kolesarska oblačila za zimo

Domov > Forum > kolesarska oblačila za zimo

kolesarska oblačila za zimo

SORTIRAJ PO:
Johny77 19.09.2012 18:30

pozdravljeni 
kupujem kolesarska oblačila za kolesarjnje v zimskih dneh, pri temparaturah tam do cc 0 stopinj,
zanima me kateri materiali so dobri, ker če si preveč oblečen ti v klanc zakuha, na spustu te pa zebe.
kaj menite o tej jakni:  www.extremevital.com/bikes/zi mska-kolesarska-vetrovka-north wave-competition-2012-p-7559.h tml
in hlače :
 www.extremevital.com/bikes/zi mske-kolesarske-hlace-northwav e-blade-2012-p-7563.html
če kupim oboje dobim 50 % popusta za hlače. zanima me vaše menje . 
lep  pozdrav
 

waco 19.09.2012 19:28

pozdravljen.jakna ki jo imaš namen kupiti zagotova ne sodi v kategorio zimskih oblačil.če dobro pogledaš boš videl za kakšne temp. je najboj primerna.sam uporabljam enako jakno samo drug dizajn.iz prve roke ti zagotavljam da jo uporabljam za temp.od cca9C PLUS.zagotovo pa ne pri 0C.

 

Johny77 19.09.2012 19:44

sej zato sm pa napisu k tam pa  piše da je primirna od 0 stopinj pa do 15 če blo to res bla stvar idealna 

waco 19.09.2012 19:59

drugače pa že veš da je najbolj uporabno za zimo nošenje več tanjših kvalitetnih slojev.drugač pa ti priporočam kupovanje v extrem v.velika izbira, dobre cene.l.p

 

andrej74 19.09.2012 20:05
@Johny77:

sej zato sm pa napisu k tam pa  piše da je primirna od 0 stopinj pa do 15 če blo to res bla stvar idealna 


Zelo verjetno bi zadeva špilala pri 0 stopinjah v kombinaciji švic majice z dolgimi rokavi in čez še poletni dres s kratkimi rokavi. Kolikor se jaz spoznam na te materijale boš na vrhu klanca bolj kot ne preznojen, kar pa ni problem, če vožnjo nadaljuješ do doma. V primeru pa, da se imaš namen vmes ustavljati pa enostavno zadeve zasukaš in oblečeš najprej suh windstoper in čez švicarko, da ti na koncu ostane še dres. Morda ne izgleda prav "fensi" je pa uporabno in se resnično obnese.

BTW cene so v štartu previsoke in več kot 115eurov za oboje je preveč.

LukecKukec 19.09.2012 20:16
@Johny77:

sej zato sm pa napisu k tam pa  piše da je primirna od 0 stopinj pa do 15 če blo to res bla stvar idealna 

To, da zadeva špila od 0 do 15 kar pozabi, ker so to taki preskoki v temperaturnem smislu, da zahtevajo popolnoma drugačne materiale in je tak oglas čisti nateg. Če hočeš voziti pozimi, boš moral odšteti lep kup denarja za res kvalitetno robo, pa še potem boš moral nositi več slojev oblačil, da o kvalitetnih rokavicah, galošah in (pod)kapah sploh ne govorimo. 

andrej74 19.09.2012 20:27
@LukecKukec:
@Johny77:

sej zato sm pa napisu k tam pa  piše da je primirna od 0 stopinj pa do 15 če blo to res bla stvar idealna 

To, da zadeva špila od 0 do 15 kar pozabi, ker so to taki preskoki v temperaturnem smislu, da zahtevajo popolnoma drugačne materiale in je tak oglas čisti nateg. Če hočeš voziti pozimi, boš moral odšteti lep kup denarja za res kvalitetno robo, pa še potem boš moral nositi več slojev oblačil, da o kvalitetnih rokavicah, galošah in (pod)kapah sploh ne govorimo. 


Pišeš neumnosti. V podobni opremi (konkretne firme nisem preizkušal) se lahko spuščaš pri -5 stopinjah 70km/h. O teh rečeh je bilo že čisto preveč komentarjev v preteklosti. Celo tisti najzmrzljivejši se ob kakšnem dodatku čez obraz vozijo pri teh temperaturah v takšni opremi.

LukecKukec 19.09.2012 20:35

V takšni vetrovki zagotovo ne, sploh če je rahla sapica, ki se pozimi čuti še toliko bolj. Če hočeš vozit pozimi se je treba oblečt ko eskim, pač izgledaš bolj butasto. Hlače niso tak probmem, je pa zelo dobrodošlo, če majo dodatno oblogo v gornjem delu stegen in mehurja, ker se leho kar lepo prehladiš. 

andrej74 19.09.2012 20:39
@LukecKukec:

V takšni vetrovki zagotovo ne, sploh če je rahla sapica, ki se pozimi čuti še toliko bolj. Če hočeš vozit pozimi se je treba oblečt ko eskim, pač izgledaš bolj butasto. Hlače niso tak probmem, je pa zelo dobrodošlo, če majo dodatno oblogo v gornjem delu stegen in mehurja, ker se leho kar lepo prehladiš. 


Ja kje za vraga se je pa tebi čas ustavil?smeh

Maratonac 19.09.2012 20:43

Najprej probi , koko  to zgleda kolesariti pri tem 0 °C, potem pa kupuj. Glej da ne boš prej kupil , potem pa ugotovil , da za zrak ne prodajajo primernega oblačila in da se tako nagega in golega ne da vdihavati. A si kdaj smučal na na 0 °C. Mogoče si , sam gor nisi štanfu !

Zajebanec 19.09.2012 20:44

ampak pozimi se ja ne kolesari,ampak smuča ane...kul

andrej74 19.09.2012 21:01
@Zajebanec:

ampak pozimi se ja ne kolesari,ampak smuča ane...kul


Kakor kdopresenečen

www.icebike.org/

Johny77 19.09.2012 21:04

jst mislem da ta vetrovka more delat tud pr 0 stopinjah s kako termo majco odpsodej, ja smuča že sam če snega ni sej veš kaka je bla zadnja zima  se bomo pa z bicikli vozil hehe :) 
drgač pa hvala za zanmive komentarje :)  

um_etnik 19.09.2012 23:16

Maratonac ti je dal v prvem stavku dober nasvet, Kolesariti pri +1, 0, ali -1 je lahko ogromna razlika, še posebej, če je zunaj večja/manjša vlažnost, sonce ali megla, trasa klančarska ali ravninska. Bili so slučaji, ko sem se pri +1 potil, pri -1 pa skoraj zmrznil. v obeh primerih pa sem nosil ista oblačila. Velja najprej poizkusiti, če ti vožnja v "mrazu" odgovarja. Meni bolj paše 35 C na Pavliča, kot 0 C na Barjanki

mastif 20.09.2012 07:36

Pozimi vozim samo v zimski (termo) švic spodnjem perilu, čez pa kvalitetna kolesarska zimska jakna. Za temperature okoli "ledišča" zadostuje. Ne rabim biti kot "eskim" na kolesu...

Johny77 20.09.2012 09:42
@um_etnik:

Maratonac ti je dal v prvem stavku dober nasvet, Kolesariti pri +1, 0, ali -1 je lahko ogromna razlika, še posebej, če je zunaj večja/manjša vlažnost, sonce ali megla, trasa klančarska ali ravninska. Bili so slučaji, ko sem se pri +1 potil, pri -1 pa skoraj zmrznil. v obeh primerih pa sem nosil ista oblačila. Velja najprej poizkusiti, če ti vožnja v "mrazu" odgovarja. Meni bolj paše 35 C na Pavliča, kot 0 C na Barjanki

vem da je razlika tud v temperaturah, še bolj pa če je vlaga ker te bo pr +1 bolj zebel če je zlo velika vlažnost kot pri -1 stopinja če je suh zrak  to pa drži, drgač sm se zadnjo zimo vozu  z biciklam ampak z velik slabšimi oblačili kot jih zdj nameravam imet za zimo edin takrat se nism vozu k je bil ekstremen mraz drgač pa če je nad nulo pa sonce zuni pa ni problem se vozit. 
 

Truplo 20.09.2012 11:10

Jaz se vozim v "hofer" operemi... od plus 5 do minus 10 ni noben problem. Vse visi z mene, švic majica je stara vsaj 10 let in razpada, gor dam samo navadni kolesarski dres, preko pa hofer  jakno. Podaj hoferjeve zimske hlače za 10 eur. Vse deluje, vozi se in se uživa, he, he...

 

Ne biti tako haklav... spraviti se je treba samo na kolo!

Johny77 20.09.2012 11:27

če maš rad kitajce boš se vozu v hoferjevih kolesarskih cunjah, eden ma eno jakno od tam je reku da mu po enmu kilometru zakuha  k je pa mal sapce prpihal ga je pa zebl k svina :) cene pa ne lažejo to pa vem tud sam :) 

Truplo 20.09.2012 11:34
@Johny77:

če maš rad kitajce boš se vozu v hoferjevih kolesarskih cunjah, eden ma eno jakno od tam je reku da mu po enmu kilometru zakuha  k je pa mal sapce prpihal ga je pa zebl k svina :) cene pa ne lažejo to pa vem tud sam :) 

Čudno, da imajo nekateri toliko problemov z vsemi mogočimi oblačili... Seveda zakuha po 1 kilometru vsakemu, če redno goni. A poznaš koga, kateri ne švica? Saj se človek mora ogreti, namen takih oblačil je v vsakem primeru, da ohranjajo temperaturo, poleti pa ravno obratno. Če vroč, zasopihan, zašvican ustaviš, npr. da greš pišat, je čisto mogoče, da te malce strese... Ne mi govoriti praviljic, da v oblačilih za nekaj sto evrov noben ne švica, ne oddaja nekaj tekočine in še kja. Bom kar nehal kolesariti, če nič ne drži!

 

Drži pa seveda tudi, da se v boljšem plašču boljše počutiš, verjetno tudi bolje drži temperaturo. Ampak tudi slabši, cenejši svoj namen izpolnijo, vsak si ne more privoščiti krzneni plašč, ane?

 

Mene moti, da vas PREVELIK procent tule modruje, kako slabša oprema ni za nobeno rabo, kot da ste neki profesionalci. Le kaj bi bilo z vami, če bi imeli na Zemlji 7 dni suše, 7 dni vetra, 7 dni mraza, 7 dni gladi, 7 dni žeje in še kaj... kot "veštaćki pilići"!

franklin 20.09.2012 11:52

jaz sem tudi v Hoferjevi opremi prevozil že nekaj zim..pa mi nič ni manjkalo :-)

verjamem, da so dražje stvari boljše, vendar se meni ne splača, ker pozimi nisem toliko na kolesu..verjetno je na netu en kup testov razne opreme..upoštevaj razmerje cena/kvaliteta - npr. tukaj: www.bikeradar.com/gear/catego ry/clothing/gilets-and-vests

Johny77 20.09.2012 12:04

ja sej kupiš tisto kar rabiš in kar se najboljj izplača :) 

Truplo 20.09.2012 12:11
@Johny77:

ja sej kupiš tisto kar rabiš in kar se najboljj izplača :) 

... tako in se držiš enostavnega načela: tako pozimi, kakor poleti je bolje, da je bolje, da ti je bolj vroče, kakor da bi ti bilo hladno. Vsaj zame to velja!

x12345 20.09.2012 12:12

Jst tud mislm, da v dragih cunjah ne bo bistveno boljše. Malce se je pa treba zavedat omejitev. Kombiniram švic majco, kolesarski dres in pa jakno. Recimo pri cca 3-5C mi je blo ok s kratko švic majco iz lidla, kolesarskim dresom iz Vršiča, ter Hofer kolesarsko jakno.

Če gre v klanec se je potrebno malce bremzat, ker če boš dal vse od sebe boš zakuhal, pa če imaš še tako dobre cunje. Če hočes tud v klance gont potem je treba pred klancem jakno slečt.

 

Pač pozimi ne gre ravno pretiravat - bo od aprila do oktobra zadost časa za fejst gont :)

Truplo 20.09.2012 12:20
@x12345:

Jst tud mislm, da v dragih cunjah ne bo bistveno boljše. Malce se je pa treba zavedat omejitev. Kombiniram švic majco, kolesarski dres in pa jakno. Recimo pri cca 3-5C mi je blo ok s kratko švic majco iz lidla, kolesarskim dresom iz Vršiča, ter Hofer kolesarsko jakno.

Če gre v klanec se je potrebno malce bremzat, ker če boš dal vse od sebe boš zakuhal, pa če imaš še tako dobre cunje. Če hočes tud v klance gont potem je treba pred klancem jakno slečt.

 

Pač pozimi ne gre ravno pretiravat - bo od aprila do oktobra zadost časa za fejst gont :)

... kot bi tole napisal normalen, preudaren in še kaj kolesar. Plus 5!

montelli 20.09.2012 13:42

Ne gre kot da še jaz pokomentiram. Prejšno zimo sem naredil od novembra do konca februarja okoli 4100 km z naslednjimi oblačili:

 

1. spodnje kobajagi aktivno perilo iz Lidla in Mane za 10-15 € (drugje cca. 50-60 €)

2. majica z daljšimi rokavi, podložena

3. jakna, kobajagi windstop za cca. 20 € iz intersporta (se obnese) ali Hoferja (moram pohvalit glede na ceno, ki je bila v neki akciji po 2 € - pokupil vse v trgovini)smeh

4. rokavice iz Hoferja v akciji za 7€ - sem pokupil kar vse, ki so še bile na razpolago --> se dobro obnesejo, kapa, obrazna maska (če je okoli ničle)

5. hlače --> tu se mi zdi smiselno kupit kvalitetne zaradi udobja

 

Pozimi je edini problem, če aktivnost na kolesu traja več kot 2,5 - 3 ure in da te začne hladiti lasten švic. Tle ne vem, če ti pomagajo tudi kakšne dražje obleke. Ker naj bi pozimi trenirali na nižjih utripih bolj po ravnini (vsaj jaz) se da preživeti do ničle s temi oblekami. Pod ničlo pa je treba po dobri uri aktivnosti kar veliko volje do kolesa, da se preganjaš okoli po mrazu.

 

Skratka, če se hoče in je res volja se da tudi pozimi vozit s kolesom ne da bankrotiraš pri nakupu oblačil. Lahko se smejete mojemu postu o oblačilih ampak moje mnenje je, da nas specializirane trgovine nekatere ropajo s takšnimi cenami.

 

peciklist 20.09.2012 14:49
@montelli:

Ne gre kot da še jaz pokomentiram. Prejšno zimo sem naredil od novembra do konca februarja okoli 4100 km z naslednjimi oblačili:

 

1. spodnje kobajagi aktivno perilo iz Lidla in Mane za 10-15 € (drugje cca. 50-60 €)

2. majica z daljšimi rokavi, podložena

3. jakna, kobajagi windstop za cca. 20 € iz intersporta (se obnese) ali Hoferja (moram pohvalit glede na ceno, ki je bila v neki akciji po 2 € - pokupil vse v trgovini)smeh

4. rokavice iz Hoferja v akciji za 7€ - sem pokupil kar vse, ki so še bile na razpolago --> se dobro obnesejo, kapa, obrazna maska (če je okoli ničle)

5. hlače --> tu se mi zdi smiselno kupit kvalitetne zaradi udobja

 

Pozimi je edini problem, če aktivnost na kolesu traja več kot 2,5 - 3 ure in da te začne hladiti lasten švic. Tle ne vem, če ti pomagajo tudi kakšne dražje obleke. Ker naj bi pozimi trenirali na nižjih utripih bolj po ravnini (vsaj jaz) se da preživeti do ničle s temi oblekami. Pod ničlo pa je treba po dobri uri aktivnosti kar veliko volje do kolesa, da se preganjaš okoli po mrazu.

 

Skratka, če se hoče in je res volja se da tudi pozimi vozit s kolesom ne da bankrotiraš pri nakupu oblačil. Lahko se smejete mojemu postu o oblačilih ampak moje mnenje je, da nas specializirane trgovine nekatere ropajo s takšnimi cenami.

 

Zgleda nisi občutljiv na mraz, jaz v omenjeni opremi nezdržim tud pou ure pri 0stopinjah.

Johny77 20.09.2012 19:50

mislem da lidl - hofer scena kar odpade, ker mislem da je pa še zmer velika razlika v materialih a se voziš v nekem cenenm windstoperju al pa v kakovostnem softshellu k tud vrhunsko uravnava vlago in toploto kljub temu te pa ščiti pred vetrom  k pol bi vse firme propadle ki delajo dražja in bolša oblačila, mislem da cena ne laže 

androfrw 20.09.2012 20:25
@Johny77:

mislem da lidl - hofer scena kar odpade, ker mislem da je pa še zmer velika razlika v materialih a se voziš v nekem cenenm windstoperju al pa v kakovostnem softshellu k tud vrhunsko uravnava vlago in toploto kljub temu te pa ščiti pred vetrom  k pol bi vse firme propadle ki delajo dražja in bolša oblačila, mislem da cena ne laže 

pokliči v tamai.si Dobiš komplet windtex jakna+hlače (z zelo vrhunsko podlogo) za manj, kot je cena same jakne v oglasu, ki si ga prilepil. Kakovost materijala in šivanja se ne more primerjati s kitajskimi zadevami... Od 0-15 st C je marketinški trik. Običajno imaš materiale, ki so narejeni za 0-8 st in 8-15 st. V prvi grupi je pod membrano dodan flis in dodatna membrana, nad 8 st. pa je samo vetrovna membrana.

malik 20.09.2012 20:35

Jst pa eno spodnjo majčko oblečem, potem puli, nato kratek rokav dres potem pa še jesenski dolg rokav pa pridm čist gnil moker dam pri temperturah nižjih, pa ene rokavičke dolg rokav, papodkapa, to je taka cunja k jo maš kot ruto al pa kot šal iz lj maratona še mam, Jst po domač temu rečem ropar kapa :P hahah, k hecn zgleda pod čelado pa špegle

MITO8 22.04.2013 12:24

Sicer tale tema zdajle ni ravno aktualna, a bi vseeno rad izvedel kakšna oblačila potrebujem za zimsko kolesarjenje.

Kolesarim nekje 2 leti, vendar le poleti (zoprno mi je, da moram vseskozi gledati, da bo vreme v redu). Sem bolj izletniški kolesar. Lastim si 10 let staro trek kolo, ki pa povsem ustreza mojim zahtevam. Ker sem iz Kranja pogosto kolesarim na Jošt ali Šmarjetno, včasih pa naredim kakšno turo po širši okolici Kranja. 

Ker nisem 100% predan kolesarstvu in je to le ena od aktivnosti s katero se ukvarjam, za le-to poleti kdaj pa kdaj zmanjka časa. Vsi vemo, da se da poleti početi miljon in eno stvar, pozimi pa kakšno manj. Rad bi tudi pozimi naredil kakšen kolesarski izlet. Star sem 28 let, tako da cunj ne bom prerasel, prav tako mi ni pomembna firma, šminkiranje itd. :)

Trenutno si lastim naslednja oblačila:

- kapa: www.kibuba.com/Kape-in-rokavi ce/Pokrivala/Tehnicne-kape?pID =5647
- sp. majica: www.termal.si/index.php/aktiv no-poleti/114.html
- flis: www.kibuba.com/Jakne,-puhovke -in-flisi/Flisi-in-toplotni-sl oj/Lahki-flisi?pID=6424 &mID=21
- pajkice: www.termal.si/index.php/aktiv no-pozimi/101.html

+ povsem navadni kolesarski dres (kratke klače, kratka rokava, nič podložen)

Kaj bi poleg tega nujno še rabil?

1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI