer se organizatorji kot hudič križa izogibajo tekmovalnosti (le zakaj?), merjenja časa in podobnega. To je pač moje razmišljanje, na take rekreativne zadevice ne dam nič in tudi zahajam ne na nje. Ker se mi pač zdi plačati štartnino zato, da bo vse potekalo brez nekega reda in pravil, popolnoma brezveze.

Giovanni61 13.09.2012 16:41

Mešanje rekreativnih tekov in kolesarskih maratonov je nesmiselno. Tekmovalnost pri teku je mnogo manj rizična, kot pri kolesarjenju. Že sami čipi tako ali drugače pomenijo dirko, za katero pa ni pogojev, saj kolesarski maratoni potekajo ob normalnem prometu, po cestno prometnih predpisih?, ceste so takšne kakršne so, pa še bi lahko našteval.
Organizatorji se trudimo, da kljub rekreativni prireditvi ceste na nevarnih mestih tudi pometemo, pa kolikor je možno tudi zakrpamo, da je prireditev za udeležence čim varnejša.

Truplo 13.09.2012 16:48

In kaj takega ravno ne vidiš na kolesarski "dirki"? Tudi ne na vsakem maratonu...

 

uploaded


Konča se pa pri dödölaj! Dominika nekako težko požira, Neži se nekaj smeji, dočim Nina gleda ali bi, ali pa ne bi???

 

uploaded


Obe slikici sta iz tega maratona iz sicer leta 2009!

 

So pa t. i. BC Bejbe nekako izginile iz kolesarskih rekreativnih dogajanj... in tudi foruma!

dostane 13.09.2012 18:06
@Truplo:

In kaj takega ravno ne vidiš na kolesarski "dirki"? Tudi ne na vsakem maratonu...

 

uploaded


Konča se pa pri dödölaj! Dominika nekako težko požira, Neži se nekaj smeji, dočim Nina gleda ali bi, ali pa ne bi???

 

uploaded


Obe slikici sta iz tega maratona iz sicer leta 2009!

 

So pa t. i. BC Bejbe nekako izginile iz kolesarskih rekreativnih dogajanj... in tudi foruma!

O pa prav takšen pogled je bil večkrat viden tudi na kolesarskih dirkah.

Sedaj pa imajo pač materinstvo na prvem mestu. Kamor si jih in jih še vedno podiš. Ženske pač dol z koles in za šporget. 

 

Truplo 13.09.2012 19:47

No, samo tebe mi je še manjkalo... na splošno ne maram ljudi, kateri nimajo niti milimetra smisla za humor! kaže jezik Če misliš, da jaz narobe mislim, tudi nič hudega. Vse skupaj je bilo takrat, pa velikokrat prej, pa tudi sedaj samo en velik hec... katerega je začel dolga leta nazaj Fausto s tistima ugotovitvama.

dostane 13.09.2012 20:45

Truplo mimogrede. V soboto ko smo imeli brevet Goričko si baje omenil da nam prideš naproti. Potem pa te ni bilo. Si se izgubil  med Goričkimi griči?presenečen

Truplo 13.09.2012 20:57
@dostane:

Truplo mimogrede. V soboto ko smo imeli brevet Goričko si baje omenil da nam prideš naproti. Potem pa te ni bilo. Si se izgubil  med Goričkimi griči?presenečen

... jaz se nisem izgubil, verjetno kar vi. O tem obstaja daljša zgodba, kako je baje drugim brevetašem navigacija kazala pot. Po mojem vas je usmerila po Šalamencih in v t. i. Spodnjih Bodoncih gori v hrib v Bodonce... in dalje. Cesto višje od verjetne, kjer je potekala trasa ("Sp." Bodonci - Poznanovci - Vidonci...Kovačevci - Križarka... Grad?). Vaša verjetno zgrešena je sigurno krajša od tiste, na kateri sem vas hotel srečati.

 

Mogoče veš oz. si bil zraven Many-a... ko sem ga klical, je povedal, da ste v Bodoncih. Nisem bil pozoren... oz. bi moral vprašati kje v Bodoncih. Ste bili še spodaj, ali že zgoraj? Jaz sem bil v tistem trenutku nekje pri Otovcih, Vidoncih, Kovačevcih (tam se hiše, naselja držijo malodane skupaj) in sem imel pred sabo eno tri kilometre valovitega terena in spust dol po hribu.

 

Moral bi vas srečati že nekje pred spustom... kakor koli, nato sem malo nad Šalamenci srečal skupino, katera je vozila brevet, so bili domačini, člani Triglav Predanovci, tudi organizatorji tega maratona v Puconcih.

 

Po mojem ste napačno zavili gor v Bodonce, namesto da bi nadaljevali po Bodoncih, vendar spodaj. Uslužbenka Krajinskega parka Goričko ga. Stanka Dešnik mi je pred mojim odhodom z grajskega dvorišča točno povedala, da morate priti mimo Križarke. In tam sem šel... se je zmotila ona ali vi, jaz verjetno ne.

 

Po svoje škoda, bi se malo zapeljal še z vami, čeprav sem imel takrat že kilometrine za eno 130 km in en prevožen maraton v Lenartu.

Giovanni61 14.09.2012 09:06

Lani nas je bilo skoraj 550smeh


image

Truplo 14.09.2012 09:22



uploaded

 

Ob progi se kar gnetejo številni raznorazni gledalci! smeh



uploaded


Pridni Goričanci in Goričanke opravljajo nujna kmečka opravila kar med gledanjem maratona!

pohorc003 14.09.2012 10:02

Ta zadnji motiv mi je vedno pri srcu:)

KoloJeZakon 14.09.2012 13:19

Bravo Puconci! Slišal sem, da gre za soliden maraton, vendar tudi letos ne bo zneslo. Zagotovo to ne bo razlog, da ga naslednje leto ne bi izvedli. Takrat pa zagotovo...

Giovanni61 14.09.2012 15:14

Hvala! Se bomo potrudili, da bo drugo leto, ko prideš, maraton še boljši!

mediterano 15.09.2012 09:02
@Giovanni61:

Mešanje rekreativnih tekov in kolesarskih maratonov je nesmiselno. Tekmovalnost pri teku je mnogo manj rizična, kot pri kolesarjenju. Že sami čipi tako ali drugače pomenijo dirko, za katero pa ni pogojev, saj kolesarski maratoni potekajo ob normalnem prometu, po cestno prometnih predpisih?, ceste so takšne kakršne so, pa še bi lahko našteval.
Organizatorji se trudimo, da kljub rekreativni prireditvi ceste na nevarnih mestih tudi pometemo, pa kolikor je možno tudi zakrpamo, da je prireditev za udeležence čim varnejša.

Saj razumem. Dovolil sem si samo narediti eno primerjavo. Vendar mislim, da potem kolesarski maratoni zaradi raznoraznih samovoljnih štartov v stilu "meni nihče ne bo sofliral kdaj lahko štartam" in podobno, te prireditve še dodatno zgubijo na neki zanimivosti in organiziranosti. Sicer pa so v osnovi tudi tekaške prireditve rekreativne, pa se vseeno vsi držijo nekih s strani in pristojne organizacije določenih pravil...Ampak ponavaljam; ni bil namen pljuvat po kolesarskih maratonih in organizatorjih le-teh, ampak kvečjemu obratno. Nekdo pač vso stvar organizira, se trudi okoli tega, poskrbi za vse od A do Ž, potem pa se po 'zaslugi' nekaterih vsa stvar sprevrže v neko neorganizirano štartanje in prihajanje na cilj in na koncu nima vsa stvar ne repa ne glave. Tako je pač moje mnenje.

LukecKukec 15.09.2012 10:11

Zakaj vam gre to kdo kdaj štarta tako v nos? Organizatorju je glavno, da pobere štartnino in zagotovi dobro počutje na progi, kolesarji pa vozijo na lastno odgovornost, tako da so tudi z vidika morebitnih nesreč ogranizatorji prosti. Če hoče kdo dirkati potem se naj postavi v ospredje oz. se do tja prebije in tam se lahko naganja koliko se hoče. Tisi, ki pa se hočejo zgolj prepeljati po progi, v cilju pojesti makarone in spti pivo pa tudi prav. Če štarta zaradi tega pol ure prej tudi prav, sicer pa je potem umestno vprašanje zakaj greš na maraton in plačaš štartnino, če še v izhodišču odrečeš nekaj tako značilnega za maraton kot je vožnja v skupini? Ampak v to se ne splača spuščati, važno da so na koncu vsi zadovoljni. 

Zajebanec 15.09.2012 10:49
@LukecKukec:

 kolesarji pa vozijo na lastno odgovornost, tako da so tudi z vidika morebitnih nesreč ogranizatorji prosti. Če hoče kdo dirkati potem se naj postavi v ospredje oz. se do tja prebije in tam se lahko naganja koliko se hoče.

saj v tem ni problem,tisti kateri so v ospredju,ko se štarta se tako odpeljejo,problem nastane,ko ti kateri se "naganjajo" dohitijo take,kateri so  štartali že veliko prej in tam po mojem mnenju ne bi smeli biti,velika večina pa še ne plača niti štartnine...kaj mislim s tem ?tudi sam sem večkrat sodeloval na maratonih na katere grem izključno zaradi tega,da se "naganjam" v mojih zmožnostih in pomerim s kolesarji katerim lahko pariram...
ampak kaj naj naredi skupina s hitrostjo 40 do 50 km/h,ko naleti na kolesarje,ki se pred tako skupino vozakajo sem ter tja,pa se sploh ne bi smeli tam nahajati...
seveda jih prej celo leto ne boš srečal na tej progi,razen na dan take prireditve,ko se pridejo važit in nakladat kot Truplo,da to niso maratoni kje se dirka ali tekmuje,ampak so to prireditve kje bi se naj družili,verjetno s tem misli,prireditve kje bi se naj čim več popilo in pojedlo,seveda to vsem organizatorjem odgovarja,dostim rekreativnim kolesarjem pa  ne,ker tisti,ki se  "naganjajo" na takih maratonih v veliki večini tako ali tako ne gredo na take Kolesarske maratone,da bi se nalivali in nažirali ampak,da bi se naganjali in nekateri tudi pomerili med sabo,verjetno pa zaradi tega tudi upada udeležba na teh prireditvah...
sam se sicer letos nisem udeležil še nobenega maratona zaradi zdravstvenih težav,pa tudi premalo kilometrino imam v nogah,da bi se lahko "naganjal"z nekaterimi kolesarji...bom pa se drugo leto sigurno tega v Puconcih in Radencih,ker sta to maratona,ki sta zame osebno najbolj interesantna in zanimiva...

Giovanni61 15.09.2012 19:32
@mediterano:
@Giovanni61:

Mešanje rekreativnih tekov in kolesarskih maratonov je nesmiselno. Tekmovalnost pri teku je mnogo manj rizična, kot pri kolesarjenju. Že sami čipi tako ali drugače pomenijo dirko, za katero pa ni pogojev, saj kolesarski maratoni potekajo ob normalnem prometu, po cestno prometnih predpisih?, ceste so takšne kakršne so, pa še bi lahko našteval.
Organizatorji se trudimo, da kljub rekreativni prireditvi ceste na nevarnih mestih tudi pometemo, pa kolikor je možno tudi zakrpamo, da je prireditev za udeležence čim varnejša.

Saj razumem. Dovolil sem si samo narediti eno primerjavo. Vendar mislim, da potem kolesarski maratoni zaradi raznoraznih samovoljnih štartov v stilu "meni nihče ne bo sofliral kdaj lahko štartam" in podobno, te prireditve še dodatno zgubijo na neki zanimivosti in organiziranosti. Sicer pa so v osnovi tudi tekaške prireditve rekreativne, pa se vseeno vsi držijo nekih s strani in pristojne organizacije določenih pravil...Ampak ponavaljam; ni bil namen pljuvat po kolesarskih maratonih in organizatorjih le-teh, ampak kvečjemu obratno. Nekdo pač vso stvar organizira, se trudi okoli tega, poskrbi za vse od A do Ž, potem pa se po 'zaslugi' nekaterih vsa stvar sprevrže v neko neorganizirano štartanje in prihajanje na cilj in na koncu nima vsa stvar ne repa ne glave. Tako je pač moje mnenje.

Se popolnoma strinjam. Vendar, ljudje smo različni, "sto ljudi sto čudi" in tega ni možno preprečiti, saj ima danes vsak svoj prav. Sreča pa je, da je izjem malo in se zadeva vseeno ne sprevrže v neko neorganizirano tekmovanje.

Truplo 16.09.2012 07:14

Zdaj ste me z nekaterimi res glupimi komentarji prepričali: če pridem v Puconce s specialko, bom štartal pol  ure prej... reda radi da boste lahko še bolj vrteli "gobce".

 

Zajebanko, ti lahko štartaš tudi v skupini, na ravnici "nagajaš", itak te na tem maratonu vedno ujamem v Bodoncih in tam si mi kar v napoto, ker na vzpetini zavijaš levo in desno... drugič bo bolje, da se umakneš na kakšno dvorišče, kajti gledati nekega starega in debelega "prdca", kateri sopiha in komaj leze v hrib res ni neka promocija za kolesarstvo. Tale opazka velja samo  zate, da ne boš vedno pameten tam, kjer ni treba.

 

Mediterano, kaj tebe koji kurac briga, če se kdo pelje prej, ali pozneje. Seveda vse pod pogojem, da plača štartnino. Če ne plača in se vozi po trasi mu nihče nič ne more, je pa to skregano z moralo, če je tako početje namerno in se ima za kolesarja.

 

Čar vožnje v skupini, čar vožje, da se družiš z ostalimi zadnja leta zbleduje ob dejstvu, da so gužve čedalje večje... da je čedalje več pehanja za t. i. boljše pozicije, da je čedalje več nevarnega prehitevanja, skratka dirkanja za vsako ceno. Če pa štartaš prej, se tej gužvi na štartu  izogneš, pozneje pa se lahko priključiš kakšni skupini, katera ti odgovarja. Ta problem so že davno rešili v Wildonu, ko je štartov več, na nekaj minut in za določeno število kolesarjev.  Tu v Puconcih neke pretirane gužve ne bi smelo biti, tudi štarti so baje za določene trase različni, pa vseeno.

 

Vsaj jaz sem napisal, da sem se UMAKNIL, ko sta me ujela dva kolesarja pred Vidonci zadnjič na maratonu Goričanke Kalamar. Sicer me nista razumela in sta zavila še bolj levo, pa vseeno. V primeru, da za mano dirja 30, 40 kolesarjev bi sigurno zavil nekam stran... toliko me že skrbi za svoje zdravje in toliko izkušenj tudi imam, da vem, da je to še najpametneje. Sem že večkrat kje napisal in bom še enkrat: Na Velo maratonu pred leti sem nekje pri Kamniku grešil progo in jo nehote skrajšal. Seveda so me prvi nekje pri Tacnu začeli loviti in sem jo kar hitro zbrisal s kolesom na pločnik. Če bi me podrla skupina  30 kolesarjev in če vsak tehta s kolesom vred samo 70 kil, si izračunajte, kako bi najebal. Toliko o tem!

 

Sicer pa npr. na Franji določene zaostale kolesarje in kolesarke velikokrat prehitevajo skupine nekaj desetih kolesarjev in se jih prav tako vejo izogniti... Ste nekateri "prepametni" prepričani, da v nedeljo ne bo na trasi kakšen slučajni rekreativec, kateri za maraton niti ne bo vedel? A ga mislite zbiti, ko iz tega delate tak cirkus?

 

Neverjetno, koliko cirkusa iz dejstva, da sem na enem maratonu štartal malo prej zaradi razloga utrujenosti in tudi želje, da pridem na cilj prej in grem zaradi nekih svojih razlogov tudi prej domov. Če zadnjič to ne bi omenil, bi se sigurno nekateri čudaki spet spotaknili ob dejstvo, da sem prišel v cilj prej a zamolčal, da tudi prej štartal. Kot da se gre za dirko... Res, nekateri bi si morali temeljito pomesti z malo večjo metlo svoje dokaj zaprašeno podstrešje!!! Pa brez zamere!

 

 

mediterano 16.09.2012 09:23
@Truplo:

 

Mediterano, kaj tebe koji kurac briga, če se kdo pelje prej, ali pozneje. Seveda vse pod pogojem, da plača štartnino. Če ne plača in se vozi po trasi mu nihče nič ne more, je pa to skregano z moralo, če je tako početje namerno in se ima za kolesarja.


 

 

He he, tipično slovensko, tole "če plačam to pa to, mi nihče ne more nič in lahko delam kar čem in kar se mi zazdi.".nasmeh Z denarjem se da pač vse kupiti in vse doseči, kajne? Vse je namreč plačljivo in vse se da kupit... Sam se ne bi strinjal s tem. Moti me enostavno kršenje pravil, v tem je poanta. Če nekdo organizira maraton, je v to vložil določeno količino energije, časa, denarja in tudi svoje dobre volje. In ker je maraton organizirana prireditev, bi bilo zelo zaželjeno držati se določenih pravil. Ker če ne , mi sicer ni jasno, zakaj potem plačuješ štartnino, če potem itak voziš, štartaš in prihajaš na cilj po svoje. To je približno tako, kot če bi plačal vstopnico za nogometno tekmo in potem pričakoval,da boš zato po mili volji lahko delal na tekmi vse, kar ti pride na pamet: pljuval in brcal sodnike, pa nasprotne igralce, hodil po igrišču, se poscal ob golovi vratnici, pa počil okoli uhe domačega igralca če je naredil kaj narobe itd.... In če bi te varnostniki zato pospremili iz stadiona, bi se verjetno drl "pa kaj koji kurac mi morete, saj sem plačal vstopnico." 

 

Meni se enostavno zdi sebično ter nepošteno do organizatorja in ostalih sodelujočih, če si nekdo prikroji pravila po svoje in to samo zato, ker je plačal štartnino. In če bi se vsi udeleženci kakšnega maratona tako odločili in vsi štartali kje in kadar se komu zazdi, ter se vozili po njim všečnih potem pa prihajali na cilj kakor se komu zazdi (eni čez eno uro, eni zvečer, eni ponoči, eni šele drugi dan...), kaj bi torej ostalo od tega maratona in kako bi to na koncu izpadlo? Zaradi mene ti sicer lahko štartaš kdaj hočeš in kje hočeš in se voziš kjer ti srce poželi, prav tako tudi vsi ostali ki se strinjajo s teboj, mene to ne moti. Gre konec koncev samo za debato. Sicer je pa veliko tudi na samem organizatorju: ali mu gre samo za to, da čimveč pobere s štartnino, ali pa mu morda gre kaj tudi za občutke tistih, ki spoštujejo pravila in za samo formo maratona. Odvisno pač.

Truplo 16.09.2012 10:23

... malo že delaš ... ne bom pisal kaj iz sebe. V cilj lahko prideš kdajkoli? Da, seveda, vendar je vseeno predpisan čas, do kdaj te mislijo čakati. Tako, da ne bi slučajno v nedeljo ti pripeljal opolnoči tja. Mislim, da bodo že vsi spali!

 

Kar se tiče nogometa: ni ravno tako... na tekmo lahko prideš, čim se odprejo vrata stadiona, tam lahko spiš, ali pa s sosedom, če je zato, kartaš. In greš domov, kdaj se ti zahoče. Samo, da ne motiš drugih in ne kršiš kakšnega zakona. Vse ostalo je nedopustno, vsaj jaz tega nisem nikoli in ne bom počel.

 

Glede maratona, da se vrnem: res drži, volja in vložen trud organizatorja po svoje zahteva nazaj, da se štarta ob določeni uri, da se udeleženci peljejo tako in tako. Zdaj če jaz in še deset udeležencev štartamo tako in tako, koga motimo? Na enem maratonu pač štartam jaz prej, na drugem drugi... v čem je problem? Večini se vseeno gre za druženje, nekaj deset pa se jih vedno najde, kateri iz vsega naredijo dirko in so pripravljeni poteptati vse norme normalnega obnašanja (kolesarskega). Kdo bolj koga moti? Motim bolj jaz večino, če me pol ali več proge ni zraven, ali kakšen pameten ali pametna, katera med vožnjo telefonira oz. fotografira s tistimi trotlkamerami vsenaokrog. In so zaradi tega tudi padci. Kaj tako tebe in še koga (si pa vodilni v "nagajanju" meni, ne samo na tej temi - me res zanima, kaj sem ti takega naredil?) moti, če se v nedeljo spravim pol ure prej mimo štartne črte, se ustavim v Polani pri bratu na kavi in se morda tam priključim? Morda bom pil kavo v novi gostilni tam na ovinku v Brezovcih? Ti s tem kaj ukradem? Četudi ne bom nikjer pil kave in se pri tem, ko me vodilni ujamejo umaknem in se potem priključim kakšni skupini, kaj te to toliko moti?

 

Kakor je napisal Jani, ljudje smo različni in vsak ima po svoje prav! Po svoje je gornje debata, vendar na določenih mestih ta prehaja na resen pogovor!

 

In čisto resno: če bom še na maratonu, bom s trekingom, v družbi in verjetno ne bova štartala prej!

jankokocevje 16.09.2012 10:26

Dobil sem občutek, da misliš da si zelo pomemben in da te bo kdo pogrešal, če na kakšen maraton no boš šelkrik

Truplo 16.09.2012 10:30
@jankokocevje:

Dobil sem občutek, da misliš da si zelo pomemben in da te bo kdo pogrešal, če na kakšen maraton no boš šelkrik

... dobil sem občutek, da si se javil samo zato, ker nimaš ničesar drugega pametnega početi? Tako po domače: v rit se mi zaleti!

 

Moj občutek si pa popolnoma zgrešil... jaz sem bil letos na samo TREH (3.) maratonih. Toliko o tem, kjer se jaz vidim/nevidim.

1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI