Nakup karbonske specjalke (ultegra)

Domov > Forum > Nakup karbonske specjalke (ultegra)

Nakup karbonske specjalke (ultegra)

SORTIRAJ PO:
lukz 15.09.2012 14:45

Odločil sem se, da si nabavim karbonsko specjalko. Trenutno imam na ogledu Bianchi Sempre (ultegra), Wilier GranTurismo (ultegra) pa tudi Treka 4.7 z ultegro ali pa Kakšnega Tarmaca, sicer ponudbe specialized še nisem pogledal kaj preveč. Ima kdo izkušnje s naštetimi kolesi, katerega bi priporočil in pa zakaj. Sem rekreactivec do sedaj pa sem vozil alu okvir z karbonskimi vilicami. Na sezono pa naredim 3000 + km. Lp.

malik 15.09.2012 22:47

Od tega  naštetega bi jaz treka vzel

 

drmare 16.09.2012 11:42

Jaz vozim Willier GT - zanj sem se odločil, ker ima geometrijo za rekreativce! Po letu in pol sem z njim zelo zadovoljen je dovolj tog, tudi sama pozicija na kolesu je za mojih 40+ zelo dobra! Trenutno imam tudi nekaj čez 3000km v tej sezoni!

Poglej še Scot FOIL....ta okvir ima bolj tekmovalno zasnovo... vozi ga moj prijatelj, pa še na cesti jih je zelo malo!

Testno sem vozil Treka 4.9. - prednja vilica je kar lepo vibrirala....


Jaz priporočam Willierja, vzemi pa to, kot moje subjektivno mnenje (vsak svojega konja hvali)!

LP 

Emil 16.09.2012 13:08

Si bom sposodil to temo, glede na to da sem si pravkar naročil Wilier-ja Izoard XP 2013. Gre se za mojo prvo specialko. Problem je v tem, da sem visok 187cm (razkorak cirka 89cm), tako da padem med L in XL velikost okvirja. Prodajalci so rekli, da naj vzamem XL, glede na to da bi rad bolj udobno vožnjo kot pa tekmovalno. Vseeno bi rad slišal še kakšno mnenje od vas, bi bil zelo hvaležen. Ne bi rad da se mi to zgodi kot nekaterim, ki jim velikost okvirja na koncu sploh ne paše. Tudi to sem opazil, da je okvir L pri tem modelu Wilierja 55cm in ne 56cm. Hvala za odgovore. Lep pozdrav

Odinko 16.09.2012 13:46

odvisn je od proizvajalca, kake mere ma za okvirje, sicer ne odstopajo velik, ampak se zna poznat...

 

men se zdi da je 187cm je ze kr za 58 okvir...

 

mc 16.09.2012 19:35

akonasplošnodefiniticnoalitr ekalitarmacalikot 

mc 16.09.2012 19:37

O hudič kaj je to pršlo ven... Tako na splošno bi jaz vzel ali Treka, ali Tarmaca, ali Foila. Poskusi jih in poglej s katerim se njbolje znajdeš, pa še kje dobiš kak dober popust, glede na to da bo cena čez 2k. 

skrajn13 16.09.2012 21:37

Zakaj toliko denarja za neke kvazi precenjene znamke.
To si poglejte in lep pozdrav!

www.carbonroadbikebicyclecycl ing.com/de
 

Ban 17.09.2012 08:40

Sam sem ravno tako velik 187 in imam razkorak 90 pa vozim 58 velik okvir. Edino fajfo sem dal krajšo naknadno, namesto 120 imam 110.

 

lukz 17.09.2012 14:38

Buget je nekje 2000 evrov + pedala ipd., Računal sem na to, da bi kolo mogoče prednaročil za 2013 ali pa ga uzel drugo leto, ko se začenjo popusti. Ker bi letos lahko dobil npr trek 4.5 madone za 1900 € z ultegro znižanega iz 2500 €.

Wilierji so mi sicer izredno lepi, pa me vendar skrbi, ker sem o njih prebral dosti "negativnih" stvari glede okvirjev. Trek in spec pa imata doživljensko garancijo tako, da predvidevam, da proizvajalca data veliko na kvaliteto.

malik 17.09.2012 21:34

Tudi kakšne Focuse tak rang hvalijo

 

a-lex 17.09.2012 22:09

Kaj pa kakšen FUJI pri velo? Gran Fondo 2.0. je kar simpatičen, vsa Ultegra...

-BLAŽ- 17.09.2012 22:48

v prednaročilu 1.784eur!

www.veb-company.si/izdelek/29 37/cube-agree-gtc-sl.html

lukz 19.09.2012 19:57

Pojavila se mi je ena tezava. Bil sem pri trgovcu s specialized kolesi, in mi je predlagal velikost okvirja 52, velik sem 168 cm problem pa je, da sem še v "rastočih" letih in bom sigurno kakšen cm zrastel. Prej sem kot rekel vozil kolo s okvirjem 53 ampak na Bianchiju nirone velikost 55, ki ga imamo pri hiši sem se do sedaj vozil brez nekih problemov. Nikoli nisem dobil bolečin v nogah, kolenih itd. Zato bi raje vzel velikost 54 kot pa 52, v primeru, da zrastem. Kaj pa je vaše mnenje?

um_etnik 19.09.2012 23:33

Vozi se "s tastarim" Bianchijem še naprej in šparaj (verjetno starševski) denar za nakup novega, ko boš dorasel. Ne moreš kupiti sedaj novo kolo, ki ti bo prav šele čez 2 leti, saj bi bil tudi vzpon na našega očaka v 2 št. prevelikih gojzarjih utopija

lukz 20.09.2012 15:22

Tebi pa nebi bilo treba tako nesramno komentirati. Sploh pa ne o "starševskem denarju", za katerga delam sam. če sem najstnik ne pomeni, da nisem dovolj samostojen za nakup kolesa (če nisi bil ti to pač ni moj problem). Če nimaš konkretnega odgovora na moje vprašanje sploh ne rabiš komentirati. Drugače pa je kolo od očeta in nekako se težko istočasno dva voziva na njem, ko greva skupaaj na turo. 

Pa lep pozdrav.

Zajebanec 21.09.2012 18:50
@lukz:

Pojavila se mi je ena tezava. Bil sem pri trgovcu s specialized kolesi, in mi je predlagal velikost okvirja 52, velik sem 168 cm problem pa je, da sem še v "rastočih" letih in bom sigurno kakšen cm zrastel.

ti samo vzemi okvir 52,pa tudi,če boš zrastel še za deset cm,ga boš lahko še vedno vozil...mežik

LukecKukec 21.09.2012 19:25
@lukz:

Tebi pa nebi bilo treba tako nesramno komentirati. Sploh pa ne o "starševskem denarju", za katerga delam sam. če sem najstnik ne pomeni, da nisem dovolj samostojen za nakup kolesa (če nisi bil ti to pač ni moj problem). Če nimaš konkretnega odgovora na moje vprašanje sploh ne rabiš komentirati. Drugače pa je kolo od očeta in nekako se težko istočasno dva voziva na njem, ko greva skupaaj na turo. 

Pa lep pozdrav.

Mislim, da ni bil nesramen, pač pa te je hotel obvarovati pred nakupom, ki bi ga morebiti obžaloval. Dva jurja sta lep kupček denarja, vendar roko na srce, danes za to ne dobiš toliko kot bi si želel. Garantirano boš v roku enega leta hotel nove felne za vsaj 600 evr in še kaj. Poleg tega se bo v prihodnje elektronika dotaknila tudi srednjega cenovnega razreda (npr. 2013 pride ven Athena EPS). Če kupiš sedaj kolo, ga boš najbrž vozil še lepo število let, tako kot je rekel Truplo, ki ti bo vsaj 2 številki premajhno. Če pa že kupiš kaj čez dve leti pa dvomim, da bo to nek preskok v kvaliteti, saj boš najbrž zopet odštel nekje med 2k-3k. Jaz bi na tvojem mestu počakal vsaj še kako leto dni, našparal še kakega jurja in si potem kupil kolo ki ti bo prav tudi čez par let, ki bo vsaj malo drugačno in v katerega (razen servisa) ne boš trebal vlagati (v smislu novih obročev, bilanc, opor...)

Pa da mi ne boš očital, da kar nekaj bluzim. Prvo specialko sem kupil v 6. razredu OŠ, visok sem bil 165 cm. Konec OŠ sem meril 182 cm. In to kolo sem vozil 6 sezon, na njem pa sem izgledal ko kamela. 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI