IŠČEM DOBER KOLESARSKI SERVIS

Domov > Forum > IŠČEM DOBER KOLESARSKI SERVIS

IŠČEM DOBER KOLESARSKI SERVIS

SORTIRAJ PO:
Franci 22.03.2019 12:17

@LeQuack

Do sedaj sem večinoma vozil kar v Veb Company, ker jih imam pred nosom. Ampak so postali kar dragi, pa ostale trgovine so zaprli tako da je samo še ta na Litijski. Kar me pripelje k temu kar me najbolj moti, in sicer da je za vsako malenkost čakalna doba kar precejšnja. Kar ne bi bilo toliko slabo, če bi imeli po sistemu avto servisov, da te naročijo na neko uro čez en teden, ampak potem veš da bo tisti dan popravljeno. Tu pa ponavadi pripelješ kolo ki potem tam čaka nekaj dni ali še več na servis, to pa je nesmiselno. Pa še nobenih navodil ne moreš dat serviserju, ker ne veš kdo ti bo dejansko delal na kolesu čez en teden.

Ima kdo kakšne dobre izkušnje s kakimi servisi zadnje čase?

Ja res. Tudi jaz sem vedno vozil v Veb company. Sem bil pa lansko leto ob koncu sezone razočaran. Na servisu je bilo kolo kar nekaj dni. Pa še nekaj stvari so zamenjali, brez da bi me predhodno vprašali. Račun je bil potem kar visok. Na internetu pa so imeli objavljen popust za servis, ki ga niso upoštevali, dokler jih nisem opomnil. Pa tudi menjalnik ni bil ravno lepo nastavljen, ker nekako ni hotela veriga lepo preskakovati po zobnikih.

fuego 22.03.2019 14:07
@Franci

@LeQuack

Do sedaj sem večinoma vozil kar v Veb Company, ker jih imam pred nosom. Ampak so postali kar dragi, pa ostale trgovine so zaprli tako da je samo še ta na Litijski. Kar me pripelje k temu kar me najbolj moti, in sicer da je za vsako malenkost čakalna doba kar precejšnja. Kar ne bi bilo toliko slabo, če bi imeli po sistemu avto servisov, da te naročijo na neko uro čez en teden, ampak potem veš da bo tisti dan popravljeno. Tu pa ponavadi pripelješ kolo ki potem tam čaka nekaj dni ali še več na servis, to pa je nesmiselno. Pa še nobenih navodil ne moreš dat serviserju, ker ne veš kdo ti bo dejansko delal na kolesu čez en teden.

Ima kdo kakšne dobre izkušnje s kakimi servisi zadnje čase?

Ja res. Tudi jaz sem vedno vozil v Veb company. Sem bil pa lansko leto ob koncu sezone razočaran. Na servisu je bilo kolo kar nekaj dni. Pa še nekaj stvari so zamenjali, brez da bi me predhodno vprašali. Račun je bil potem kar visok. Na internetu pa so imeli objavljen popust za servis, ki ga niso upoštevali, dokler jih nisem opomnil. Pa tudi menjalnik ni bil ravno lepo nastavljen, ker nekako ni hotela veriga lepo preskakovati po zobnikih.

Če pa mehanik ne zna nastavit menjalnika, ko vsak dan šraufa kolesa potem pa res ne vem kaj. Tudi sam sem si ga bolje nastavil sam. Kose enkrat naučiš je to 10 minut dela. To si lahko samo površen ali pa kak novinec.
kalbo 25.03.2019 12:59
@bécane

@fuego
 In kakšen velik servis je potreben na specialki vsako leto? Verigo redno menjam, čistim in mažem. Na koncu leta samo še menjam gume in podmažem gibljive dele. Po potrebi menjam trak. Za to ne rabiš servisa. Tudi menjalnik sem si nastavil sam bolje kot mi ga je nazadnje nastavil mehanik. Mal pogledaš youtube pa je to to. Z gorcem je malce več dela in stroškov ampak spet ne vem kaj ti naredijo na servisu za 70 eur?

Al si pojava :) Na servisu naredijo to kar ti sam narediš doma. A ti bi rad, da to naredijo zastonj ? Nismo vsi kot ti, ki te veseli šraufanje, meni je to največja muka in ta čas, ki bi ga namenil za razstavljanje, sestavljanje, podmazovanje, etc., raje namenim za kaj drugega kar me veseli.

Zdaj je samo vprašanje koliko si vešč in koliko časa porabiš za vse to. Servisna ura je v SLO zelo poceni, cca 25-30 eur, torej 70 eur sploh ni veliko. Zakaj pa misliš, da naši mizarji in drugi obrtniki raje hodijo v Avstrijo in Nemčijo delat, ure so plačane tam 50-100 eur. Meni se 60-70 eur za kvalitetno napravljen servis res ne zdi veliko.

Pa sej je vseeno, tud če ti 100 zaračuna za servis kolesa, men je važno, da ko odpeljem s servisa, da ne rabim delat nič, razen mogoče zadnji menjalnik obrnem za en zobek med sezono. Sam na žalost zadnja leta vsi delajo kikse, od Čerina, do Extrema, da o Vebu ne govorim. Čerin ima zelo dobre prodajalce, natančneje dva in točno zaradi teh dveh sem sploh še stranka. Lahko pa naletiš na poba, ki ne ve, kaj je čelada. Sam enako je pri vseh ostalih, žal. Podobno je pa s servisom, da pripelješ dve kolesi s servisa, pri enem luft v zadnjem pestu, drugi nima nastavljenega prvega menjalnika. Spet, kupiš kolo skor za dva jurja in pripelješ domov in moraš spet imbus v roke prijet, da se greš lahko sploh peljat, ker nekdo ne ve, da ima Ultegra 4 stopnje na prvem menjalniku in ne samo dveh. In to je že drugo kolo tako sestavljeno v zadnjih dveh letih pri obeh velikih trgovcih. Prvo je bilo celo sestavljeno pri enem, in narjen prvi servis pri drugem. No, ko sam narediš kiks ti grejo tudi na roke in vse, tko da k Čerinu še vedno zavijem, samo ta šlamparija na servisu mi pa žal ni jasna in ta šlamparija se dogaja pri vseh. Upam, da Primož tole prebere in naredi kaj v tej smeri.

Čerin je bil včasih pojem, ko je bil še Primož osebno na servisu, kaj zdaj počne, ne vem. Vem pa, da je tam odlično narejeno, če pravi človek v roke prime, če ne, je na žalost tako, kot povsod drugje.

bécane 25.03.2019 13:52
 Se strinjam z napisanimin, velik problem vidim v tem, da so serviserji tudi prodajalci, predvsem popoldanske izmene so kritične. Vstopiš v trgovino in pride iz servisa, da postreže in tako samo skoki delavnica - prodajalna. Vmes že stokrat pozabi kaj je že narejeno in kaj je še za postoriti ...
sixsl 25.03.2019 19:30

@bécane
 Se strinjam z napisanimin, velik problem vidim v tem, da so serviserji tudi prodajalci, predvsem popoldanske izmene so kritične. Vstopiš v trgovino in pride iz servisa, da postreže in tako samo skoki delavnica - prodajalna. Vmes že stokrat pozabi kaj je že narejeno in kaj je še za postoriti ...
Bo držalo, samo manjša trgovina si včasih težko privošči imeti posebej  prodajalca, posebej serviserja. Bi bilo pa nedvomno bolj pregledno če bi vsak opravljal svojo funkcijo.

Vmes pa pride še ogromno takih strank, ki hočejo imeti spotoma vse tipi topi in jih sploh ne zanima koliko ima serviser koles še pred njimi.

Sedaj pa, če je ena oseba za vse pa hitro nastane kaos...

bécane 25.03.2019 20:16

Sicer to verjetno ne bi pilo vode, ampak mene osebno ne bi motilo, ker sem prilagodljiv i.e. delovni čas trgovin za sprejem strank, bi se lahko skrajšal in v času, ko trgovina ni odprta ima serviser čas v miru šraufati kolesa.

To z ad hoc strankami pa tudi drži. Te prodajalec streže in v trgovino v polni bojni opremi uleti kolesar in pričakuje, da bo prodajalec vse sputil z rok, kar nehal streči kupca in se nemudoma posvetil njemu, da se bo lahko čim prej odpeljal na furo ...

fuego 26.03.2019 10:23
 To je pa problem novodobnih kolesarjev. Zna se samo vozit pa nič sam popravit. Potem pa pričakuje, da bo to nekdo postoril v 10 minutah. Pa ni tako samo pri kolesarjenju. Delam v računalništvu in isto uleti včasih v trgovino kak pametnjakovič, ki bi imel nekaj narejeno pa , če je lahko takoj. Ko mu rečeš, da to ne gre tako hitro ti reče, da je to samo 5 minut dela. Ja pol si pa sam zrihtaj , ko si tak pameten. Taprav kolesar bi si moral znat sam popravit večino stvari na kolesu. Vsaj v 80-ih je tako bilo. Danes pa je marsikdo tak šminker , da še rezerve s sabo ne nosi.
kalbo 26.03.2019 10:38
 Ja, seveda, moral bi si znat sam popravit. Sam ko pa neseš profiju pa pričakuješ, da bo narejeno tako kot mora bit.
steveO 27.03.2019 22:03
 Ko sem si jaz kupil kolo, sem si kupil tudi Uniorjevo kolesarsko orodje.
-BLAŽ- 28.03.2019 08:52

3/4 kolesarjev ne zna suvereno zamenjati zračnice, kaj šele popraviti kolesa. Pri večini so đabe nakup že monitirajzni, kaj šele Unior orodje za letni servis.

Jefferson Airplane 28.03.2019 10:47

fajfodol 10.06.2019 16:05

Zdravo vsem,

iščem dober servis kolesa na območju Gorenjske (najraje Bled, Radovljica - vem za Extreme vital, Lesce, Bohinj). Kaj mi priporočate?

Hvala in lp

VICTOR4 11.06.2019 13:37
 Mogoče GRAŠCA v Tržiču?
alen_ 11.06.2019 16:58
 Zupan Sport- Radovljica
Janja 12.06.2019 09:36
Kalamar v Lescah 
mark 12.06.2019 14:26

Ali je kje blizu Ljubljane kakšen dober serviser, ki bi obvladal SRAM menjalnike. Jaz sem si pri prejšnjih biciklih tudi vse delal sam, razen centriranja obroča in menjave piramide, ampak tale SRAM (red) je pa precej zaguljen. Jaz se ga nekako nisem upal lotiti, potem sem bicikel peljal v en garažni servis k enemu staremu mojstru, pa ni uspel nastaviti menjalnikov, potem sem ga peljal k Čerinu, kjer so menjalnike nastavili tako, da sploh ketna ni skakala v vse zobnike (sem zato na franji enkrat kri scal), pa zadevo pošteno zaračunali. Potem sem pa sam malo na slepo privijal in odvijal vijake, pa daljšal in krajšal zajlo, ne da bi prav dobro vedel kaj delam in po nekem srečnem naključju nastavil prestave. Se v bodoče na srečo ne bi več zanašal. Če ni kakega dobrega mehanika, bom pač zadevo moral naštudirati sam.

peak 13.06.2019 15:11
 https://www.ketna.si/
Milk- 13.06.2019 18:04

@mark

Ali je kje blizu Ljubljane kakšen dober serviser, ki bi obvladal SRAM menjalnike. Jaz sem si pri prejšnjih biciklih tudi vse delal sam, razen centriranja obroča in menjave piramide, ampak tale SRAM (red) je pa precej zaguljen. Jaz se ga nekako nisem upal lotiti, potem sem bicikel peljal v en garažni servis k enemu staremu mojstru, pa ni uspel nastaviti menjalnikov, potem sem ga peljal k Čerinu, kjer so menjalnike nastavili tako, da sploh ketna ni skakala v vse zobnike (sem zato na franji enkrat kri scal), pa zadevo pošteno zaračunali. Potem sem pa sam malo na slepo privijal in odvijal vijake, pa daljšal in krajšal zajlo, ne da bi prav dobro vedel kaj delam in po nekem srečnem naključju nastavil prestave. Se v bodoče na srečo ne bi več zanašal. Če ni kakega dobrega mehanika, bom pač zadevo moral naštudirati sam.

Poskusi v Bajkmaniji. So poceni in pošteni, verjamem pa da tudi dovolj kvalitetni.

To je v Šiški za WV in Porschejem, v smeri proti Merkator centru.

mark 18.06.2019 10:49
 Hvala obema. Bom poročal, ko jih preizkusim.
sebastijan 28.10.2019 10:48
@mark
 Hvala obema. Bom poročal, ko jih preizkusim.

sebastijan 28.10.2019 10:57

Pozdravljen,berem te vaše težave in slabe iskušnje, če še potrebujete serviserja za nastavitev SRAM menjalnikov seveda pa tudi vseh ostalih servisnih storitev se oglasite pri meni.

Servis koles Sebastijan Jeraj Vodice

RMTL 12.11.2019 21:46

Par izkušenj še iz moje strani.

Parkrat sem bil v veb company, so mi sestaviili obroče, normalna cena plus dvakrat centriranje zastonj. Opravljeno v redu, razen na pestah so se mi poznale praske od vstavljanja novih špic, nič hudega, ampak picajzle bo to motilo. 

Pa še izkušnja iz BAUER btc. GROZZA!! Dal sem jim lepiti tubular gume na obroče. Prinesel sem očiščene obroče in nove tubularje. Serviser se mi je hvalil, da porabi 1x continental lepilo (malo tubico) za 4 obroče, kar mi je bilo malo čudno, a ok, sem si mislil mojstri že vedo. Ko sem obroče prevzel, sem videl da zadnji ventil stoji postrani, pa sem si spet rekel majstri že vedo, bo že ok. No po vožnji cca 2000km, se mi je pri vzponu na vršič (še sreča, da se ni to zgodilo pol ure prej ko sem se spuščal iz mangarta) polomil podaljsek ventila na zadnji gumi, guma je spustila in carbon obroč se mi je na mestu ventila polomil, vse to, ker je bil v startu podaljsek ventila vstavljen pod kotom. Pridem domov, preverim še sprednjo gumo, vse nekaj na pol zalimano (zadnja enako) odlepim tubular kot za šalo, brez uporabe kakšne sile. Odsvetujem obisk servisa v BAUER btc!!!

Najbolje če sam postoriš večino servisa, kupiš orodje pa maš mir za en čas, pa vsaj veš kaj si naredil, tko pa si zmeraj v dvomih...

goodguy30164 13.11.2019 10:11

Da podam še moje mnenje.

Včeraj prevzel kolo iz veb company, kjer so mi monitrali 105 grupo (iz stare tiagre).

Brez problema, kolo očiščeno, vse nastavljeno in zmonitrano tako kot je treba, cenovno dosti nižje kot po drugih servisih (vsaj kar se tiče opreme). Po prevoženih 20 km na trenažerju brez problema.

V glavnem zelo zadovoljen.

1 ... 5 6 7
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI