zavarovanje kolesa

Domov > Forum > zavarovanje kolesa

zavarovanje kolesa

SORTIRAJ PO:
radomr 05.04.2013 10:01

Zavarovalnica Triglav ima novo zavarovanje:

www.triglav.si/zavarovanja/po samezniki/zavarovanje-koles-in -kolesarjev/zavarovanje-koles- in-kolesarjev

ki lahko krije :

Zavarovanje odgovornosti krije škodo, ki jo lastnik (zavarovanec, naveden na polici) in uporabnik kolesa (naveden na polici) povzroči tretjim osebam ali stvarem tretjih oseb. Zavarovalna vsota: enotna za osebe in stvari, po posameznem škodnem dogodku 30.000 EUR, letni agregat je enak zavarovalni vsoti. Odbitna franšiza znaša 10 % od škode, minimalno 100 EUR, največ 500 EUR.

Asistenčne storitve obsegajo skrb za kolo in zavarovanca. Skrb za kolo obsega organizacijo storitev in krije stroške za pomoč doma in na cesti ter prevoz kolesa. Skrb za zavarovanca pa obsega organizacijo storitve in krije stroške za prevoz zavarovanca, namestitev v hotelu in posredovanje informacij.

Nezgodno zavarovanje velja za zavarovance od 14. leta starosti in vsebuje kritja za nezgodno smrt (10.000 EUR), trajno invalidnost (20.000 EUR) ter nadomestilo za bolnišnični dan (15 EUR).

Zavarovanje kaska krije poškodovanje ali uničenje zavarovančevega kolesa zaradi prometne nesreče (ko je kolo udeleženo v prometni nesreči ali zaradi prometne nesreče z vozilom, na ali v katerem je kolo), zavarovalno kritje pa vključuje še nevarnosti vlomske tatvine (samo iz zaklenjenih prostorov; navadna tatvina ni krita), ropa, požara, toče, strele, eksplozije, viharja, manifestacije in demonstracije, padca letala in potresa. Odbitna franšiza znaša 50 EUR (samo prometna nesreča in vlomska tatvina). 

tomyboy2 05.04.2013 10:12

Kasko Premija: 4,37 % od vrednosti (novega) kolesa.

So malo bolani, če zavaruješ 10k vredno kolo plačaš 437 EUR, toliko kot recimo za osebni avtomobil vreden 4x več.... neodločen

Pa še to, če prav razumem prometno nesrečo, ki vključuje avtomobil?

Če se sam skeglaš in zlomiš se obrišeš pod nosom z kaskom?

ANQUETIL 05.04.2013 11:04
Ko se ga naveličaš zapelješ z avtom cez kolo si das kupon in to je to.
kuki12 05.04.2013 11:27

Zakaj že imajo zavarovalnice največje dobičke ????? 

bojan67 05.04.2013 13:38
Gery 07.04.2013 10:13
@radomr:

Zavarovalnica Triglav ima novo zavarovanje:

www.triglav.si/zavarovanja/po samezniki/zavarovanje-koles-i n -kolesarjev/zavarovanje-koles - in-kolesarjev

ki lahko krije :

Zavarovanje odgovornosti krije škodo, ki jo lastnik (zavarovanec, naveden na polici) in uporabnik kolesa (naveden na polici) povzroči tretjim osebam ali stvarem tretjih oseb. Zavarovalna vsota: enotna za osebe in stvari, po posameznem škodnem dogodku 30.000 EUR, letni agregat je enak zavarovalni vsoti. Odbitna franšiza znaša 10 % od škode, minimalno 100 EUR, največ 500 EUR.

Asistenčne storitve obsegajo skrb za kolo in zavarovanca. Skrb za kolo obsega organizacijo storitev in krije stroške za pomoč doma in na cesti ter prevoz kolesa. Skrb za zavarovanca pa obsega organizacijo storitve in krije stroške za prevoz zavarovanca, namestitev v hotelu in posredovanje informacij.

Nezgodno zavarovanje velja za zavarovance od 14. leta starosti in vsebuje kritja za nezgodno smrt (10.000 EUR), trajno invalidnost (20.000 EUR) ter nadomestilo za bolnišnični dan (15 EUR).

Zavarovanje kaska krije poškodovanje ali uničenje zavarovančevega kolesa zaradi prometne nesreče (ko je kolo udeleženo v prometni nesreči ali zaradi prometne nesreče z vozilom, na ali v katerem je kolo), zavarovalno kritje pa vključuje še nevarnosti vlomske tatvine (samo iz zaklenjenih prostorov; navadna tatvina ni krita), ropa, požara, toče, strele, eksplozije, viharja, manifestacije in demonstracije, padca letala in potresa. Odbitna franšiza znaša 50 EUR (samo prometna nesreča in vlomska tatvina). 

@tomyboy2:

Kasko Premija: 4,37 % od vrednosti (novega) kolesa.

So malo bolani, če zavaruješ 10k vredno kolo plačaš 437 EUR, toliko kot recimo za osebni avtomobil vreden 4x več.... neodločen

Pa še to, če prav razumem prometno nesrečo, ki vključuje avtomobil?

Če se sam skeglaš in zlomiš se obrišeš pod nosom z kaskom?


Zavarovanje 1.000 EUR vrednega bicikla te bo stalo cca 45 EUR pri Zavarovalnici Triglav.

 

MKC 07.04.2013 11:11
@Gery:
@radomr:

Zavarovalnica Triglav ima novo zavarovanje:

www.triglav.si/zavarovanja/po samezniki/zavarovanje-koles-i n -kolesarjev/zavarovanje-koles - in-kolesarjev

ki lahko krije :

Zavarovanje odgovornosti krije škodo, ki jo lastnik (zavarovanec, naveden na polici) in uporabnik kolesa (naveden na polici) povzroči tretjim osebam ali stvarem tretjih oseb. Zavarovalna vsota: enotna za osebe in stvari, po posameznem škodnem dogodku 30.000 EUR, letni agregat je enak zavarovalni vsoti. Odbitna franšiza znaša 10 % od škode, minimalno 100 EUR, največ 500 EUR.

Asistenčne storitve obsegajo skrb za kolo in zavarovanca. Skrb za kolo obsega organizacijo storitev in krije stroške za pomoč doma in na cesti ter prevoz kolesa. Skrb za zavarovanca pa obsega organizacijo storitve in krije stroške za prevoz zavarovanca, namestitev v hotelu in posredovanje informacij.

Nezgodno zavarovanje velja za zavarovance od 14. leta starosti in vsebuje kritja za nezgodno smrt (10.000 EUR), trajno invalidnost (20.000 EUR) ter nadomestilo za bolnišnični dan (15 EUR).

Zavarovanje kaska krije poškodovanje ali uničenje zavarovančevega kolesa zaradi prometne nesreče (ko je kolo udeleženo v prometni nesreči ali zaradi prometne nesreče z vozilom, na ali v katerem je kolo), zavarovalno kritje pa vključuje še nevarnosti vlomske tatvine (samo iz zaklenjenih prostorov; navadna tatvina ni krita), ropa, požara, toče, strele, eksplozije, viharja, manifestacije in demonstracije, padca letala in potresa. Odbitna franšiza znaša 50 EUR (samo prometna nesreča in vlomska tatvina). 

@tomyboy2:

Kasko Premija: 4,37 % od vrednosti (novega) kolesa.

So malo bolani, če zavaruješ 10k vredno kolo plačaš 437 EUR, toliko kot recimo za osebni avtomobil vreden 4x več.... neodločen

Pa še to, če prav razumem prometno nesrečo, ki vključuje avtomobil?

Če se sam skeglaš in zlomiš se obrišeš pod nosom z kaskom?


Zavarovanje 1.000 EUR vrednega bicikla te bo stalo cca 45 EUR pri Zavarovalnici Triglav.

 

Kaj si hotel s tem povedat? Da znaš (približno) računat? :D

Du5aN 17.04.2014 18:04

Ali je mogoče kdo, ki se je že prijavil na letošnji maraton Franja, in ne namerava izkoristiti promocijske kode za 50% popust na zavarovanje Triglav kolesar, pripravljen odstopiti to kodo? Ravno sklepam to zavarovanje in bi mi promo koda prav prišla. v zadregi Dobra duša, prosim javi se na ZS. Hvala že vnaprej! mežik

KriziT 22.04.2014 14:08

Mene pa bolj zanima kako priti do kode.. Štartnina je plačana, na seznamu odkljukano, od organizatorja pa sporočila še nobenega s kakršno koli kodo..
Sicer ne bi bil tak problem, če mi zdajšna polica ne bi pretekla 24. aprila.. neodločen

Du5aN 22.04.2014 14:38

Uf, to je pa problem. Se pravi da tudi prijavljeni kolesarji še niste dobili promo kode?! nagubano čelo

Tudi meni se zdajšnja polica izteže 24.4.2014, tako da bi koda res prav prišla...

lking 22.04.2014 14:54

to pomoje dobiš ob prevzemu paketa, se pravi par dni pred štartom, tako da pomoje boš teško dobil od koga kodo...

terezijslo 16.05.2014 15:41

mah pusto to zavarovalnico Triglav. Je kdaj kdo od njih prejel kakršnokoli odškodnino? Jaz ne, ker so vedno našli luknjo. Imate Zavarovalnico Maribo in Adriatic Slovenica, kjer je tudi zavarovanje kolesa, pa še dosti ceneje in z manj tistimi skritimi luknjami, ko zavarovanje ne velja.

andro28 16.05.2014 17:59

če kdo rabi kodo, mu jo lahko dam v ponedeljek, imam še eno

Du5aN 16.05.2014 20:17
@andro28:

če kdo rabi kodo, mu jo lahko dam v ponedeljek, imam še eno


Kolikor vem, je koda veljala samo do 15.5.2014.

darre 16.05.2014 20:29

res je

@Du5aN:
@andro28:

če kdo rabi kodo, mu jo lahko dam v ponedeljek, imam še eno


Kolikor vem, je koda veljala samo do 15.5.2014.

 

galoper 16.05.2014 20:39

@terezijslo

Preživel sem več nesreč in najmanj komplikacij je bilo pri zavarovalnici Triglav, vse iz povzročiteljevega AO zavarovanja. Najslabše se je izkazala AS.

tiki46 17.05.2014 09:52
@terezijslo:

mah pusto to zavarovalnico Triglav. Je kdaj kdo od njih prejel kakršnokoli odškodnino? Jaz ne, ker so vedno našli luknjo. Imate Zavarovalnico Maribo in Adriatic Slovenica, kjer je tudi zavarovanje kolesa, pa še dosti ceneje in z manj tistimi skritimi luknjami, ko zavarovanje ne velja.

Tole ne bo držalo. Do sedaj je bilo najmanj komplikacij z Triglav zavarovalnico, vse ostale so iskale malenkosti, samo da jim ni bilo treba izplačati.

fuego 17.05.2014 11:13

Vse zavarovalnice so iste, ko je treba nekaj izplačat, čeprav na začetku vsi vse obljubljajo. Jaz sem imel stanovanjsko zavarovanje pri Triglavu v sklopu katerega sem imel zavarovano tudi klet. Ko so mi iz kleti ukradli kolo in sem klical agenta mi je že v štartu začel govorit, da ne bom nič dobil, ker je težko dokazat krajo itd. Sem šel na policijo, kjer mi je kriminalist napisal, da je šlo za vlom in potem sem s tem listom šel na zavarovalnico. Potem so mi morali izplačati odškodnino. Če ne bi imel policijskega zapisnika bi se lahko obrisal po nosom. Ni treba govorit, da naslednje leto nisem več zavaroval pri Triglavu, že zaradi arogantnega odnosa agenta. Drugače pa  v službi velikokrat pišem poročila za zavarovalnico in vem, da imajo ljudje dobre izkušnje z Generali-jem. 

andro28 17.05.2014 11:31

fuego, za vsak vlom ali krajo rabiš policijski zapisnik, pri vseh zavarovalnicah. Kot si napisal, ti na podlagi tega niso nič komplicirali in ti izplačali odškodnino. Težave bi bile, ko ti na podlagi zapisnika in zavarovanja začnejo komplicirati...

JM 17.05.2014 13:01

Generali je žalost!!! Vse "manj uveljavljene" zavarovalnice so slaba izbira (Tilia, Generali, Grawe...). Po mojem mnenju je za izbirati samo med TRG, AS in ZM. S tem, da Triglav je včasih bil najboljša izbira, zadnje čase pa na veliko komplicirajo, sploh celjski....

Magnum 17.05.2014 13:16

V naši mali Sloveniji je veliko preveč teh zavarovalnic,ki vedno nekaj oh in ah obljubljajo pred sklenitvijo zavarovanja,ko pa pride do kakega sranja in bi morala zavarovalnica kaj izplačat,pa bi iskali radi dlako v jajcu,da bi zavarovanca zajebali.

Sam sem na Triglavu,vmes sem bil malo na Mariborski zavarovalnici,predvsem zaradi zavarovalnega agenta,ki sem ga poznal in zaradi njega prestopil na Mariborsko,ko pa sem imel 2x probleme z njimi in so me hoteli preveslat,pa sem šel nazaj na Triglav.

Ker Zavarovalnica Triglav je le nek pojem zavarovalništva v Sloveniji,ki mu gre zaupat bolj kot vsem ostalim skupaj. kul

 

terezijslo 20.05.2014 17:32

Hm, ja, vedno bodo zanimive izkušnje obstajale s temi naši zavarovalnicami. S tem pojmom zavarovalništva v Sloveniji, Zavarovalnico Triglav sem imel v življenju že toliko enih slabih izkušenj, da mene žal nikoli več ne dobijo v svoje vrste. Kadarkoli je bilo kaj, ko bi lahko izplačali, so našli luknjo, da moje zavarovanje tega žal ne krije

Nejc1986 27.07.2020 07:36

Pozdravljeni, malo obujam staro temo. Včeraj doživel okvaro na turi... Sicer sem lahko nadaljeval vožnjo,pa vseeno... Razmišljam o kolesarski asistenci. Ima kdo kakšno izkušnjo?


Je vezano na samo eno kolo? Kaska, zavarovanja odgovornosti ne potrebujem (imam že drugje to urejeno).


Hvala,lp

Agent041 27.07.2020 09:17

Jaz imam zavarovanje odgovornosti pri Savi. nasprotno od tebe, pa meni ravno ni bilo do asistence, ampak je v paketu, zato sem moral vzeti. Letno ca. 39eur. Odgovornost (13eur), nezgodna (13eur) in asistenca (13eur). Vezano pa je na določeno kolo.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI