nasvet za SELLE ITALIA

Domov > Forum > nasvet za SELLE ITALIA

nasvet za SELLE ITALIA

SORTIRAJ PO:
pero74 01.02.2013 10:50

Pozdravljeni prosim za kakšen nasvet za tale kolesarski sedež SELLE ITALIA SLR FLOW je modelno leto 2013 ?

Lp,

Pero 

Raptile 01.02.2013 17:11

Sam imam slednjega :www.veb-company.si/izdelek/34 7/sedez-selle-italia-slr-flow- vanox.html
In za enkrat mi odgovarja(čeprav gonim samo na valjih)  

Maj_ex 01.02.2013 17:39
Tudi jaz in nimam nobenih težav.
nejc100 01.02.2013 20:43
Z nakupom nimaš kaj zgrešit ker je vrhunski.
samuel_k 01.02.2013 21:19
bhocewar 02.02.2013 00:12

Uau, to se pa lahk že userješ med vožnjo.

ExtremeVital 21.03.2013 14:15

Tole bi ti lahko bilo v pomoč... Selle Italia idmatch, s katerim bomo našli najboljši sedež zate oz. ti odgovorimo na vprašanje ali je SLR FLOW pravi mežik

www.extremevital.com/index.ph p?news_id=133 

ESTEMP 02.01.2014 16:37

Prosim za kakšno mnenje glede sedeža.

www.extremevital.com/sl/koles a/sedez-selle-italia-slr-flow- p-10804.html

 

 

boco 02.01.2014 17:47

tud sam si bom verjeten zamenjal sedež, izbral pa  Selle Italia SLR Team edition flow, mogoče še komu v pomoč.. -  katalog 2014 Selle Italia  www.selleitalia.com/catalogue .pdf 

lp. 

jankokocevje 02.01.2014 18:57

Fantje, ste eni bučmani ej. Kako boš enga z nekim nickom na forumu vprašal za nasvet glede sedeža??
Prosim naj mi eden razloži od zadnjih 10ih postov.(razen trgovca, ki bi ti tud dildota prodal za zaslužek)
 

boyan64 02.01.2014 19:10

Iz mojih preiskušanj sedežev lahko rečem, da tista pena ali "ass-meter" kot ga imenujejo na netu tudi ni zelo zanesljiva. Meni so zmerili da naj bi imel sedež 145 ali celo 155. Potem sem na osnovi tega iskal in probaval take sedeže ( tudi Selle Italia) in se ni obneslo. Nazadnje sem si s preširokim sedežem od Selle Italia očitno poškodoval še eno ritni mišico, saj je očitno širi in trši del sedeža pritiskal na mišico.

Nazadnje sem proti koncu sezone sprobaval Fizik Arione. Imam pa še enega da sprobam. To je Fizik Alinate (se še nisem vozil z njim) . Na žalost je bila sezona pri koncu, pa še ta poškodba, tako da nisem uspel ugotoviti kateri se bolje obnese. Ampak prvih cca 300km z Arione so pozitivni.

Dosti kolegov pa vozi z raznimi Selle Italia. Tako da.....

....je zeloooo težko najti pravi sedež, kateri bi odgovarjal u nulo. 

Nisem pa edini. Z enim kolesarskim kolegom sva si izmenjala nova sedeža katera sva oba sprobavala in mi je rekel, da tudi že dolgo išče idealni sedež in da je zapravil za te "teste" že kup denarja. 

boco 02.01.2014 20:52
@jankokocevje:

Fantje, ste eni bučmani ej. Kako boš enga z nekim nickom na forumu vprašal za nasvet glede sedeža??
Prosim naj mi eden razloži od zadnjih 10ih postov.(razen trgovca, ki bi ti tud dildota prodal za zaslužek)
 

ja koga pa, če ne enga z nekim nickom na tem forumu, v trgovini pač trgovca...je pa res ,da je vsaka rit drugačna, tko da ...več postov , več informacij...

lp. 

Ban 02.01.2014 21:26

Sam sem si dal zmert rit in na podlagi tega potem izbral ustrezen sedež, ki odlično opravlja svojo funkcijo. max flite gel flow

-BLAŽ- 02.01.2014 21:47
@boyan64:

Iz mojih preiskušanj sedežev lahko rečem, da tista pena ali "ass-meter" kot ga imenujejo na netu tudi ni zelo zanesljiva. Meni so zmerili da naj bi imel sedež 145 ali celo 155. Potem sem na osnovi tega iskal in probaval take sedeže ( tudi Selle Italia) in se ni obneslo. Nazadnje sem si s preširokim sedežem od Selle Italia očitno poškodoval še eno ritni mišico, saj je očitno širi in trši del sedeža pritiskal na mišico.

Nazadnje sem proti koncu sezone sprobaval Fizik Arione. Imam pa še enega da sprobam. To je Fizik Alinate (se še nisem vozil z njim) . Na žalost je bila sezona pri koncu, pa še ta poškodba, tako da nisem uspel ugotoviti kateri se bolje obnese. Ampak prvih cca 300km z Arione so pozitivni.

Dosti kolegov pa vozi z raznimi Selle Italia. Tako da.....

....je zeloooo težko najti pravi sedež, kateri bi odgovarjal u nulo. 

Nisem pa edini. Z enim kolesarskim kolegom sva si izmenjala nova sedeža katera sva oba sprobavala in mi je rekel, da tudi že dolgo išče idealni sedež in da je zapravil za te "teste" že kup denarja. 

Nenehno menjavanje oziroma preizkušanje n-modelov preverjeno vodi v težave.

Torej če je Arion ok ne preizkušaj nič več, ker se ti lahko zgodi, da ti tudi ta ne bo več ok, ko ga boš nataknil nazaj.

Problem pri izbiri (kot si tudi sam ugotovil) so tudi razni "fitingi za rit", ki obljubljajo sedeže ki se ne "čutijo" To seveda ne odstaja, ker žulita celo kavč ali pa postelja če predolgo spiš. 

Seveda pa se lahko zgodi, da nek model nekomu sploh ne ustreza, četudi je fit in nima 10kg preveč. Ampak v takem primeru ni potrebna ravno znanstvena dizertacija, se da hitro ugotovit kje je problem.

Aja, pa kdaj se zgodi, da so problem samo hlače.....

 

Leclerc 04.11.2014 21:28

Ali ima kdo sedež Selle Italia SLR XP Classic in lahko napiše kakšno mnenje? Gledam namreč tole:

www.bike-discount.de/de/kaufe n/selle-italia-slr-xp-classic- schwarz-42577/wg_id-2470

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI