Košarkarska sezona 2012/13

Domov > Forum > Košarkarska sezona 2012/13

Košarkarska sezona 2012/13

SORTIRAJ PO:
Truplo 19.11.2012 11:24

No, pa smo doživel žreb.

Kako komentirate balkansko - baltsko skupino in našo? Italijani igrajo v Kopru. Bomo spet premagali Hrvate ali je sedaj res čas, da oni enkrat nas?

zmaj24 19.11.2012 11:52

Naša reprezentanca je obsojena na neuspeh, dokler je trener ta klovn Maljkovič. Žalostno, ampak tako to je, če za vrhunec slovenske košarke (iz vidika igralske zasedbe in evropsko prventsvo na domačih tleh) daš dirigentsko palico v roke nekomu, ki ga je čas že dvakrat povozil. Pa še Slovenec ni, kar se mi zdi še toliko bolj neverjetno, da ga še kar držijo na "klopi". To, da ga niso odslovili po lanskoletnem EP, je svojevrstna tragedija. Že lani smo imeli visoke cilje, tokrat ko bi dejansko lahko šli po tisto medaljo, pa ne bomo niti polfinala videli. Sicer pa verjamem, da je še čas, da se kaj spremeni v tem pogledu.   

Truplo 19.11.2012 14:33

Malo poglejmo, koga sploh imamo za igranje?

Rabimo med dvanajst: pet branilcev, dve do tri krila in ostalo centri. Na koliko mladih lahko računa selektor, pa bilokateri bil? Jaz ravno ne spremljam na veliko naših igralcev, zato bi hitro koga pozabil.

Za NBA se ve: oba bi naj igrala. Tudi Laković. Imamo tri organizatorje, kar je več kot preveč. Rabimo še v kombinaciji dva višja branilca, eden je verjetno mlajši Dragić. Vujačića izgleda ne bo, kdo je lahko še notri? Za eno krilo vem (Nachbar), ostalih se nekako ne morem spomniti... Tudi pri centrih mi ravno ne gre, zadnjič sem videl malo Vidmarja, Omić se mi zdi prezelen...?

p3tro3 19.11.2012 16:38

Truplo da te malo dopolnim in popravim. Rabimo 15 igralcev:
3 organizatorji niso preveč ampak nek minimum: Lakovič, B. Udrih, G. Dragič
4 nizki branilci: Z. Dragič, Prepelič, Blažič, D. Lorbek
5 kril: Nachbar, E. Lorbek, E. Murič, Zupan, Balažič
3 centri: Begič, Vidmar, Slokar (če bo začel kaj igrati za klub) 

Na Vujačiča pa jaz ne bi računal, ker dvomim, da bo pripravljen igrati oz. ga sploh verjetno ne bodo klicali. 

zmaj24 19.11.2012 16:43

B. Udrih, G. Dragič, Lakovič
Blažič, Z. Dragič
Nachbar, E. Murič
E. Lorbek, Slokar
Begič, Vidmar

Glede organizatorjev igre se kaj dosti verjetno ne bo spreminjalo, na branilskih mestih sta dva mlajša igralca, ki letos kažeta dobre predstave, obenem pa jima lahko pomaga kdo od prvih treh, če bi bila sila. Na krilu bi poleg Nachbarja zgolj zaradi kvalitete raje videl Vujačiča, ampak glede na to, kaj se okrog njega in kzs dogaja, je že dalj časa odpisan, kolikor je meni znano. Edo po drugi strani že dve leti v Krki kaže dobre predstave in če ni druge, zakaj pa ne. Na krilnem centru bi Smodiš zraven Lorbka pasal, kot ata na mamo, ampak glede na to, da je očitno čisto zares zaključil, bi bil Slokar kar dobra zamenjava. Čeprav, Slokarjev "tradicionalni" položaj je center, ampak ob obilici le teh bi ga bilo vredno premaknit na štirico, sploh ker tudi dobro za tri točke meče. Na centru je več ali manj jasno. Jaz sem jih sedaj 11 naštel, se pravi mi ostaja še eno prosto mesto. Nekako bi rad v ekipo podtaknil še Brezca/Zupana, ampak se mi po drugi strani zdita položaja 2 in 3 malenkost slabše pokrita, sploh ker so trije od štirih še bolj ali manj brez pravih izkušenj iz takih tekmovanj.

Scalatore 19.11.2012 16:44

No begič igra v zadnjem času vrhunsko za real... Vujačiča pa upam da sploh ne pokliče ker bo sam pizdarije delal. Omič pomoje ni zrel sicer pa lahko se lahko igra npr z lorbkom kot centrom tudi...

Truplo 19.11.2012 18:30

Blažiča odpišite... na račun ene dobre tekme in nekaj tako, tako... da bi takoj igral na evropskem?

Prepelič je več kakor prezelen. Moje mnenje. Obrambo itak igra katastrofalno, trojke pa proti nekim renomiranim reprezentancam ravno ne bo tako komot metal, kakor si to včasih privošči pri Olimipiji.

Jaz po svoje ravno ne ločim na veliko centrov od krilnih centrov. Vsaj Lorbek in Slokar lahko igrata oboje.

Za časa Yuge pa smo imeli itak standardno postavo: pet bekov, dve krili in pet centrov. Brez filozofije, he, he...

zmaj24 19.11.2012 19:14
@Truplo:

Blažiča odpišite... na račun ene dobre tekme in nekaj tako, tako... da bi takoj igral na evropskem?

Očitno slabo spremljaš klubsko košarko. Že lani je odigral nekaj solidnih tekem, letos pa že celo sezono igra na zelo visoki ravni. Ta zadnja tekma proti Cantuju, ko je nasul 30 točk, je pač najbolj odmevala. Sicer pa je v podobnem ritmu igral tudi na začetku, potem malenkost padel v formi (ampak samo z vidika doseženih košev), še vedno pa igral na visokem nivoju. Človek je sposoben naredit tak prodor, da kaj takega, vsaj pri Olimpiji, že dolgo časa nismo videli. 
Verjetno bi pokazal še več, če bi Filipovski znal postavit igro. Ampak to je že druga zgodba.  

jeti 19.11.2012 20:47

igramo doma, premagamo lahko vsakogar. a to še ni formula za uspeh na domačem tekmovanju. odvisno od fame ki bo ustvarjena okoli ekipe. ni toliko važno kdo bo med izbranimi, pomembna bo kemija med njimi. nosilca bosta dragič-lorbek. pa čim manj izgobanj pozivu.

Truplo 20.11.2012 08:55
@jeti:

igramo doma, premagamo lahko vsakogar. a to še ni formula za uspeh na domačem tekmovanju. odvisno od fame ki bo ustvarjena okoli ekipe. ni toliko važno kdo bo med izbranimi, pomembna bo kemija med njimi. nosilca bosta dragič-lorbek. pa čim manj izgobanj pozivu.

... mislim da v skupini ne zdaj, pa tudi ne na jesen ne bomo sposobni premagati Špancev!

Truplo 02.12.2012 20:51

Včeraj je bil v Murski Soboti odigran derbi 2. moške SKL med domačo Radenska Creativ Sobota proti Splošni plovbi Portorož. Gostje so bili veliko boljši, 56 : 72...

Bližnjica do fotogalerije:

sobotainfo.com/fotogalerije/a lbum/11705/

vader 29.01.2013 01:09

Se legenda, "njegova visokost", "The King", Air Jordan, veliki MJ vrača?...

www.zurnal24.si/michael-jorda n-se-vraca-tretji-del-clanek-1 80984

Truplo 29.01.2013 06:23
@vader:

Se legenda, "njegova visokost", "The King", Air Jordan, veliki MJ vrača?...

www.zurnal24.si/michael-jorda n-se-vraca-tretji-del-clanek- 1 80984

... upam, da se ne vrača. Lahko bil to veliki Michael Jordan Bog, pa ne bo nič pomagalo. V teh letih je počasnejši, veliko manj skočen, veliko bolj neroden od tudi povprečnega igralca v NBA.

Samo blamiral se bo. Po mojem pa on ve, da je vse minljivo na tem svetu, tudi on. Bolje večna legenda, kot da konča kot pacar!

Riki_ 14.05.2013 15:46

Še en "uspeh" Zorana Jankovića:

ZIR odstopil od pogodbe za prenovo Hale TivoliJanković: Druge možnosti, razen hale Tivoli, ni

Avtor: STA, P.K.

Ljubljana
- Ljubljansko gradbeno podjetje ZIR d.o.o., ki se je z Mestno občino Ljubljana dogovarjalo o prenovi Hale Tivoli, je po besedah ljubljanskega župana Zorana Jankovića odstopilo od podpisa pogodbe.

Podjetje, ki ga zastopa direktor Robert Zelenko, je sporočilo, da dogovorjenih del ne bo moglo izvesti v dogovorjenem roku.

Kot je na današnji seji MOL še dejal Janković, se roka za dokončanje del zdaj bržkone ne da več uloviti, tako da bo v prihodnjih dneh nujen sestanek s predstavniki Košarkarske zveze Slovenije, na katerem bodo spregovorili, kako in v kakšni obliki izvesti tekme septembrskega EuroBasketa v dvorani Tivoli. Janković je še dejal, da zdaj glede dvorane Tivoli sledi načrt B.

Vir: www.siol.net/sportal/drugi_sp orti/preostalo/2013/05/zir_ods topil_od_pogodbe_hala_tivoli.a spx

Ali bo Janković sedaj končno kaj odgovarjal za tole glede na to, da je že dobil odobrena sredstva EU za obnovo, ki so jih vmes še enkrat povečali (in tudi odobrili). V EU tole opazujejo. Namerno zavlačevanje, potem stiskanje z roki in denarjem, stalnica pokvarjenega mafijaša.

Truplo 14.05.2013 20:11

Spet po mojem nateg... in vse vnaprej dogovorjeno.

Tole prvenstvo bo itak cirkus...

Riki_ 21.05.2013 00:57

Stožice, ljubljanskih fantov grob.

Truplo 21.05.2013 06:57
@Riki_:

... če misliš včerajšnjo tekmo... saj so slabši.

Tudi drugače... veliki talenti trenutno pri Olimpiji se napredka glede na pričakovanja ne morejo nadejati. Prepelića tudi pri Heliosu, pa po letu dni pri Olimpiji obrambe niso naučili igrati. Sicer pa on. zame ni neki talent tipa Dragića, Bećirovića...

Riki_ 21.05.2013 11:49
@Truplo:
@Riki_:

... če misliš včerajšnjo tekmo... saj so slabši.

Slabši ali ne slabši, to ni pomembno v moji izjavi.

Olimpija je dobila eno tekmo, pa ne v Stožicah.

areh 07.06.2013 06:39

Danes mineva 20 let od tragične smrti Dražena...sam sem takrat ravno služil vojsko-se točno sponim žalostne novice na radiu...legenda in vzornik mnogim generacijam...
www.siol.net/sportal/kosarka/ 2013/06/biserka_petrovic_ne_is cite_novega_drazena.aspx

image

Truplo 07.06.2013 07:16

Čeprav mi je bil vedno vzor Dražen Dalipagić (joj, samo koliko sem treniral odriv... da bi igral podobno kot on) je treba priznati, da je Dražen Petrović vsaj za sedaj najboljši amaterski igralec vseh časov. Po mojem je tudi pred Kukočem, Divcem... "tujce" niti ne omenjam, mene ni noben impresioniral do te mere, da bi ga štel med "nesmrtne"!

jeti 07.06.2013 08:15

auuuu to so bili časi, od šibenke dalje. sam kuki in dražen sta na istem nivoju.

pek3c 18.09.2013 12:32

Danes bodo padli Francozi, se vidimo v polfinalu :) btw ma kdo kakšne karte "viška" ? kul

migaj 18.09.2013 13:48

imam za 2.program in za sport-tvv zadregi

one too many 20.09.2013 09:21

Jst imam eno vprašanje:

Zadnja prvenstva dosegamo kar dobre rezultate na EP. Kaj je bilo pa prej?

Govorim o letih 1993-2003. Kakor se spomnim je bila okoli leta 1997 košarka v Sloveniji precej razvita. Imeli smo Olimpijo, Krko, Laško. Mislim, da sta celo Olimpija in Krka igrala v Evroligi. Igralci so bili najbrž boljši kot sedaj?

ole 20.09.2013 12:28

Polno talenta, velike napovedi, pa ponavadi se je (pre)zgodaj končalo...

TUKAJ imaš naprimer uvrstitve naših na vseh prvenstvih...

one too many 20.09.2013 17:30

Sej to sem si pogledal.

Ssprašujem zakaj so bile ob domnevno boljših igralcah oz. stanju v slovenski košarki slabši rezultati.

lking 20.09.2013 18:03

Odnos takrat so bli  nekateri zelo velike zvezde v svojih klubih pa so mislil da je dost da že sam pridejo na igrišče in bo to to pa še iz skupinskega dela niso prišli. Če pa pogledaš zdajšno reprezentanco pa dva trije igrajo v velkih klubih(goran, mirza),  vsi ostali pa bolj leva žalost ala Olimpija in Krka in se zavedajo da je treba "kri scat" če hočjo kaj narest včasih pa še to ni dovolj, ker preprosto ni dovolj kvalitete.

1
Zadnji komentarji v kategoriji "DRUGI ŠPORTI"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI