Garmin Edge 500

Domov > Forum > Garmin Edge 500

Garmin Edge 500

SORTIRAJ PO:
piksna 11.01.2013 12:21

Pozdravljeni!
Imam Garmin Edge 500, firmware 3.0 in sem izključil (kroge/lape) in mi kaže skupne kilometre čisto narobe, ali ima kdo podobno težavo oz. če kdo ve kaj se da narediti.
Podatki posameznih treningov so OK, ampak skupni kilometri so pa čisto napačni..

lep pozdrav

primoz69 11.01.2013 17:19

Kolker mi je znano lahko za posamezno kolo (imaš opcije za tri kolesa) sam nastaviš/brišeš odometer. Daj ga na nulo in odpelji par treningov in preveri. Drugače ptobaj naredit 'soft reset' (držiš zgornjo levi in spodnja dva gumba, dokler se ne resetira. S tem ne boš izgubil nobenih nastavitev.

Doroman 22.01.2013 18:37

Garmin Edge 500 
Da ne odpiram na novo, imam tudi problem z višino. Ko ga vklopim, mi precej časa išče višino, nato mi jo prikaže kakih 100 višjo in se potem prav počasi znižuje do pravilne. Včasih se pa sploh ne zniža, ampak kar prikazuje napačno vsaj za 40 - 50 m večjo kot mi jo prikazuje npr "OREGON",
ki tozadevno dela super. Ga resetiram, ugašam in na novo prižigam, apdejtam itd. Nič bolje.
Je nov, ali naj ga nesem nazaj ?

lp  

primoz69 22.01.2013 18:44

Shrani si lokacijo iz katere ponavadi štartaš in za njo določi višino. Ko boš naslednjič štartal z nje se ti bo višina avtomatsko nastavila na tisto,ki si jo določil. Z napravo ni nič narobe, preveri tudi 4 drobne luknjice na spodnji strani naprave in jih očisti, če je not kakšna umaznija, notri je senzor za višino. Lahko pa si tudi sam nastaviš višino, če veš približno koliko je (kalibracija). To narediš v GPS Menu. Netočna višina je lahko tudi posledica nenadnih sprememb atm. zr. tlaka...prihajajoča vremenska fronta,...

lp

Doroman 22.01.2013 19:00

Kako zračnega tlaka ? Ali ne določi višino iz satelitov ?

lp

primoz69 22.01.2013 19:32

Daj preberi si na netu kaj je Edge 500 in najprej preštudiraj navodila...Edge 500 ima barometrični višinomer, podatke o višini črpa iz senzorja za zračni tlak.

www.garmin.si/view_product.ph p?product=010-00829-00 &cat_id=71

če znaš angleško si preberi tudi tale review, potem ti bo marsikaj bolj jasno

www.dcrainmaker.com/2009/12/g armin-edge-500-in-depth-review .html

Doroman 22.01.2013 20:17

Hvala za razsvetlitev.

Bom vsaj dobro spal.

lp  

primoz69 22.01.2013 20:24
Ni blema, če rabiš še kaj, piši na zs...sem mel 2 leti 500, zdaj mam 800, tako da sem si nabral nekaj izkušenj
uros 02.03.2013 16:27

da ne odpiram nove teme... zanima me pa...
skratka, pozabil sem resetirat aktivnost, pa imam od dveh dni  samo en fajl...

kako se da razdeliti eno aktivnost na dve?

KriziT 02.03.2013 19:03
@uros:

da ne odpiram nove teme... zanima me pa...
skratka, pozabil sem resetirat aktivnost, pa imam od dveh dni  samo en fajl...

kako se da razdeliti eno aktivnost na dve?

Mogoče si boš s tem lahko pomagal, ne vem nisem testiral:
garmin.kiesewetter.nl/ 

mely 12.04.2013 13:34

Zanima me ,če pozna kdo kako se nastavi (oz. če je mogoče) da je lučka na displeju vklopljena ves čas vožnje ?  hvalamežik

P.D. 12.04.2013 13:59
@mely:

Zanima me ,če pozna kdo kako se nastavi (oz. če je mogoče) da je lučka na displeju vklopljena ves čas vožnje ?  hvalamežik

Je mogoče. V nastavitvah najdi - ni težko. Točno ne morem povedat ker ga nimam pri sebi.
To možnost uporabljam tudi sam -  za trenažer, ker sem bolj ve temi...

lp

primoz69 12.04.2013 14:54
@mely:

Držiš tipko MENU, izberi Settings >System >Display >Backlight Timeout...nato med ponujenimi ocijami izbereš tisto pri kateri je osvetlitev ves čas aktivna Stays On.

Verjetno rabiš to za nočne treninge in za DOS.kul Vedi pa da ti bo zaradi tega veliko bolj žrlo baterijo...ne pričakuj kaj več kot 10 ur baterije pri taki nastavitvi...lahko pa si omisliš kako varianto z zunanjim napajanjem - dodatnim akumulatorčkom,...

lancearmstrong 12.04.2013 16:08

Mely pa ti tak ne potrebuješ števca itak nikol ne vidiš da si za vse prehitersmeh

Jerryyy 12.05.2013 10:37

Ali je možno na garminu edge 500 imeti vključen GPS in vseeno hitrost brati iz senzorja, ki je montiran na naperah ?? Piše, da naj bi iz senzorja bral podatke šele ko izgubi GPS signal....jaz pa bi si rad nastavil, da mi vedno bere iz senzorja(se mi zdi, da tako bolj točno pokaže hitrost).

LP 

ketna80 12.05.2013 11:46

Če imaš na števec priključen senzor potem je ta privzeti za merjenje hitrosti.

Jerryyy 12.05.2013 11:48

To ni res.....piše v navodilih:

Podatki o kadenci se vedno snemajo, podatki o hitrosti pa le takrat, ko je GPS signal šibek ali je GPS sprejemnik izključen. 

Lizard 12.05.2013 12:07

Tako je, hitrost VEDNO beleži preko GPS in ne moreš nastavit drugače! Ne razumem zakaj to toliko ljudi bega.... V navodilih lepo piše.

bratec 12.05.2013 16:01
@Jerryyy:

To ni res.....piše v navodilih:

Podatki o kadenci se vedno snemajo, podatki o hitrosti pa le takrat, ko je GPS signal šibek ali je GPS sprejemnik izključen. 

Tako piše v slovenskih navodilih, ker je prevajalec napačno prevedel. Pravilno pa je, da je senzor privzet, če je povezan z napravo. Le če ni senzorja, uporabi Edge za merjenje hitrosti gps signal. Ne razumem, kaj je tu nejasno, saj je senzor vedno bolj točen kot gps signal.

Še iz angleških navodil:

If there is no GSC 10 paired, GPS signal is used to calculate the speed and distance.

Domnevam, da prevod ni potreben.

Jerryyy 12.05.2013 17:59

No, če uporabim malo kmečke logike mi pove, da čeprav imam senzor namontiran mi hitrost računa iz GPS signala. 

Primer: peljem se  v klanec in mi kaže 15 km/h...  ko zapeljem med drevesa mi hitrost čudežno pade na 2-3 km/h čeprav se peljem še vedno enako hitro :) hmmmmmmmmmmm 

1 2 3 ... 6
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI