Lastniki koles fondriest

Domov > Forum > Lastniki koles fondriest

Lastniki koles fondriest

SORTIRAJ PO:
lj 30.11.2012 20:10

Na kolesu fondriest TF2  je porumenela barva vilic že v garancijskem roku (garancija dve leti). Napako sem reklamiral pozneje in odgovor je bil:garancijo ni možno uveljavit. Sprememba barve se pojavlja tudi na krmilni cevi, delno na zadnjih vilicah....  Slike sprememb barve na kolesu sem poslal tudi v tovarno Fondriest, vendar jih vzrok njihove napake sploh ne zanima.  Ali se je že komu to zgodilo? Bodite pozorni pri kupovanju te znamke.

 

LP JL

 

 

mc 30.11.2012 20:51
Tudi lepa reklama za uvoznika...
cunego 30.11.2012 20:54

to so slabo barvana kolesa.

Seveda se delajo v tovarni norca, sej v nasprotnem primeru bi moral reklamirat vso serijo :)

 

en čas je imel willier to težavo.

mc 01.12.2012 06:38
Ja nic... Bo potrebno pokrivalo za bicikl s sabo nosti namesto anoraka in ko se ustavis , pokrit bicikl da ga sonce ne prime in se sam se skrit pod pokrivalo pred vetrom... Malo heca, a verjamem da lastnika to jezi.
dm007 01.12.2012 07:04

Taka kolesa so vozili pri Adrii in je bil enak problem. narobe ni nič le na oko ni lepo.

rs1975 01.12.2012 07:18

Sicer ne vem kdo je uvoznik za Fondrieste pri nas, sem pa izvedel da v A2U v Tacnu naj ne bi več prodajali Fondrieste...

 

 

FOE 01.12.2012 08:17

Kolegu se je podobno zgodilo s Pinarellom. Reklamiral je po dveh letih.

Na njihove stroške so kolo vrnili, iz letnika 2011, kompletno premonti-

rali na letnik 2013, možnost je imel še izbire barve in šenkali so mu nov

trak za krmilo. Brez da so mignili z očesom ali se kaj postavljali proti.

Pa še hitri so bili. Vse skupaj je trajalo 14 dni, zdaj pozno jeseni ko

kolesa že ni potreboval več. Šlo pa je za kolo FP QUATRO ne za kakšen

dosti dražji model.

 

topgun12969 01.12.2012 09:04

Kar se tiče porumenelosti teh koles sem tudi jaz slišal. Ampak TF2 model mi je bil kljub temu zelo všeč kolo, zato sem ga L.2011 rajši kupil v barvni kombinaciji karbon-siva (metalik), tako da nimam nobene bele barve razen napisi znamke in modela, ki pa ''zaenkrat'' še ni porumenelo.

 

bostjan5 01.12.2012 12:49

Moj TF2 je sicer po večini karbon/zlate barve, z nekaj delov v beli barvi, ampak po drugi sezoni uporabe nisem zasledil nobenih sprememb na barvi- do sedaj sem s kolesom več kot zadovoljen, sploh glede na ceno, ki sem jo plačal.

boklavdi 01.12.2012 14:04

Joj,..blodiš,...TF3ja sem kupil v A2U pred mesecem. Ful so tam prijazni in imajo tudi dobre cene. 

hakky 01.12.2012 15:38

Ja,kupujte firmo ( Focus ),pa ne boste imel teh problemov,hehe

LukecKukec 01.12.2012 15:45
@hakky:

Ja,kupujte firmo ( Focus ),pa ne boste imel teh problemov,hehe

Nimam nič proti tej firmi, vendar so imeli še do lani prenizke cene glede na komponente, ki so jih montirali na bicikle.  

hakky 01.12.2012 17:22

Imam cestnega,ki je trenutno pospravljen in gorca s katerim sem se začel vozit zdej v tem času in oba sta Focusa,zakon kolesa,nobenih problemov in seveda cena temu primerna,vsak vreden čez 2 jurja in pol,tko da.....

fajfar 01.12.2012 18:41
@LukecKukec:
@hakky:

Ja,kupujte firmo ( Focus ),pa ne boste imel teh problemov,hehe

Nimam nič proti tej firmi, vendar so imeli še do lani prenizke cene glede na komponente, ki so jih montirali na bicikle.  

In kaj si hotel povedati s tem? Mogoče pa imajo za spremembo realne cene, in ne napihnjene tako kot večina italijanskih znamk...

peterr 01.12.2012 18:53
@hakky:

Ja,kupujte firmo ( Focus ),pa ne boste imel teh problemov,hehe

... nikjer nisem zasledil, da bi lj, ali kdo drugi, spraševal za nasvet katero znamko koles naj  kupi ...  če je pa tebi smešno to, da ima lj težave s kolesom, potem pa s teboj nekaj ni v redu! 

LukecKukec 01.12.2012 18:57

Kot prvo se motiš glede italijanskih znamk in napihnjenosti cen. V vsakem cenovnem razredu so cene primerljive ostalim znamkam.

Pravim, da imajo dumpinške cene

SRET 01.12.2012 22:19

Kolega je razlagal, da mu je celo prodajalec v a2u-ju povedal naj raje kupi kaj drugega kot Fondriest, ker so imeli z temi kolesi kar nekaj težav. Kaj konkretno je narobe pa ni razkril. 
    

mc 02.12.2012 07:44
@LukecKukec:

Kot prvo se motiš glede italijanskih znamk in napihnjenosti cen. V vsakem cenovnem razredu so cene primerljive ostalim znamkam.

Pravim, da imajo dumpinške cene

Lepo te prosim...dumpinške cene. Pojma nimas kako nas derejo in mislim da so ravno Italijani na 1 mestu pred vsemi ki pretiravajo s cenami glede n to kar nam ponujajo. Malo pomisli , da odslejes za kos karbona v obliki kolesa in z nekaj zeleza vcasih vec kot za avtomobil, kjer je vseeno vec materiala, zeleza , elektronike, a za gumo kolesa vcasih vec odstejemo kot za gumo avtomobila, pa je neprimerno manj materiala in definitivno manj zapletena izdelava. Malo pomisli...ampak tako pac je, ko je nekomu nekaj pri srcu vcasih razum odpove...
cebe 02.12.2012 13:18

Še ena v vrsti debat, ki je zašla...

Ne vozim italijanskih koles, ampak imam izkušnjo od letos, ko se mi je na gorskem kolesu po letu in pol odkrušila "pikica" (cca. 5mm2) barve in sem zato brez obotavljanja dobil nov okvir - in to veliko boljši, karbon namesto alu, ker alu niso imeli na zalogi več mojega letnika (2011).
Brez spraševanja, brez zapletov, nov okvir.

In če pri takšnem kolesu barva zbledi, to ni drugega kot reklamacija, ki bi jo morali obravnavati, kot je zgoraj napisal "FOE".

Če jo ne, gre za šalabajzersko podjetje s šalabajzerskim uvoznikom, druge ni!

Chang 02.12.2012 15:38

Pri Wilierju pa celo piše v garancijskem listu, da garancija ne velja v primeru "UV rays effects (colours fading, turning yellow)"...

Atorz 02.12.2012 15:56

Willierji so torej samo za night riderje :D

cebe 02.12.2012 19:03

...to je podobna bučka, kakršno je imela ena znamka koles pri gorskem DH kolesu (najboljšem modelu v prodaji), da se ne sme uporabljati v tekmovalne namene - v nasprotnem primeru recimo zlom okvirja ni reklamacija.
Plačaš pošteno, uporabljaš namenu namenjeno, potem pa se nekaj naredi, zaradi česar ti tvoje kolo ali ni več funkcionalno ali pa ti vizualno ni več primerno glede na ceno katero si plačal, oni te pa odslovijo, kot da bi ti ga podarili...

Res bi mi morali plačati, da vzamem takšno kolo!

FAUSTO 02.12.2012 21:06
@lj:

Na kolesu fondriest TF2  je porumenela barva vilic že v garancijskem roku (garancija dve leti). Napako sem reklamiral pozneje in odgovor je bil:garancijo ni možno uveljavit. Sprememba barve se pojavlja tudi na krmilni cevi, delno na zadnjih vilicah....  Slike sprememb barve na kolesu sem poslal tudi v tovarno Fondriest, vendar jih vzrok njihove napake sploh ne zanima.  Ali se je že komu to zgodilo? Bodite pozorni pri kupovanju te znamke.

 

LP JL

 

 

Verjetno si pri čiščenju kolesa vsevprek uporabljal wd-40!?:)

ANQUETIL 03.12.2012 07:21

A imate psa doma?

Lumen 03.12.2012 07:29
@LukecKukec:
@hakky:

Ja,kupujte firmo ( Focus ),pa ne boste imel teh problemov,hehe

Nimam nič proti tej firmi, vendar so imeli še do lani prenizke cene glede na komponente, ki so jih montirali na bicikle.  

Cene Focusov so vsako leto podobne in realne.

Mogoče je cena za tega še bolj realna:

www.bike-discount.de/shop/k18 48/a80193/spire-carbon-9-0.htm l?mfid=52

kolesarrr 03.12.2012 07:56

Sicer nimam Fondriesta, imam pa italijansko krmilo FSA bele barve. Krmilo je dobesedno porumenelo že v dveh tednih! To je bil prvi in zadnji nakup katerekoli italijanske stvari. Očitno Italijani niso šlampasti samo pri avtomobilih, vendar tudi pri kolesih...no, nekaj prstov vmes imajo tudi Američani.

LukecKukec 03.12.2012 12:21

Jaz pa mam rumeno kolo pa nič ne porumeni=P

olupek 03.12.2012 12:27

Italijanski so dobri samo čevlji in torbice...mežik


omny 03.12.2012 18:21

Jaz pa niman težav z italjanskimi izdelki, ne z avti ne z kolesi med drugim imam tudi fondriesta.

  
  

pionirmtb 03.12.2012 19:17
@olupek:

Italijanski so dobri samo čevlji in torbice...mežik


pa bejbe.................

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI