garmin edge 810

Domov > Forum > garmin edge 810

garmin edge 810

SORTIRAJ PO:
muzikant 13.03.2013 21:38

Ima mogoče že kdo to napravo? Ima boljšo baterijo kot 800-ka, ali isto? Kje v sloveniji kupiti?

pero74 13.03.2013 23:27
@muzikant:

Ima mogoče že kdo to napravo? Ima boljšo baterijo kot 800-ka, ali isto? Kje v sloveniji kupiti?

Enako, kupiš alhko zaenkrat samo v specialziranih trgovinah ala a2u šenčur....

yurch 14.03.2013 07:37

Imam, nisem še dodobra testiral, mislim da je baterija enaka, jo pa verjetno hitreje porabi, glede na to da ima še bluetooth....

primoz69 14.03.2013 07:53

Tule maš podroben test v angleščini: Nekih bistvenih razlik razen funkcij povezljivosti (bluetooth, live tracking, weather, autoupload) novega vmesnika in lepotnih popravkov, med 800 in 810 ni.
www.dcrainmaker.com/2013/01/g armin-edge-810-in-depth-review .html

ketna80 14.03.2013 08:24

Če kdo slučajno ne ve, za live tracking mora biti Garmin povezan z mobilnim telefonom nagubano čelo

primoz69 14.03.2013 09:17

seveda, dokler Garmin ne bo mel reže še za sim kartico kul

TomazK 21.03.2013 09:32
@primoz69:

Tule maš podroben test v angleščini: Nekih bistvenih razlik razen funkcij povezljivosti (bluetooth, live tracking, weather, autoupload) novega vmesnika in lepotnih popravkov, med 800 in 810 ni.
www.dcrainmaker.com/2013/01/g armin-edge-810-in-depth-revie w .html

Odlična revizija, obvezno branje kdor razmišlja o nakupu. Osnovne karte neuporabne (se je treba znajti na druge načine, na srečo so opcije, tudi brezplačne). live tracking dela samo če imaš telefon v žepu, če pa voziš po v naprej zrisani trasi pa sploh ni te možnosti. 
Ima pa ta model ob pravilni karti vse navigacijske opcije kot v avtih. 

primoz69 21.03.2013 12:03

jp, kartografija mora bit rutabilna...glasovnega vodenja ni...namesto tega je pisk, ki opozarja...

bilancom 03.05.2013 21:51

odločam se za nakup garmina a mi lahko pomagate ali 800 ali 810 razlika v ceni je cca 100€

primoz69 04.05.2013 09:21

Bistvene razlike razen funkcij povezljivosti preko bluetootha s pametnim telefonom ni (vremenske info, live track, brezžični upload na garmin connect,...) Dodan je tudi drugačen uporabniški vmesnik in nov fizični design naprave...ostale funkcije so popolnoma enake kot na 800.

Če ne rabiš kartografije in če ne moreš brez touch screena, potem ti bo tudi 510 dovolj...ima popolnoma enake funkcije kot 810 z izjemo zemljevidov in z njimi povezanih funkcij ter malenkost manjši display.

lp

izzyodt 04.05.2013 12:18

Razlika med 800 in 810 je, ob že navedenem, tudi v tem, da slednji, poleg funkcije "Virtual partner", vsebuje tudi funkcijo "Virtual racer" - enako kot Garmin Forerunner 910.

Prvi daje le možnost nastavitve določenega konstantnega tempa (ne glede na to ali voziš navzgor, navzdol ali po ravnini = zmeraj isti tempo ), medtem ko drugi omogoča, da na točno določeni trasi dinamično spremljaš/tekmuješ/vzdržuj eš tempo, ki si ga imel že ob predhodni vožnji.

Škoda le, da funkcije "Virtual racer" nima že 510 nagubano čelo

TomazK 05.10.2013 19:57

Imam probleme z navigacijo. Prva karta ki sem jo imel naloženo je bila neuporabna. Garmin je ves čas je nekaj preračunaval. Ponavadi sem prej končal trening, preden mu je kaj uspelo...

Pred nekaj dnevi sem potegnil novo karto iz tega linka

extract.bbbike.org/

Na prvi vožnji je vse delalo super. Res da sem se peljal le 30 km... pa vendar. Skoraj sem že doniral par evrov pa spet problemi. Sedaj mi garmin vedno ko vozim z navigacijo po parih minutah crkne. Drugače dela normalno. 

Morda kak softverski znalec ve kaj bi lahko bilo? 

fischer 06.10.2013 09:47

medtem ko drugi omogoča, da na točno določeni trasi dinamično spremljaš/tekmuješ/vzdržuj eš tempo, ki si ga imel že ob predhodni vožnji.

To ima tudi edge 800 in celo edge500, virtual partner, samo moraš naložit progo, ki si jo že kdaj prej odvozil.

Jaromir 06.10.2013 09:56
@TomazK:

Imam probleme z navigacijo. Prva karta ki sem jo imel naloženo je bila neuporabna. Garmin je ves čas je nekaj preračunaval. Ponavadi sem prej končal trening, preden mu je kaj uspelo...

extract.bbbike.org/

Na prvi vožnji je vse delalo super. Res da sem se peljal le 30 km... pa vendar. Skoraj sem že doniral par evrov pa spet problemi. Sedaj mi garmin vedno ko vozim z navigacijo po parih minutah crkne. Drugače dela normalno. 

zakaj si s kakšnega torrenta ne snameš Adria route ali pa City Navigator?  Meni del zadeva BP.  Potem si naložiš na PC še  Garminov Base camp in si tam delaš rute in si jih prenašaš na napravo. 

primoz69 06.10.2013 10:25
@TomazK:

extract.bbbike.org/

Kot sem že v eni podobni temi napisal. Gospoda iz Garmina (razvijalci) ne jebe sistema...naprave so polne hroščev, predvsem ta nove...in tudi z update-i fw jih ne znajo ali pa nočejo odpravit. N.pr. na 510 še po četrti posodobitvi nagib na ravnini skače ko blesav, izračun kalorij že nekaj let v primerjavi s Polarjem odstopa za ogromne vrednosti...zato, ker se jim ne ljub al pa ne znajo popravit algoritma...verjetno težava s tvojo 810 in kartografijo (ki ni originalna) izhaja iz iste 'greznice'...žal

N.pr. pred kratkim lansirani Vector (powermeter v pedalih)...tule je link od uradnega foruma...če bi si recimo Apple privoščil tolko bugov in nepravilnosti ob lansiranju novega iPhona...potem??? ampak to je že druga zgodba...

forums.garmin.com/forumdispla y.php?424-Vector

TomazK 06.10.2013 17:46
@Jaromir:
@TomazK:

extract.bbbike.org/

zakaj si s kakšnega torrenta ne snameš Adria route ali pa City Navigator?  Meni del zadeva BP.  Potem si naložiš na PC še  Garminov Base camp in si tam delaš rute in si jih prenašaš na napravo. 

zato ker edino kar ponavadi dobim dol je en kup spama. nisem ravno domač pri tem. morda kak link. lahko na zs. 

zacetnik123 29.04.2014 20:12

Živjo!

odločam se za nakup garmina 810 in sem v dilemi. nevem namreč ali naj uzamem tistega z evropsko karto ali brez. zanima me kako natančna je ta evropska karta v sloveniji, ali bom moral v vsakem primeru naložiti še eno karto za slovenske ceste? 

LP 

gbauer13 29.04.2014 20:23

Garmin City Navigator Europe NT 2014.40 je glede cest isto natančen kot Adria Route (manj je, se mi zdi le POI točk) oz. v novi verziji Adria Route 4.2 so Slovenijo itak izločili. Drugače pa ... vzemi brez kart ... karte si lahko sam naložiš :)

zacetnik123 29.04.2014 20:36

ok hvala ti...
še eno uprašanje, kero karto mi potem predlegaš, in kakšen je postopek nalaganja karte(potegnem dol, naložim na SD kartico, dam v garmina, dela???, ali je tako enostavno?) 

LP 

quest 29.04.2014 21:33

www.alter.si/tabla/postlist.p hp/Cat/0/Board/garmin

tukaj najdeš čisto vse. Kar velja za avto navigacije ponavadi velja tudi za kolesarske.
Sam imam Edge 800 in sem naložil gor Adriaroute itd... Deluje 

ari.berni 30.04.2014 07:10

Jaz imam gor Adrio (draga), Evrope NT(draga), Open street map (brezplačna).

Na SD kartici  imam naložene vse tri. Pri vseh je pomembna le datoteka "gmapsupp.img".

Tisto, katero želiš uporabljati, le spremeniš ime datoteke na SD kartici in dela.

dado75 30.04.2014 07:48

A je mogoče kdo kje zasledil, če bo GArmin nadgradil Edge 810 s funkcijo In-ride challenge (segmentacija določenih odsekov-like Strava)? Ta funkcija bo na voljo v novem Edgeu 1000.

primoz69 30.04.2014 07:57

tule lahk slediš vse izbojšave in spremembe update-ov...

www8.garmin.com/support/downl oad_details.jsp?id=6005

felx 30.04.2014 09:20

Ne razumem zakaj so v pol leta lansirali 810 in 1000...

primoz69 30.04.2014 09:35

Zato, ker Apple, Samsung in ostali giganti ravno tako na pol leta pluvajo ven nove modele...ZATO, DA FOLK TROŠI!!!

In še to...glavne funkcije mobilnega telefona so že desetletje enake, ravno tako kolesarskega števca v osnovi...kaj vse se da spravit v neko napravo, kako fajn zgleda in kaki so v bistvu benefiti vsega, pa je samo tržna politika... Sicer pa Edge 1000 ne prinaša nobene revolucionarne zadeve, razen primerjav po odsekih in bla, bla, bla...je bistveno večji in težji, baterija zdrži 3 ure manj...po moje je isti drek, če si na belanco namontiraš pametni telefon s kakim dobrim softwareom

majcka 20.10.2014 11:55
@gbauer13:

Garmin City Navigator Europe NT 2014.40 je glede cest isto natančen kot Adria Route (manj je, se mi zdi le POI točk) oz. v novi verziji Adria Route 4.2 so Slovenijo itak izločili. Drugače pa ... vzemi brez kart ... karte si lahko sam naložiš :)

Vem, da je post že star, ampak mi bo verjetno kdo že vedel povedat;

Ali to pomeni, da pač kupiš 'Performance Bundle' namesto 'Performance and Navigation Bundle' in potem naložiš karte sam??

Razlika je cca 50 eur, ki jih je pri (po branju sodeč) neuporabnih Ameriških, Kanadskih in Portoriških kartah itak škoda plačevati.

Hvala za razlago in lep pozdrav, Maja

primoz69 20.10.2014 13:37
@majcka:
@gbauer13:

Ali to pomeni, da pač kupiš 'Performance Bundle' namesto 'Performance and Navigation Bundle' in potem naložiš karte sam??

Razlika je cca 50 eur, ki jih je pri (po branju sodeč) neuporabnih Ameriških, Kanadskih in Portoriških kartah itak škoda plačevati.

Crack-ane EU karte, ki delujejo povsem O.K. ti za dobrega desetaka naloži verjetno vsak, ki se vsaj malo ubada z navigacijo. Vrašat malo pri prijatlih in znancih,...kupiš 8 gB SD in jo daš nekomu v 'obdelavo', pa si takoj prišparal vsaj 50€, kot če kupiš original. Sam ne me zdej hebat, da delam reklamo za piratsvozarečeni kruh...tako pač dela večina uporabnikov Garmin cestne nav., ki želijo posodobit stare zemljevide na zadnjo verzijo.

majcka 20.10.2014 18:48
@primoz69:
@majcka:
@gbauer13:

Crack-ane EU karte, ki delujejo povsem O.K. ti za dobrega desetaka naloži verjetno vsak, ki se vsaj malo ubada z navigacijo. Vrašat malo pri prijatlih in znancih,...kupiš 8 gB SD in jo daš nekomu v 'obdelavo', pa si takoj prišparal vsaj 50€, kot če kupiš original. Sam ne me zdej hebat, da delam reklamo za piratsvozarečeni kruh...tako pač dela večina uporabnikov Garmin cestne nav., ki želijo posodobit stare zemljevide na zadnjo verzijo.

Saj to s kartami sem skapirala. Ampak a je potem 'Performance Bundle' ta pravi paket? Tako da vem, katerega nabavit.

Th3 21.10.2014 07:59

na vsak 810 se da naložit karte, ne glede kater paket nabaviš...
fora performance je da imaš HR/cad zraven :) 

majcka 21.10.2014 08:55
@Th3:

na vsak 810 se da naložit karte, ne glede kater paket nabaviš...
fora performance je da imaš HR/cad zraven :) 

Hvala. Ta podatek je pa zelo koristen. Zdaj lahko mirno naprej razmišljam.

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI