Kineziološki trakovi

Domov > Forum > Kineziološki trakovi

Kineziološki trakovi

SORTIRAJ PO:
gregort 20.11.2012 15:30

Živjo,

Bom takole mal napisal o kinezioloških trakovih, ki jih uporablja vedno več in več ljudi tako profesionalnih športnikov, kot tudi rekreativcev.

Kinesiology trakovi se uporabljajo od glavobola pa vse do bolečine v gležnjih, stopalih in vse vmes ... Nekaj primerov za kaj se uporabljajo trakovi so našteti spodaj.

1. pospešujejo ali zavirajo mišično krčenje,

2. podpirajo sklepne strukture

3. pomagajo pri lajšanju bolečin

4. pospešujejo okrevanje poškodovanih mišic, sklepov, vezi

5. pospešujejo okrevanje pri bolečinah v mišicah, sklepih, vezeh

6. povečujejo prekrvavitev in pretok limfe

7. pomagajo pri zmanjšanju poškodb in preprečujejo nastajanje novih

8. preprečuje nabiranje mlečne kisline

Kineziološke trakove najdete na spletni strani www.anatripsis.si

SkotiPipen 20.11.2012 18:44

Ni fora kupt kinezio trakove, važn je znat jih uporabljat.

Urky 20.11.2012 18:57

www.kttape.com/instructions/

gregort 21.11.2012 17:44

Osnove lepljenja oz. različne vrste lepljena se, da dobiti na youtube kamor vpišete kinesio tape in predel bolečine v angleščini. Nato vam najede veliko število posnetkov različnih fizioterapevtov, ki nazorno prikažejo postopek in način pravilnega lepljenja.

Lp,

Agent041 01.03.2016 11:32

Kakšne so kaj vaše iskušnje pri uporabi kinezioloških trakov glede poškodb mišic. Še posebej me zanima glede natrganih stegenskih mišic (pač moj primer). Drugače lahko nasplošno.

Ali je uporaba v čau recovery kaj koristna? Ali se z njimi bolj varno kolesari (da se preprečujejo ponovne poškodbe)? Ter ali uporaba teh trakov potem tudi zavirajo rast mišic ob intenzivnejši vadbi (ali pa je vseeno za rast mišic ali pa celo koristi)? 

Periglej 01.03.2016 12:45

S trakovi je tako: če so prav prilepljeni, delajo čuda. Če niso, so vržen denar stran. Prav prilepiti pa jih navaden uporabnik ne zna. V instant youtube navodila tudi dvomim, ker je stvar bolj kompleksna. Na yt imaš tudi vrtanje zoba, pa dvomim, da boš to sprobal. Lepil pa bi, lepil.

kineziolog 01.03.2016 13:01

Nedolgo nazaj je Darjan napisal zanimiv članek na to temo skupaj z izsledki raziskav: www.kineziolog.si/kineziotapi ng-elasticni-trakovi-s-cudezno -mocjo/

LP, Tim

Agent041 01.03.2016 13:02
@Periglej:

S trakovi je tako: če so prav prilepljeni, delajo čuda. Če niso, so vržen denar stran. Prav prilepiti pa jih navaden uporabnik ne zna. V instant youtube navodila tudi dvomim, ker je stvar bolj kompleksna. Na yt imaš tudi vrtanje zoba, pa dvomim, da boš to sprobal. Lepil pa bi, lepil.

Je pa verjetno tako, da lahko samo koristi. Bolj pravilno so nameščeni verjetno pač bolj koristi. Če ni pravilno nameščeno, verjetno vseeno ne škodi mišici. 

Ali se ob namestitvi teh trakov potem lažje mišica bolj obremeni na vadbi, ne da bi tvegal ponovitev poškodbe? 

Janja 01.03.2016 16:52

Iz mojih izkušenj - zaradi zastajanja limfe po poškodbi mišic na zgornjem delu hrbta in po poškodbi ramena.
Lepila jih je fizioterapevtka in ja se zelo pozna kako so nalepljeni vsaj pri limfi, za rame ne morem reči, lahko pa, da jih je bilo na ramo bolj enostavno nalepiti skoraj enako (rama ni bila tako zatečena :) in zato ni bilo opaziti razlik. Ko mi je bilo res v redu - sem celo poslikala vzorec in naslednjič nesla sliko s sabo...
Meni se je zdelo da pomagajo, če se mi ne bi, se ne bi vračala. 

omny 01.03.2016 18:37
Agent041 01.03.2016 18:46
@omny: www.lidl.si/sl/ponudba.htm?ac tion=showDetail &id=20516

 

Sem videl in si že dal opomnik, da moram nabaviti. Drugače pa so po slabih 10 EUR za 1 trak.

Periglej 01.03.2016 19:21
@Agent041:
@Periglej:

S trakovi je tako: če so prav prilepljeni, delajo čuda. Če niso, so vržen denar stran. Prav prilepiti pa jih navaden uporabnik ne zna. V instant youtube navodila tudi dvomim, ker je stvar bolj kompleksna. Na yt imaš tudi vrtanje zoba, pa dvomim, da boš to sprobal. Lepil pa bi, lepil.

Je pa verjetno tako, da lahko samo koristi. Bolj pravilno so nameščeni verjetno pač bolj koristi. Če ni pravilno nameščeno, verjetno vseeno ne škodi mišici. 

Ja, lahko mišico spodbujaš, lahko jo zaviraš, kar pomeni, da ni vseeno in lahko dosežeš učinek, ki ga nisi iskal ali pa ravno nasproten učinek.

vsestranski 01.03.2016 22:43

Dragi forumaši, pozabite na youtube in lepljenje trakov! Na youtube si lahko tudi kakšno operacijo pogledate, pa se dajte sami operirat, ali pa dajte kolegu skalpel, da vas mal "poštima" 

Na kratko:

- pri nameščanju trakov je potrebno vedeti kakšno vrsto aplikacije boste uporabili glede na diagnozo;
- potrebno je poznati anatomijo človeškega telesa;
- poznati je potrebno funkcijo določene mišice, izvir in narastišče mišice (origo/insertio) in potek same mišice,;
- vedeti je potrebno v kakšnem položaju naj bo "oboleli" del telesa, preden se trak namesti;
- potrebno je znati pravilno pomeriti in odrezati trak; 
- zelo pomembna je namestitev traku (napetost, kje naj bo velika in kje majhna baza...)

In ne pozabite, da je potrebno imeti originalne trakove, ker vse ostale kopije, ki so na tržišču niso niti blizu originalu!!!

Upam, da sem komu odprl oči in vrgel rokavico nekaterim, ki si tu gor delajo reklamo in zavajajo ljudi. Prosim, da s tem prenehate, ker takšnih je danes že povsod veliko preveč.

Hvala!  

jurc2904 17.03.2017 06:45

Jaz sem si naročil kineziološke trakeve na strani bandaze.si kjer jih imajo naj ceneje v Slovenije in sem zelo zadovoljen z nimi.

jurc2904 17.03.2017 06:47

www.bandaze.si

burek66 21.03.2017 16:13

Reklama? (Samo)promocija? :)

TIF 22.06.2017 18:26
@gregort:

Osnove lepljenja oz. različne vrste lepljena se, da dobiti na youtube kamor vpišete kinesio tape in predel bolečine v angleščini. Nato vam najede veliko število posnetkov različnih fizioterapevtov, ki nazorno prikažejo postopek in način pravilnega lepljenja.

Lp,

ja, pa za isto poškodbo kaže vsak drugače....

TIF 22.06.2017 18:27
@jurc2904:

Jaz sem si naročil kineziološke trakeve na strani bandaze.si kjer jih imajo naj ceneje v Slovenije in sem zelo zadovoljen z nimi.

vzdaj jih že v Lidlu pred kaso prodajajo...

tinaamb68 25.02.2020 15:12

@Urky

www.kttape.com/instructions/


Tukaj je tudi slovenska stran: https://kttape.si/

SODROVC 26.02.2020 14:24
@vsestranski

Dragi forumaši, pozabite na youtube in lepljenje trakov! Na youtube si lahko tudi kakšno operacijo pogledate, pa se dajte sami operirat, ali pa dajte kolegu skalpel, da vas mal "poštima".


V primeru "samooperacije" se imajo Bosanci bolje kot mi. Vedno sem jih slišal reči, da si sami kaj operirajo.

Npr.: "Operisao sam sljijepo crijevo".  Še najbolj enostavna zadeva je bila "Vadio sam zub". ;)

Malo heca, da nam polepšam dan. 

EasyMucy 02.03.2020 09:19

Ne vem, koliko pomagajo fizično, koliko psihološko, moja izkušnja je, da sem imel hude bolečine v stopalu, skoraj nisem mogel več kolesarit, pa mi je sfarmacevtka rekla, da imam putiko, en drug, da imam ziher sladkorno, en tretji, da me bo glihkar infarkt, skratka, nabašem na Ladota Konca, velikega hokejskega trenerja, mi reče, "ti imaš samo utrujene sklepe", nalepil kineotrak - TAKOJ se je poznalo rahlo olajšanje, v dveh dneh je bolečina popustila, v enem tednu sem bil dober. Po tistem se mi je to čez dve leti ponovilo še enkrat, nalepil sem trak enako, kot mi ga je nalepil Konc, in po dveh dneh sem imel s tem mir.

Ali je tisto malo elastike fizično pomagalo, ali pa sem samo imel placebo efekt, who cares: DELUJE.

Več na to temo nimam kaj povedat.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI