polar rcx3 vs. garmin 210hr

Domov > Forum > polar rcx3 vs. garmin 210hr

polar rcx3 vs. garmin 210hr

SORTIRAJ PO:
drejcek3 23.02.2013 13:26

Pozdravljeni!

Odlocam se za nakup ure in nastala je dilema med garminovo 210HR in polarjem RCX3. Pri polarju mi je všeč predvsem menjava baterije, ki jo lahko zamenjas sam, medtem ko sem za garminovo slišal da se življenska doba ure konča ko je baterija(akumulator) fuč. Spletna aplikacija naj bi tudi bila pri garminu boljša. Polarjeva naj nebi znala narisat/napisat prevozenih višincev.

Skratka pri garminu me moti samo življenska doba ure(baterije), ki pa se jo ne da zamenjat.

kakšno je vaše mnenje/izkušnje?

hvala.

kenz76 23.02.2013 14:24

Garmin ima baterijo, ki se polni, Polar RCX3 pa navadno. v glavnem imajo vse naprave z vgrajenim GPS senzorjem polnilno baterijo, ker je pač GPS senzor VELIK porabnik energije. RCX3 ima ločen GPS senzor.

glej raje Polar RC3, ki ima vgrajen GPS in ni treba posebej nosit senzorja. mežik tudi ta ima polnilno baterijo. 

StaraKost 23.02.2013 15:08

.... najprej se odloči ali res potrebuješ posnetek proge, kar je glavna prednost GPS ure. Če ti to ni prioriteta, potem vzemi  "normalno"kolesarsko uro ali števec in speed senzor.

drejcek3 23.02.2013 22:18

pri polarju mi ravno batarija predstavlja prednost, saj jo lahko sam zamenjaš, ura je tanjša,..garminova življenska doba pa je odvisna od življenske dobe baterije in ko je ta fuč je celotna ura za v smeti, ker je baterija vlita in se je sploh ne da zamenjat

....gps pa ima svojo baterijo ki zdrži  enkrat več(do 20ur) kot garminova. Zanima me ali spletna aplikacija pri polarju prikazuje/racuna višinske metre tako kot garminova, ker sem slišal da je to velka pomanjklivost in naj bi jo enkrat odpravili,...

glede gps in posnetka proge pa je res da ga vedno ne rabiš, vendar je pa obvezen za podatek o prevoženih višinskih metrih, če ura nima barometričnega senzorja, kar ga niti 201hr niti rcx3 nimata.

torej gps mora bit,...

garmin 210hr -> vse ok,moti me samo zivljenska doba baterije in posledično ure

polar -> baterijo lahko sam zamenjaš, gps zdrži dlje- >OK....spletna aplikacija mi je neznanka- > ima kdo izkušnje z polarjevo spletno aplikacijo in prikazom višine?

Urky 23.02.2013 22:36

Živjo,

edina ura pri polarju, kjer boš imel višince je rs 800CX, mogoč je še kak kolesarski model vendar nevem iz glave. RCX3 nima te opcije prav tako ne RC3 ali RCX5.... ni problem v GPS enoti problem je v sami uri, ki nima vgrajenega barometričnega senzorja. Mislim da ima samo RS800CX.

Sama aplikacija je kar solidna le višincev nimaš če nimaš RS800CX.

Lp Uroš

um_etnik 23.02.2013 22:52

drejcek3@
če prodajajo nadomestno baterijo za garmin 210, se jo da verjetno zamenjat na nek način, ali ne?

kenz76 23.02.2013 23:00

barometre imajo stare dobre Polarjeve S 6xx, 7xx in 8xx serije. neuničljiva ura. nasmeh 
le včasih pogrešam GPS, da bi videl kje in kaj sem prevozil... 

drejcek3 24.02.2013 11:50

@Urky...ja glede višine vem da niti polar RCX3 niti garmin 210HR nimata prikaza trenutne višine. nima je tudi garmin 610HR. vendar potem spletna aplikacija zracuna in nariše graf,....polarjeva pa ne,...pri kolesarjenju so pa visinci zame kar pomemben podatek,...

@um_etnik....zdaj si mi s tem linkom o bateriji vrgel kost da še malo raziščem vendar sem ze od dveh prodajalcev slišal da je baterije ne da zamenjati,....

@kenz76....glede barometra je pa pomoje marketinska poteza,...nima ga ne polar ne garmin, imel ga je pa sunto za 100€.

če ugotovim da se da res baterijo zamenjat pri garminu sem že odločen,...

pero74 24.02.2013 13:22
@drejcek3:

Pozdravljeni!

Odlocam se za nakup ure in nastala je dilema med garminovo 210HR in polarjem RCX3. Pri polarju mi je všeč predvsem menjava baterije, ki jo lahko zamenjas sam, medtem ko sem za garminovo slišal da se življenska doba ure konča ko je baterija(akumulator) fuč. Spletna aplikacija naj bi tudi bila pri garminu boljša. Polarjeva naj nebi znala narisat/napisat prevozenih višincev.

Skratka pri garminu me moti samo življenska doba ure(baterije), ki pa se jo ne da zamenjat.

kakšno je vaše mnenje/izkušnje?

hvala.

Pozdravljen vsi modeli Garmina od Forerunnerja z gps-om imajo višino meter, preverjeno sam imam F610HR....glede baterije drži zelo dolgo, tudi po določenem času kolega ima starejši model mu še vedno drži vsaj 5 ur....

Lp 

drejcek3 24.02.2013 18:56

@pero74....vrjetno si mislil da ti visino izpiše na koncu ko nalozis file na spletno aplikacijo. Višine ti pa ne prikazuje sproti. Polar pa je ne prikazuje sproti niti ne potem ko nalozis file na njihovo spletno aplikacijo,...

pero74 24.02.2013 19:17
@drejcek3:

@pero74....vrjetno si mislil da ti visino izpiše na koncu ko nalozis file na spletno aplikacijo. Višine ti pa ne prikazuje sproti. Polar pa je ne prikazuje sproti niti ne potem ko nalozis file na njihovo spletno aplikacijo,...

Ne meni na F610HR kaže višino venomer....odvisno kako maš nastavljeno....

Lp,

Pero 

StaraKost 24.02.2013 19:18

... višino in naklon lahko gledaš sproti, že pri FR305, pa ne vem kaj bi si s tem podatkom počel med vožnjo. Edini pameten podatek bi ga pogrešam med vzponom je VAM v okviru intervala. Vse ostale višinske podatke je dovolj, da pogledaš v grafih na računalniku.

Na Polarjevi uri in števcu lahko gledam višino in naklon, pa jih skoraj nikoli ne uporabljm. Od višinskih podatkov gledam samo povečanje višine, če mi je že omogočeno.

nskof 24.02.2013 19:52

Sam uporabljam RS800cx, odlična ura. Po dveh letih sem si še kupil GPS, kar sem mi je do sedaj žal izkazalo kot brezveze zapravljen denar. Višinski metri, ki jih ura izračuna niso najbolj točni, ne samo pri tej uri ampak pri vseh ki uporaljajo za to barometrični senzor (vpliv vremena). Ne razumem pa dveh stvari. Zakaj te tako skrbi polarjeva spletna aplikacija, če lahko uporabljaš protreiner, kjer je veliko več podatkov,in pa višinski metri.Če misliš višinske metre gledati samo na koncu, uporabi spletno aplikacijo (zemljevid) ki ti izračuna bolj točne višinske metre. Tako kot ti je napisam @StaraKost verjemi, da med vožnjo malo kdaj gledaš višince in naklon-tudi sam skoraj nikoli tega ne gledam.

kenz76 24.02.2013 21:59

@drejcek
vse ure, ki imajo višinomer in nimajo GPS-a, računajo višino na sonovi barometra. mežik v tem ni nič marketinga, ampak samo nujno zlo - drugače pač ne morejo računat. nasmeh  

višinci (ne trenutna nadmorska višina!) so praktični na maratonih, da vsaj približno veš koliko jih še manjka do konca... smeh naklon je res brezveze, razn če se želiš pred frendi hvalit. 

Polarjev ProTrainer je super aplikacija. mislim pa da pri novih modelih ur ni več priložena, ampak jo je potrebno posebej kupit. 

@StaraKost
VAM bi bil res praktičen podatek! vsekakor veliko bolj kot naklon.  

JamesQ 25.02.2013 09:26

Živjo.

Kakor sam vidim ponudbo na tržišču se po moji oceni trenutno najbolj splača kupiti ne-GPS urco in sicer Garmin FR70 skupaj s senzorjem za hitrost/kadenco, kar skupaj pride cca 175€ z dostavo iz Nemčije. Polar je izgubil prednost, ko sem izvedel, da se senzorjem za na kolo ne da zamenjati baterije..... =S

LDŽ

StaraKost 25.02.2013 09:38

... in na koliko let ti "crkne" ta baterija, če sploh,  to nisi vprašal ?

Pa tudi to ni res, da se jo ne da s malo truda takrat zamenjati smeh.

Jurcy1 25.02.2013 09:42
@kenz76:

Polarjev ProTrainer je super aplikacija. mislim pa da pri novih modelih ur ni več priložena, ampak jo je potrebno posebej kupit. 

Problem je to, da po mojem znanju novejši Polarji sploh niso kompatibilni z ProTrainerjem. Tako da je edina dobra ura Polarja(ki je že nekaj let zunaj) RS800cx.

modri 25.02.2013 10:24
@JamesQ:

Živjo.

Kakor sam vidim ponudbo na tržišču se po moji oceni trenutno najbolj splača kupiti ne-GPS urco in sicer Garmin FR70 skupaj s senzorjem za hitrost/kadenco, kar skupaj pride cca 175€ z dostavo iz Nemčije. Polar je izgubil prednost, ko sem izvedel, da se senzorjem za na kolo ne da zamenjati baterije..... =S

LDŽ

www.vitalabo.si/vsi-izdelki/f r-70 - 126€

oskarveliki.si/garmin-gsc-10- sensor.html  - 47€
Tudi v Sloveniji je tak komplet do 175€

drejcek3 09.03.2013 12:28

@jamesQ......ne razumem zakaj se ne splača kupiti GPS ure če so potrebe take,..pri omenjeni polarjevi uri se da zamenjati baterijo, gps senzorju se je pa ne da,...GPS modul ima na voljo cca 20ur delovanja in ločeno se polni. Baterijo se sicer na GPS modulu ne da menjat,...vendar se mi zdi to bolje kakor garmin kjer sploh ne mores zamenjat baterije.

torej moja dilema je bila garmin210hr proti polarju rcx3. Zvedel sem da najnovejši softwer na polarjevi spletni aplikaciji izračuna/nariše višino/višinski profil. tako da bo na koncu vrjetno zmagal polar...

Urky 09.03.2013 13:49

Če počakaš do aprila oz nekje vmes... pride novi RC3 GPS... tudi bike edition ki ima višince prikazane tudi na uri ne samo v aplikaciji... po novem ima tudi rcx5 višince seveda v polarjevi aplikaciji :)

lp

alessusnik 09.03.2013 18:58

@drejcek3: izračun na PPT.com strani je tko tko, računi na podlagi google maps... včasih zna bit boleče na off
Garminov online portal je druga dimenzija, mnogo, mnogo boljše.
Polar je nekaj let zadaj.

Pri RC3 ne moreš prilagajati kaj želiš, da ti ura kaže, torej profilov se ne da nastavljati, če rabiš to, potem moraš vzeti RCX5.
Baterija je pa tko, filanje je sicer hitro, vendar ko ti po 12 urah zadeva guzne, si v riti... pri RCX5, kjer je GPS externi, ti vsi ostali senzorji vsaj delujejo še naprej. 
Btw, bodi previden pri nastavitvi Recording rate-a, 1 sec ti bo zafilal uro (prostor), boš moral vsak 2-3 dan praznit podatke z ure, 5 sec je default, pri meni zdrži 5 sec 2 tedna.

Pro Trainer ne deluje z RC3 ali RCX5, možen je sicer export iz PPT.com in import v Pro Trainer, vendar v kontra smeri ne gre...  

StaraKost 09.03.2013 19:32
@alessusnik:

Garminov online portal je druga dimenzija, mnogo, mnogo boljše.
Polar je nekaj let zadaj.

Kateri Garminov portal ?

alessusnik 09.03.2013 19:37

Garmin Connect

StaraKost 09.03.2013 19:41

Ti se očitno hecaš smeh .

drejcek3 10.03.2013 12:59

@urky...ja RC3 sm vidu da pride ven,...nova barva+ visino prikazuje v primerjavi z staro RC3,...skoda ker tega popravka niso nardil na RCX3 ali RCX5 kjer je mozno zamenjat baterijo,...

maregol 10.03.2013 13:09
@alessusnik:

Garmin Connect

Garmin connect je obupen, verjetno en slabših!

Če hočeš analizo je zelo dober home.trainingpeaks.com/. Vendar je plačljiv!

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI