TUFO tabularji za navadno feltno

Domov > Forum > TUFO tabularji za navadno feltno

TUFO tabularji za navadno feltno

SORTIRAJ PO:
KAVITATOR+ 03.04.2013 23:48

če potegnemo črto 8kot sam vidim zadevo):

 

-

višja cena

ne nudi podpore obroču (pri nizkem tlaku)

 

+

tlak je lahko dosti višji kot pri klasičnih klinčerjih

ne obremenjuje sten obroča (uporaba pri karbon klinčerjih, napere in struktura obroča se ne spremenijo pod pritiskom)

lepša okroglejša oblika (tubular) in s tem boljša vodljivost

možnost polnjenja z "mlekom" ki zapolni majše luknjice pri predrtju

 

 

?

teža glede na klasičen klinčer z zračnico

praktičnost ob predrtju

 

 

dr_IVOL 04.04.2013 15:41

Sorry, kaj si mislil s tem da ne nudi podpore obroču?

KAVITATOR+ 04.04.2013 16:24

ker ne sili sten navzven kar je plus saj jih ne obremenjuje. Obenem pa je lahko slabše če zadaneš na oster rob z obročem - obroč se hitreje poškoduje. Toda če je tlak dovolj visok da pri naletu ne pride do stika obroč- rob (skala, tirnica, pločnik...) ni težav.

 

 

 

ANQUETIL 04.04.2013 18:02

Še par strani pa bo za diplomsko nalogo.smeh

friderik 05.04.2013 00:36

mene pa zanima kakšen je optimalen tlak za klinčer-tubular oz. navadni tubular (21mm), za vožnjo v klanec, za težo kolesarja 68kg. Je tlak enak, ne glede na firmo tubularja, pri isti širini?

dr_IVOL 05.04.2013 00:41

@kavitator,  thx za obrazložitev. Ampak, v bistvu imaš deloma prav, deloma pa ne saj Tufo klinčer tudi "špona" robove felten navzven vendar le do neke mere. Montažni trak se namreč pod pritiskom zraka v tabularju  "zakalja" v robove. Glej www.tufo.com/technology-2/

dr_IVOL 05.04.2013 00:53

@friderik -  za tvojo težo bi rekel cca 8,5 bar za splošno uporabo. Za klanec si lahko privoščiš višje tlake (11,12 ali več) ker ti je vseeno kako se bo zadeva obnašala na spustu. Višji tlak pomeni manjši upor vendar tudi več problemov če te na spustu v ovinku preseneti pesek ipd.

Tlak se lahko razlikuje glede na firmo tubularja pri isti širini. Ene gume se lepše obnašajo pri nižjih in ene pri višjih tlakih. Odvisno kako toge ima stranice.
Ni pa zdaj to neka bistvena stvar - dobra guma se bo dobro peljala tudi če je premalo ali preveč napumpana. 

KAVITATOR+ 05.04.2013 06:27

a se da dobit 25mm široke? mogoče kaj v prihodnosti....

 

Drugače pa un o tlaku in njegovi podpori so samo domneve - niso še testov nardil :)

 

IZO 05.04.2013 07:24
@dr_IVOL:

 Višji tlak pomeni manjši upor

A si ziher?

SHad 05.04.2013 07:26
" in case of emergency, the tubular clincher can be ridden flat"

To bi pa rad videl :)

kenz76 05.04.2013 08:22
@SHad: " in case of emergency, the tubular clincher can be ridden flat"

To bi pa rad videl :)

lahko si pogledaš 2011 Paris Roubaix, van Summeren je peljal zadnje kilometre s praznim tubularjem pa vseeno zmagal. mežik 

dr_IVOL 05.04.2013 13:13

@Izo ja, dokler se pelješ po parketu :) Jasno pa bolj ko je "rasfukana" cesta bolj te rukanje ustavlja. Sicer pa jasno da manjša ko je stična površina med gumo in podlago manjši je kotalni upor.
Drugače pa lepše ko se zapelje feltna čez neravnino manj energije se izgubi. Zato zdaj okvirje delajo da so bolj compliant.. Cannondale npr pa Trek... itd
Vprašaj mountainbikerje kako je s tem;)
Jaz sem se malo igral s temi pritiski na tabularjih in na vzponih se malo pozna.. itak greš počasi in itak je večino cest lepih tako da višji tlak je v 80% primerih benefit. 
 
@Kenz: ja.. če pa ne bi imel tabularja se pa nebi niti do cilja pripeljal. Itak pa snaga je snaga;)

@Shad: Ja to 100%  drži ker ti gume ne vrže dol iz feltne tako kot pri navadni gumi +  da še vedno imaš neko stopnjo kontrole nad biciklom.  Tudi če ti tabular rasfuka pri 80kmh se boš verjetno rešil.. pri navadni imaš precej manj šans. 

IZO 05.04.2013 13:57
@dr_IVOL:

@Izo ja, dokler se pelješ po parketu :) Jasno pa bolj ko je "rasfukana" cesta bolj te rukanje ustavlja. Sicer pa jasno da manjša ko je stična površina med gumo in podlago manjši je kotalni upor.
Drugače pa lepše ko se zapelje feltna čez neravnino manj energije se izgubi. Zato zdaj okvirje delajo da so bolj compliant.. Cannondale npr pa Trek... itd
Vprašaj mountainbikerje kako je s tem;)
Jaz sem se malo igral s temi pritiski na tabularjih in na vzponih se malo pozna.. itak greš počasi in itak je večino cest lepih tako da višji tlak je v 80% primerih benefit. 
 

Ja, je tudi meni logično tako, vendar je tako mišljenje zmotno. Sem enkrat malce raziskoval in stric google pravi tako na vseh naslovih spletnih strani: bolj ko je lep asfalt, večji naj bo pritisk in obratno...seveda v okvirju, ki ga predpisuje proizvajalec za tlak pnevmatik! Takle mamo... ;)

Mad_one 05.04.2013 14:16
@SHad: " in case of emergency, the tubular clincher can be ridden flat"

To bi pa rad videl :)

10km preko cele Ljubljane. Malce paziš na luknje - nobenega problema. Robovi karbonskih klinčerjev nedotaknjeni.
Ne moreš pa dirkati, ampak se pelješ kot "teta v trgovino". Pa za 100km to tudi ni. Ovinki (še posebej na spustih) bi bili pa nevarni. Ampak vožnja s praznim tubularjem je tako ali tako mišljena le za skrajne primere. 

gregor2 05.04.2013 14:42
@pepermint:

Katere model Tufo gume pa voziš? Hvala

 

Za trening cs33pro, za resno vožnjo pa s3 lite tubular (pravi tubular).

dr_IVOL 08.04.2013 00:25

@Gregor2: S3Lite = top. Moja sprednja stara že 2 leti in ravno danes sem bil spet presenečen nad tem kako dobro (še vedno) drži v mokrem. 1 defekt do zdaj, popravljen z sealantom januarja (jebemti glažune po Lj kolesarskih).

PrimožR 16.03.2021 23:26

Lahko dobim mnenje o Tufo-Clincherjih za leto 2021?

Kupiti in preizkusiti Hi-Composite Carbon tubular-clincher?

Pro & Contra ?

Hvala za odgovore vnaprej!


Maratonac 17.03.2021 00:43

Zakaj , če govorite o najmanjših kotalnih uporih , ne vozijo tekmovalci po zarisanih dolžinskih črtah na cestišču ? Tu je po mojih izkušnjah , jaz če je le mogoče vozim po črtah , kotalni upor še manjši kot na patketu !

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI