cestni čevlji specialized S works

Domov > Forum > cestni čevlji specialized S works

cestni čevlji specialized S works

SORTIRAJ PO:
bluesky 17.09.2012 10:01

Zdravo. Kupujem omenjene čevlje. Po pregledu sto in ene znamke mi na nogo najboljš pašejo ti. Ker imam nogo daljšo in ožjo sem pri vseh modelih pri neki moji številki čutil spredaj prst, pri večji številki pa se mi je peta premikala. Tudi SIDI mi niso ustrezali, čeprav naj bi bili prav za ožjo nogo. No sedaj sem pred tem da uzamem S works. A je dejansko tako da se tudi pri teh vzame kako številko večje? Pri številki 44 čutim rahlo naslonjen desni palec na na prednjo steno čevlja (ne tišči, ampak verjetno bi znalo po daljši furi nabijat). Leva noga je pa kot ulita :). Zgleda da je desna par milimetrov daljša. S številko 44,5 pa je desna ok, pa na levi nimam tko fajn občutka kot z manjšimi. Verjetno bi se dalo rešit z vložki in vzet 44,5.

jankokocevje 17.09.2012 10:21

Odrivna noga je zmeraj daljša, če si kdaj športal(pa ne plavanje ali kolesarjenje)

Franci 17.09.2012 12:22

Sem imel tudi jaz enak problem z ozko in daljšo nogo. Sem pomeril kar nekaj italijanskih čevljev pa ni bil noben ustrezen. So bili pa dokaj ustrezni Specialized pro road, le da sem zamenjal vložke. Pri specialized imaš nekaj vrst originalnih vložkov glede na obliko noge.

bluesky 17.09.2012 12:31
@Franci:

Sem imel tudi jaz enak problem z ozko in daljšo nogo. Sem pomeril kar nekaj italijanskih čevljev pa ni bil noben ustrezen. So bili pa dokaj ustrezni Specialized pro road, le da sem zamenjal vložke. Pri specialized imaš nekaj vrst originalnih vložkov glede na obliko noge.


Aha. Sej verjetno so kopita pri vseh modlih enaka. Pa si vzel tudi številko večje od običajnih.

Franci 17.09.2012 13:29
@bluesky:
@Franci:

Sem imel tudi jaz enak problem z ozko in daljšo nogo. Sem pomeril kar nekaj italijanskih čevljev pa ni bil noben ustrezen. So bili pa dokaj ustrezni Specialized pro road, le da sem zamenjal vložke. Pri specialized imaš nekaj vrst originalnih vložkov glede na obliko noge.


Aha. Sej verjetno so kopita pri vseh modlih enaka. Pa si vzel tudi številko večje od običajnih.

Ja sem. Ampak pri vseh Italijanskih sem nekako čutil tiščanje na palcu. Po moje nimam nogo po standardu pa mi ne pašejo vsi čevlji. Važno je, da sem našel ustrezne pa čeprav so na italijanskem kolesu ameriški čevlji :)

boco 22.02.2014 18:56

tud sam se odločam med s- works in Sidi Wire www.sidiamerica.com/sidi/road /wire.html  ter Scott premium www.scott-sports.com/us/en/pr oducts/2346972979004 , pa mi bo dobrodošlo kakšno mnenje..

lp. 

morel 22.02.2014 23:13
@bluesky:

Zdravo. Kupujem omenjene čevlje. Po pregledu sto in ene znamke mi na nogo najboljš pašejo ti. Ker imam nogo daljšo in ožjo sem pri vseh modelih pri neki moji številki čutil spredaj prst, pri večji številki pa se mi je peta premikala. Tudi SIDI mi niso ustrezali, čeprav naj bi bili prav za ožjo nogo. No sedaj sem pred tem da uzamem S works. A je dejansko tako da se tudi pri teh vzame kako številko večje? Pri številki 44 čutim rahlo naslonjen desni palec na na prednjo steno čevlja (ne tišči, ampak verjetno bi znalo po daljši furi nabijat). Leva noga je pa kot ulita :). Zgleda da je desna par milimetrov daljša. S številko 44,5 pa je desna ok, pa na levi nimam tko fajn občutka kot z manjšimi. Verjetno bi se dalo rešit z vložki in vzet 44,5.

Čevlje Bont izdelajo po obrisu noge in ni nobenega problema z različnimi številkami  nog, tudi če so ozke, široke ali kako drugačne oblike. 

bluesky 23.02.2014 17:12
Takrat sem vzel s works. Super izbira. Drugace so pa oboji super. ;-)

aero0038 23.02.2014 17:32

Se strinjam z @bluesky-em, S-Works so res špica čevlji, seveda če ustrezajo nogi, saj mora biti ožja in daljša. So zelo lahki (224g/kos), izredno dobro dihajo (pri ca 12C te že zebe, če nimaš overshoe-a), všeč mi je tudi ''wired'' način zapenjanja, medtem ko je podplat itak tog kot je le lahko. V primerjavi s prejšnjimi Specialized čevlji nižjega ranga je bila pri meni razlika zares očitna. Drugače pa tudi sam opažam to, na kar je opozoril @bluesky, da mi leva noga sede malce drugače v čevelj oz. prej čutim kakšne mravljince ravno v levi nogi. Toda ker lahko dobiš tudi vmesne številke (npr. 42,5), lahko to odpraviš ne da bi bil prisiljen zato se odreči trdni opori same pete. 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI